mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 09:20:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Imate izkušnje ali potrebujete nasvet?
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Imate izkušnje ali potrebujete nasvet?  (Prebrano 82432 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Chris
gost
« Odgovor #150 : ponedeljek, 11.10.2004 : 14:16:42 »

Polly, kaj pa ta pršilnik s citronko ?? http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=573
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #151 : ponedeljek, 11.10.2004 : 19:56:53 »

Chris. Citronka poškoduje sluznico, poleg tega se pes nauči izmaknit curku.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #152 : ponedeljek, 11.10.2004 : 20:06:54 »

Aja Andi, imaš izkušnje? Jaz sem to včeraj prebral na mojpes.net, pod oprema tako, da kaj več ne bi vedel o tem.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #153 : ponedeljek, 11.10.2004 : 20:13:00 »

Hvala bogu nimam izkušenj, je pa ovratnica namenjena proti lajanju. Tudi ne bi preizkušala.
Logiran
polly
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #154 : torek, 12.10.2004 : 10:33:51 »

 Grin
Hvala za nasvet. Tisto s citronelo mi ni poznano.
Z Ayo hodimo vsaki dan na sprehod po 2 uri. V to spada tudi igranje z vrstniki. Čez ograjo skoči   vedno zjutraj, ko jaz odidem v službo in ona pride ven iz svoje koče v boksu  Cheesy Tongue. Boks sedaj zapiramo čez noč Shocked, ker je sosedov Legas tudi ponoči raaje na dvorišču kot v njegovi koči.  Je pa res, da tudi Legasa vedno carkljam čez ograjo  Smiley.

Logiran
Chris
gost
« Odgovor #155 : torek, 12.10.2004 : 13:54:12 »

Kaj pa rešitev VIŠJA ograja?
Logiran
polly
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #156 : sreda, 13.10.2004 : 08:10:54 »

Smo tudi na višjo ograjo pomislili, pa je sosedova. Oni si sedaj urejajo vrt, pa mislijo spomladi nasaditi ciprese ob obgraji, ker je sedaj tam vse pohojeno in brez trave. Cheesy Legas se zelo rad carklja in uživa v družbi Aye.  Wink
Za zdaj jo imamo ves čas na očeh, ko pa je malo sama, jo pač zapremo v boks - za kake pol urce.
Ali kdo ve, kje se dobi tista ovratnica ki oddaja zvok.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #157 : četrtek, 14.10.2004 : 08:35:55 »

Ali kdo ve, kje se dobi tista ovratnica ki oddaja zvok.

Ovratnica, ki oddaja zvok HuhHuhHuh
Logiran
polly
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #158 : petek, 15.10.2004 : 06:34:56 »

 Undecided Ja. Zadnjič sem srečala eno dekle, ki mi je dejala, da so iz Francije dobili ovratnico, ki oddaja nekakšni nizkofrekvenčni zvok, ko se pes približa nedovoljenemu območju, ki ga seveda ti markiraš z nekim drugim delom te "naprave". Sedaj te deklice ne vidim več, da bi jo lahko povprašala kaj več o tem.
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #159 : petek, 15.10.2004 : 07:35:22 »

Pred leti je imel te zadeve v ponudbi Gali d.o.o., povprašaj!
Sicer pa je precej tujih ponudnikov na netu, cene od cca 500 Eur dalje.
www.animalbehaviorsystems.com, www.petbehave.com. To je to: http://www.petbehave.com/dogstop.html
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #160 : petek, 15.10.2004 : 10:34:53 »

Citat
Pred leti je imel te zadeve v ponudbi Gali d.o.o., povprašaj!
Je bilo, a ni vec. Ultrazvocne nevidne ograje so sicer odlicna resitev, toda v casu vecjih nalivov, neviht in vlaznega vremena niso dovolj zanesljive (preizkuseno). Bile so tudi ultrazvocne ovratnice proti lajanju, pri katerih pa se pes po nekem casu na zvok navadi in veselo laja naprej. Torej tudi premalo ucinkovite (preizkuseno).
Poleg tega je v Sloveniji ogromno "vsevednezev", ki avtomaticno zavracajo in kritizirajo vse izdelke, pri katerih se pojavi beseda elektronsko, pa ceprav gre za zvocne naprave, in ki so zaradi ne vem katerega vzroka proti tem zadevam in uvoznikom negativno nastrojeni. Tako so prepricani v svoje poznavanje, da se o stvareh niti niso pripravljeni pogovarjati in strpno dopustiti, da jim nekdo strokovno pojasni delovanje razlicnih elektronskih naprav. Potem pa naj si ustvarijo svoje mnenje, ki je seveda lahko tudi negativno.
Logiran
polly
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #161 : ponedeljek, 18.10.2004 : 10:37:07 »

Haj
Zahvaljujem se vsem za pomoč.  Smiley
Moram povedati, da je Aya trenutno na bolniški Huh.
Ko se je s sosedovim igrala ob ograji, jo je ta imel malo preveč rad in jo je stisnil za tačko, da je tako cvilila, da je bilo joj  Shocked. Vsi  smo pritekli gledat,  kaj se je zgodilo.
Nič ni videti, vendar  šepa in se nekako ogiba ograje  Lips Sealed. Upamo, da bo sedaj nehala  skakati k sosedom.
lp
Logiran
šnopi
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #162 : nedelja, 02.04.2006 : 18:06:57 »

pozdravljeni!!!
imam večjo težavico in sicer moj pes ko ga privežem na raztegljivi povodec na vsak način hoče zlesti v kakšen kot, kjer se trese. na vsak način se hoče znebiti povodca. kaj naj storim, oziroma kako naj mu dopovem, da mu povodec ne bo nič storil.

hvala
Logiran
polly
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #163 : sreda, 12.04.2006 : 20:17:48 »

 Tongue
Koliko pa je tvoj kuža star?
Jaz bi probala tako, da bi povodec dala na tla in ga pustila tam, da si ga ogleda. Morda bo trajalo nekaj časa, da bo zvral korajžo  Tongue. Mogoče daj poleg nekaj,, kar ima rad in ga pritegnilo.
Mogoče pa se ne boji povodca, ampak mu ne paše sprehod. sram
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #164 : četrtek, 13.04.2006 : 08:49:26 »

Kako pa je z navadnim povodcem?? Ce navadnega akceptira, pac uporabljajte navadnega na fleksi pa ga potem pocasi navajajte.
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Imate izkušnje ali potrebujete nasvet?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines