mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 10:06:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: KUPUJEM BELEGA VIŠAVSKEGA TERIERJA
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: KUPUJEM BELEGA VIŠAVSKEGA TERIERJA  (Prebrano 31919 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
roomeo
novinec
*
Sporočil: 24


WWW
« : petek, 02.01.2009 : 20:48:29 »

najprej vsem en lep pozdrav. Sem nov na forumu,zato upam, da me boste dobro sprejeli.Imam 14 let, z mamo in sestro živimo v stanovanju cca 50 m2.
Ker gre moj zajček stran od hiše Sad , sem se odločil,da bi imel rad psa. Imeli smo psa,a smo ga žal izgubili.No, nismo ga izgubili,pobegnil je med selitvijo.Še vedno ne vem,zakaj.Bil je nemški ovčar,imeli smo ga zunaj,saj smo takrat živeli v hiši.
Torej,kot sem povedal, sedaj živimo v nekoliko manjšem stanovanju in si želim psa.In sicer nekaj manjšega, bolj poceni.Mami in meni je zelo všeč beli višavski terier.Naši družinski prijatelji imajo shih-tzu ja brez rodovnika,ker nimam veliko denarja na razpolago. Vem,da je to slabša odločitev,ampak kaj čem.
Torej,kaj je potrebno vedeti pred nakupom tega psa in glede na to, da bo živel v stanovanju?Kolikokrat, na dan bi ga moral peljati ven? Zjutraj pred šolo obvezno,kajne?Kako bi ga naučil "sedi", "daj tačko" in da ne lula ter kaka v stanovanju?
Koliko stanejo cepljenja in koliko jih je treba na leto opraviti?Koliko stane tak pes na mesec cca?Zanima me vse, kar veste ... to kar sem vprašal in še več!!!
Dobrodošli odgovori in upam,da mi boste pomagali! Tongue Wink
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #1 : petek, 02.01.2009 : 20:51:47 »

roomeo pobegnil, je bil v ograjenem prostoru ali kar tako zunaj?
Koliko časa nazaj je to bilo?
Ste ga iskali?
Zakaj mora zajček od hiše? Ste se ga se naveličali?

Glede novega psa pa... brez rodovnika ga raje ne kupujte ampak je bolje posvojiti psa v zavetišču. Koliko pride pes na mesec?
Lahko tudi zelo veliko, če se poškoduje ali karkoli, veterinarji niso poceni.

lp
Logiran
roomeo
novinec
*
Sporočil: 24


WWW
« Odgovor #2 : petek, 02.01.2009 : 20:52:05 »

Nekaj sem pozabil,zanima me še,koliko tem psom odpada dlaka in koliko krat na leto ga je treba peljati frizerju! Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3 : petek, 02.01.2009 : 20:54:22 »

Kam in zakaj gre zajec?
Logiran

roomeo
novinec
*
Sporočil: 24


WWW
« Odgovor #4 : petek, 02.01.2009 : 20:55:41 »

Ne,psa je oče med selitvijo želel iz avta peljati na sprehod in moj oče (butec) ga ni privezal, ta se je (menda, tako je rekel) ustrašil traktorja, ki je šel po cesti in je pobegnil.To je bilo 8 let nazaj,ko sem imel 5-6 let.Iskali smo ga, po radiu,vse,žal pa to ni obrodilo sadov.Zajček gre od hiše zaradi neke bolezni. Sad
Upam,da sem na vse odgovoril.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #5 : petek, 02.01.2009 : 20:56:34 »

ka ty a, ce jim zivali uhajajo od hise, oz. ce morajo od hise, potem tudi zavetisce ni resitev. Oz. potem nobena zival ni zanje.
Vsaj na mojpes.netu ne moremo nobene priporociti.
Najprej je treba razcistiti z odgovornostjo do vsake zivali v svoji glavi, potem pridemo na razmisljanje, kaksno zival smo sposobni (tudi financno) oskrbeti v naslednjih (vsaj) 10 letih.
Logiran

roomeo
novinec
*
Sporočil: 24


WWW
« Odgovor #6 : petek, 02.01.2009 : 20:56:42 »

Aja, želim tega psa. Shih-tzu od prijateljev,ima6 let, nikoli ni bilo nič narobe.Edino kar je, so mu popadli že vsi zobi
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #7 : petek, 02.01.2009 : 20:59:16 »

Ne,psa je oče med selitvijo želel iz avta peljati na sprehod in moj oče (butec) ga ni privezal, ta se je (menda, tako je rekel) ustrašil traktorja, ki je šel po cesti in je pobegnil.To je bilo 8 let nazaj,ko sem imel 5-6 let.Iskali smo ga, po radiu,vse,žal pa to ni obrodilo sadov.Zajček gre od hiše zaradi neke bolezni. Sad
Upam,da sem na vse odgovoril.

Ste ga peljali k veterinarju?
Če ga niste potem niste dovolj odgovorni za psa. Se opravičujem ampak...
Pes je finančno precej večji zalogaj kot pa zajček.


Popadali vsi zobje? To zate ni nikoli nič narobe? Shocked
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #8 : petek, 02.01.2009 : 20:59:57 »

Shih tzu zivi 15 let, pri 6 letih je v najboljsih letih in bi moral imeti se vse zobe. Zato je z njim definitivno nekaj narobe in je slaba reklama za pasmo, kakor vsak drug "cistokrvni brez rodovnika". Ce njegovi lastniki mislijo, da je ok, ce je pes pri sestih letih brez zob, verjetno ne vidijo se kup drugih tezav, zato se na njihov "nasvet" ni za zanesti.
Logiran
roomeo
novinec
*
Sporočil: 24


WWW
« Odgovor #9 : petek, 02.01.2009 : 21:01:27 »

Ka ty a
Veš kaj, jaz ne bom odgovarjal na tvoje provokacije. Vedi pa, da ta zajček gre drugi družini, ki si ga tudi želi imeti. ONi ga bodo najbrž tudi oskrbeli, se ti ne zdi?
Jaz ne vem kaj je to z zobmi, ampak to ni moj problem ampak problem od prijateljev!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #10 : petek, 02.01.2009 : 21:02:07 »

Lej, roomeo, tukaj ne bos dobil informacij o nakupu nerodovniskih psov, ne glede na to, kako strasno si zelis visavca. Tudi nasvetov v tem v zvezi ne. Namrec, visavec brez rodovnika je mesanec. Ne pisi, kako s psi ni nic narobe, ce poznas enega psa od prijateljev. Ja, zobje 6-letnemu psu NE SMEJO izpasti kar tako, se ti ne zdi? Torej, je tudi s tem nekaj narobe.

Preberita z mamo clanek na http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1265 in razmislita, kaj sploh zelita. Kupiti mesanca za nekaj 100 evrov? No, mesanca se da dobiti zastonj.

Logiran

ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #11 : petek, 02.01.2009 : 21:02:29 »

Samo moje mnenje sem podala.
Boste tudi psa, ki bo zbolel dali drugim, da ga oskrbijo?
Logiran
roomeo
novinec
*
Sporočil: 24


WWW
« Odgovor #12 : petek, 02.01.2009 : 21:02:54 »

PROSIM LEPO,DA SE DRŽITE TEME IN NE NABIJATE TRAPARIJ O MOJEM ZAJCU TER O SHIH-TZUJEVIH ZOBIH!!!

Prosim,d a mi odgovorite na vprašanja ali ste preprosto tiho!
Logiran
roomeo
novinec
*
Sporočil: 24


WWW
« Odgovor #13 : petek, 02.01.2009 : 21:04:51 »

Lej, roomeo, tukaj ne bos dobil informacij o nakupu nerodovniskih psov, ne glede na to, kako strasno si zelis visavca. Tudi nasvetov v tem v zvezi ne. Namrec, visavec brez rodovnika je mesanec. Ne pisi, kako s psi ni nic narobe, ce poznas enega psa od prijateljev. Ja, zobje 6-letnemu psu NE SMEJO izpasti kar tako, se ti ne zdi? Torej, je tudi s tem nekaj narobe.

Preberita z mamo clanek na http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1265 in razmislita, kaj sploh zelita. Kupiti mesanca za nekaj 100 evrov? No, mesanca se da dobiti zastonj.



Jana, mene sploh ne moti, če je mešanček.Prosim še enkrat, da mi odgovorite na vprašanja v prvem postu, ne pa nekaj čisto X!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #14 : petek, 02.01.2009 : 21:05:13 »

dragi, roomeo, prisel si prosit za nasvete in dobil jih bos.

Glede na to, da gre zajec od hise, ker mu nocete, ne morete, ne znate ... pomagati, ste popolnoma neprimerni za posedovanje psa.
Konec pomoci, ki jo lahko dobis tukaj.
Logiran

Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: KUPUJEM BELEGA VIŠAVSKEGA TERIERJA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines