mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 11:35:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: American Pitbull terier
Strani: 1 ... 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 ... 64   Dol
Natisni
Avtor Tema: American Pitbull terier  (Prebrano 159684 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #795 : ponedeljek, 09.02.2009 : 23:50:23 »

O pozitvnih straneh kletke bi sigurno slišala, če bi se resno lotila odpravljanja težav.

Nekateri se posvetijo s kinologi ali pasjimi psihologi glede težav, nekateri se celo selijo zaradi psa, da lahko ostanejo skupaj. Ne glede na to, da s(m)o to verjetno čudaki, je jasno, da se moj partner nima kaj lastnoročno brez moje vednosti odločati o oddaji živega bitja, katerega sem posvojila.
Logiran

zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #796 : torek, 10.02.2009 : 10:51:15 »

Trdi, da ji ni bilo do denarja-zakaj pa je potem psa na Bolhi prodajala?! mešanca vzetega iz zavetišča gre prodajat! Glede kletke ste ji pa že same povedale.
Mah, brez veze, močno upam, da je psu sedaj res bolje!
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #797 : torek, 10.02.2009 : 13:16:21 »

Upam da se ima pes fajn, v tem primeru je eden redkih psov v Ribnici ki živijo na kmetijah.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #798 : sreda, 11.02.2009 : 08:24:33 »

V konkretni zadevi je prisel se sledeci mail:

Spoštovani

Glede na to, da sem zvedel, da se javno pljuva čez mojo življensko sopotnico, sem se odločil, da se odzovem(z imenom in priimkom za razliko od ljudi, ki imate vest zlivati gnoj čez znane, nedolžne ljudi) na nastalo situacijo.

Vso odgovornost  za posvojitev psa in tudi za vrnitev psa v zavetišče nosim izključno jaz, Jure Stopar,  in ne Alenka Gotar.
Jaz sem bil tisti, ki je dal pobudo za posvojitev, skupaj sva skrbela za psa po najinih najboljših močeh, nudila sva mu čisto vse, ga rešila, ko je skoraj umrl, ker so ga v zavetišču Dramlje cepli, čeprav ga ne bi smeli, kar nama je potrdil tudi veterinar v Ambulanti za male živali na Pobrežju v Mariboru.

Psa sva morala oddati, ker je lastnik stanovanja to zahteval, moral sem se na hitro odločiti in mislim, da sem ravnal odgovorno, da sem ga odpeljal nazaj v zavetišče, kot pa da ga dam v neke nepreverjene roke.
Natančneje: ravnal sem tako, kot piše v pogodbi, ki sem jo podpisal ob posvojitvi psa, da če se karkoli zgodi, da se psa pripelje nazaj v zavetišče.
Kasneje, čez dva dni, sva midva našla nove lastnike, ki sedaj lepo skrbijo za kužka, ki mu tam resnično nič ne manjka. Ima čisto vse, kar potrebuje in sam osebno sem v kontaktu z novimi lastniki.

Torej, odločitev, da peljem psa nazaj v zavetišče, je izključno moja, ker Alenke takrat ni bilo, in zato tudi jaz prevzamem odgovornost in tudi posledice. Če bi mi kdo rad karkoli povedal, naj mi piše na moj mail: jure17@gmail.com. Razpravljajte od zdaj naprej o tej temi direktno z mano.

Zahtevam opravičilo Alenki Gotar s strani Vašega portala za namerno blatenje.

Jure Stopar

PS: Želim, da se to objavi na VAšem forumu.
Logiran

kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #799 : sreda, 11.02.2009 : 08:33:23 »

Trdi, da ji ni bilo do denarja-zakaj pa je potem psa na Bolhi prodajala?! mešanca vzetega iz zavetišča gre prodajat! Glede kletke ste ji pa že same povedale.
Mah, brez veze, močno upam, da je psu sedaj res bolje!
Aha, to zanima tudi mene...
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #800 : sreda, 11.02.2009 : 08:45:15 »

Za vse je odgovoren on... Zakaj se je pa potem ona postavljala po televiziji s psom? Smiley
Aja slavni bi se postavljali samo z dobrim, za slabo pa prevzemajo krivdo drugi, ki jim to ne bo škodilo v poslovnem svetu....
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #801 : sreda, 11.02.2009 : 09:10:45 »

Predlagam, da Juretu Stoparju pisete komentarje na mail.
Hvala.

Glede na zahtevo po opravicilu pa tole:

Alenka Gotar je javna osebnost in glede na to, da se prispevek v oddaji O živalih in ljudeh (http://www.rtvslo.si/play/o-zivalih-in-ljudeh-oddaja-tv-maribor/ava2.22662271/ - 11:09) zacne s stavkom:

" Alenka Gotar ... se je odločila in odšla v Dramlje in zdaj je skrbnica tega prekrasnega Huga ..."

smo lahko bili vsi z gotovostjo prepricani, da je posvojiteljica in skrbnica psa Gotarjeva.

Iz Zakona o zasciti zivali:
5. člen
V tem zakonu uporabljeni izrazi pomenijo:
1. Skrbnik živali je oseba, ki ima žival v lasti ali oskrbi in odgovarja za ustrezno rejo, ravnanje, oskrbo in prevoz živali ter imetnik objektov za rejo, trženje, prevoz, zakol, nego in prireditve z živalmi. Skrbnik živali odgovarja tudi za delo in ravnanje oskrbovalcev svojih živali ali živali, ki jih ima v oskrbi. Skrbnik živali, ki so zapuščene, je imetnik zavetišča oziroma občina, če ni zagotovila zavetišča.


Vecina uporabnikov mojpes.neta je vsakodnevno seznanjena s hudo zavetisko problematiko in se zaveda odgovornega nakupa in posvojitve zivali, ki ne vkljucuje vracanja zivali v zavetisce oz. prejsnjemu skrbniku, saj se pri posvojitvi pricakuje odgovoren odnos od vsakega posameznika, ne glede na to, kako znan je kdo v slovenski javnosti. O odgovornem nakupu/posvojitvi zivali napisemo vsak dan prav na tem forumu mnogo sporocil in ni razloga, da jih ob neustreznem ravnanju v zvezi s tem psom ne bi.

Nihce med nami si ne izmisljuje podlag za kritike, temvec nam podlago za kritiziranje dajo prav vsi posvojitelji / kupci, ki psa vzamejo, potem pa vrnejo. Kdo je kdo, nas ne zanima, vsekakor pa je dovoljeno izpostaviti z imenom in priimkom osebo, ki je na javni televiziji predstavljena in tudi sicer velja za slovensko javno osebnost.

Vsak posameznik si lahko povsem samostojno po ponovnem ogledu TV prispevka na zgornji povezavi in tukaj objavljenih sporocilih Alenke Gotar in Jureta Stoparja ustvari lastno mnenje in sliko.

mojpes.net in jaz, Jana Pahovnik se za tukaj napisano nimam nikomur za kaj opraviciti, saj si nisem izmislila TV prispevka in v njem izrecenega ter nove objave psa v Zonzaniju, temvec le podala mnenje o videnem in prebranem. Moje splosno znano mnenje je, da se:

- psa ne resuje iz zavetisca,
- psa posvoji sele po odgovornem in tehtnem premisleku,
- psa ne vraca, temvec se sooci s problemi in se jih resi (posledica premisljene odlocitve ob posvojitvi).

Priznam pa, da je v takih primerih veliko bolje za psa, da se mu najde nove in odgovornejse skrbnike, kar ne pomeni, da se o takih posvojitvah v javnosti ne bi smelo govoriti kot o neodgovornih. Ta vrnitev psa ni nikakor drugacna od drugih vrnitev psov po premalo pretehtanem premisleku pred posvojitvijo, ima pa neko ime in priimek, ki ga nismo izpostavljali mi, temvec je bilo navedeno na TV, pes pa prikazan ponovno v Zavetiscu Zonzani.
Logiran

zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #802 : sreda, 11.02.2009 : 10:05:08 »

Še vedno nič o prodajanju psa na Bolhi  Huh
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #803 : sreda, 11.02.2009 : 10:28:01 »

Sem brez komentarja Wink En mesec nazaj sem tudi jaz kupila boks, ker sem mela probleme z Fliko in morm povedat, da res pomaga Wink
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #804 : sreda, 11.02.2009 : 10:32:13 »

Pred posvojitvijo psa temeljito razmišli in v kolikor živiš v najmniškem stanovanju, kjer ni dovoljeno imeti živali, potem ga logično pač ne posvojiš.

Posvojenih živalih se ne prodaja ne na Bolhi niti ne kje drugje. Razen, če vam gre za zaslužek in ste mislili začeti izkoriščati zapuščene pse, da si malo popravite finančno stanje. Torej le niste dosledno upoštevali posvojitvene pogodbe ampak ste jo začeli upoštevati šele potem, ko prodaja ni bila mogoča.

Skoraj večina pasjih skrbnikov se je v nekem trenutku soočila s težavo kot jo navajate, to je grizenje, uničevanje,... Ampak skoraj večina pasjih lastnikov zaradi tega ni psa prodajala naprej niti oddajala ampak je težave rešila ali s pasjo kletko, s šolanjem ali kako drugače.

Če je oseba Jure Stopar odgovorna za posvojitev, prodajo in oddajo psa potem ne vem zakaj je dotičnega psa izkoriščala njegova sopotnica za samopromocijo in reklamo. Kolikor vem je tudi na Bolhi psa prodajala sopotnica odgovorne osebe, ki pa kar naenkrat nima več nič s psom.

Zadeva izpade kot , da je pes odslužil svoj namen.

Pes v Ribnici na kmetiji srečen in vesel in super skrbijo zanj? Jeah right...
Logiran
lucy234
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #805 : sreda, 11.02.2009 : 10:44:42 »

moje mnenje je, da če bi imela čisto vest in bi za psa naredila res prav vse, se ne bi šopirila zdaj tu po forumu

lp

Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #806 : sreda, 11.02.2009 : 13:05:53 »

Moj pravi da bi dal 1000€ za boks, če bi bilo treba, glede na to koliko je pripomogel k vzgoji.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #807 : ponedeljek, 23.02.2009 : 21:30:03 »

Nekaj res nice videov..poglejte tiste s piščančki!:)

http://www.youtube.com/texasgirly1979
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #808 : ponedeljek, 23.02.2009 : 21:44:58 »

Obvezno morte pogledat še tega z mačko, je od iste ženske

http://www.youtube.com/watch?v=ewdbilSWjaM&feature=channel

Prav hudo:)
Logiran
Micika
rad pišem
****
Sporočil: 445


« Odgovor #809 : ponedeljek, 02.03.2009 : 10:49:40 »

Brina, kje si? Se nič ne oglasita s Sasko... 

Si bila to soboto v Portorožu ane? Je bil Das s tabo? Sem te videla, a od daleč in nisem čisto sigurna...

No ja, verjamem da ste uživali Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 ... 64   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: American Pitbull terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines