mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 05:52:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Uroinfekt in FLUTD pri mački
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Uroinfekt in FLUTD pri mački  (Prebrano 39497 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #15 : petek, 05.02.2010 : 19:39:46 »

A daj no  Undecided Pa so ti kaj povedali, od kod to? Kakšni so bili simptomi?
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #16 : petek, 05.02.2010 : 20:00:56 »

Mah, totalno sr****!  Sad
Ko sem prišla iz službe, me ni počakal pri vratih (prvič!). To je bil že znak za alarm.
Zjutraj je bil še čisto vredu, popoldne pa... komaj je hodil, jokal, tulil in renčal obenem.
Če sem se ga dotaknila zadaj pri repu ali po trebuhu, je bil čisto paničen - pihal, tulil...
Prav videlo se je, da ga močno boli.
Sem zagnala totalno paniko (tukaj se opravičujem vsem mojim dragim ljubim puncam za histerične telefonske klice  sram) in končno prišla do veterinarja.

Diagnoza: poln mehur, nesposobnost izločanja, zamašitev sečnice, verjetno FLUTD.
Možni vzroki: stres, premalo popite vode, nepravilna prehrana...
Kar mi seveda ni niti pod razno jasno, stresa nobenega (vsaj ne, da bi jaz vedela), vodo pije normalno, res kvalitetna prehrana vedno in od začetka...  Undecided
Je pa res, da smo po ostalih kriterijih bolj "ogroženi":
- samec (ožja sečnica), kastriran, premalo gibanja, prekomerna telesna teža...

Vidnih znakov nisem opazila (problemi pri uriniranju, spremenjena barva urina, kri v urinu, uriniranje izven mačjega WCja, odklanjanje hrane, skrivanje...)

Dobil je pomirjevalo in kateter, ostal na veterini, jutri ga grem (upam!) iskat.
Kateter bo moral imeti vsaj nekaj dni...

Več bom vedela jutri, ko bodo izvidi preiskav.

Čist' slabe volje...  Sad

Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #17 : petek, 05.02.2010 : 20:04:32 »

Ah, božček, no...  Undecided Držim pesti, da bodo izvidi dobri in se stanje čimprej popravi.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #18 : petek, 05.02.2010 : 21:06:57 »

Ojej, bogi Sonček Kiss Kiss upam, da bodo hitro našli zdravilo, ki pomaga.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #19 : petek, 05.02.2010 : 22:24:08 »

ah joj. alexx, drži se  Kiss  poročaj, kako je in če gre jutri že domov.  Kiss
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #20 : petek, 05.02.2010 : 22:31:05 »

Saj to je hudo, ampak se z antibiotiki v nekaj dneh popravi do te mere, da maček normalno funkcionira.
Drugo pa je sprememba okoliščin/navad, ki so do tega pripeljale.
Pri enem mojem stres, pri drugem (zelo verjetno) kombinacija stresa in bistveno premajnih količin vode.
Držte se.
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #21 : sobota, 06.02.2010 : 08:50:58 »

Mulc gre danes domov v domačo oskrbo!  Kiss
Dobil je antibiotike, infuzijo in posebno hrano - seveda.
V torek greva odstranit kateter in na kontrolo.

Hvala za dobre želje!  Smiley
Pismo, sem čisto panična in kar "odpovem", ko je z mojimi "žvalcami" kaj narobe.  sram

Sanco1a, saj to mi ni jasno... Kaj naj spreminim?
Stres kvečjemu on povzroča drugim Roll Eyes, vode pa tudi dosti popije.
Bom malce bolj pozorna, pa bomo videli.


(hvala modeatorki)  Wink
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #22 : sobota, 06.02.2010 : 09:37:16 »

Super. Sem vesela, da gre domov. Zdaj pa pa hitro ozdravet, da ne bo mama prevec skrbela. Alexx, te pa cist razumem. Mi imamo tudi majhne tezave in sm tudi skoz na trnih  Undecided Porihtajte te in porocajte, kako vam gre   Kiss
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #23 : sobota, 06.02.2010 : 12:16:53 »

Alexx in Sonček, mislim na vaju, močno, močno Kiss Kiss Kiss Držim pesti, da boste kmalu zdravi Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
BarbaraDML
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 60


WWW
« Odgovor #24 : sobota, 06.02.2010 : 12:22:46 »

Ni ga hujšega kot, da zboli mucek  Cry

 Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss kosmatinčku in hitro okrevanje
držim pesti, da bo potem spet "kot nov"  Afro
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #25 : sobota, 06.02.2010 : 13:42:18 »

alexx, če bi vedela, bi ti kaj namignila ...

Ste imeli  morda v zadnjih dneh kakšno spremembo v njegovem domačem okolju, kakšnega začasnika ali mačjega obiskovalca?

Moja dva sta se usula, ko je iz Horjula prišel še Jakob (Miu). Šnapi se ga je na videz razveselila, po nekaj tednih pa se je tako usula, da še hoditi ni mogla. Istočasno je zbolel še mulc, ker je imel očitno domotožje ... Prekleto sem se pa namučila, da sem ga pripravila, da spije vsaj 1dcl vode. Šnapi pije dovolj, torej je očitno bil vdor na teritorij, ki ga je imela za svojega.  Začasnikov se zato ne upam sprejemati. Sedaj sta zdrava, ampak jima dajem hrano, prilagojeno mačkom s temi težavami (ne več urinary, ampak tisto RC, ki je bolj preventivne sorte. Pri nas se fajn obnese, veliko pitja, veliko lulanja, da se čisti in ne nastajajo kamni/kristali.)
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #26 : nedelja, 07.02.2010 : 14:17:53 »

Predzadnji "začasnik" je pri nas že kar nekaj časa... pa še tega je Sonček posvojil.  Wink
Zadnji je bil pa pri nas septembra samo toliko da smo ga "poštimali" (ca. 2 meseca). Zdaj je pri mojih starših. Torej to ne more biti... drugih (vidnih?) sprememb ni. 
Res nimam pojma.... Undecided

Sanco1a, hvala za tvoje poste. Res ful pomaga, da vem da je s tvojima zdaj OK.
Kako pa pripraviš mačka da spije več vode? Mene je Sonček že prav sit z mojim teženjem.  Wink

Drugače je OK. Smo preživeli noč. Je že toliko bolje, da teži, ker je zaprt v kletki (pa čeprav ima res velik pasji box!). Oaza88, hvala za izposojo!  Kiss
Danes je dobil še infuzijo - Pola, hvala za pomoč - res si prava carica za živali!  Wink
1x dnevno dobi še Enroxil 1/3 tabletke (so že hudi boji, on namreč ne bi!). 
Brikete ima s/d. Je jih brez problema.

Edino kar me še skrbi, je to da ne odvaja blata. Počakam še malo, pa pokličem dežurnega.

V vsaki slabi stvari je pa tudi nekaj dobrega... in to ste ve, punce zlate. 
Hvala za vso pomoč in dobre želje  Kiss

Sonček vam pošilja en prav poseben prrrrrrrrrrrrrrr!
Logiran
Rnata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


WWW
« Odgovor #27 : nedelja, 07.02.2010 : 15:03:25 »

Tudi Binko ima za sabo pestro uroinfekt zgodovino.
Da popije več vode dosežem tako, da mu mokro hrano dodatno zalijem z vodo. In ko popije prvo rundo te "juhice", mesek mu pa ostane, ponovim vajo. Se nič ne pritožuje, ima "juhico" prav rad. Pomaga tudi, da na čisto nov, kdaj tudi malo nenavaden, prostor postavim novo posodo z vodo. Pije že iz firbca.
Pa še glede kakanja  Wink. Preizkušeno deluje domač recept, ki mi ga je povedal veterinar, in sicer lanena sluz. V 3dcl vrele vode zakuhaš 2 jušni žlici lanenega semena in pustiš vreti približno 20min, da se naredi sluz, večkrat premešaš. Ohladiš in vmešeš dve, tri žlici v mokro hrano.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #28 : ponedeljek, 08.02.2010 : 00:20:31 »

alexx,

Merlin se je v decembru "zgodil" uroinfekt. Znakov ni bilo nobenih, razen rjavih madezev - katere sem zmotno zamenjala za markiranje, ki pa so se ravno pred novim letom zaceli sumljivo velikrat pojavljati. Ni bilo ne vonja/kepe v wcju (sploh!!!!!), lulanja izven, poje itak prevec, ni spila nic vec vode kot obicajno, obnasala se je kot vedno. Ko se je vsedla, je za seboj pustila majhen rjav flek. UZ in punkcija nista pokazala nic drasticnega (sem se bala, da je kaj z maternico... Undecided), 2 tedna synuloxa in to je bilo to (niti Urinary ali drugo posebno dieto ni bilo potrebno uvesti).
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #29 : ponedeljek, 08.02.2010 : 00:46:18 »

Frajer ima kar svojo rezidenco Smiley Fajn, da mu gre na bolje. Alexx, pa ne pozabi ti jest pa pit  Wink
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Uroinfekt in FLUTD pri mački
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines