mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 17:58:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Predispozicijsko grobi psi
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Predispozicijsko grobi psi  (Prebrano 30245 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #30 : četrtek, 04.12.2008 : 18:07:38 »

pzorko ima baucerona, bulmastifi pa so se znasli v mojem postu zato, ker sem zelela pokazati, da lahko samo en primer neobvladanja psa/psov povzroci skodo poleg napadenemu tudi tistim, ki psa samo imajo in niso bili nikakor vpleteni v nek dogodek. Zgodbo o bulmastifih izpred nekaj let vsi poznamo, bila je podlaga za spremembo zakona, ki je doletela vse lastnike psov. Tako ne bo posledice nosil samo pzorkov pes in pzorko, temvec vsi mi, v kolikor se bo kaj zgodilo. S prstom za nami ze tako kazejo vsi, ki so nasprotniki psov, z vsakim primerom nepostimanosti pa kazejo se bolj. Pri sirjenju (ali samo podpiranju) idej, kako se ne sme "poniževati, si podrejati in zatirati psa v kali", kot nam predstavlja pzorko, in kako naj bi bile nekatere pasme (pzorko je navedel baucerona) "bolj grobe", ne zelim nikakor sodelovati, temvec ostalim, ki bi mu morebiti verjeli, povedati, da temu ni tako.
Logiran

tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #31 : četrtek, 04.12.2008 : 18:18:31 »

S prstom za nami ze tako kazejo vsi, ki so nasprotniki psov, z vsakim primerom nepostimanosti pa kazejo se bolj. Pri sirjenju (ali samo podpiranju) idej, kako se ne sme "poniževati, si podrejati in zatirati psa v kali", kot nam predstavlja pzorko, in kako naj bi bile nekatere pasme (pzorko je navedel baucerona) "bolj grobe", ne zelim nikakor sodelovati, temvec ostalim, ki bi mu morebiti verjeli, povedati, da temu ni tako.

Se strinjam, in tudi nikjer nisem napisala, da se strinjam z pzorkotom.  Wink
Verjemi, pa da še predobro vem kako je ko te obtožujejo za dejanja, ki jih nisi zagrešil ne ti ne tvoj pes in kažejo nate s prstom.  Wink
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #32 : četrtek, 04.12.2008 : 18:38:29 »

Dara Petra,
Če je ta "Dara" bil mišljen "Draga", te LEPO prosim, da nehaš. Nisem tvoja draga in nikoli ne bom. Malo spoštovanja, prosim.
Če ni bil, razloži.

Glede ostalega pa samo to: z žalitvami je začel pzorko. Jaz osebno nisem za žaljenje nazaj, ampak... Zakaj odpreti temo in v prvem postu užaliti ostale forumaše?
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #33 : četrtek, 04.12.2008 : 18:56:14 »

Če je ta "Dara" bil mišljen "Draga", te LEPO prosim, da nehaš. Nisem tvoja draga in nikoli ne bom. Malo spoštovanja, prosim.
Če ni bil, razloži.

hahahahah si pa res domišljaš Draga Petra!  Grin
Je kdo rekel da si te želim?! hahahahahhahah joj joj  Lips Sealed
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #34 : petek, 05.12.2008 : 08:26:28 »

Želim povedati to, da naj se onedva menita doma kot želita, ko pa bo prišlo do neželenega konflikta, naj gre vse tudi čez pravne zadeve!
Angry Angry Shocked Shocked
Je**š pravne zadeve in poti. Jaz NOČEM da me tak pes SPLOH ugrizne. EVER!!!
Ne pa da se moram potem tožakat, ko me je že ugriznil (ali koga od mojih), ker pač nekdo misli, da ne kul imet alfa podivjanega psa Angry Angry
Naj potem kar njega grize doma, jaz ga na cesti nočem srečat.
Logiran
urmil
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #35 : petek, 05.12.2008 : 08:45:49 »

Tjas: ravno tebe zanaša iz bistva teme, čeprav si znal ostale tak pokritizirat. Huh

In ja, tudi jaz sem debil , ker si podrejam svojega 8kg težkega, srčkanega mešančka. Shocked V katerem se skriva toliko samozavesti, da je celo mamo 2x zares ugriznil. Zakaj? Ker si ga ona sama ni uspela podrediti in namesto, da bi se pes moral umakniti njej, se je ona raje njemu, ampak čisto podzavestno, dokler ni nekega dne fasala njegovih zob v nogo, ker je šla mimo njega in to malo preblizu. In tu smo spet postali baje debili in smo ga začeli še malo bolj podrejati, da se je končno tudi mama v hierarhiji dvignila nad njega, saj jo je do nedavnega smatral kot sebi enako ali še celo podrejeno.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #36 : petek, 05.12.2008 : 10:34:29 »

Žaljenje gor ali dol, samo o tem psu vsake toliko kar nekaj preberemo - že par let. V večini neumnosti in o težavah, ki jih imajo z njim. In ki jih očitno niso in nimajo namena reševat. Dokler ne bo počilo.
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #37 : petek, 05.12.2008 : 14:39:27 »

Angry Angry Shocked Shocked
Je**š pravne zadeve in poti. Jaz NOČEM da me tak pes SPLOH ugrizne. EVER!!!
Ne pa da se moram potem tožakat, ko me je že ugriznil (ali koga od mojih), ker pač nekdo misli, da ne kul imet alfa podivjanega psa Angry Angry
Naj potem kar njega grize doma, jaz ga na cesti nočem srečat.

Glej mene boli k...... , kaj imasta onedva doma, zaradi mene če se dobesedno pokoljeta!

Kaj misliš da mam jaz veselje srečat takega psa? Ali pa katerega koli?!!  Angry Huh
Kot sem že napisala preveč je takih, ki imajo take pse in slej ko prej naletiš na nji. Jaz jih več ne morem našteti na roke koliko jih je v naši okolici, sem pač pozorna na njih, točno vem kdaj grejo ven,... Kaj pa imajo oni dom me ne zanima!

Tjas: ravno tebe zanaša iz bistva teme, čeprav si znal ostale tak pokritizirat. Huh

In ja, tudi jaz sem debil , ker si podrejam svojega 8kg težkega, srčkanega mešančka. Shocked V katerem se skriva toliko samozavesti, da je celo mamo 2x zares ugriznil. Zakaj? Ker si ga ona sama ni uspela podrediti in namesto, da bi se pes moral umakniti njej, se je ona raje njemu, ampak čisto podzavestno, dokler ni nekega dne fasala njegovih zob v nogo, ker je šla mimo njega in to malo preblizu. In tu smo spet postali baje debili in smo ga začeli še malo bolj podrejati, da se je končno tudi mama v hierarhiji dvignila nad njega, saj jo je do nedavnega smatral kot sebi enako ali še celo podrejeno.

Hvala bogu, da se opravili s tem. Kot si pa že sama napisala, si je sama kriva, da jih je fasala!

lp, Tjaša

Logiran
urmil
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #38 : petek, 05.12.2008 : 15:12:57 »

Sama si je bla kriva ja, ker ni imela pravilnega pristopa in je psu vse dovolila... Kaj si sploh želel povedat s tem?
Tebi je bil namenjen samo prvi stavek mojega sporočila, ostalo je bilo napisano v skopu teme o kateri se razpravlja.

Sem pa želela izpostavit to, da sploh ni tako zelo bistveno kakšne pasme, še manj velikosti, je pes, ker skoraj vsak slej ko prej poskusi uveljavit kakšno pravico več, ampak jo moramo že v kali zatreti, razen če si želimo psa, ki ga bomo česali ko bo on tako hotel in ki ga še pogledat ne bomo upali, pa bo že renčal in kazal zobe.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #39 : petek, 05.12.2008 : 15:44:38 »



Hvala bogu, da se opravili s tem. Kot si pa že sama napisala, si je sama kriva, da jih je fasala!

lp, Tjaša



tjas, iz tega se bi lahko kaj naučila, ne pa da samo napišeš "sama si je kriva"...pa brez zamere.  Smiley
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #40 : petek, 05.12.2008 : 16:10:13 »

tjas, iz tega se bi lahko kaj naučila, ne pa da samo napišeš "sama si je kriva"...pa brez zamere.  Smiley

Kaj pa naj bi se naučila?
Jaz imam svoja psa  zelo dobro pošlihtana!
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #41 : petek, 05.12.2008 : 16:11:08 »

Sem pa želela izpostavit to, da sploh ni tako zelo bistveno kakšne pasme, še manj velikosti, je pes, ker skoraj vsak slej ko prej poskusi uveljavit kakšno pravico več, ampak jo moramo že v kali zatreti, razen če si želimo psa, ki ga bomo česali ko bo on tako hotel in ki ga še pogledat ne bomo upali, pa bo že renčal in kazal zobe.


se strinjam s teboj, sem to tudi sama že omeila.  Wink
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #42 : torek, 09.12.2008 : 16:09:12 »

Vseh črev nisem bral, ker sploh nima smisla. Očitno še dolgo ne bomo na istih valovnih dolžinah. Do psa je treba imeti zdrav odnos! In za moje pojme je veliko bolj paradoksalno to, da jim jemljete še tisto pasje, kar jim je ostalo in iz njih delate lutke, po drugi strani pa se greste neko trdo vzgojo, da se psu pokaže, da ni alfa, ampak da je najnižji v kardelu. Tudi jaz sem moral psu dolga leta dokazovati (skozi igro), da nima vseh privilegijev, ki jih imamo mi in da ni on glavni. Zato imam danes doma psa v pravem pomenu besede, lepoto, ki naredi že tako veliko dvorišče še lepše, izjemnega prijatelja, ki bi me varoval pred vsakim človekom in ki se hoče ves čas čohati, psa, ki mi kaže čustva, ki mi kaže, da me razume in ki me zna poslušati. In tako kot on ve, da ne sme v hišo, da ne sme lulati po avtu, tako vem jaz, da ko mu dam enkrat jest, da mu tega več ne jemljem, da ga ne motim, ko je. Ravno zaradi tega me tudi ceni. In tega nisem dosegel na način, da bi mu jemal kost in ga za vsako, ko zarenči, fino zagrabil za ovratnico in zabil v tla, ampak sem mu dan za dnem deval brikete enega po enega iz svoje roke, ga s tem naučil zaupanja, potrpežljivosti in recipročnosti! In čeprav ve, da ima tudi sam določene ugodnosti, ne bo pri veterinarju nikoli popadljiv. Ko se mu je začel volčji krempeljc zabadati v tačko, se je sam ulegel in nastavil, da smo mu ga lepo obrezali, čeprav drugače ves čas nekaj ruva in odriva z gobčkom. Zdaj pa dosti o tem!

Ali sta lahko nemška doga in nemški ovčar karakterno povsem enaka?
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #43 : torek, 09.12.2008 : 17:55:42 »

Ali sta lahko nemška doga in nemški ovčar karakterno povsem enaka?

Zanimivo vprašanje?
Moje osebno mnenje, nikakor.  Smiley
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #44 : torek, 09.12.2008 : 17:58:51 »

NIsem strokovnjak, vendar mislim, da imajo določene pse svoje preddispozicije: lovske npr. Vendar je od skrbnika odvisno, kaj bo iz psa zvlekel. Lahko narediš napadljivega pudlja ali pa rotkota, ki je muca. A ne?
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Predispozicijsko grobi psi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines