mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 00:30:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  nega mačk  |  Tema: Nega mačjega kožuščka
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nega mačjega kožuščka  (Prebrano 34390 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #120 : petek, 17.09.2010 : 17:50:23 »

missyb, hvala, bom sporočila dalje. Upam, da bo kaj pomagalo. Pa imajo mačke to rade? Mamin muc je namreč eno zbirčno mače (kot da niso vsi?!).
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #121 : petek, 17.09.2010 : 17:55:26 »

Moja dva nočeta niti blizu briketih z oljem, samo da veš. Ne marata ne olivnega domačega, ne ribjega, ne lososovega... Celo bučno sem probala, pa nič. Torej, za začetek naj mama nabavi majhno količino, da ji ne bo treba stran metat Wink
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #122 : torek, 16.08.2011 : 11:28:15 »

Jaz moje mačke (mešanke) na malo več kot 1 teden česem z kongovim zoom groom-om. Ta krtača se zelo obnese, tudi če mačko le božaš s gladkim delom se dlake gor prijemajo in tam tudi ostanejo. Ampak imam eno težavo... Undecided Mačke prvih nekaj mesecev niso bile navajene krtačenja. Dlaka jim zelo izpada in ker jih imamo samo v stanovanju, mama pa je komaj privolila dda jih imamo (zaradi dlak ni hotela) je problem, da se ne pustijo negovati. Itak niso zelo crrkljive, rade se crkljajo le če same pridejo in grejo, nato to stvar še oteži. Takoj ko zagledata krtačo ali zavohata robčke za dlako in ušesa bežita po stanovanju. Ko jih dobimo jih pač nesemo na balkon in na silo počešemo. Kikija dam med noge (ne stiskam) in na začetku spredaj drživ roko, ki jo ponavadi lahko pozneje umaknem, Čupo pa je potrebno držati malo bolj. Še posebno ne marata čiščenja ušes, saj kar znorita.  Angry Med česanjem, oz. ko hočemo začeti, ju imamo že na balkonu... ne zaležejo nobeni priboljški niti igrače, tudi 1 dan potem ko je česanje se bojita tistega, ki ju je česal (ponavadi sem to jaz). Sta pa mešanca s krajšo dlako, a jima vseeno zelo odpada, stara pa sta leto in pol. Da bo manj  dlak in bomo vsi (še posebno mama) bolj zadovoljni sem se odločila da bom Kikija, ki je moj krtačila vsak dan. Mislite da se bo s tem kaj privadil? Po krtačenju se nekaj časa tudi nočeta igrat in ne sprejemata priboljškov tako da tudi to ne pride vpoštev. Kako naj ju navadim, da se česanja ne bosta več tako zelo bala? Da bi potrpela tudi če jima ne bi bilo všeč in se nas potem ne bi tako bala. Upam da je še kdo imel podobno težavo, ki jo je odpravil.
Hvala za nasvete, Rebeka  Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  nega mačk  |  Tema: Nega mačjega kožuščka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines