mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 13:31:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: American Pitbull terier
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 64   Dol
Natisni
Avtor Tema: American Pitbull terier  (Prebrano 158536 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Sinity
gost
« Odgovor #90 : četrtek, 27.06.2002 : 22:37:11 »

Citat
Potencialno nevaren je človeku lahko vsak pes, ne glede na plečno višino. Tip ugriza je tisti, ki določa stopnjo poškodbe. Je pa psihološko višina v prednosti.

To pa ne bo drzalo. Ne bos menda trdil, da je ugriz psa npr. visavca, smrtno nevaren? Psiholosko morda s tega vidika, da je psiholoski vpliv na cloveka, ker je pes vecji, da ga je bolj strah kot manjsega psa?? Glede na tip ugriza pa tudi mislim, da nimas prav. Kaj naj bi tip bil, skarjast, predugriz ali kaj?
Stopnjo poskodbe bi tezko opredelil kot visjo stopnjo pri APBTju ali pa npr. nizjo pri nemski dogi.
Bos moral malo bolj detajlno razlozit, kako si to razlagas.
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #91 : četrtek, 27.06.2002 : 22:40:28 »

Tole s tipom ugriza pa tudi mene zanima. Saj se ne vracamo spet k temu, da pes ne more spustiti, ker se mu celjusti zaskocijo, a ne?
Mojca
Logiran
ToF (aka Tomo)
gost
« Odgovor #92 : četrtek, 27.06.2002 : 23:25:38 »


Citat

To pa ne bo drzalo. Ne bos menda trdil, da je ugriz psa npr. visavca, smrtno nevaren?


Vprasati se moramo: smrtno nevaren komu? Odraslemu cloveku? Tezko. Otroku? Ja, stvar zna bit prekleto resna.
Logiran
Sinity
gost
« Odgovor #93 : petek, 28.06.2002 : 11:36:46 »

Citat
Vprasati se moramo: smrtno nevaren komu? Odraslemu cloveku? Tezko. Otroku? Ja, stvar zna bit prekleto resna.

Prav, potem pa koliko staremu otroku? 10 let, 10 mesecev? Premalo detajlov.
Sicer sploh nisem mislila tega povedati, ampak se je stavek bolj nanasal spet na to, kar pravi Piebie, tip ugriza in pa primerjava ocitno spet s tem, da ne more spustiti ali kaj podobnega. Velikost psa seveda igra veliko vlogo in nihce ne bo trdil, da se lahko enaci ugriz civave z rotweilerjevim. To sem bolj mislila povedati. Sorry ce ste me narobe zastopli.
Logiran
marela
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 120


« Odgovor #94 : petek, 28.06.2002 : 12:27:10 »

Navajam samo dejstvo:
Skoraj dva meseca bolniške zaradi ugriza čivave - je poštarja ugriznil direkt v kito na nogi, pa še spustiti ni hotel in potem je še z glavo otresal (pes in ne poštar!)  Wink Wink
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #95 : petek, 28.06.2002 : 12:35:28 »

Citat

Navajam samo dejstvo:
Skoraj dva meseca bolniške zaradi ugriza čivave - je poštarja ugriznil direkt v kito na nogi, pa še spustiti ni hotel in potem je še z glavo otresal (pes in ne poštar!)  Wink Wink

Grin Grin Grin Noro!!! Grin Grin Grin

Ampak nekaj bi se vprasala v tej temi... Koliko forumcev pa ima rodovniske AST, APBT? Za Ruby vem, pa ostali?
Logiran
Sinity
gost
« Odgovor #96 : petek, 28.06.2002 : 13:37:29 »

Sally, kako da te ni bilo na pikniku, al smo se zgresili?
ASTja rodovniskega ima Ruby in pa mislim da Tomo (nisem 100% za rodovnik). Ostali dik in jaz imava APBT, ki nimajo FCI rodovnikov, od althee kala pa je mesanec SBT in AST. Mislim, da nisem nobenega pozabila, vsaj za te vem jaz:)
Logiran
Sinity
gost
« Odgovor #97 : petek, 28.06.2002 : 13:40:10 »

Aja, hehe, ubogi poštar...je moglo bolet ko hudic! Bolniska se pa itak vlece cimdalj se da ane_:)))
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #98 : petek, 28.06.2002 : 13:51:44 »

Citat
Sally, kako da te ni bilo na pikniku, al smo se zgresili?
Ne, zal nisem mogla priti (prevoz) in mi je prav zal zaradi tega Cry Upam, da bo kmalu spet kak piknik v bliznji prihodnosti...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #99 : petek, 28.06.2002 : 17:16:10 »

Citat
hehe, ce bi se moral cesa bati bi se moral bati crnca ali crnke kajti iz tega izviramo ljudje ce pa se nazaj pogledamo se pa boj opice al pa kaksnega kuscarja al pa paramecija (whatever) .


Že dolgo o izvoru človeka potekajo hude debate med znanstevniki zato se v debato o tem ne bi spuščala.

Citat
Ce gledas kaj discovery....aja sej res ne mors ker je esmeralda in podobno cel dan na pop tv.


Trenutno nimam časa za Esmeraldo, ker se moram učiti. Ti šment, a ne. Pač, tak je svet. Gledanje Discoverya, NG in Animal Planeta nam je pa prof. dala za domačo nalogo-ker se tako največ naučimo.

Citat
Je pa vec kot ocitno da je veliko v genih seveda ni nujno da agresija je pa kaj drugega ...lahko ima pes tumor v glavi in se mu spremeni vedenje ali kaj podobnega.


Sam tumor ni v genih, nekateri ljudje so jim bolj nekateri manj podvrženi, enako je s pasmami, kar pa še ne pomeni, da bodo vsi zboleli. Če kaj gledaš Discovery, potem sigurno poznaš trenutne dileme glede raziskav človeškega genoma in zavarovalnih družb... a ne.

Citat
Je pa res o mackah in misi ce gledas kaj tuje oddaje (ce znas anglesko ali pa brat podnapise). Kajti o tem je bilo ze veliko govora. Tako da ne govorim kar "nekaj", ceprav vsi nekaj mislite da nakladam in nocete sprejeti mojega mislenja za moje mislenje. Taksno je moje mislenje in nevem zakaj taksen fuzz okoli vsega.


Dejstva so pač drugačna a ne. Živali ne trošijo moči za zabavo, iz zabave ubijajo ljudje, ne živali. Pri živalih ima vse nek pomen, kar vztrajno ponavljajo na Discoveryu, saj gledaš a ne. In ni res, da ne sprejmemo tvojega mišljenja za tvoje mišljenje, ne sprejmemo ga kot dejstvo. Te to moti?
Primer ork: zame so orka najpametnejša bitja na tem planetu-par ork z obale pobere mladiča tjulnja in se igra z njim, z repom ga "meče" po vodi, ulovi, spet spusti in ga spet ujame- Igra in zabava? Nikakor ne, trening, trening. Sicer z živo živaljo, ampak vseeno. V nekaterih primerih orke mladička nepoškodovanega pripeljejo nazaj na obalo.

Glede pitbullov in nevarnosti pasem: mislim, da tu igra zelo pomembno vlogo področje ugriza. Vrat npr. je zelo oobčutljiv in tudi čivava je sposobna narediti ogromno škode.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sovjet
gost
« Odgovor #100 : sreda, 24.07.2002 : 22:59:02 »

Tale forum je za umrt od smeha hehe jst berem in kr umiram zravn. Zdej nism ziher ce prou mislm zgleda da se motim ker tista zival ki jo mam jst v glavi pod civavo po mojem mnenju ne more hrenovke pregriznt LOL hahahahah. Tist primer ko ga je en tip omenu  da je tip zadavu kokosi me ne skrbi tut da bi moj pes ki ga sele nameravam kupit zadavil sosedovega psa ali macka me ne skrbi. Povejte mi ce ve kdo za kaksnen primer da je APBT napadel ali ugriznil cloveka brez kaksnih posebnih vzrokov, ker kaj takega je nedopustno ne mislm it lih sedet zarad psa
Logiran
sovjet
gost
« Odgovor #101 : četrtek, 25.07.2002 : 00:10:23 »

Ali je kaksna razlika v znacaju med navadnimi in red nose apbtji ?
Logiran
Tomo
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 134


« Odgovor #102 : četrtek, 25.07.2002 : 21:33:58 »


Citat

Ali je kaksna razlika v znacaju med navadnimi in red nose apbtji ?


Mislim da je precej vecja in bolj bistvena razlika med apbtji od pravih in kvazi vzrediteljev.  Tipicnih oziroma pravih red-nose (tudi zgodovinsko, ne le po zunanjosti) linij naj tudi ne bi bilo vec.
Logiran
sovjet
gost
« Odgovor #103 : petek, 26.07.2002 : 13:35:43 »

Sej ne da bom mu svojga psa za fight ko ga bom kupil, me pa vseeno zanima kaksne razloge za nabavo tega psa imate drugi ? Ker ni mi logicno zakaj bi nekdo hotel imeti APBT-ja zato da mu mece tenis zogico al pa da pac sam ne hodi na sprehod ! Sicer se mi zdi da ste tukaj sami zagrizeni ljubitelji psov , pa me vseeno zanima ce je ze kdo kdaj bil na pasji borbi oziroma ce ve ce se to kje dogaja ker bi sel pogledat to enkrat da vidim kako zgleda al pa kaksne video posnetke al pa kej.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #104 : petek, 26.07.2002 : 14:15:46 »

Lahko treniraš agility.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 64   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: American Pitbull terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines