mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 13:36:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Slusni test (BAER)
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Slusni test (BAER)  (Prebrano 29736 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #60 : ponedeljek, 22.05.2006 : 14:59:38 »

V clanku Elektronsko testiranje sluha (BAER test) in pregled pogačice (Patellar Luxation) izpod Poloninega in Gregovega peresa si lahko preberete in pogledate, kako poteka testiranje sluha z BAER testom.
Logiran

Focoso
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 767


« Odgovor #61 : torek, 27.06.2006 : 12:20:04 »

Klicala sem veterinarko glede testiranja mojih mladičev. Trenutno nima časa, bi pa lahko prišla 14.7 (petek) v MB ker ima neke opravke in bi še baer spotoma naredila. Verjetno bi bilo testiranje zgodaj popoldne okoli 13h. Ker mora biti za testiranje prijavljenih več psov ( okoli 15 ) sprašujem če kdo želi peljat svojega psa na testiranje. Prosim napišite na zasebno, ali moj mail ana@focoso-bullterriers.com kdo bi želel priti da bom videla če nas je dovolj, in potem vprašala veterinarko če je dovolj psov da testiranje izvedemo.

Lp, Ana
Logiran
TopField
rad pišem
****
Sporočil: 371


« Odgovor #62 : ponedeljek, 12.02.2007 : 20:28:03 »

V petek, 16.02.2007 boste lahko ponovno pripeljali svoje ljubljenčke na elektronsko testiranje sluha (BAER test). BAER test bo opravljala veterinarka iz Dunaja, mag. Regina Bregenzer, tudi dolgoletna vzrediteljica bull terrierjev (Laureola's kennel). Psi bodo dobili blago anestezijo, zato naj 6 ur pred posegem ne uživajo hrane. Vsi psi bodo dobili tudi uradno veterinarsko potrdilo o opravljenem testu!

Točna lokacija in ura še ni znana!

Vsi, ki se želite prijaviti ali potrebujete dodatne informacije, lahko pokličete na GSM:

031/238-448 (Tanja Bonić)
040/338-830 (Polona Blatnik)

ali pišete na maile:

topfieldkennel@gmail.com (Tanja)
beardies@starsatsea.net (Polona)


Lp, Tanja
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #63 : četrtek, 15.02.2007 : 20:23:06 »

Zelela bi sporociti le tocno lokacijo in uro... Testiranje se bo odvijalo v Studiu nege za male zivali v BTC-ju, Ljubljana. Pricetek bo med 17.00 in 18.00 uro. Ce je se kdo zainteresiran me lahko poklice na 040 338830!

Veterinarka bo opravljala tudi testiranje patelle, vkolikor bi bil se kak interesent za ta pregled...
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #64 : ponedeljek, 25.02.2008 : 12:17:57 »

Ali kdo ve, kdaj bo spet mogoce testirati psa?

Sodelavka ima psa kokerspanjela, starega 8 mesecev in se ne odziva tako kot bi se moral - po nasem mnenju. Ko ga poklices oziroma ko se bolj kot ne zaderes, se sicer odzove, ampak isce po prostoru od kod je glas prisel.

Bi ga pa radi testirali ... kdo ve?

Lp, Ursa
Logiran
bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #65 : ponedeljek, 25.02.2008 : 15:32:43 »

Testira ga lahko v Avstriji ali pa v Zagrebu. V tem primeru je ZG bližje.

Pobrskaj malo nazaj sem že dala kontakt od veterinarja.

Lp, Eva
Logiran
bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #66 : ponedeljek, 25.02.2008 : 15:34:58 »

Sem pobrskala...tule je:

Citat
Sicer pa za vse tiste, ki jim ne bo uspelo BAER testirati v Sloveniji, se lahko obrnete na g. Stezinarja iz Zagreba na mail:
stezinar.r@pg.com

Če rabi telefon moram pobrskat še enkrat  Grin
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #67 : torek, 26.02.2008 : 07:57:34 »

Hvala za to informacijo. Bom se malo pocakala, ce bo slucajno testiranje pri nas (ce javita Sally ali TopField), drugace bo pa verjetno potrebno kar v tujino.

Lp, Ursa
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #68 : ponedeljek, 12.07.2010 : 10:03:29 »

V avgustu predviden baer test sluha za pse

V kolikor bo dovolj interesentov, bomo avgusta 2010 organizirali v Sloveniji baer test za pse, ki ga bo delala dr. Regina Bregenzer iz Avstrije.

Interesenti naj se javijo na karolina.schlegel@gmail.com oz. na tel:+386 (0)41 727 836.

Karolina Schlegel

Več o elektronskem testiranju sluha - baer testu
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #69 : ponedeljek, 12.07.2010 : 10:06:23 »

Javite vzrediteljem/lastnikom dalmatincev, argentincev, tibetancev, nemskih dog, bulijev in vseh ostalih "delikatnih" pasem, da se javijo. Testov na slovenskih klinikah ne opravljajo in vsaka taka priloznost za testiranje je vec kot dobrodosla.
Logiran

maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #70 : sobota, 18.09.2010 : 11:25:26 »

Ali kdo ve, ce bo v kratkem kje v SLO organizirano BAER testiranje?
m.
Logiran
kamy
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #71 : ponedeljek, 13.06.2011 : 13:07:55 »

BAER TEST spet v Sloveniji

Ker načrtujemo opraviti BAER test pri naših mladičih, smo se po pogovoru z mag. Regino Bregenzer iz Dunaja, tudi dolgoletno vzrediteljico bull terierjev (Laureola's kennel) odločili, da bomo v kolikor bo zadosti interesentov, spet organizirali opravljanje Baer testa v Sloveniji.

 
Lokacija in datum za izvedbo še ni dokončno določena , vendar bo predvidoma konec junija oz. v začetku julija v Murski Soboti.

 BAER-test(Brainstem Auditory – Evoked Response),elektronsko preverjanje sluha se uporablja za ugotavljanje gluhosti oz. stopnje gluhosti. Test je neboleč in zelo zanesljiv, vendar pri nas žal še nedostopen. Uporablja se lahko pri mladičkih od 5 tedna starosti naprej, vendar morajo starejši mladiči in odrasli psi pred opravljanem testa dobiti pomirjevalo.

 Gluhost psa je lahko prirojena ali pa nastane kot posledica poškodbe. Prirojena gluhost nastane zaradi degeneracije notranjih struktur ušesa v nekaj tednih po rojstvu.

Najpogosteje je vezana na dva gena na t.i.„ piebeld gen“, ki določa količino bele barve barve in merle gen, zato je ta bolezen najpogostejša pri pseh bele barve( dalmatincih, bullterierjih, angleških setrih, boston terierjih, parson in jack russell terierjih, cotončkih, tibetanskih terierjih...) ter tudi pri nekaterih psih merle barve(avstralski govedar.....)

Več na: http://www.deafdogs.org/faq/

 
Glede na to, da se v Slovenski vzreditelji oz. lastniki psov dovzetnih za to bolezen oz. napako premalo odločajo za opravljanje tega testa, upam, da se bo z možnostjo opravljanja testa pri nas, prijavilo zadosti kandidatov.

 

Dodatne informacije in prijave na: amromeka@gmail.com

Logiran
MBciro
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #72 : sreda, 17.08.2011 : 09:09:31 »

Mene zanima če je že bilo preverjanje in kdaj bo naslednje če sem tega zamudo?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #73 : ponedeljek, 20.02.2012 : 21:53:56 »

V Sloveniji bo od 4. 3. - 20. 3. 2012 možno opravljati BAER test - slušno elektronsko testiranje.

Popust za legla in večje število psov (klubi, vzreditelji), možnost testiranja na domu.
Testiranje traja približno 10 minut, lastnik živali prejme rezultat.

Za prijave in dodatne informacije se javite na maja.desobediencia@gmail.com.

Več o BAER testu ...
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #74 : sobota, 15.12.2012 : 11:09:27 »

Karolina Schlegel sporoča:

V mesecu januarju (nekje sredi meseca) planiramo izvesti baer test v Sloveniji, seveda v kolikor bo zadostno število interesentov. Testirala bo gospa Regina Bregenzer, dr.vet.med. iz Dunaja.

Vsi zainteresirani me kontaktorajte na GSM 041 727 836 oz. na e-mail: karolina.schlegel@gmail.com
Logiran

Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Slusni test (BAER)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines