mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:49:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Novoletna noč - POMIRJEVALA!
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Novoletna noč - POMIRJEVALA!  (Prebrano 28536 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« : četrtek, 18.12.2008 : 11:54:57 »

Prazine, Helex, Apaurin, Lexaurin, Xanax, Persen, pomirjevalni sintetični feromoni...?

Ker je letos sprejet nov zakon o eksplozivih in pirotehničnih izdelkih, kjer je med drugim prepovedano tudi metanje petard, je trenutno pri nas res bolj mirno, kakšen pok sem in tja, pričakujem pa ravno zaradi tega celo fronto takrat, ko bo pokanje dovoljeno - torej od 26. decembra do 2. januarja.

Kot ponavadi, se najbolj bojim novoletne noči, saj se ena izmed mojih psic pokanja in žvižgov raket močno boji.

Do lani sem bila 100% da jaz moje psice pa že ne bom dala na pomirjevala. Pa naj se malo trese in skriva itd. Smo jo pač ignorirali.

Lani pa je bilo prehudo.

Ker vem, da nas je kar veliko s to težavo in ker več glav več ve, me zanima kako, s čim vi pomagate svojim kosmatincem čimbolj mirno preživeti Silvestra?

Na internetu je kar nekaj informacij, motijo me stari datumi, zato naprošam vse, ki ste že uporabili kakšno pomirjevalno sredstvo pri svojemu kosmatincu, kot tudi vse, ki ste se morda o tem samo zanimali da se javite in napišete svoje izkušnje.

Kaj so vam/vam svetujejo vaši veterinarji?

Hvala za odgovore že v naprej in čim manj stresen prehod iz starega v novo leto vam in vašim kosmatincem želim.

Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1 : četrtek, 18.12.2008 : 11:57:51 »

Dorwest ima odlične zeliščne preparate za takšne primere. Res delujejo.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #2 : četrtek, 18.12.2008 : 12:06:25 »

Na Dorwest strani sem že gledala, našla sem dva izdelka in sicer Navadna čeladnica in baldrijan tablete ter Baldrijan ekstrakt.

Meni zelo zanimiv je Baldrijan ekstrakt. Ima kdo izmed vas že izkušnje z njim?

Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 18.12.2008 : 12:42:19 »

O Dorwestu imas mnogo podatkov na http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,23384.0.html, nekaj pa tudi na http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,24975.0.html.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 18.12.2008 : 13:02:30 »

Tole sem pravkar objavila - http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1345.
Morda kdo pozna in lahko pokomentira?
Logiran

liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #5 : četrtek, 18.12.2008 : 13:06:11 »

Pri nas pa vsak dan poči kaka petarda, kljub prepovedi  Angry
Če je pok bolj oddaljen.....imamo najmanj pol ure strahu  Undecided
Včeraj pozno zvečer je pa počilo kot "bomba".....o groza.......par ur je trajalo, da se je umirila  Shocked Angry

Ker se moja boji že vsakega bliskanja in grmenja...ji po nasvetu vet. dajem apaurin....
Probali smo že marsikaj....nazadnje tudi po priporočilu Dani,  ANANXIVIA kapsule, pa moram povedat, da je delovalo (ob grmenju)

Kako bo s petardami od Božiča do Novega leta pa ne upam pomisliti......edina rešitev mi je umik iz Lj., ker se zdi, kot, da je vojna....... Angry Angry Shocked Shocked uboge živali......... Cry
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #6 : četrtek, 18.12.2008 : 13:13:04 »

Baldrijanov ekstrakt - kaplice lahko daš max. dve dozi na dan, njihov učinek pa je kratkotrajen. To pride v upoštev, če rabiš samo za silvestrovo, pa da preplašen pes dobi ca. 1 uro pred najhujšim.

Tablete (čeladnica + baldrijan) pa so za kuro, ki naj bi trajala že kakšen teden pred novoletno nočjo, zadnji dan ali dva pa naj bi bila doza podvojena.

Opisane napotke sem dobila pri Dorwestu Wink. Za mojega strahopetca, kaj strahopetca, bolestnega paničarja, sem letos nabavila omenjene tablete in začel jih bo dobivati ta vikend. Zadnja dva dni pa x2. In upam, da bo kolikor toliko OK. Imam pa tudi električni razpršilec D. A. P. s feromoni za pse, ker je panika tudi poleti med nevihtami.
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #7 : četrtek, 18.12.2008 : 13:15:45 »

Pri nekaterih psih delujejo Dramina tbl proti slabosti.Kolegičinemu novofundlancu,ki je cele noči tulil,ko se je gonila sosedova psica so pomagale do "globokega"spanca Wink.
LP Tjaša
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #8 : četrtek, 18.12.2008 : 13:18:07 »

SunnyDay.... a feromoni so kaj delovali...pozitivno mislim?  Undecided Pri nas prav nič....na žalost...
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #9 : četrtek, 18.12.2008 : 13:22:57 »

So, ampak problem je, ker ko začne grmet, je že panika. V manjšem prostoru, kjer nastane večja koncentracija, je bil učinek opazen, v večjem, kjer bi moralo biti več razpršilcev (pa je bil vklopljen samo eden, ker moji starši preveč varčujejo), pa ne, kar mi je logično.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #10 : četrtek, 18.12.2008 : 13:41:15 »

Jana, hvala za linke. O Dorwestu sem si že prebrala, tale Serene-um je pa spet nekaj čisto novega.

SunnyDay, hvala za podrobnejšo informacijo o Čeladnici+baldrijanu tabl. in Baldrijan-ekstraktu.

Jaz razmišljam o Baldrijan-ekstraktu. In to okoli 23. ure zadnjega dne starega leta, vendar se bojim, da morda ne bo dovolj močan učinek.

Razmišljam nekako tako - vkolikor moja psica do sedaj ni dobila še nobenega sredstva za pomirjanje ob takšnih "nevšečnostih", bi jaz začela s čim bolj naravnimi zadevami. Šele če te ne bi pomagale, bi probala kaj drugega.

Seveda tu nastane spet problem - takšne in drugačne tablete za umirjanje je potrebno psu dati/začeti dajati že prej. Če baldrijan ne bi dosegel željenega učinka, se bojim, da nimam potem nobene druge možnosti več da pomirim psico?

Lp.

Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #11 : četrtek, 18.12.2008 : 13:42:23 »

SunnyDay.... a feromoni so kaj delovali...pozitivno mislim?  Undecided Pri nas prav nič....na žalost...

Koliko časa ste jih pa imeli vklopljene?
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #12 : četrtek, 18.12.2008 : 13:59:00 »

Pri nas je bilo kar non-stop (brez varčevanja) v njeni sobi (majhna kvadratura) ob takem vremenu kot je zdaj....cel teden dež, bliskanje in grmenje....pa na žalost ni delovalo  Undecided Cry sem tudi jst pričakovala vsaj malenkostno zmanjšanje paničnega strahu.....žal...ali pa je njen strah res prevelik  Cry
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #13 : četrtek, 18.12.2008 : 14:01:18 »

Toliko časa kot je trajala nevihta. V tem primeru za silvestrovo je lažje. Jaz bi jih kurila kar cel dan, da bi bil prostor ja napojen s tem. Za nevihto ne moreš toliko vnaprej vedet, kdaj se bo začela Sad.

Našemu pomaga tudi glasen radio/TV, pa vsa vrata (no, vhodna ne) morajo biti odprta (to ima sedaj na stara leta foro ...), poleti pustimo luč prižgano, če je nevihta ponoči, ampak to za novo leto itak že vse je ...
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #14 : četrtek, 18.12.2008 : 14:02:57 »

Aja, baldrijanove kapljice je tudi že dobival, ne bi pa znala povedat, koliko in kako, ker sta to moja starša izvajala. Pa sta rekla, da je bilo bolje.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Novoletna noč - POMIRJEVALA!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines