mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:36:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Predispozicijsko grobi psi
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Predispozicijsko grobi psi  (Prebrano 30141 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #15 : sreda, 03.12.2008 : 16:16:04 »

ego je zaj***reè Grin
Hehe, v njegovem primeru ima pes večjega! Grin
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #16 : sreda, 03.12.2008 : 16:20:49 »

Pzorko, dobrodošel nazaj? Očitno med tem časom nisi naredil niti mm koraka naprej v svojem spoznavanju pasje psihe. Živel. LP Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #17 : sreda, 03.12.2008 : 16:23:36 »

Punce to so resne zadeve no.  Angry Cool. Ce bi se ze odlocala bi se za psa odlocila, z vecjim. Kaj pa vem no, bi ga ze naucila kozjih molitvic, ce bi prezivela  Lips Sealed
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #18 : sreda, 03.12.2008 : 16:24:13 »

Pzorko, še vedno je pes nad teboj?
no, saj ne, da sem pričakovala nasprotno Roll Eyes
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #19 : sreda, 03.12.2008 : 16:46:23 »

Citat
Kosti pa mu tudi sam ne bi upal iti jemati (tudi zato, ker to delajo le debili).
Jaz pa tega sploh ne razumem........
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #20 : sreda, 03.12.2008 : 17:25:44 »

Še en debil se javlja! Do sedaj sem pa mislila, da je to nujno Wink. Navaditi psa, da mu lahko iz gobca vzamem karkoli ima v njem. Kakšno odvrženo kost recimo, ali še kaj nevarnejšega. Priznam pa, da ga ravno namerno ne bi dražila ob hrani, ampak to je čisto druga pesem. Če je fuj je fuj in amen. Če sam ne spusti, mu pa jaz vzamem. Sem pač debil......
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #21 : sreda, 03.12.2008 : 20:39:35 »

Pzorko, s psom imata nenaraven odnos.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #22 : četrtek, 04.12.2008 : 13:05:26 »

takoda, jst sem tud DEBIL. Nimaš kaj  Tongue
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #23 : četrtek, 04.12.2008 : 13:49:49 »

Predvidevam, da nas je kar večina tu debilov  Grin
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #24 : četrtek, 04.12.2008 : 15:58:41 »

Kot vidim ste vsi na tem forumu ostali isti, nekdo postavi glavno vprašanje, na njega se ne odgovori, spušča pa se v debate in poniževanje nekega forumaša, ki pač žal trdi svoje! Angry
Ne trdim da je njegovo mnenje pravo, vendar dejte se držati konteksta zakaj se je ta tema odprla.  Smiley
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #25 : četrtek, 04.12.2008 : 15:59:59 »

Helow!

Ker ste imeli že veliko izkušenj s psi, me zanima, če mi lahko naštejete nekaj takih pasem, pri katerih se že od malega pozna, da so bolj grobe, dominantne, agresivne, temperamentne, samosvoje ...

Kot prvi primer bi dal beaucerona.

 Lips Sealed

Zame se noben pes ne rodiz zgoraj omenjenimi "hibami", ampak jih naredi, privzgoji LASTNIK sam!

Pa lep dan!
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #26 : četrtek, 04.12.2008 : 16:04:23 »

tjas, dominanca, temperamentnost, samosvojost niso hibe, ampak značajske lastnosti, ki so dejansko za nekatere pasme bolj značilne (genetika pač nikoli ne zataji). Problem posta od pzorkota je bil, da dominantnemu psu pusti, da je šef v njihovi hiši, kar je potencialno nevarno in se le redko dobro konča za vse vpletene.
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #27 : četrtek, 04.12.2008 : 17:11:42 »

tjas, dominanca, temperamentnost, samosvojost niso hibe, ampak značajske lastnosti, ki so dejansko za nekatere pasme bolj značilne (genetika pač nikoli ne zataji). Problem posta od pzorkota je bil, da dominantnemu psu pusti, da je šef v njihovi hiši, kar je potencialno nevarno in se le redko dobro konča za vse vpletene.

Dara Petra, hibe sem dala v narekovaje. Če nisi opazila.
In ja genetika ne zataji! Samo to še ne pomeni, da so vsi Rottiji, taki kot je sosedov, da so vsi psi tipa Bull isti kot tisti, ki ga imajo za boje,.....  Roll Eyes

Sem pa napisala oz. je bilo mišljeno takole, da je veliko oz. za vse nezaželjene lastnosti obnašanja zaslužen lastnik živali. Je pa najlaže obtožiti za vse GENE!  Lips Sealed
Pri pravem, doslednem lastniku, ki zna ravnati z živaljo ne bo dopuščal, npr. da če je njegov pes dominanten, mu ne bo dopuščal, da bi pes s svojo dominantnostjo dominiral vse (pse,ljudi)!
Tudi če je pes zelo samosvoj, se to tudi to lahko reši z dosednostjo in dodatno pozornostjo, seveda če imaš željo iz svojega psa potegniti vsaj malo ti bo to uspelo. 

Na post pzorkota, ne vem zakaj se vsi vtikate v druge zadeve, naj se zmenita sama! Če pes ugrizne svojega lastnika, naj ga, saj imasta pač tako zmenjeno.  Roll Eyes
Jaz pa res ne mislim soliti čisto vsakemu lastniku, da ima razvajenega cucka, ki je alfa v družini. Se jim raje nasmehnem in odditdem naprej.  Roll Eyes
Dokler ta razvajeni pes ne narenči oz. ne napade mojega psa, potem pa je zgodba drugačna!  Roll Eyes Huh
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #28 : četrtek, 04.12.2008 : 17:40:45 »

Tjas, lahko se ti zgodi nekje nekdaj srecanje s pzorkovim psom. In kdo bo potem vlekel tvojo nogo ali tvojega psa iz njegovega gobca? Pzorko zagotovo ne.

Zato, ker pzorko ne zivi izolirano od drugih ljudi in zivali, je vec kot na mestu, da se mu pove (pa drugim tudi), da je taksno ravnanje neodgovorno in nevarno. Ne gre za to, da mu tujci jemljejo karkoli iz gobca ali da ga tujci cohljajo, temvec da je vodnik sposoben v vsakem trenutku posredovati, ce gre kaj narobe. pzorko tega ni sposoben (ne psihicno in ne fizicno) in mu to povemo, kadarkoli je priloznost. Vemo pa tudi, da je "pzorkov" tam zunaj ogromno in nasa pisanja so namenjena tudi njim. Noben izgovor, da je "to" v pasmi/pasmah, ne pomaga ne njemu in ne nam. "Tega" v nobeni pasmi ni, se pa da z opuscanjem pravilne vzgoje ali celo s spodbujanjem nepravilne "vsaditi" vsakemu psu. Najmanj, kar si tukaj zelimo, je toleriranje v smislu: "dokler ga ne srecam, me ne briga" ali privzemanje pzorkovih idej (cetudi so zapisane samo kot vprasanja), ker jih lahko bralci vzamejo za svoje. Horda neobvladljivih psov nikomur ne koristi, temvec dela skodo tudi tistim, ki imajo povsem postimano v svojih in v glavah svojih psov, kam kdo in kaj spada. Cetudi pzorkovega psa nikoli ne srecas, ti lahko njegovo ravnanje proti nekomu drugemu hudo zagreni zivljenje. Ce le imas psa, pa kakrsnegakoli ze. Bulmastifov je zelo malo v Sloveniji, pa tudi drugod jih ni toliko, kot zlatkov, rotijev, bokserjev in podobnih. Pa vendar smo vsi po znanem dogodku poslusali pripombe na cestah in v javnosti in vsi moramo sprejeti nove clene v zakonodaji. Pa nimamo psov, ki bi bili kaj vec kot za dlako podobni bulmastifom.
Logiran

tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #29 : četrtek, 04.12.2008 : 17:57:27 »

Jana se strinjam s teboj, ampk kot si že sama napisala takih, ki nimajo socializiranih, šolanih,.. psov je preveč.  Ni nujno da srečam ravno pzorkotovega psa, če se ne motim oz. če sem pravilno razbrala iz tvojega posta je bullmastiff.
Lahko samo upam, da do želenega konflikta ne bo prišlo, če pa bi že pa verjemi, da bi šla do konca. S tem mislim, da bi v prvi vrsti probala obvarovati svojega psa in sebe, nato pa njegov pes odletel na drugo stran mavrice....  Lips Sealed
Želim povedati to, da naj se onedva menita doma kot želita, ko pa bo prišlo do neželenega konflikta, naj gre vse tudi čez pravne zadeve!

Ni vse v pasmi kot sem že napisala in bom še enkra, vse oz. 99% je odvnisno od lastnika in njegovega šolanja, ukavarjanja,...

Pa še to koliko ljudi ima ob sebi neprimernih pasem, ki jih ne obvladajo, ne znajo z njimi ravnati,...
Skratka temu ni konca!

Je pa dejstvo, neki bullmastiff, roti,... naredi več fizične škode kot čivava, dalmatinec,..., vendar pa vsi napadi vseh posv na druge pse puščajo na napadenih psih velike psihične posledice.
Pa sem zašla iz teme še jaz.
Mene je osebno tukaj zmotilo to, da je bilo postavljeno xy vprašanje napisala pa se je stran, kako neke forumašice obvladajo svoje pse in so ga tudi žalile.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Predispozicijsko grobi psi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines