mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:44:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: pes sam svoj gospodar...
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: pes sam svoj gospodar...  (Prebrano 19672 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #30 : ponedeljek, 08.12.2008 : 11:29:14 »

Aja je tudi delala nekaj podobnega. Sem ji dala uhelj, pa ga je celo dopoldne samo čuvala in renčala, če se je kdo približal, pojedla ga pa ni. Je bilo tako resno, da sem jo morala zamotiti, da je uhelj spustila in sem ga lahko vzela. Potem sem se odločila, da takih priboljškov, ki jih ne poje takoj, ne dobi več.

Ima pa zdaj foro, da ko pridem domov, vzame moj copat in ga nese skrit. Mislim, da me vabi k igri? Ali pa vzame kako nogavico (ležečo na tleh) in je ne da, dokler ne zamenjaš s čim slastnim. Na silo jemati ne gre, je potrebno s kakšno finto (zamenjavo).

Mišku lahko npr. vse vzameš, tudi iz gobčka, nič ne zameri.
Logiran
emchy
novinec
*
Sporočil: 41


WWW
« Odgovor #31 : ponedeljek, 08.12.2008 : 17:49:38 »

Ne spuščaj se v konflikt s psom! Če so v hiši obiski in je možnost, da se bo rangiral, mu ne dajajte govejih kosti. Kost mu dajte tako, da jo v miru prežveči in da nima možnosti, da jo nosi okrog in se rangira. Vsakič, ko se rangira, utrjuje vedenjski vzorec in skupaj z njim tudi "prepričanje", da je glavni v hiši. Če so obiski v hiši, umaknite posodo z briketi.

Ko se enkrat začne rangirat in ga ti kaznuješ (by the way, stresanje za vratno gubo je popolnoma neprimerna kazen), se konflikt poglablja, stresa je še več in on čuti še večjo potrebo, da se uveljavi, ker se počuti ogroženega. Zato mu rangiranje preprečite tako, da mu pred prihodom obiska odstranite posodo z briketi in da mu takrat ne dajete kosti. Obenem pa morate svojo avtoriteto utrjevat tako, kot sem ti opisala par postov prej.

torej...fant in jaz nisva ravno obiska, ker sva vsak vikend doma, jaz v bistvu še več.za gubo pa sem ga stresla zato, ker me je dobesedno napadel z zobmi in če bi ga hotela umiriti od spredaj, bi me zagotovo šavsnil. seveda pa bomo šli korak za korakom.

Zadeve ne boste rešili na prvo žogo (kazen po opravljenem dejanju), temveč na bolj prefinjen način.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #32 : ponedeljek, 08.12.2008 : 19:45:19 »

Ni pomembno, ali ti misliš, ali si domača ali ne. Pomembno je, ali se pes poskuša rangirat ali ne. Skratka, če se rangira s tvojim fantom, mu to prepreči tako, da mu že prej odstranite skledo z briketi in mu ne dajajte kosti in ostalih priboljškov. Če bo poskušal z igračo, bo treba tudi te prej odstraniti, da preprečiš, da bi se sploh začel rangirati.
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #33 : sobota, 13.12.2008 : 23:00:39 »

Kalsang če lahko prvo direktno tebe vprašam in seveda tudi vse ostale: če me pes narenči kaj narediti tisti trenutek? Stresanje za vratno gubo - ni priporočljivo, "udarec" tudi ne,.. kaj naj potem naaredim ?

(Kalsang ukrepe pa že izvajam,.. Wink)
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #34 : nedelja, 14.12.2008 : 10:17:48 »

V kašni situaciji te narenči?
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #35 : nedelja, 14.12.2008 : 13:46:14 »

Kalsang, narenči me če ima kostko,prašičje uho,.. v ustih in mu jo hočem vzet.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #36 : nedelja, 14.12.2008 : 14:39:10 »

Posebej ga moraš naučiti, da na ukaz spusti oziroma, da ti dovoli, da mu stvar vzameš. Ti pošljem posebej. Samo, da najdem.

lp
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #37 : nedelja, 14.12.2008 : 18:44:35 »

 sram joj najlepša hvala mi je kar nerodno, hvala hvala. Wink
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #38 : ponedeljek, 15.12.2008 : 13:05:48 »

narenči me če ima kostko,prašičje uho,.. v ustih in mu jo hočem vzet.

To tudi moja Aja. Jaz menjam za drug priboljšek.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #39 : ponedeljek, 15.12.2008 : 13:12:27 »

Naš se je tudi kar en dan spomnil,da bo zarenčal,ko sem mu za hec hotela vzeti kost.
Me je kar "pogrelo"
Sem ga prijela za gobec, zelo na hitro vzela kost in ga poslala v kletko. In kosti jasno ni dobil več.
Se je zelo hitro skuliral in prišel prosjačit za novo  Smiley
Ga je pa minilo, še mačke mu lahko kost z gobca pulijo.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #40 : ponedeljek, 15.12.2008 : 13:32:16 »

Jaz tudi že taprvič ko kaj čudnega poizkuša ne dovolim Smiley.
In jaz kar zarenčim zraven včasih, pa še grdo pogledam. Prav zares. In me samo pogleda in neha. Pa še ušesa čist mal položi nazaj.
Ne vem a je to narobe ali ne, ampak enkrat sem jo že hotla čisto mal vzgojno okoli ušes sram, ko je nekaj nagajala, pa sem se pravi čas ustavila in v tistem trenutku, kar tako za hec, zarenčala. Da malo sprostim jezico.
Pa je takoj nehala in sedaj sva zmenjeni.
A sem čudna, al pa ne, pri nas pali.... Saj večinoma uporabljam besede ne, pa fuj - ampak včasih pa naredim to Huh.
Ampak samo doma, da ne bi zunaj kdo dol padu, ko bi me vidu da renčim na psa sram.
Pa ne prosim tega vzeti za kakšen vzgojni nasvet, da me ne boste za besedo držali...
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #41 : ponedeljek, 15.12.2008 : 18:19:02 »

kocka, se mi zdi, da sem to, da se "zarenči" nazaj na psa, kadar takele bedarije hoče pohat, že nekje drugje tudi prebrala, tko da nisi prav nič "čudna" al pa kej. Jaz se na tole spomnim ponavadi prepozno - da bo kar tko mal renčala po stanovanju, pa tudi nimam navade (khm...zaenkrat) Wink Cheesy Kiss.
Če "ne" in fujtofuj" pri moji mali pasji opici ne primeta, ponavadi pihnem vanjo - ne vem, zakaj ji to tko deluje, da se čisto "pomehkuži". Saj ni treba velikokrat, res ne - ampak pride pa situacija, ko je pa treba kaj narest. In zraven si v milsih ponavljat: jst sem šef, jst sem šef, jst sem šef... Smiley
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #42 : ponedeljek, 15.12.2008 : 19:34:52 »

Kocka, nisi čudna, pa tudi edina ne. Jaz sem začela z renčanjem pri bokserki, delovalo 100 na uro. Na Čipa ni treba kaj dost renčat, mi je pa malo v navado prišlo in včasih ko sem jezna renčim. Ne, ne se smejat, res zarenčim. Hja, če se pa največ družim s psi Wink
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #43 : ponedeljek, 15.12.2008 : 19:51:40 »

Bom tudi jaz poskusila z renčanjem - če bo pri moji Kaji kaj pomagalo.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #44 : ponedeljek, 15.12.2008 : 20:00:37 »

ej punce - a posnamemo, tole svoje renčanje, pa priredimo tekmovanje, katero najbolj "prime"? Cheesy Wink Tongue Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: pes sam svoj gospodar...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines