mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 02:12:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  nega mačk  |  Tema: Nega mačjega kožuščka
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nega mačjega kožuščka  (Prebrano 34385 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« : sreda, 31.12.2008 : 02:20:06 »

Ker te temi med mačjimi ni, jo odpiram  Wink

Zanima me, s čim negujete mačje kožuščke in kaj se po izkušnjah najbolj obnese
glede na vrsto dlake.

S čim negujete kratkodlake mačke in s čim tiste, ki imajo malo daljšo?

Sama moram kupiti nove krtače za kratko dlako pa bo kakšen nasvet kar prav prišel  Smiley
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #1 : četrtek, 01.01.2009 : 15:38:07 »

Jaz sem do nedavnega za svoje kratkodlakce uporabljala gumijasto krtačo za pobiranje odmrle dlake (tisto, ki je kot rokavica) in zelo gost glavniček (v bistvu tisti za pobiranje bolh). Zdaj pa imam v načrtu nakup furminatorja (že preizkusila in ne moreš verjet, kako to učinkuje  Shocked).

Kopam jih ne nikoli, včasih samo malo potegnem z mokro krpo po kožuščku.

Meni se zdi, da pri kratkodlakih res nimaš kaj komplicirat, ker že muce samo dosti poskrbijo za nego. Edino odmrle dlake je fajn da odstraniš, predvsem zaradi nas ljudi  Tongue
Logiran
ema
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #2 : četrtek, 01.01.2009 : 15:54:37 »

Tinchka kaj je to furminator? Huh




Jaz jih češem z krtačko, ki je uporabna za dolgo in kratkodlake muce. Kopam jih 1x -2x na leto.  Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #3 : četrtek, 01.01.2009 : 15:57:53 »

Furminator je res zakon za mačke, ga nadvse priporočam,  še gospodična hipersenzibilna Šnapi, ki se je sicer ne smeš niti pipnit, ko ji ne paše, se pride nastavit. Pobere  večino odmrle dlake, prvič sem je nabrala kar nekaj lepih kep. Sedaj jo lahko tudi božam, pa ni skoraj nič na roki. Me pa zanima, če je kdaj komu uspelo mačko skopat in kako?  Huh
Logiran
ema
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #4 : četrtek, 01.01.2009 : 16:16:33 »

sanco1a to pa res ni težko Grin

Jaz jih stuširam kar v tuš kabini. Najprej grem jaz pod tuš potem pa mačko prinesem k sebi. Pazit je treba le, da se ti mačka ne obsei na stegna. Lips Sealed   Moje muce se sicer pritožujejo ampak, ko jih začenm božat in mirit se čisto umirijo in se predajo usodi.  Grin
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #5 : četrtek, 01.01.2009 : 16:30:31 »

Ja, ema, si bom morala najprej nabavit tuš kabino in nanjo namontirat železne ključavnice ali pa zamenjat mačko. Tongue Čestitke za pogum! (Ej, če ni preveč intimno in neprijetno - a to delaš v kopalkah?)
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #6 : četrtek, 01.01.2009 : 17:11:32 »

Jao, jaz moje Mice niti pod razno ne vzamem s samo pod tuš, ker bi bil cel aufbiks notri  Grin

A je priporočljivo kopat muce, ali ni nič narobe, če jih nikoli ne?

Furminator je tole: http://www.furminator.com/
Logiran
ema
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #7 : četrtek, 01.01.2009 : 17:23:08 »

Ja, ema, si bom morala najprej nabavit tuš kabino in nanjo namontirat železne ključavnice ali pa zamenjat mačko. Tongue Čestitke za pogum! (Ej, če ni preveč intimno in neprijetno - a to delaš v kopalkah?)

je ponavadi dam kar enodelne kopalke gor, ker če mačko slučajno kaj prime, da bo plezala po meni.... auča....
Logiran
Lucija_p
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


« Odgovor #8 : četrtek, 01.01.2009 : 18:28:22 »

Jaz sem svojega Tarzana samo enkrat kopala, pa še takrat ne bi, če ne bi bilo nujno potrebno. Sva pa imela kar cele ceremonije, da sva našla način, ki je obema ustrezal. Ker se je blazno bal vode izpod tuša, sem v plastično banjico nalila toplo vodo, pripravila lonček za izpiranje, in nato v banjico dala še mačka. Vode je bilo cca. do trebuščka in mačku je bila zadeva na koncu tako všeč, da najraje sploh ne bi šel ven...
Logiran
Cipresa
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #9 : četrtek, 01.01.2009 : 18:58:05 »

Se da tale furminator kupiti pri nas? Na posnetkih izgleda odlično.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #10 : četrtek, 01.01.2009 : 19:02:36 »

O, se da,  je pa super ne samo furminator, temveč tudi cena tam, kjer sem ga kupila, okroglih 50.
Logiran
Cipresa
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #11 : četrtek, 01.01.2009 : 19:29:14 »

Hvala. Je za razmislit. Naše Ajše ne morem nikakor dobro izčesati, spi med nama in je tam vsako jutro gnezdo dlakovja.
Logiran
skiper
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #12 : četrtek, 01.01.2009 : 22:59:37 »

Hola!

Furminator uporabljamo tudi na naših mačkah. Na kratkodlakih se obnese zelo fino. Medtem ko omaga pri Leeju, kateri je obdan z precej bogatim kožuščkom. Za njrgpv kožuh se najbolje obnese glavnik z cca. štiri centimetre dolgim zobmi.

Kopanja pa se polotim samo kadar je nujno. Vse skupaj se začne z ogrevanejm kopalnice, sledi priprava treh veder z toplo vodo, v prvem je vodi dodan šampon v drugih dveh pa čista voda. Nikakor ne sme manjkati toplih brisač. Mačko primem za vratno gubo in celo pomočim v prvo vedro, kjer jo hitro našamponiram in nato sperem z "pomakanjem" v drugi dve vedri. Nakar jih zavijem v toplo brisačo in osušim. Vse skupaj se, da izpeljati zelo hitro, (še predno maco prime, da bi se začela upirati ) res pa je da sem na tanačin do sedaj kopla samo mladiče.


lp g-
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #13 : petek, 02.01.2009 : 17:11:25 »

Furminator se da pri nas kupiti tule: http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1312
Logiran
Cipresa
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #14 : petek, 02.01.2009 : 19:11:50 »

Hvala, Tinchka. Za mačko je najbrž zadosti velik ta, manjši (cenejši).
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  nega mačk  |  Tema: Nega mačjega kožuščka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines