mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 08.06.2024 : 23:41:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja sreča na vrvici-FLIP, Rokijeva muca-MIŠA in glasni panter-MURI
Strani: 1 ... 403 404 405 406 407 [408] 409 410 411 412 413 ... 474   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja sreča na vrvici-FLIP, Rokijeva muca-MIŠA in glasni panter-MURI  (Prebrano 975237 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #6105 : nedelja, 18.12.2011 : 20:28:08 »

Muri je torej zmatran, ker je cel dan po stanovanju hodil in vas iskal, vi ste se pa potepali! Angry

Zelo je garal  Grin  Zdaj gara še bolj, ko me je treba prepričat, da je že čas večerje  Roll Eyes


Inšpekcija za pregled je ugotovila, da gre uho tudi na bolje in rdečica že izginja  veselje
Po šestih mesecih filanja s tem ali onim, eksperimentiranjem in posveti z veterinarji imam končno občutek, da bomo tole res končno premagali. Moram pa povedati še to, da mi je vet predlagal čisto drugačno terapijo in hrano, ampak se nekako nisem mogola odločiti za to, zaradi možnih posledic. Upam, da se nisem zmotila, ker se nisem strinjala z vetom in da je tole kar počnemo zdaj res prava rešitev, tudi na dolgi rok. 
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #6106 : ponedeljek, 19.12.2011 : 09:27:14 »

Vsem garačem  Kiss Kiss
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #6107 : ponedeljek, 19.12.2011 : 13:51:21 »

Vsem garačem  Kiss Kiss
Enako Kiss!
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #6108 : torek, 20.12.2011 : 16:20:58 »

V naš atrij je padlo tudi za vzorec snega. Flipi je bil itak takole  Cheesy   

Tamačja nista preveč navdušena nad snegom in atrijem te dni.

Smo pa našli risa v atriju  Shocked Roll Eyes



Podobnost in korenine so več kot očitne  Tongue

http://www.ventilatorbesed.com/slike/clanki/ris.jpg



Seveda, je ta "naš ris", potem ko je ugotovil, da je sneg mrzel, letel v kopalnico si tačke pogret na talnem gretju  Roll Eyes  Sama hitrost jo je bila 
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #6109 : torek, 20.12.2011 : 19:01:36 »

Joj, kakšen cukrat ris Kiss Kiss, komaj čakamo snega, mogoče bo še k nam kaj priletelo. Roll Eyes
)


Inšpekcija za pregled je ugotovila, da gre uho tudi na bolje in rdečica že izginja  veselje
Po šestih mesecih filanja s tem ali onim, eksperimentiranjem in posveti z veterinarji imam končno občutek, da bomo tole res končno premagali. Moram pa povedati še to, da mi je vet predlagal čisto drugačno terapijo in hrano, ampak se nekako nisem mogola odločiti za to, zaradi možnih posledic. Upam, da se nisem zmotila, ker se nisem strinjala z vetom in da je tole kar počnemo zdaj res prava rešitev, tudi na dolgi rok. 
Daj mi tole malo pojasni, kaj so predlagali in kaj zdaj počnete. Pa na kaj je največ verjetnosti, da je alergija.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #6110 : torek, 20.12.2011 : 20:21:45 »

Daj mi tole malo pojasni, kaj so predlagali in kaj zdaj počnete. Pa na kaj je največ verjetnosti, da je alergija.

Da prešaltam na RC hipoalergeno, plus neke inekcije. Zdaj mi je pa čisto ušlo iz glave, kaj bi že dodajali  sram  V spominu imam neke histamine. Nekaj je bilo govora tudi o kortikosteroidih. Nisem čisto ziher kaj naj bi dodajali in kako bi vse skupaj potekalo, ker sem rekla, da najprej počakam na rezultate za ščitnico in poskusim po svoje brez kemije. Seveda, Flip ni bil nikoli v hudih bolečinah in vse kar se je dogajalo je pod nadzorom, ne trpi, zato sem se odločila najprej poskusiti drugače. Če bi bilo njegovo stanje veliko huje bi se mogoče odločila drugače, vsaj na začetku. So pa slike psov z alergijami in kožnimi težavami na netu prav grozne  sram

Ker se mu je pojavila sprememba na koži, sem pozorna na vse oblike dermatitisov. Drugače pa pri nas poteka to nekako takole.

Najprej sem našla skop stvari, ki naj bi pri psu povzročalo alergije in enostavno ukinila vse skupaj, kar bi to lahko povzročalo, pa tudi izogibamo se tem stvarem, kolikor se le lahko.

Okoljski dermatitis...ne pustim mu v vode, pa travi se ne sme valjati, niti kopati po blatu ali iskati mišk, tudi tišanje glave v kakršnakoli grmovja so prepovedana. Vohljanje po tleh je strogo nadzorovano, da ne pobere kaj prepovedanega.
 
Prehranski dermatitis...prešaltala sva na Acano pacifico. AG, tudi losos, vsebuje piščančjo moko in sumim, da bi znalo tudi to biti problem, ker piščanca ne prenaša najbolje. Dodajam mu konopljino olje in pa dorwest za imunski sistem. Nehala sva krtačiti zobe z zobno pasto, ne dobi nič priboljškov, nič kuhane hrane, nič konzerve, nič kosti. Samo acano in vodo. Polovico žaklja mu fajn zaprem v vrečo in jo odprem ko poje najprej eno polovico.

Zajedalski (parazitarni) dermatitis...zajedlacev nima, ker redno dobi ampule (zdaj smo na pavzi, ampak poleti jih dobi), tablete za razglistit.

Infekcijski dermatitis...mikrosporije nima. Sem pa pozorna na vsake spremembe v ušesu in tako imenovano Malassezia pachydermatitis. Ušesa mu redno čistim, pozorna sem na kakršen koli vonj iz ušesa, stresanje in praskanje po ušesu. Se mu je sicer spustila nekaj na enem delu, ampak gre že na bolje. Verjetno je kriva govedina, ki je bila namenjena mačkam, ampak je pristala v njegovem gobcu. Moja napaka.

Alergijski dermatitis...tu je v bistu vse od hrane, bolh, plesni, cvetni prah, pršice.  Pazimo da dovolj zračimo. Vsak dan sprhamo vse kar je dek, kovtrov, tudi Flipijevo oddejo fajn preluftam in redno perem. Kavč je iz umetnega usnja, tako da se lahko čisti, deke in rjuhe gor pa tako perem. Tudi njegova postelja je comfort, se fajn čisti, kar je na comfortu pa tko prham in perem. Glede cvetnega prahu nimam kaj dosti za narest. Vem da je zagotovo na nekaj od cvetega prahu alergičen, ker se mu spomladi vedno kaj spusti po trebuhu. Za to uporabimo plivasept pa glih mu ne pustim hoditi po kakšni visoki travi, sploh pa da bi se kaj veliko valjal po njej. Uporabljam samo eko čistila, sploh za čiščenje tal. Redno ga krtačim, uporabljam krtače, ki niso grobe, da mu ne poškodujejo kože. Tudi pri kopanju uporabljam ustrezen šampon, vsaj mislim, da ni agresiven. 
 
Živčni (nevrogeni) dermatitis...s tem pa zaenkrat nimamo težav. Pod stresom ni. Labode redno obiskujemo  Evil

Za kakršne koli spremembe na koži uporabim plivasept in pa jod. Seveda, če je šlo na slabše, smo šli do veta in potem so sledili kakšni antibiotiki, kot sva jih dobila pri folikulitisu. 

Bom ga pa zagotovo dala testirati za alergije, ampak to sledi po novem letu. Nimam pojma na kaj točno je alerčičen. Prav gotovo je nekaj v hrani, cvetni prah. To so moja opažanja, kaj bodo pa potrdila testiranja, pa po novem letu. 

To je zaenkrat to  Smiley 



 
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #6111 : torek, 20.12.2011 : 20:52:29 »

Ajoj sram sram, cela disertacija. Pri nas je bila samo spremebna hrane čisto dovolj.
Veliko sreče, morda bi pa tu kocka res lahko pomagala. Wink
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #6112 : torek, 20.12.2011 : 20:55:21 »

U, cel elaborat  Shocked Cheesy
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #6113 : torek, 20.12.2011 : 21:01:31 »

Ajoj sram sram, cela disertacija. Pri nas je bila samo spremebna hrane čisto dovolj.
Veliko sreče, morda bi pa tu kocka res lahko pomagala. Wink

S kocko smo že v navezi   Wink

V bistvu ni nič takšnega. Malo bolj pazim na določene stvari, vsaj dokler približno ne ugotovimo, kje je težava. Lahko da bo samo hrana kriva, ampak vseeno, sprhane, zluftane deke je fajn imet  Tongue
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #6114 : torek, 20.12.2011 : 21:38:10 »

Huh, tole pa je pripravljenost na vse! Bravo!
Jst upam, da ga bo samo od sebe minilo in je to zgolj posledica selitve.... Kiss ljubezen
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #6115 : torek, 20.12.2011 : 21:53:26 »

Huh, tole pa je pripravljenost na vse! Bravo!
Jst upam, da ga bo samo od sebe minilo in je to zgolj posledica selitve.... Kiss ljubezen

Če ravno ne veš proti čemu se boriš, se boriš proti vsem in potem spremljaš situacijo. Kaj več tko ne morem narest. Na kemijo pa še vseeno lahko gremo, če res vse ostalo odpove.

Tudi to še ni izključeno, da ni res kriva selitev, predvsem pa atrij, trava. Ta lesen pod sem fajn umila z vodo, trava je bila že dostikrat zalita z vodo in dežjem tko da, če je bilo kaj gor se je do zdaj že spralo, razen če je sama trava kriva. To bomo pa potem spomladi ugotavljali, ker smo zdaj tko bolj noter na toplem  Tongue
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #6116 : sreda, 21.12.2011 : 01:20:38 »

Kaj takšnega  Roll Eyes   Danes je Flipi pohodil eno muco zunaj. Sva šla zvečer še lulat in kot ponavadi potem tekmujeva, kdo bo prej do vhoda. Pot gre ob bloku po enih stopnicah in zgleda da je tam čepela muca. Res je nisva videla, ker je bila tema, pa še stopnice ne gredo naravnost. No, pa priletiva gor, Flipi itak da prvi in trči v mačko, da se je kar zakotalila po tleh pod Flipijevimi tacami. Se pobere in pihajoče leti stran. Flipi se komaj zbrihta, da to pa je ja mačka  Shocked  in lov se je začel  Angry  Prvih par korakov seveda, ker ga je povodec zadržal, mucica je bila pa itak že na drugi strani. Boga reva. Upam, da si je opomogla  Kiss      

Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #6117 : sreda, 21.12.2011 : 01:24:08 »

Bogi Flip, končno najde mačko, ki je za en kursnik, on pa na povodcu!  Tongue
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #6118 : sreda, 21.12.2011 : 05:48:51 »

Huh, tole so pa ornk ukrepi. Pridni Kiss.
Mogoče edino še pršice v hrani, Moon, eni alergikom pred obrokom brikete zamrznejo - da res pocrka vse kar je not živega.
Sploh ker ima uno reč prav po gobcu :-/...

Hehe, mačkica uboga. ET je pa zadnjič eno kuro pohodila, ji je dobesedno pred gobec iz grmovja skočila (in še zakokodakala je, ko je ugotovila, kje se je znašla). Moja lumpa ji je uspela za spomin dve peresi iz rite sunit, tako da si lahko vesela, da nista kakšnih kocin domov odnesla Tongue.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #6119 : sreda, 21.12.2011 : 08:47:49 »

Kursink ja. Res je zgledalo kot kursink.  Grin  Se sreca, da se ga macka ni odlocila popikat. Pol bi sele imeli sranje  Lips Sealed

FZ, glede zmrzovanja in prsic v hrani zaenkrat ne delam nic. Sem rekla, da malo pocakam, da vidim, kako se bo vse to do zdaj obneslo. Smo se pa znebili vseh plasticnih posod za hrano in vodo, ker je to tudi ugodno za bakterije, pa se igrace ima samo iz plastike, da se lahko perejo. Aporti iz blaga so zaenkrat ukinjeni.

Ufff ET, boga kura  Roll Eyes  Perota za Piciko je misla nabrat, ziher  Tongue  Flipi je imel eno tako srecanje z golobom, ko mu je direkt v gobec priletel. Od takrat naprej se mu je odprlo in samo se stopnjevalo glede lova. Bodi pozorna na to, sploh ce jo spuscas.
Logiran
Strani: 1 ... 403 404 405 406 407 [408] 409 410 411 412 413 ... 474   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja sreča na vrvici-FLIP, Rokijeva muca-MIŠA in glasni panter-MURI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines