mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:03:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Imate izkušnje ali potrebujete nasvet?
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Imate izkušnje ali potrebujete nasvet?  (Prebrano 82450 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #90 : sreda, 14.05.2003 : 13:50:32 »

Kaksen motiv pa uporabljas?
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #91 : sreda, 14.05.2003 : 15:03:16 »

Simi,
Če za motivacijo uporabljam briketke hodi poleg, dokler ne dobi briket potem pa se spet oddalji za kakšen meter. Ne bi jo rada, kar naprej hranila med potjo. A veš mogoče za kakšen drug način motiviranja?
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #92 : sreda, 14.05.2003 : 19:56:16 »

Mogoče bi blo fino, če mu briketa ne daš, ampak mu daš samo vedeti, da jih imaš v žepu. Potem pa, ko hodi lepo ob tebi, ga pa večkrat z navdušenjem pohvališ (primeren glas, pobožaš, potrepljaš,...). Tudi moja psička mi razne stvari dela z navdušenjem, ko ve da bo dobila nagrado. Ko stvar zna (NE obvlada, ampak, ko ve zakaj se gre), pa jo, ko izpolni nalogo "le" potrepljam, pobožam, ji vržem palico, se ruvam z njo, itd. Tolk, da vidi, da ni fora v hrani, priboljšku ampak v tem, da me uboga. Velik uspeha!! LP
Logiran
bizmark
gost
« Odgovor #93 : petek, 23.05.2003 : 10:07:57 »


Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley

Živjo.

Imam 11 mesecev starega domerman. Šolam ga pri Kinološkem društvu Brdo pa se mi zdi da tam nimajo pravega pristopa z dobermani zato pa bi koga prosila če mi pove, kam naj se obrnem in kje imajo največ izkušen z dobermani.
Problem je tudi v tem da sem da gobila starega že 7 mesecev in da je bil do takrat zaprt samo v pesjak.

Vsakršen nasvet in predlog bo dobrodošel.
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #94 : petek, 23.05.2003 : 10:47:53 »

V začetku jeseni dobim mladička (psičko velikega švicarskega planšarskega psa). Prvih 14 dni bova cel dan skupaj, ker nameravam vzeti LD. Kaj pa potem? Pesjaki mi niso ravno pri srcu. Kje bo v moji odsotnosti psička? Cel dan sama v stanovanju? Ali mogoče lahko na terasi? Kaj če mi pade z nje? (kljub ograji?

Help?

Kakšno ležišče je najbolj primerno?

LP

 
Logiran
Roxi
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #95 : petek, 23.05.2003 : 11:02:55 »

bizmark mi smo hodili v pasjo šolo ognjena čeprov nimam dobermana vem da je bilo tam veliko dobermanov ki so bili zelo uspešni......maj-ali nimaš nubenih sorodnikov?ali prijateljev?Drugače pa obstajajo tudi ljudje ki uzamejo kužke v varstvo.... Wink
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #96 : petek, 23.05.2003 : 12:28:09 »

Jaz vsem priporočam kinološko društvo Krim (vadbišče imajo v Sneberju na obrobju Ljubljane). Zakaj? Za primerjavo imam le malo šolo g. Simončiča (Brdo), ki ne dovoli igre (=nujne socializacije) med mladiči. Vse svoje pse prej in potem sem šolala sama in po mnogo letih mi je ostalo le še nekaj vprašanj oz. prablemov. Na vse so odgovorili oz. jih razrešili v KD Krim in to vse na prijazen, nenasilen način. Še internetni naslov: http://www.kin-drustvo-krim.si/
Pa veliko sreče, uspeha,... z vašimi prijatelji,

5ra
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #97 : petek, 23.05.2003 : 13:44:13 »

Zakaj pa tale g. Simončič ne dovoli igre med mladiči??  Huh
Logiran
zalus
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 10


« Odgovor #98 : sreda, 28.05.2003 : 20:17:09 »

Imam 9 mesečno labradorko! Zelo pridno, učljivo, v mali šoli nama zelo dobro gre. Imava pa en problem, ki me malo skrbi. Če greva npr. v trgovino in jo za samo nekaj minut privežem, nikakor ne more počakati ampak neznansko laja, joka in izrablja vse načine, da se v trenutku vrnem k njej!
Kako jo naj navadim, da me bo lepo in tiho počakala? Sem mogoče ze prepozen? in bo tako ostalo??
Vzrok, da je tako navezana je v tem, ker sem jo dobil pri 5 tednih in ji do sedaj posvečam večino mojega časa!
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #99 : četrtek, 29.05.2003 : 07:39:24 »

V trgovini te bodo sicer malo cudno gledali, ampak se ne sekiraj.
V trgovin hodi postopoma. Najprej pojdi samo za minutko in ko prides nazaj, ji daj vedno priboljsek. Potem to postopoma nadaljuj tako, da gres samo na blagajno po cokoladko za psa in seveda jo pohvali.
Pocasi bo dojela, da je trgovina kar "koristna zadeva", saj vedno nekaj dobi, ko prides nazaj.
Moram priznati, da so mene malo cudno gledali a se je splacalo, saj grem lahko v trgovino in na kavo pa nic ne laja, ampak me mirno caka, da pridem nazaj. Je pa res, da se vedno dobi cokoladko.
moram pa priznati, da si je najbolj zapomnila poletje, ko sva sle v trgovino po sladoled. Maksa zame, loncek zanjo in potem sva na parkingu pojedle vsak svoj sladoled.
Logiran
iztok
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 0


« Odgovor #100 : petek, 30.05.2003 : 15:39:07 »

Imam psi?ka starega 4 mesece. Kadarkoli ostane sam v stanovanju tuli, laja in se sploh ne naveli?a, ima kdo mogo?e kakšen nasvet kako ga odvaditi?
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #101 : petek, 30.05.2003 : 17:17:25 »

Jaz sem svojega učila postopoma;najprej 1minuta,potem 3,5...Ko sem ga prvič pustila samega 1 uro sem mu kupila žogico,v katero lahko daš salamico ali piškotke.S tistim se je zelo zamotil in sploh ni pogruntal da me ni.Slovo od njega ne sme biti nabito z čustvi in prav tako prihod.Pri meni je delovalo:Veliko uspehov!
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #102 : torek, 03.06.2003 : 09:34:11 »

Že od kar je bil moj pes majhen je skakal v pse.Do včeraj se tega problema nisem niti zavedala dobro,včeraj pa je skočil v sosedovega rottwailerja in ta ga je napadel ker se je ustrašil.Od 3.meseca polaga drugim psom taco na viher in dokler je bil mali so ga vsi tolerirali,sedaj pa ko je star 11 mesecev ga vsi ali šavsnejo ali pa renčijo.On seveda tega ne more prenesti in je pretep tu.Vedno ga imam na povodcu in bi rada da se s psi pozdravi in ne skoči v nji.Do malih psov ni tak,jih samo malo povoha in gre stran.Predno skoči na psa ga sploh ne pozdravi ampak samo skoči gor.Ima zelo močan temperament,vendar pa ni nikoli on začel pretepa.Z vsemi psi bi se samo igral,vendar drugi tega ne razumejo.Zaradi tega ga tudi ne spuščam,ker je do ljudi isti.V šoli pravijo,da sem ga preveč razvadila z igro oz.da mu je bilo preveč dovoljeno glede igre s psi.Prosim pomagajte,ker ga ne bi rada prikrajšala za stike z drugimi psi.LP
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #103 : torek, 03.06.2003 : 14:30:18 »

Polaganje tace na viher je očiten znak dominance. Dominanten pes tako pokaže drugim, da je on glavni. Če naleti na psa, ki se podredi, ni težav, problemi nastanejo, ko naleti na ravno tako dominantnega psa. Takrat s pretepom določita, kdo je močnejši in zato glavni.
Najpomembneje je, da psu pokažeš, da si v vašem krdelu glavna ti in da ti pač ne dovoliš pretepov. Dominance se ga ne da "odvadit" ker je to pač osebnostna značilnost, vendar pa moraš biti izjemno previdna, da si ne bo začel podrejati tudi tebe in ostalih članov družine (na kratko - skakanje po tebi je prepovedano, najprej ješ ti, nato pes, skozi vrata gre vedno za tabo, samo ti sediš in ležiš na najvišjem in najudobnejšem prostoru (=kavč, postelja),...).
Pa veliko uspehov!!!

5ra
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #104 : torek, 03.06.2003 : 14:35:05 »

Bela!
G. Simončič pravi, da naj se pes igra le z nami in da tako dosežemo, da ne bo uhajal (ker igre s psi ne bo poznal in si je zato ne bo želel). Jaz sicer verjamem, da tak pristop deluje - pes ne uhaja in nas gleda kot boga. Vse v redu, toda jaz želim, da moj pes pozna tudi njemu lastno, "medpasjo" komunikacijo in da občasno uživa tudi v igri z drugimi psi. Tako zna "prebrati" namene psa, ki se mu bliža in pravilno odreagirati (agresivnim se umakne, s prijaznimi se igra).

Lp, 5ra
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Imate izkušnje ali potrebujete nasvet?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines