mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 11:12:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: pes sam svoj gospodar...
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: pes sam svoj gospodar...  (Prebrano 19730 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
emchy
novinec
*
Sporočil: 41


WWW
« Odgovor #15 : četrtek, 04.12.2008 : 14:31:57 »

ja razmišljala sem tudi o tem, da bi psa vzela k sebi v lj, ker imam ogroomno prostega časa itd, ampak si lahko predstavljate, kaj bi bilo, če to omenim našim doma  Cheesy
 predstavljajte si tudi npr to: če kdo pride in ga zaprem v kopalnico(razlog:psu se meša, briket prinese pred gosta in ko gost pogleda briket zarenči -smo to že omejili, ali pa laja nanj brez prestanka...).
no, ko ga spustim iz pač v tem primeru kopalnice, še se dve uri smili sam sebi, rep nosi navzdol, jamra si, cmivka...v glavnem, mali pes z veliko osebnostjo Cool
 ta teden grem domov in bom kar sama začela s temeljito prevzgojo Roll Eyes in z deljenjem nasvetov našim domačim.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #16 : četrtek, 04.12.2008 : 14:35:28 »

 Grin Joj oprosti, saj vem da je vse skupaj zelo zoprno ampak temu briketu sem se pa tako nasmejala.

Jaz še enkrat resno svetujem kastracijo za začetek.
Logiran
emchy
novinec
*
Sporočil: 41


WWW
« Odgovor #17 : četrtek, 04.12.2008 : 14:44:03 »

ma saj je smešno, če nisi navajen ja Grin pa da ne pozabim, ljudi , ki jih ne mara-za zdaj je to samo en iz družine, pa še ta ne živi pri nas, budno pazi ko je na obisku.njegovi ukrepi:briket fora, pazi na tujčeve čevlje, ko se premaknejo, jim zalajaj svoje,itd...
za kastracijo sem se dogovorila,ampak komaj prvi teden po novem letu, ker ni našega super duper veterinarja, ki eden izmed redkih razume našega psa, na mizi se celo pogovarja z njim.in ko je enkrat ukradel čokolado in dobil alergično reakcijo-gnojno vnetje ušesk, smo bile me nesramne ženščine, ki mu ne damo sladkega in mu je razlagal kaj naj naredi, da bo gospodar pri hiši-je namreč edini moškega spola...ups, ne za dolgo Roll Eyes
torej, bi bilo pametno ali ne vzeti psa zraven in kako tu začeti z uveljavljanjem avtoritete?lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #18 : četrtek, 04.12.2008 : 14:46:29 »

Tole z briketom mi je znano. Na podoben način se rangira moja psica, beri naštima si situacijo, da se lahko repenči, čeprav to ne počne do ljudi ampak do moje druge psice (njene mame). Jaz bi to rešila na eleganten način: ko so obiski, naj nima na razpolago briketov. Tako ga ni treba nikamor zapirat in on nima priložnosti za rangiranje. Po možnosti mu pospravite tudi vse igrače, da ne bi potem igračo pred gosta privlekel.

V bistvu lahko rangiranje rešuješ na dosti prefrigane načine, tako da ne greš v direkten konflikt s psom, mu pa onemogočiš rangiranje. Wink
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #19 : četrtek, 04.12.2008 : 14:58:45 »

Tole rangiranje z igračami smo imeli tudi mi na sporedu, ko je prišel Lux. Gal je vzel igračo in začel z njo riniti v Luxa. Ko je Lux mislil, da se bosta igrala in je vzel igračo je Gal dobil živčnega in napadel. Še danes se kdaj ponovi, da pride do Luxa z igračo in medtem ko ima igračo še v gobcu že renči zraven in rine v Luxa. Takrat takoj obema poberem vse igrače in tisti dan jih nimata na razpolago potem je pa nekaj časa mir.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #20 : četrtek, 04.12.2008 : 15:10:14 »

Tako tudi jaz ukrepam. Obema poberem, pa je mir. Če bi vzela samo eni, bi bil pa še večji hudič
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #21 : četrtek, 04.12.2008 : 22:41:38 »

Ojla, jaz imam podobno težavico, moj mopsek Neon je taako zeelo dominanten, da ne vem več kaj naredit. Opravila sva malo šolo,kjer je bil zelo priden. No v bistvu je full priden doma,z mano vsak dan v službi,.. Samo ko gremo na sprehod pa se začnejo težave in muke. Neon se dobesedno zaganja v avtomobile!!!! Ljudi nalaja že od daleč in se zaganja tudi v njih!V pse dobesedno rine in laja in zato so sprehodi nočna mora.  Poiskusila sem z vodno pištolo, vodnimi balončki, preusmeritev na igračo, hrano,priboljške,.. PA NIČ! Ne vem več kako naj se lotim tega. Ker me je res strah, da se mi bo en dan strgal iz rok in bo šel direktno pod avto. Prosim za kak nasvet Huh
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #22 : petek, 05.12.2008 : 09:49:33 »

Na tvojem mestu bi vztrajala pri preusmerjanju na priboljšek/zelo zanimivo igračo, samo ga moraš ujeti v pravem trenutku. Predvideti moraš njegovo reakcijo in preusmeriti njegovo pozornost preden se začne zaganjat. Ko enkrat reagira je že prepozno. Zagledaš/slišiš avto in takoj preusmeriš njegovo pozornost k sebi ter jo držiš, dokler avto ne gre mimo. Isto za ljudi.

Pa mogoče bi bilo dobro, če bi doma tudi sama utrdila svoj položaj tako, kot sem predlagala emchy v enem od zgornjih postov. Wink

PS: Priboljški morajo biti res slastni: poli salama, hrenovka, piščanec - ne briketi ali industrijski priboljški.
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #23 : sobota, 06.12.2008 : 21:57:42 »

Ojla,.. tale nasvet od Kalsang deluje! Hvala!

Imam pa še eno vprašanje: ko dam Neonu jest in če mu poskusim vzet hrano me napade in narenči. Prav tako če grizlja uho in mu jo želim vzet! Kako naj to čimprej rešim?
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #24 : nedelja, 07.12.2008 : 09:10:40 »

ajoj, kakšnega pametnega nasveta ti jaz najbrž ne bom znala dat, ker ga je naš prvi kuža tudi tkole biksal, zdajšnja kužica pa takle komot in brez problemov prenese.  Smiley
No ja, pravzaprav, če malo pomislim. Huh..včasih, res redko, pa res hoče mal renčat, če me prime, da ji vzamem kost , ki jo ravno gloda (tako tapravo, kot mora bit, da je "varna" - da ne bi prec kdo v luft skakal, če so piščančje ali kaj podobnega). Pa se ne dam motit, strogo rečem "fujto" in ji pač vzamem kost pa je gmah. Nima ti pes kaj repenčit se, tudi ne, ko papca, so me naučili. Ti si šef in basta pa amen. Ima da uboga. No tko nekak. Zato včasih prav namenoma naredim kakšen takle mali test. Da vidim, če sem še šef! Wink Cheesy
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #25 : nedelja, 07.12.2008 : 10:33:51 »

Nekaj na temo renčanja med hranjenjem je napisano na spodnji povezavi:

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,8300.0/all.html
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #26 : nedelja, 07.12.2008 : 10:37:18 »

Ko tole berem se spominjam enega naših "službenih" psov, bil je zelo brihten, prijazen i na splošno fajn pes, ki nikoli ni kazal nobenih znakov nasilja. In enkrat je prišel nek kolega od gazde in psu prinesel veliiiiiiko kost. Ta se je seveda vrgel na obdelavo, tipček se je pa čez nekaj časa spomnil, da bi bilo fora preverit, če je pes res tako miroljuben, kot se govori, čeprav smo mu vsi prisotni to početje odsvetovali. In je šel in mu kost vzel. Naš pes ga je pa mirno pustil, malo počakal, potem pa dvignil rit, odšel par korakov do avta od tega tipa (bil je mešanček z NO, zelo velik) in mu pregriznil gumo. Cheesy Cheesy

Mi smo se po tleh metali od smeha, un bedak je kar stal, kost v roki, in kar verjet ni mogel.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #27 : nedelja, 07.12.2008 : 17:10:33 »

jao, ta je pa RES dobra! Cheesy Tongue
Logiran
emchy
novinec
*
Sporočil: 41


WWW
« Odgovor #28 : ponedeljek, 08.12.2008 : 10:09:05 »

evo, se spet javljam.ta teden sem bila doma in sem malo poizkušala s taijem, nekega ekstra napredka seveda ni bilo za pričakovati.torej-briket fora je bila uporabljena-spet, rekla sem mu fuj to in mu ga vzela.brez problema.sprehodi-super priden. naslednji dan-polom.mami mu je dala govejo kost, on pa jo je nosil vedno bližje nogi mojega fanta, samo da je lahko renčal nanj. na silo sem mu jo vzela, lej,kako presenečenje, seveda je ni hotel izpustiti Sad.izmaknila sem mu jo in vrgla v smeti, on pa se mi je zagnal v čevelj. malo sem ga strosla za kožo za vratu, on pa še kar veselo renčal. kazen?nekaj min je imel novo dejavnost, ohlajanje v kopalnici. Angry tolažim se, da bo kastracija zares malo omilila te vedenjske težave, ker sama jih ne morem odpravljati dva dni na teden. sem pa mami razložila kako in kaj in upam, da se bo tega držala, zaenkrat mu preveč popuščam.seveda sem pozabila omeniti da mi je mali pujs označil škatlo kartonasto od rač, zunanja vrata z notranje strani in dva stola Shocked ne vem no...včasih bi ga najraje ko so obiski nekam zaprla in bi bilo to to, ampak vem da ne gre ...
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #29 : ponedeljek, 08.12.2008 : 11:20:04 »

Ne spuščaj se v konflikt s psom! Če so v hiši obiski in je možnost, da se bo rangiral, mu ne dajajte govejih kosti. Kost mu dajte tako, da jo v miru prežveči in da nima možnosti, da jo nosi okrog in se rangira. Vsakič, ko se rangira, utrjuje vedenjski vzorec in skupaj z njim tudi "prepričanje", da je glavni v hiši. Če so obiski v hiši, umaknite posodo z briketi.

Ko se enkrat začne rangirat in ga ti kaznuješ (by the way, stresanje za vratno gubo je popolnoma neprimerna kazen), se konflikt poglablja, stresa je še več in on čuti še večjo potrebo, da se uveljavi, ker se počuti ogroženega. Zato mu rangiranje preprečite tako, da mu pred prihodom obiska odstranite posodo z briketi in da mu takrat ne dajete kosti. Obenem pa morate svojo avtoriteto utrjevat tako, kot sem ti opisala par postov prej.

Zadeve ne boste rešili na prvo žogo (kazen po opravljenem dejanju), temveč na bolj prefinjen način.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: pes sam svoj gospodar...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines