mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:26:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Imate izkušnje ali potrebujete nasvet?
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Imate izkušnje ali potrebujete nasvet?  (Prebrano 82451 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #240 : petek, 04.01.2008 : 11:28:30 »

Mene pa zanima, zakaj se lastniki (neprivezanih) psov ob srečanju z mano in mojo (privezano) psičko vedno derejo: a je punčka?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #241 : petek, 04.01.2008 : 11:34:53 »

Ker so leni in se jim ne da poklicat svojih psov, ki so verjetno najprijaznejsi cucki pod soncem-razen ko...
Pa ker so arogantne mone.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #242 : petek, 04.01.2008 : 13:07:15 »

Točno tako!
Logiran
Šapa
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #243 : nedelja, 08.11.2009 : 18:43:12 »

en lep pozdrav vsem pasjim ljubiteljem  Smiley
Imam "problem" z psičko staro 3 mesece. Naučila bi jo rada ukaza počakaj. Ko jo dam na sedi, lepo čiča, nato na prostor je tudi vse ok. Ko pa hočem da bi tam kjer sedi počakala dokler je ne pokličem k sebi, no tukaj nama ne gre.  Roll Eyes Nikjer nisem zasledila kako naj jo naučim tega ukaza. Sedi, tačko, prostor, prinesi/spusti to vse obvlada. Le čakaj nama dela huudee težave.
Lp in hvala za nasvete
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #244 : nedelja, 08.11.2009 : 18:50:16 »

Psička je še veliko premlada, da bi jo lahko naučila čakanja. Za svojo starost že veliko zna, "čakanje" bo pa moralo počakati še vsak nekaj mesecev. Vmes lahko utrjujeta to, kar že zna, učiš jo lahko tudi trikce, vadita odpoklic, kar je zelo pomembno, s "čakanjem" pa je ne obremenjuj, ker je še premlada in se ji bo učenje zamerilo, če jo boš silila v nekaj, kar je zanjo še prezahtevno.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #245 : nedelja, 08.11.2009 : 20:58:39 »

Ker so leni in se jim ne da poklicat svojih psov, ki so verjetno najprijaznejsi cucki pod soncem-razen ko...
Pa ker so arogantne mone.
Najboljše so une, ko se na daleč dereš naj privežejo psa ki je namenjen k tebi s psom: "Sej ne bo nič!!"

Ja moj pa bo Grin
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #246 : nedelja, 08.11.2009 : 21:01:54 »

Ampak meni je to prav fascinantno res. Ker se mi je že nekajkrat zgodilo, da je tako do nas prilaufal kakšen manjši pes, njegov lastnik je tulil, da itak ne bo nič, jst pa ne vem, ali je bil slep al kaj, da ni videl, da mam jst dva bulla na štriku. (sicer se nas itak ponavadi izogibajo v velikem loku, ampak potem pa vsake toliko naletiš na kakšnega takega patrona).
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #247 : ponedeljek, 09.11.2009 : 06:49:22 »

Mene pa zanima, zakaj se lastniki (neprivezanih) psov ob srečanju z mano in mojo (privezano) psičko vedno derejo: a je punčka?
ajooooj, pri meni isto. Pa mi je en sosed povedal, zakaj. On ima psa, tko da je kul, da je moja psica. Ona mala, 10 kg kužniska (S, valda), on velik, z jajci kot melona  Shocked - ma ene 50 kg ima (cel, ne samo melone). On občasno neprivezan, moja zmer na štriku. In jst vsa trda zraven, ko se srečamo. Zmeram reče " nč se bat, sej nau nč, ker je punčka" pa še "če pa pes psico napade, ga je pa rec za ubit".

No, evo - to je eden od razlogov, da sprašujejo, če je punčka.
 bruham
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #248 : ponedeljek, 09.11.2009 : 11:38:22 »

samci imajo ponavadi težave z drugimi samci, samice pa z samicami. meni se vprašanje ne zdi nič čudno in seveda odgovorim, če me kdo vpraša. Samec, ki na nevtralnem teritoriju napade samico je dejansko nenormalen.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #249 : ponedeljek, 09.11.2009 : 11:51:45 »

Imam dominantno samico. Ni napadalna, toda ko pes ali psica pride do nje, mu/ji hitro pove, da je ona glavna. To naredi z glasom in držo. Res je, da se ji večina samcev podredi ali jo ignorira, se je pa že večkrat zgodilo, da se ji je kakšen hotel postaviti po robu, toda ne samo z glasom in držo, temveč tudi z zobmi. Zato sem previdna in se ne zanašam več na to, da bo vse OK, če se ji približa samec.

Moja druga psica se noče družiti z drugimi psi. Se jim izogiba in umika. In ko k nam priteče kakšen takšen, "ki nič ne naredi", se po navadi od moje dominantne psice preusmeri k njej in ima neizmerno veselje ji slediti v krogih okrog mene, ko se mu psica umika. Čeprav kao "nič ne naredi" je situacija nadležna, ker ne moremo naprej, ker se odmotavam iz povodcev in hkrati zaman prepričujem lastnika psa, ki "nič ne naredi", naj ga pokliče k sebi ali prime (ker večinoma itak nimajo narejenega odpoklica).

V mojem primeru so torej psi, ki "nič ne naredijo" nezaželeni (njihovi lastniki pa še bolj).
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #250 : ponedeljek, 09.11.2009 : 13:00:45 »

samci imajo ponavadi težave z drugimi samci, samice pa z samicami. meni se vprašanje ne zdi nič čudno in seveda odgovorim, če me kdo vpraša. Samec, ki na nevtralnem teritoriju napade samico je dejansko nenormalen.
ja no OK, ampak kar za ubit pa najbrž ipak ni, al kako? Huh
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #251 : ponedeljek, 09.11.2009 : 13:06:26 »

Agresivnega psa daš lahko ubit, če hočeš. Lahko je tudi privezan in z nagobčnikom.
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #252 : ponedeljek, 09.11.2009 : 16:28:10 »

Lahko povem le to, da imamo že tako precej preglavic s sprehajanjem Ajše, ker je zunaj popolnoma nepredvidljiva. In glej ga, šmenta : skoraj vedno se najde kdo s spuščenim psom, obvezno tuleč sej-nau-nč, sej-nau-nč....ja, ok, je punca, ampak a moram vsakič jaz vpit, da naša pa ni ravno družaben tip in občasno še vedno rada uščipne koga,pa razlagat, zakaj je taka, pa dejte ga poklicat k sebi...
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #253 : ponedeljek, 09.11.2009 : 17:01:32 »

Lahko povem le to, da imamo že tako precej preglavic s sprehajanjem Ajše, ker je zunaj popolnoma nepredvidljiva. In glej ga, šmenta : skoraj vedno se najde kdo s spuščenim psom, obvezno tuleč sej-nau-nč, sej-nau-nč....ja, ok, je punca, ampak a moram vsakič jaz vpit, da naša pa ni ravno družaben tip in občasno še vedno rada uščipne koga,pa razlagat, zakaj je taka, pa dejte ga poklicat k sebi...
Jaz imam zadnje čase tudi probleme s sprehajanjem moje Lesi, ker srečujeva spuščene pse. Dokler jo kuža samo okrog gobčka ovohava in nekje do polovice hrbta, je čisto prijazna in vesela, če se pa preveč riti približa, pa čisto ponori. Kot da jo panika zagrabi, umika rit, hkrati pa renči, kaže zobe in poskuša šavsniti 'vsiljivca'. Saj so ti psi, ki jih srečujeva, čisto prijazni, ampak ona jih ne prenese, če preveč silijo vanjo. Zato pa jo imam tudi ves čas na povodcu. Ampak kaj mi to pomaga pri spuščenem psu. Če greva naprej, itak pride kuža za nama. Kaj sploh lahko naredim v takem primeru? Se samo derem lastniku, naj ga priveže oz. se spuščenemu psu izognem, če ga dovolj zgodaj opazim? In kaj če bi Lesi kakemu spuščenemu psu v paniki res kaj naredila? Bognedaj, tega si res ne želim, ampak a bi bila moja krivda?
Nekateri lastniki se vsaj opravičijo za nevšečnosti, nekateri pa res ne naredijo nič. Se jim niti ne zdi vredno, da bi ga poklicali. Ok, saj sem jaz tudi delala napake v preteklosti, ampak drla sem se pa vedno za njo in tekla za njo, če je kaj poskušala. Odkar sem pa ugotovila, da se srečanja z drugimi psi ne obnesejo ravno dobro (in ker odpoklic ni ravno vrhunski), jo imam pač na povodcu (pa ji nič ne manjka). Pa ne samo zato, nekateri ljudje se strašno bojijo psov in se umikajo še ko je pes na povodcu, kaj šele, da bi bil spuščen.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #254 : ponedeljek, 09.11.2009 : 19:44:10 »

Klinc pa to samec samica, nič ne bo. Flipa samci zelo lepo sprejmejo, samice bi ga pa vse dobesedno zaklale  Evil   In to vem samo jaz. Ampak vseeno, vsi mislijo, da njemu nobena nič ne bo  butnglavc jezen
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Imate izkušnje ali potrebujete nasvet?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines