mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 15.06.2024 : 22:45:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kdaj stran od mame?
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kdaj stran od mame?  (Prebrano 32480 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #30 : četrtek, 27.11.2003 : 12:54:53 »

srecka je bila stara okoli 2 mesca,mislim da glih 2 mesca in 1 dan.
Logiran
tay
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 22


« Odgovor #31 : nedelja, 07.12.2003 : 18:02:31 »

zanima me, ali je kakšna možnost da pes postane plašen čeprav ostane pri mami tudi nevem, recimo 4 mesece? Ali se ne bi ravno zaradi tega nekako navezal nanjo?  Huh Huh Huh

pa še to:
vem da je nepametno vzeti psa od mame pred osmimi tedni,
vendar ko čakate tako dolgo kot jaz (9 mesecev, sem približno na polovici) hočete samo psa psa in psa!!! Grin
jaz bom počakala, kaj pa mi bo škodilo par tednov extra čakanja, če to pomeni da bo pes bol srečen. Wink

LP vsem! Grin Grin Grin
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #32 : nedelja, 07.12.2003 : 18:19:01 »

tay,
ce je pes do cetrtega meseca pri mami, to verjetno samo po sebi se ne more biti vzrok, da bo plasen.lahko bo pa plasen, ce do svojega 4. meseca ne spozna nic drugega, kot svoj "pesjak" in svojo "druzino". ce ostane pes tako dolgo pri svoji mami, je nujno, da ga vzreditelj spoznava z "zivljenskimi situacijami", ki ga kasneje cakajo. ce pes do 4 meseca se ni videl biciklista, se ga bo potem verjetno bal in avtomobilov in tujih ljudi in, in, in..., je seveda tudi odvisno od pasme.
lp
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #33 : nedelja, 07.12.2003 : 21:13:12 »

Mi gremo ob koncu decembra (po božiču) iskat našega novega člana. Takrat bo star 10 tednov.
Je to prepozno?

Ko smo ga šli izbrat je že jedel brikete z vodo!?

LP,jessy
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #34 : ponedeljek, 08.12.2003 : 09:25:16 »

jessy, ne boj se, z 10 tedni bo cisto v redu!
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #35 : petek, 30.01.2004 : 11:26:51 »

Tukaj je še malo z raziskavami podprtih rezultatov, če koga zanima  Grin:

Scott in Fuller (1965) sta v svoji klasični študiji, ki sta jo delala več kot 10 let na velikem številu psov (preko 300) različnih pasem, ugotovila, da naj bi primarno obdobje socializacije trajalo od 3. do 12. tedna (kasneje so ugotovil, da je zgornja meja bolj zabrisana) in doseglo svoj vrh med 6. in 8. tednom. Med 6. in 8. tednom naj bi bila socialna motivacija psička, da se približa in vzpostavi kontakt s tujcem, prevladala nad njegovo naravno nezaupljivostjo, torej naj bi to obdobje predstavljalo optimalen čas za socializacijo. Zato sta predlagala, da naj bi bil to optimalen čas, da gre psiček iz legla k novim lastnikom. Njune teorije do danes ni nihče resno izpodbijal (Serpell 1995).

Po drugi strani sta Fox in Stelzner (1966) v laboratorijski raziskavi na beaglih ugotovila, da obstaja obdobje okoli 8. tedna starosti, ko naj bi bili psički prekomerno občutljivi na strašljive psihološke in fizične dražljaje. Kasneje (Jagode 1994) so v pregledu, ki je vseboval 737 odraslih psov, poskušali ugotoviti povezavo med pojavom vedenjskih problemov in zgodnjimi izkušnjami in rezultati so kazali na nek pomembni mejnik me 8. in 9. tednom (vendar niso bili statistično značilni).

Slabbert in Rasa (1993) pa sta raziskovala socializacijo in razvoj mladičkov NO (policijski službeni psi), ki so bili odstranjeni od mame pri 6. in pri 12. tednih in sta ugotovila, da so psički, ki so bili odvzeti mami pri 6. tednih, izgubili apetit in shujšali, kazali večjo stisko in bili bolj podvrženi boleznim; psički iz obeh skupin pa dosegli enako stopnjo socializacije do svojih vodnikov (vsi psički so bili med 6. in 12. tednom vsak dan v aktivnem stiku s svojimi vodniki). Poleg tega so se psički, ki so bili pri mami do 12. tedna, veliko hitreje naučili nalog (npr. prinašanje predmeta), ki so jih videli, kako jih opravlja njihova mama.
Logiran
tay
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 22


« Odgovor #36 : sobota, 31.01.2004 : 15:55:42 »

 Cool
Logiran
Dama
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #37 : ponedeljek, 08.03.2004 : 13:54:43 »

Oj!
Še en pogled z moje strani. Strinjam se, da je glede tega, kdaj stran iz legla odvisno od pasme, vednar je najbolj obcutljivo obdobje med 3-16. tednom. Največja prelomnica v razvoju psa naj bi se začela okrog 5. tedna starosti in traja nekje do 8.
Zato sem zdi nesmiselno oddajat pse pred 8. tednom. Se mi pa zdi pomemebno, da jih hodiš gledat, ko so še v leglu da opazuješ njihov razvoj in obnašanje. Saj razumem, da je veliko ljudi nestrpnih in hočejo imeti psa takoj in sedaj. Samo počakati 2 tedna več pa mislim, da tudi ni takšna muka Wink
Sicer so pa ta obdobja dobro napisana v marčevski številki revije Moj pes.
Logiran
Bianca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 26


« Odgovor #38 : četrtek, 27.05.2004 : 15:05:35 »

Odločila sem se, da vzamem mešančka pa ne vem ali ga naj že vzamem pri 6 tednih in pol ali pa je še premlad? Sicer pa že samostojno je.

hvala za info
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #39 : četrtek, 27.05.2004 : 15:09:16 »

Počakaj do osmega tedna!

Šest tednov in pol je prezgodaj, da mladička vzamete od mame!

Lp, Urša

PS: Pa ne pozabite na cepljenja!
Logiran
Bianca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 26


« Odgovor #40 : četrtek, 27.05.2004 : 16:02:47 »

Ali mora biti že sedaj cepljen ali pri 8 tednih?
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #41 : četrtek, 27.05.2004 : 16:31:22 »


Bianca, za pse manjših pasem je primerno, če mladička vzameš že sedaj, če pa gre za  psa velike pasme pa šele pri 8 tednih. Odvisno kakšni so bili starši.

Mladički naj bi bili razglisteni in cepljeni.
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #42 : četrtek, 27.05.2004 : 19:38:16 »

Mi smo našo psičko dobili v 9. tednu, ker je v Italiji po pravilih njihove kinološke zveze dovoljeno oddajati psa po 8. tednu, vzrediteljica pa je priporočila, da naj ga ne jemljemo pred 60 dni starosti zaradi socializacije.
Logiran
Bianca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 26


« Odgovor #43 : petek, 28.05.2004 : 10:01:32 »

Sem se zmenila da pridem ponj po enem tednu. Kuza je mesanec med labijem in mesancem. Predvidevam, da kuza se ni cepljen. Bom pa povprasala lastnico.
Kdaj ga pa ahko peljem cepit? Star bo sedem tednov in pol.
lp,B
Logiran
bolhica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 56


« Odgovor #44 : ponedeljek, 21.06.2004 : 10:36:33 »

Mojga kužija smo vzeli pri 2mesecih .. nekje sem brala, da je to neka meja ko je psiček pripravljen da gre od mame.. sicer pa se meni vseeno zdi dokaj hitro .. zato je bolje počakati še kakšen teden.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kdaj stran od mame?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines