mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:13:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Imate izkušnje ali potrebujete nasvet?
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Imate izkušnje ali potrebujete nasvet?  (Prebrano 82442 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #180 : torek, 23.05.2006 : 14:22:58 »

Naj se ti ne smili... očitno ne bo kaj kmalu umrla od lakote Wink  Grin

Srečno!
Logiran
flosarka
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #181 : sreda, 24.05.2006 : 21:40:42 »

Zgleda da počasi res vendar še zelo počasi napredujemo po vaših nasvetih.Sicer še vedno fehtari vendar zdaj že več ne laja tako pogosto.Z mize ji enostavno ne dajemo več vsaj kadar sem jaz zraven,ko pa se najemo ji dam kakšen pasji piškot ali kaj podobnega tako,da se potem pomiri.Trajalo bo verjetno kar precej časa,da se bo odvadila vendar mislim in kolikor vidim do sedaj  bo prišlo počasi tudi do kakšnega rezultata.
Seveda se psička vsem smili če prosi za hrano vendar mora vsaj malo shujšat in, ko sem vsem pokazal,da so si prečitali kaj ste pisali vi glede tega se je stanje v glavnem izbojšalo.
Normalno je,da je naenkrat ne morem kar postiti vendar bo za začetek že sigurno dovolj,če ji nihče ne bo dajal dodatne hrane ali pa celo sladkarij kot se je to dogajalo do sedaj.
Vprašal bi še samo kakšne obroke dajete vi svojemu psu in ali je verjetno tudi odvisno od teže psa in pasme kakšen obrok in kolikokrat na dan mora dobiti hrano?
Lep pozdrav
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #182 : četrtek, 25.05.2006 : 09:36:14 »

Jaz sem ugotovila, da ima moj pes strašno rad jabolka, še raje kot salamo. Zato za priboljške ponavadi uporabljam kar jabolka narezana na majhne koščke. Tudi v šoli jih uporabljava. Včasih mu dam kar polovico, ker baje čistijo zobe. Včasih dobi tudi kakšen korenček. Tistih kupljenih priboljškov mu pa ne dajem, ker so škodljivi za zobe. Hrano pa mu dam 2 krat na dan. Polovico obroka zjutraj in polovico zvečer.
Super, da vam tako dobro uspeva pri vaši psički. Kar tako naprej.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #183 : četrtek, 25.05.2006 : 10:31:42 »

Količina hrane ni toliko odvisna od velikosti psa, ampak od njegove aktivnosti in načina prebave.
Prejšnja in zdajšnja psička sta imeli približno enako težo.
Prejšnji sem količinsko dajala pol manj kot zdajšnji in obe sta bili približno enako aktivni!

Moja ma med 19 in 20 kg, visoka je 52 cm, dobiva pa okrog 300 g. Mogoče bi bilo dobro da bi eno kilco izgubila...

Se je pa treba zavedat, da debel pes poje v bistvu manj hrane, da svojo težo vzdržuje, kot pa suh ali normalen pes, ki je bolj aktiven.
Če hočeš da kuža shujša, mu bo treba verjetno kar zmanjšati obroke.

Zračunaj, stehtaj, VSE kar mu daš čez dan. Pol, ko boš dobil neko vrednost, količino, mu jo zmanjšaj za 20%.
Najlažje je, da mu zjutraj pol to odmeriš in mu ob urah, ko ga hraniš ali pa za priboljške, hrano jemlješ od odmerjenega.
Stehtaj ga na začetku in na koncu tedna. Primerjaj teži. Če je šel malo dol, kar nadaljuj, če ni šel nič še dodatno malo zmanjšaj, če je shujšal veliko po tvoji oceni pa malo zvečaj.
Pa kakšno dodatno gibanje nebi škodilo. Ampak s tem ne mislim tek ob kolesu, ker je treba psa na tak način rekreacije navadit in tudi ni dobro, da pretežek pes kar na enkrat hudo obremenjuje svoje sklepe. Se lahko poškoduje.

V glavnem spremljaj težo in obnašanje psa, da boš vedu pri čem si. Ker ni dobro pretiravat v nobeno smer in na tak način je najmanj možnosti, da do tega pride.
Logiran
flosarka
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #184 : četrtek, 22.06.2006 : 02:11:43 »

Pozdravljeni
Ravnal sem se po vaših navodilih.Psička spet malo shujša nato pa se naenkrat zopet zredi
tako,da sedaj apsolutno nimam pojma v čem je problem.
LP
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #185 : četrtek, 22.06.2006 : 08:06:52 »

Če ji pri isti količini hrane teža niha, je mogoče kaka razlika v gibanju ali ji pa mogoče kdo daje občaso kake sladkarije...

A pri vetu ste bili? Kaj pa če bi bilo tudi kaj s hormoni povezano? Tuki pa jaz nimam izkušenj...

Če se vam zdi to nihanje čudo, se posvetujte z vetom ali pa malenkost povečajte sprehode ali malček zmanjšajte hrano.
Kakšen občutek pa imate?
Logiran
lajla
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #186 : sobota, 04.11.2006 : 20:58:51 »

Pozdravljeni!
 Imam psičko Lejlo - septembra je bila stara eno leto. Z njo niso imeli nikakršnih težav - do teh zadnjih dni - renči in kaže zobe, vedno ko ji kaj pač ni všeč oz ji ne odgovarja.. in smo si pač rekli, da je treba malo bolj na ostro pokazat kdo je tuki kaj v karedu - in sem mislila, da nekam napredujemo..
prej pa ko je ležala na tleh in jo je mami čohala po trebuščku, glavi; normalno kot se z njo vedno crkljamom jo je ugriznila - in to ni bila le praska..
Najhuje od vsega pa je, da v takem šoku, s krvavečo roko (še bolj pa srcem) padajo nepremišljene odločitve.. naj bi jo kar peljali na usmrtitev..
ne vem kaj naj storim.. lejla je moja in jaz jo imam neznansko rada, čeprav bi ji lahko posvečala več časa.. in sedaj se mi to hudo maščuje.. in vem, da je narobe, da se bojim lastnega kužeta.. sam po tem danes res ne vem, kako naj jo gledam kot mojo ljubko kepico.. ko se lahko tako hitro spremeni v kosmato zver..
(ni čistokrven briard in nisva končali male šole, prekratkim je bila pri frizerju in smo jo ostrigli zelo na kratko (medicinski razlogi, bila pa je tudi sterilizirana - vendar je od tega že kar nekaj mesecev.. ne vem več kje naj iščem razlog..)
kaj naj storim?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #187 : sobota, 04.11.2006 : 21:06:32 »

Lajla, potrebujete nasvet pasjega psihologa! Moja prijateljica je diplomirana strokovnjakinja za vedenje malih družnih živali. Ker nimaš opcije zasebnih sporočil, da bi ti lahko poslala njen kontakt, bom prosila Jano, da ti ga posreduje ona po e-mailu.

lp
Logiran
tissy
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #188 : sreda, 08.11.2006 : 08:51:55 »

moja tisa je novofundlanka in je stara 8 mesecev. ko jo peljem na sprehod full vleče in grize povodec.ker je full močna me vleče in sem že tudi padla zaradi nje.je pa tudi full trmasta in jo ne prestavim niti za cm.
kaj naj storim ?


lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #189 : sreda, 08.11.2006 : 12:59:37 »

Pojdi v dobro pasjo šolo.
Logiran
tissy
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #190 : sreda, 08.11.2006 : 15:08:42 »

kaj pa doma kak bi jo lahk naučila?ni prepozno za pasjo šolo?
eni pravjo da je že prestara. zle se pa še goni taka da OBUP
hVALA ZA ODGOVOR!!!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #191 : sreda, 08.11.2006 : 15:27:17 »

Res je, da bi bilo bolje, če bi šli ze prej v šolo, ampak ni še prepozno. Inštruktor ti bo najbolje pokazal, kako in kaj, tam bosta tudi vadili in odpravljali napake. Naučila se boš, kaj psa motivira, kako psa usmerjati, kako se uči in razmišlja. Preveč kompleksno za forum. Instant recepta ni.

Res ti priporočam, da gresta v šolo!
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #192 : sreda, 08.11.2006 : 16:59:24 »

Tudi jaz ti močno priporočam šolo. Pokazali ti bodo kako se pravilno dela s psom, doma bosta pa morala veliko delati. Za šolo ni nikoli prepozno. Moj Bucko je star 6 let, pa hodiva v šolo in bova imela kmalu izpit. Najprej pa sva začela v programu za azilaše, da sva dosegla primeren nivo za osnovno šolanje. Boš videla, ne bo ti žal.
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #193 : sreda, 08.11.2006 : 17:14:11 »

Res je, da bi bilo bolje, če bi šli ze prej v šolo, ampak ni še prepozno. Inštruktor ti bo najbolje pokazal, kako in kaj, tam bosta tudi vadili in odpravljali napake. Naučila se boš, kaj psa motivira, kako psa usmerjati, kako se uči in razmišlja. Preveč kompleksno za forum. Instant recepta ni.

Res ti priporočam, da gresta v šolo!

Res je! V pasji šoli te naučijo misliti po pasje Smiley.
Logiran
tissy
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #194 : petek, 10.11.2006 : 08:36:52 »

najlepsa hvala za odgovore.boma res najbrž šle v šolo! v kiro šolo pa vi hodte ali ste hodili? katiro priporočate?smo iz rimskih toplic

lp
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Imate izkušnje ali potrebujete nasvet?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines