mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:04:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Imate izkušnje ali potrebujete nasvet?
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Imate izkušnje ali potrebujete nasvet?  (Prebrano 82445 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #255 : ponedeljek, 09.11.2009 : 23:02:38 »

Mojega Sacha je ena labradorka hotla čist zares napadit, ko je bil še mladič, na srečo jo je lasnik takoj privezal. Zakaj bi psica hotela napast mladiča, to mi pa še danes ni jasno..?
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #256 : ponedeljek, 09.11.2009 : 23:07:24 »

Zato ker pač ne marajo vsi psi mladičev.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #257 : torek, 10.11.2009 : 07:42:09 »

Flipa samci zelo lepo sprejmejo, samice bi ga pa vse dobesedno zaklale  Evil

Zara ga ima čisto rada Tongue
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #258 : torek, 10.11.2009 : 10:43:26 »

samice znajo biti do samcev zoprne, zlasti če rinejo vanje kadar se ne gonijo. Še prav posebej v dneh tik po gonitvi, ko samicam ni več do parjenja, dišijo pa še vedno.

Sama takrat, ko imam katero od psic v takem stanju, lastnike samcev opozorim. Če je njim vseeno, je meni tudi. Psica wannabe ženina zluknjala ne bo, lahko bo pa renčala, kazala zobe, šavsala v prazno in če nič od tega ne bo zaleglo, ga bo vrgla po tleh. Kar je za vzgojo tistega psa samo dobro - naslednjič bo verjetno upošteval svarilo.

Maja - na tvojem mestu bi v primeru, da se zoprn samec ne bi umaknil, popustila povodec in psici pustila, da mu sama "pove", kaj si misli o njegovi predrznosti. Dovolila bi vse oblike "prepričevanja" razen dejanskega ugriza. velika večina psov dojame sporočilo in se naslednjič vede primerneje. Bi pa bilo fino, če bi se tvoja psica tudi navadila na normalno komuniciranje z drugimi psi - to bi bilo možno narediti na nevtralnem ograjenem prostoru s psi, za katere se ve, da ne grizejo. Na povodcu je to nemogoče.
Logiran
kimmy
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #259 : torek, 10.11.2009 : 11:11:17 »

Lanabela, vprašanje zate Smiley. Všeč mi je tvoj način vzgoje, ko opisuješ kako imate pri vas poštimano hierarhijo, kaj dovoliš in kaj ne... Pri nas imamo 3 letnega clumber španijela in 4 letno shih-tzujko. Zadnje mesece opažam spremembo v njegovem vedenju. Prej ni nikoli reagiral na druge samce na sprehodih, zdaj pa smo srečali že 2, 3 samce ki jih enostavno ne prenese. Že ko se na daleč vidita, sta oba nastrojena Angry.  Delata grbo, hočeta renčati, se postavljati... prav nič mi ni všeč. Do drugih samcev in samic pa se obnaša, kot da jih sploh ni, ali pa se prav veselo igra z njimi. Tako da nimam nekega vzorca, kdo mu je všeč in kdo ne. Začelo se je z enim samojedom - sta se čisto normalno pozdravila, potem pa je on malo preveč ovohaval Kimmyco, pa je Ben zarenčal in šavsnil v prazno. Potem pa je tu še en labradorec, s katerim si že na daleč grozita Evil. Sicer sta na povodcu in gremo vsak na drugo stran, ampak kaj pa če srečamo takšnega psa brez povodca?  Ne pomaga povzignjen glas, se dela da sploh ne sliši Evil Evil. Kako najbolj učinkovito odpraviti to vedenje? Kdaj poseči vmes in na kakšen način? Drugače je Ben prava crka, njegov hobi je stiskanje in čohanje Cheesy.
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #260 : torek, 10.11.2009 : 16:43:46 »

Maja - na tvojem mestu bi v primeru, da se zoprn samec ne bi umaknil, popustila povodec in psici pustila, da mu sama "pove", kaj si misli o njegovi predrznosti. Dovolila bi vse oblike "prepričevanja" razen dejanskega ugriza. velika večina psov dojame sporočilo in se naslednjič vede primerneje. Bi pa bilo fino, če bi se tvoja psica tudi navadila na normalno komuniciranje z drugimi psi - to bi bilo možno narediti na nevtralnem ograjenem prostoru s psi, za katere se ve, da ne grizejo. Na povodcu je to nemogoče.
Hvala, bo za poskusit tole. Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #261 : sreda, 11.11.2009 : 11:57:38 »

Kimmy: pri nas je prepovedano vsako rangiranje s tujimi psi (razen v igri, pa še ta ne sme postati divja), prav tako ne dovolim, da bi se šle ena drugi zaščitnico. (je pa oboje dovoljeno znotraj krdela in v "razširjenem krdelu" kamor recimo sodijo psi, ki redno skupaj trenirajo ali so kako drugače veliko skupaj).
Tako repenčenje, kot ga opisuješ, bi jaz strogo prepovedala. Od svojega psa zahtevaš pozornost prej, preden se s sumljivim psom sploh začne buljiti (kar je že grožnja). kaj pri tem počne tuj pes v bistvu sploh ni važno, važno je, kaj počne tvoj. Če te tvoj ne šmirgla, moraš pač utrditi svojo avtoriteto in pridno vaditi poslušnost. Pri nas je kazen za neposlušnost konec svobode (povodec na kratko) in včasih tudi konec sprehoda (včasih pa se lahko "odkupi" s kakšno res lepo izvedeno vajo poslušnosti). Če se katera slučajno na povelje ne neha repenčit (zunaj se to ne dogaja, se pa včasih počijo med sabo) jo čaka kar konkretna "korekcija". Tuji psi se v psa, ki se ne napihuje (to zna narediti tudi tako skrito, da lastnik sploh ne opazi, če ni posebej pozoren) načeloma ne spuščajo. če pa slučajno se, pa ga spodiš ti in ne tvoj pes. Psu mora biti jasno, da je zaščita psičke tvoja naloga in ne njegova.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #262 : sreda, 23.12.2009 : 22:35:20 »

Klinc pa to samec samica, nič ne bo. Flipa samci zelo lepo sprejmejo, samice bi ga pa vse dobesedno zaklale  Evil   In to vem samo jaz. Ampak vseeno, vsi mislijo, da njemu nobena nič ne bo  butnglavc jezen

Pri nas pa je ravno obratno. Bučka psice načeloma sprejemajo (če je preveč tečen, tudi ne, ampak redko) , se igrajo z njim, psi pa ne. Ga ne marajo, razen izjem. Ima nekaj prijateljev. Enako je pri Piki - psice je ne tolerirajo, niti ona njih, tolerira pa samce, ki ne silijo preveč vanjo. Je v soseščini en majhen pes (3-5 kg), ki vedno laja na naš avto, ko se pelje v njemu Bučko, vedno spuščen, teka pred našim avtom, laja, piska, vpije, se zaganja v gume (enkrat ga bo nekdo povozil ). Ko pa greva z Bučkom peš, pa se skrije, stoji popolnoma pri miru, se ne oglaša, in je popolnoma miren. Po moje bi bilo dobro na njemu sprobati Lanabelin nasvet za Maja3000, ampak se mi "mali" smili. Mogoče ga pa bom enkrat malo prestrašila tako, da bom Bučka spustila na 8 m fleksi, tako da bi se malo probal "zmenit" z njim, ampak bi pravi čas potegnila Bučka k sebi. A bi bilo to kaj učinkovito ?

Pa še za en nasvet bi prosila: Pika, ko spi v stanovanju (pa tudi, kos spi v svoji hiški), in jo želiva zbuditi, renči na na naju. Če bi jo predolgo "nadlegovala" med spanjem, bi najverjetneje tudi šavsnila. Zakaj je tako ? A ima kakšne slabe izkušnje iz preteklosti ? (namreč ne vemo od kje in kako, niti na kakšen način je prišla do naše hiše, k nam)
Logiran
tincica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #263 : sreda, 06.01.2010 : 10:50:19 »

Mene pa zanima, če mi lahko kdo svetuje kako prepričat (oz. naučit) psa, da se ne sme zapodit za divjadjo, natančneje srno. Imam namreč psičko (staro 8 mesecev), ki je zelo ubogljiva, na sprehodu jo lahko imam spuščeno, skratka vse ok, dokler doma (živimo v bližini gozda in celotnega posestva nimamo zagrajenega) ne zagleda srne. Takrat pozabi na vse in zdirja za njo v gozd. Se je sicer do zdaj še zmeraj hitro vrnila, a bi se tega obnašanja vseeno rada znebila, pa ne vem kako. Ima kdo kakšen nasvet?

Naj povem še samo to, da šolanje trenutno ni možno, saj je v zimskem času šolanje v  šoli (v kateri sem šolala prejšnjo psičko in bi rada tudi to) do pomladi (zaradi zimskih razmer) prekinjeno. Tako, da se morem s to težavo spopasti zaenkrat sama.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #264 : sreda, 06.01.2010 : 11:59:46 »

Psici moras absolutno prepreciti, da bi se zapodila za srno. Poskrbi, da ne bo imela te moznosti - s srnami ali brez, psica brez nadzora sploh ne bi smela biti na neograjeni parceli. Torej ali poskrbi za zanesljivo ograjo ali pa jo imej v hisi.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #265 : sreda, 06.01.2010 : 12:04:40 »

Psice tega ne boš naučila. Ali parcelo do konca ogradite, ali imaš psico striktno pod nadzorom. V prvi vrsti je treba poskrbet za varnost psice, saj se lahko med vnetim preganjanjem divjadi izgubi, da ne govorim o tem, da lahko psica divjad hudo poškoduje, izčrpa, loči srno od njenega mladiča in je mladič zaradi tega v hudih težavah itd.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #266 : sreda, 06.01.2010 : 13:00:27 »

Kalsang, ali veš mogoče odgovor na tole:

Pa še za en nasvet bi prosila: Pika, ko spi v stanovanju (pa tudi, kos spi v svoji hiški), in jo želiva zbuditi, renči na na naju. Če bi jo predolgo "nadlegovala" med spanjem, bi najverjetneje tudi šavsnila. Zakaj je tako ? A ima kakšne slabe izkušnje iz preteklosti ? (namreč ne vemo od kje in kako, niti na kakšen način je prišla do naše hiše, k nam)
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #267 : sreda, 06.01.2010 : 13:08:23 »

Hm, takole z glave ne. Bo mogoče kdo drug vedel. Lanabela?

Sicer pa je tole bolj za pasjega behaviorista.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #268 : sreda, 06.01.2010 : 13:39:50 »

Mogoče pa bi res Lanabela vedela, Lanabela ?  Smiley Kalsang, hvala vseeno.  Smiley

Njeno obnašanje mi v določenih trenutkih res ni razumljivo. Ampak res ne...opazila sem, da je še posebej "gorka" na razne moške, predvsem stare, in tiste, ki malo bolj čudno hodijo. ČE človek dovoli, da ga povoha in da jo poboža je v redu, če pa gre hitro mimo, bi znala pa tudi koga v gleženj vgriznit.  Undecided Moram resno pazit. In ni šans, da je spuščena. Nima rada ljudi.  Undecided Spet pa, če človeka vzljubi (če ji on to dovoli), pa ga ima zelo rada. Po moje je imela kakšne travme v preteklosti.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #269 : sreda, 06.01.2010 : 14:01:10 »

Kalsang, ali veš mogoče odgovor na tole:

Pa še za en nasvet bi prosila: Pika, ko spi v stanovanju (pa tudi, kos spi v svoji hiški), in jo želiva zbuditi, renči na na naju. Če bi jo predolgo "nadlegovala" med spanjem, bi najverjetneje tudi šavsnila. Zakaj je tako ? A ima kakšne slabe izkušnje iz preteklosti ? (namreč ne vemo od kje in kako, niti na kakšen način je prišla do naše hiše, k nam)

Takole je nama na začetku Sisi sračkala. Pa sem dobila dober nasvet, naj kar nadlegujem, in če čavsne ali poskuša, ti 'čavsneš' nazaj tako zelo, da ji kaj takega ne bo nikoli več padlo na pamet. Mi smo to potem uspeli zelo hitro uštimat. Tongue
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Imate izkušnje ali potrebujete nasvet?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines