mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 14:29:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Novoletna noč - POMIRJEVALA!
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Novoletna noč - POMIRJEVALA!  (Prebrano 28625 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #15 : četrtek, 18.12.2008 : 14:13:53 »

Tabletke baldrijan + čeladnica delujejo, pes ni zadet, ampak bolj flegma, drugače normalno funkcionira. Odlično so delovale na psički, ki se je panično bala pokov. So zelo primerne za celo novoletno obdobje.

Pri baldrijanu pa moraš trofit pravi čas, ker je učinek bolj kratkotrajen. Poznam primere, ko niso dali v pravem času, pa je bila vseeno panika, ko je začelo pokat. Samo dali so res tja v tri dni - par ur preden je sploh začelo pokat.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #16 : četrtek, 18.12.2008 : 15:20:37 »

Kaj pa to kar je Jana objavla? Je že kdo sprobal Serene-um? Me mika, da bi kupila, ker je moj tudi tako bogi, ko petarde pokajo.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #17 : četrtek, 18.12.2008 : 15:41:33 »

Toliko časa kot je trajala nevihta. V tem primeru za silvestrovo je lažje. Jaz bi jih kurila kar cel dan, da bi bil prostor ja napojen s tem. Za nevihto ne moreš toliko vnaprej vedet, kdaj se bo začela Sad.

SunnyDay, kolikor jaz vem, je potrebno imeti te feromone imeti vklopljene ves čas.

Meni so svetovali da jih imam vklopljene non-stop minimalno 14 dni pred novim letom, tako da bom naenkrat pokurila eno ovalko (trajanje ene cca 4 tedne, jaz sem jih vklopila okoli 10. 12.) in to bo to.

Kalsang, kako kratkotrajen učinek je pri baldrijanu? Jaz potrebujem samo za čas najhujšega pokanja, se pravi od polnoči do enih je bila lani panika. Bi baldrijan v tem primeru zalegel, če ga dam psici ob 23. uri recimo ali pa še malo kasneje?
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #18 : četrtek, 18.12.2008 : 15:43:26 »

Meni se zdi to novo. Sem si že zapisala in bom šla kupit. Če mi ne bo prišlo prav zdaj....pa po Novem letu.....ob nevihtah in grmenju..... Undecided
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #19 : četrtek, 18.12.2008 : 15:47:53 »

Fortuna.....jst sem imela feromone prižgane non-stop......kot sem že napisala.....pa žal ni bilo učinka....
ne vem....morda koristi, če je strah pri psu minimalen....moja pa je res hudo prestrašena in fuuul panična...
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #20 : četrtek, 18.12.2008 : 15:54:09 »

Sama baldrijana še nisem preizkusila, poznam pa ljudi, ki so ga, pa niso trofili tajming, ker se uporablja za primere, ko se ne moreš pripravit vnaprej (s tabletkami) in te kaj preseneti. Učinek naj bi bil takojšen, ne vem pa, koliko časa traja. Bi bilo najbolje, če pokličeš Dorwest in se pogovoriš z njimi.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #21 : četrtek, 18.12.2008 : 18:14:35 »

Meni je Vesna iz Dorwesta svetovala takole:

Ker se približuje novo leto, predvidevam, da potrebujete Baldrijanov ekstrakt za (pred)novoletno pokanje petard in ognjemete. Če je temu tako, vas moram opozoriti, da v ta namen pes ali maček ne sme prejeti več kot 2 odmerka dnevno, kar je lahko premalo v času novega leta, saj gre za trenutno in hitro učinkovanje. Če je vaš ljubljenček zelo prestrašen za novo leto, potem bi vam raje svetovala Navadno čeladnico in baldrijan v tabletah in naredite teden dni prej kuro in nato na silvestrovo podvojite odmerek. Če pa res rabite samo za tisto urico, ko je ognjemet, potem ja pa tudi Baldrijanov ekstrakt dovolj.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #22 : četrtek, 18.12.2008 : 18:28:52 »

Meni je Vesna iz Dorwesta svetovala takole:

Ker se približuje novo leto, predvidevam, da potrebujete Baldrijanov ekstrakt za (pred)novoletno pokanje petard in ognjemete. Če je temu tako, vas moram opozoriti, da v ta namen pes ali maček ne sme prejeti več kot 2 odmerka dnevno, kar je lahko premalo v času novega leta, saj gre za trenutno in hitro učinkovanje. Če je vaš ljubljenček zelo prestrašen za novo leto, potem bi vam raje svetovala Navadno čeladnico in baldrijan v tabletah in naredite teden dni prej kuro in nato na silvestrovo podvojite odmerek. Če pa res rabite samo za tisto urico, ko je ognjemet, potem ja pa tudi Baldrijanov ekstrakt dovolj.


SunnyDay, hvala za ta citat.

Tudi sama sem malo prej pisala na  Dorwestov mail in čakam na odgovor.

Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #23 : petek, 19.12.2008 : 08:39:04 »

Aja, še to, v knjigi Linde Tellington je predstavljeno, katere gibe izvajati za pomiritev ... Opisan je tudi primer psičke, ki ji je pomagala že prva tovrstna "masaža" do te mere, da se tudi kasneje nikoli več ni bala pokov, grmenja ... To je seveda sanjsko lep primer, v par seansah pa naj bi delovalo tudi sicer.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #24 : petek, 19.12.2008 : 11:49:06 »

Predvsem je LTJ znova in znova povdarjala pozitivno mišljenje!
Da delamo to napako in mislimo "joj, zdaj bo pes bogi" in s tem podzavestno damo psu razlog/povod biti točno to, kar pričakujemo - bogi. Isto velja za strahove in bolečine. Torej namesto, da smo sami prepričani v to, kako grozno bo vse skupaj, bi si morali govoriti, da tokrat pa ne bo, tokrat bo vse o.k. Wink
Logiran

gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #25 : petek, 19.12.2008 : 14:40:58 »

Opozorila bi samo na Acepromazine, ki je med drugim tudi v Sedalin gelu.
Nekateri so sicer z njegovim učinkom zadovoljni, zna biti pa tudi zelo nevarna zadeva. Namreč acepromazine lahko povzroča pri bokserju ( pa verjetno pri katerih drugih tudi ) blokado srca in resne aritmije,  hiter padec krvnega pritiska. Opravljali so celo raziskavo pod imenom »Acepromazin in bokserji« Veterinary Teaching Hospital, prišli so do ugotovitve, da acepromazine povzroča pri bokserjih kolaps, težave z dihanjem in počasno utripanje srca, manj kot 60 utripov na minuto in so ga za uporabo pri tej pasmi odsvetovali.

To zdravilo je najpogostejše pomirjevalo, ki ga predpišejo veterinarji, uporablja se tudi oralno, še posebej ga predpisujejo kot pomirjevalo pred potovanji (letalskimi ali drugimi). Lastnikom se priporoča, da ga ne uporabljajo še posebej takrat ne, ko ni nobene možnosti hitrega zdravniškega posredovanja.
 
Začudilo me je kako na veliko so ljudje Sedalin gel  kupovali v "veselem" novoletnem času, pa veti niso nič posebej opozarjali. Tudi kolega ga je nabavil za buldoga, ki se strašno boji pokanja in grmenja , sicer je pes ves večer spal ....  Undecided
Moja frajla se pokanja petard ne boji, je pa problem z njo iti k veterinarju. Ko smo opravljali neke preizkave sem ji dala polovico doze od predpisane, pa jo je v desetih minutah "pometlo", do poznega večera ni prišla k sebi, ko pa je nekoliko popustilo, pa je bila še drug dan dopoldan vsa omotična ...
V slovenskih navodilih sicer piše ( šele potem videla  Shocked), da ni priporočljiv za pasmo bokser , vendar bi morali na to vseeno posebej opozoriti.
 
http://www.bestpetpharmacy.co.uk/detailed_product.asp?id=1827
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #26 : sobota, 20.12.2008 : 01:19:01 »

GINA, obstaja velika razlika (ocean vmes, hehe) med ameriškimi bokserji (ki so več kot evropski predmet raziskav ameriških veterinarjev)
V evropi se acepromazin (oziroma pri nas drugače poimenovan, gre pa za enak sedativ) uporablja na veliko. Moji so bili vedno sedirani s tem, pa nikoli ni bilo težav. Verjetno tudi tvoja pa še kak drug. Verjetno gre tu za diskrepanco v problemu srca: aritmija kot problem amerike in aortna stenoza kot problem evrope. Nisem se sicer poglabljal v zadeve, ampak so mi veti vsi po vrsti rekli enako. NI PROBLEMATIČEN izven ZDA. Po mojih izkušnjah z doslej okoli 10 sedacijami, bom kar verjel. Šlo je od slikanj, do kastracije, carskega reza punkcij itd.
Od matka, budimpešte do zajca itd. Zdaj iz glave ne vem kako se v evropi reče ampak gre za enako zadevo.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #27 : sobota, 20.12.2008 : 01:21:20 »

navodila verjetno sledijo navodilom za ameriko...predvidevam pač, da je delana zadeva za tisto tržišče al pa je uvožena. Problem evropskih bokserjev ni aritmija ampak stenoze.
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #28 : sobota, 20.12.2008 : 16:02:20 »

Moje izkušnje z novoletnimi in ostalimi prazničnimi poki so naravnost grozne. Aika ima epilepsijo in tudi če čez celo leto uspemo priti brez napada, jih v decembru doživljamo kar naprej  Undecided

Pomirjevala so bila ok, dokler se ni Aika postarala in jih ne prenaša več najbolj. Poleg tega smo se vsak dan vozili 30 km stran po inekcijo(tablete je izbruhala), ona pa ne mara vožnje z avtom, tako da je bil to še dodaten stres.  Tudi lulat ni hotela ven, če smo jo že zvlekli pa ji opravljanje potrebe niti na pamet ni padlo, ker je samo silila noter.
Lani in tudi letos pa smo šli na malo bolj prefinjen način ugnat to pokofobijo. In sicer z Beapharjevimi tabletami za pomiritev. So popolnoma naravne, dozirajo se nekako tako: mali psi: pol tablete, srednje veliki psi: ena tableta, veliki psi:2 tableti. No, Aika dobi kar tri in je popolnoma budna, vidi se, da sliši poke, ampak ne reagira več. Vseeno se še vedno drži zraven nas, mogoče se občasno potrese, ampak to je pa tudi vse. Všeč mi je, da ji lahko po potrebi doziram takrat, ko se jo še da prisilit, da poje pašteto ( s tableto  Grin), pa tudi to, da stane 20 tablet samo 5 eur, tako, da si naredim zalogo še za poleti, ko so nevihte.
Ker je Paxx tudi taka boječka za poke, jih namreč jemlje še on, ampak zelo redko, ker še vedno vztrajam pri desensibilizaciji...
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #29 : sobota, 20.12.2008 : 17:34:29 »

Nyssa, kje pa se dobijo te Beaphar tablete, v lekarni ali pri veterinarjih? 
Tudi jaz imam eno epileptičarko doma, zato res že vnaprej hvala za odgovor.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Novoletna noč - POMIRJEVALA!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines