mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 04:47:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja sreča na vrvici-FLIP, Rokijeva muca-MIŠA in glasni panter-MURI
Strani: 1 ... 327 328 329 330 331 [332] 333 334 335 336 337 ... 474   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja sreča na vrvici-FLIP, Rokijeva muca-MIŠA in glasni panter-MURI  (Prebrano 975356 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #4965 : sobota, 19.02.2011 : 09:15:00 »

Hm. Ne razumem. Hočeš povedat, da pri vas hodite na stranišče brez spremstva?  Shocked  Huh Nezaslišano!
Khm! Ne povem. Pri nas to spada v tisti del intime, kamor še cesar hodi sam Tongue.
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #4966 : sobota, 19.02.2011 : 09:55:35 »

Popravek: cesar hodi peš, ne sam Roll Eyes, hehe...
V glavnem, info ni za vesoljno javnost Tongue.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #4967 : sobota, 19.02.2011 : 10:51:50 »

Cesar nima pojma  Cool
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #4968 : sobota, 19.02.2011 : 16:11:49 »

Cesar nima pojma  Cool
Kaj bi se moral pustit prinesti?

Veš kaj mi pa ni bilo nikoli jasno... zakaj ženske vedno/večinoma v paru (ali več njih) hodijo na wc? Tega pa res ne štekam.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #4969 : sobota, 19.02.2011 : 16:20:40 »

Tistega o ženskah tudi jaz ne štekam, sori Cheesy tistega o zaprtih vratih kopalnice ne štekata moja mačka in posledično vrat ne zapiramo - tuširanje z zaprtimi vrati se pri nas rangira kot en najhujših zločinov
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #4970 : sobota, 19.02.2011 : 18:33:46 »

Veš kaj mi pa ni bilo nikoli jasno... zakaj ženske vedno/večinoma v paru (ali več njih) hodijo na wc? Tega pa res ne štekam.
To tudi meni ni bilo nikoli jasno. Huh

Neli se pa kopalnice rahlo boji, tako da samo radovedno kuka izza priprtih vrat in opazuje kako sedim na tisti beli keramični zadevi. Tongue Roll Eyes
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #4971 : sobota, 19.02.2011 : 18:59:20 »

kaj vi vsi serjete pri odprtih vrath?!

seveda.
v samoti so tovrstne aktivnosti nadvse dolgočasne 

Gusarček gre včasih v naročje, včasih na ramena.
dostikrat pa z brčicami požgečka ko gre za školjko in te odzadaj po riti voha in zdaj to počne tudi Tarica.
ona sicer ne gre v naročje, najraje se mota zadaj med ritjo in pokrovom.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #4972 : sobota, 19.02.2011 : 19:05:34 »

ali gresta pa še onadva kakat (imamo skupni prostor za wc), da te z bojnimi plini skor umorita zraven.
Logiran
pinga
rad pišem
****
Sporočil: 370


WWW
« Odgovor #4973 : sobota, 19.02.2011 : 21:56:34 »

Moonbeam, ali ste rešili težavo z Murijem in razbijanjem po vratih?

Namreč, mi imamo enak problem nekje mesec dni, od kar smo se preselili. Prej sta bila navajena spati v dnevni sobi, kjer so se ponoči vrata od dveh spalnic zaprla in je bil mir. Tako sem ju namensko navadila, zato da v novem stanovanju, ki je dosti manjše, ne bo težav. Pa nam ni ravno uspelo.
Pred vrati se dereta in praskata gor brez, da se utrudita (no, najdlje smo vstrajali uro in pol), vrata so uničena  Angry Sad. Tudi midva ne veva, kaj narediti, blok je tak, da se sliši skoraj vse, tako da verjamem, da se ponoči, ko je tišina, ta dva odretuha slišita še daleč naokrog.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #4974 : sobota, 19.02.2011 : 22:33:31 »

Moonbeam, ali ste rešili težavo z Murijem in razbijanjem po vratih?

Namreč, mi imamo enak problem nekje mesec dni, od kar smo se preselili. Prej sta bila navajena spati v dnevni sobi, kjer so se ponoči vrata od dveh spalnic zaprla in je bil mir. Tako sem ju namensko navadila, zato da v novem stanovanju, ki je dosti manjše, ne bo težav. Pa nam ni ravno uspelo.
Pred vrati se dereta in praskata gor brez, da se utrudita (no, najdlje smo vstrajali uro in pol), vrata so uničena  Angry Sad. Tudi midva ne veva, kaj narediti, blok je tak, da se sliši skoraj vse, tako da verjamem, da se ponoči, ko je tišina, ta dva odretuha slišita še daleč naokrog.

pinga, a imate možnost, da so med spalnico in mačkoma dvojna vrata?

Tudi jaz sem se dolgo spopadala s tem problemom, moja tamala črna je znala ure pred vrati vreščati na vsa pljuča, praskati in skakati po kljuki.

Je pa nujno, da je prostor, kamor ju daš spat, nekje, kar tretirata kot svoj prostor in kjer se dobro počutita. Tudi hrani ju tam.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #4975 : nedelja, 20.02.2011 : 00:04:54 »

Moonbeam, ali ste rešili težavo z Murijem in razbijanjem po vratih?

V bistvu je nisem. Vrata v dnevno so odprta. Imam pa ograjo na postelji, ker je vmes med dvema stenama, tako da nimajo dostopa do postelje. S tem sem rešila samo to, da se zdaj ne dere več celo noč, ampak se začne oglašat šele zjutraj po 7.uri, ker je lačen in ne prej. Prej smo imeli žurke ob 2 pa 4 pa 6 ... Zdaj pa prespi večino večera. V novem bo situacija drugačna, ker bo spalnica ločena od dnevnega prostora in bodo vrata že s prvim dnem zaprta, ne bo imel vstopa. Se mi zdi, da bo znal protestirat, ampak bomo vztrajali. Drugače pa že iščem rešitve, kako omiliti zvok oziroma praskanje. Če najdem kaj pametnega ti javim  Tongue  Vsekakor pa tko kot je rekla Skuiki, naj bo glavni prostor ta prostor, kjer praživita večino časa in jih v spalnico sploh ne spuščaj. Ni pa rečeno, da bosta to sprejela. Jaz še ne vem, kaj točno me čaka, ko se preselimo, vem pa, da bo definitivno huje kot v Egiptu Tongue  Sem pa slišala, da se da v tujini kupiti neko zadevo, ki se prilepi na vrata, neka žele varijanta na kateri se mački kremplji noter vgreznejo in ne more praskat, jim je neprijetno, ampak s tem ne rešiš problema, z zvokom in dretjem. Mene načeloma ne moti, če se dere čez dan, ko se pa zjutraj začne, ti pa utrujen in bi rad spal, zna biti to malce moreče, ampak sej pravim, jaz se vstanem, mu dam za jest in gre potem nazaj spat, jaz pa tudi  Smiley 
Logiran
pinga
rad pišem
****
Sporočil: 370


WWW
« Odgovor #4976 : nedelja, 20.02.2011 : 00:22:51 »

pinga, a imate možnost, da so med spalnico in mačkoma dvojna vrata?

Tudi jaz sem se dolgo spopadala s tem problemom, moja tamala črna je znala ure pred vrati vreščati na vsa pljuča, praskati in skakati po kljuki.

Je pa nujno, da je prostor, kamor ju daš spat, nekje, kar tretirata kot svoj prostor in kjer se dobro počutita. Tudi hrani ju tam.

Te možnosti z dvojnimi vrati nimam. Spati bi morala v dnevni sobi, kjer imate postelje, igrače in vse svoje stvari, tu se tudi čez dan največ zadržujeta. V najini spalnici nimata nič svojega, tako da jima čez dan ni najbolj zanimiva, razen da gledata skozi okno, pa včasih spita noter, ampak dosti manj kot v dnevni.
Čez dan spalnice ne morem imeti zaprte, ker je kar vlažna soba in se nabira rosa po oknih, če imamo vrata zaprta, tako da ne bi rada, da se nam razvije kakšna plesen. Pred renoviranjem je bila plesen edino v tej sobi.

Ampak v prejšnem stanovanju sta tudi imela čez dan vsa vrata odprta in sta preživela večino časa v moji ali pa mamini spalnici, zvečer pa so se vrata zaprla in sta spala v dnevni sobi brez težav vse do jutra. Ko je prišla njuna ura, sta se sama spravila, vsak na svoje mesto in zaspala, ne glede na to, če smo bili mi še gor in vrata odprta.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #4977 : nedelja, 20.02.2011 : 00:34:26 »

Midva sva spala tudi nekaj dni na blazini v kuhinji  Roll Eyes  ker me je zanimalo, zaradi česa sili noter. Pa sploh ni ropotal po vratih. Problem je edino soba, kjer preživi večino časa.
Kaj pa če bi probala vrata nekako zvočno izolirat. Na zinanji del vrat pa prilepiš nek material, po katerim maček praska in se ne sliši. Sem že razmišljala o deki, ali pa kakšnem takšnem materialu. Potem druga opcija, mogoče kaj premičnega, kot nekak vetrolov, ki se postavi pred vrata in se zjutraj lahko zloži za omaro recimo. Pa spet rabiš material, po katerem se ne sliši, ko praskajo. Mogoče lahko vrata pošpricaš s čim. Baje so vonji, ki mačke zelo motijo in bi ju mogoče to odgnalo stran od vreat, vsaj kak meter dva. Malo razmišljam in tuhtam Smiley
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #4978 : nedelja, 20.02.2011 : 11:21:14 »

pinga, kaj pa feliway? Da se malo navadita na novo stanovanje, pol pa rešujete problem "izselitve"?
Logiran
pinga
rad pišem
****
Sporočil: 370


WWW
« Odgovor #4979 : nedelja, 20.02.2011 : 15:44:32 »

Feliway še res nismo probali, sem pa kupila sprej, ki bi mačkam naj smrdel, pa žal na moja dva nima nobenega vpliva. Ko sem ga špricala po vratih, sta oba tiščala nose zraven, tako da smo ga lepo pospravili v omaro. Tudi jaz sem že spala v dnevni pri njima in takrat ni bilo neke sile. Ben je parkrat pokrampal po vratih, sem ga skregala in smo spali dalje. Ko pa je tam spal moj, sta bila bolj vztrajna Roll Eyes, tako da sem razlog verjetno jaz. Če so vrata zaprta čez dan, tudi ni neke večje panike.

Na stanovanje sta po mojem že kar navajena, obnašata se tako kot v prejšnem stanovanju, za razliko od prvega tedna, ko ju je prestrašil vsak zvok. Bomo probali še feliway, v katero sobo pa ga naj dam?
Logiran
Strani: 1 ... 327 328 329 330 331 [332] 333 334 335 336 337 ... 474   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja sreča na vrvici-FLIP, Rokijeva muca-MIŠA in glasni panter-MURI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines