mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 08:47:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: KUPUJEM BELEGA VIŠAVSKEGA TERIERJA
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: KUPUJEM BELEGA VIŠAVSKEGA TERIERJA  (Prebrano 31986 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #90 : nedelja, 04.01.2009 : 02:40:44 »

si=se

Pardon, pozna ura!
Logiran
taddea
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #91 : nedelja, 04.01.2009 : 12:00:25 »

Režat in norce delat se lahko gre drugam.

Jana, to je tudi storil, ker se je danes prijavil na sosednjem forumu. Bo še tam malo kravžljal živčke. :-)
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #92 : nedelja, 04.01.2009 : 12:24:35 »

Matr se mu pa da Angry
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #93 : nedelja, 04.01.2009 : 12:55:14 »

Ne tam se bo tema zklenina, kot bi bilo najprimerjneje jo tudi tu.

Nobena žival, zdrava, bolana, stara, mlada nima kaj takole menjati lastnika. Če nisi toliko, da bi jo peljal k veterinarju in z njo počakal dostojno smrt na stara leta, potem žival ni zate. Pika.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #94 : nedelja, 04.01.2009 : 13:13:10 »

Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience. Wink

Hahaha, dobra Grin
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #95 : nedelja, 04.01.2009 : 15:59:23 »

Joj kaj sem jst zamudila.  Grin
Še sreča! Smiley
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #96 : nedelja, 04.01.2009 : 23:04:20 »

Joj kaj sem jst zamudila.  Grin
Še sreča! Smiley

Kaj to pomeni, da imaš kaj za prodat?  Roll Eyes  Wink Grin
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #97 : ponedeljek, 05.01.2009 : 09:16:40 »

Ne vem kaj je ljudem, da če majo 500€, kaj jim je tako težko še neki zraven dat pa rodovniškega kupit.
Sem zvedela da je ena znanka kupila ˝maltežana˝ za 400€ in ni samo bele barve....
jah res lepo.
Logiran
sabi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 63


« Odgovor #98 : ponedeljek, 05.01.2009 : 09:29:54 »

Dobiš rodovniškega za 450 € nič dosti več ne daš kot za nerodovniškega, torej mešanca.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #99 : ponedeljek, 05.01.2009 : 09:51:32 »

Sama ne vidim problem kupcev samo v tem, da jim je skoda dati se nekaj denarja zraven za rodovniskega mladica, temvec v tem, da se jim sploh ne sanja, v kaj bo zrasel dvomesecni (pogosto se mlajsi) pasji mladic, ce bo slucajno vse v redu z njegovim zdravjem, da ga bodo videli odrasti, pa so pripravljeni nekemu neznancu takoj dati 500 €.

Ko vi nekaj kupujete za 500 €, kar roko na srce, ni malo denarja, ali preverite vse mogoce? Ali razmisljate o tem, da naj bi "zadeva", ki jo kupujete, delala in funkcionirala? Ali vam je vseeno, ce naslednji dan crkne?
Primer: Greste kupovat sadike za zivo mejo in daste zanje 500 €. Zelite tocno eno vrsto grmovja, dolocene hitrosti rasti, dolocene barve, z dolocenim prirastkom na leto, da ni treba 5x na leto zive meje strict ali da vsaj zraste v casu vasega zivljenja toliko, da vas ne gledajo vec s ceste. Posadite jih, zalivate, rihtate, pa se vam zgodi: ziva meja ne zraste nic v celem letu, ali pa zraste v nepregledno goscavo, je rumene barve in listje ji pozimi odpade, vi pa ste zeleli zimzeleno zadevo. Kaj zdaj? Boste sli nazaj v vrtnarijo? Verjetno. Vecinoma vrtnarije tudi po enem letu se stojijo. In vecinoma imate kaksen papir, da ste kupili za 500 € sadik in tudi katere vrste. Recimo racun.
Pa razen izgube denarja, nekaj energije pri sajenju in oskrbi sadik in enega leta niste izgubili veliko, oz. ni zaradi tega nihce trpel ali celo umrl.

Tle pa imamo cepce, ki gredo kupit pasjega mladica za 500 € brez vsakega papirja (cepilna knjizica ali "potni list" ni relevanten dokument ob nakupu psa, ki bi govoril o tem, kaj ste kupili). Dobijo neko barvasto kepo dlake, ki lahko zraste v 5, 10, 20 ali 40 kilsko zival, bog ve, kaksne barve in dolzine dlake. Vseeno jim je za denar in za njihove zelje. Namrec, kdor kupuje "nerodovniskega cistokrvnega psa" ima zelje po tocno dolocenem izgledu. Hm ... Dati 500 €, da dobis enkrat vecjega ali mansega psa, dolgodlakega namesto s srednjo dlako, povrhu vsega pa z glistavo popotnico in predispozicijo za pogoste obiske pri veterinarju? Kateri norci to naredijo? Zal veliko prevec Slovencev. Smo narod norcev? Pa me ne motijo toliko tisti, ki vrzejo stran denar in obstanejo z zivaljo, ki je sploh niso kupovali. Motijo me tisti, ki ne vidijo niti toliko pred svojim nosom, da bi sebi priznali, da zna biti nekaj na tem, o cemer pisemo. Vecinoma si recejo: jah, meni se ne more zgodit. In ravno takim se zgodi. In ravno taki najbolj lajajo, kako smo nesramni in ne maramo zivali.

Mah, ko se bodo ljudje zaceli zavedati, da vsak rumen srednje velik pes ni zlati prinasalec, pa mali bel ne maltezan ali visavc, bomo morda naredili premik kam naprej.

A si predstavljate, kaj bi se zgodilo z vsemi kupci, ce bi se dosegla prepoved oglasevanja nerodovniskih psov po pasmah? Verjetno bi kupci prej delali revolucijo kot prodajalci.
Kaj bi tisti, ki klobasajo tukaj o krasnem nakupu napisali potem? In kaj bi povedali mimoidocim na cesti? Da imajo belega mesanca? Hm ...
Prodajalcem bi bile s tem zagotovo pristrizene peruti. Namrec, za 500 € prodajati mesanca, ki je podoben bokserju ni isto, kot prodajati bokserja brez rodovnika.
Upam, da se zgodi cim prej.
Logiran

kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #100 : ponedeljek, 05.01.2009 : 12:48:50 »

˝Ne mi nabijat˝, ˝neumni ste˝  Shocked Shocked
Opa, tale mali ima pa zelo ˝specifičen˝ način komunikacije.
Če bi (ko bo) moj tamal prišel s takimi do mene, bo perje frčalo... majke mi.
Vse ostalo od tegale tamalga pa je  Lips Sealed
Včasih res težko preceniš, a se kdo norca dela, al je res sto let za soncem.

Forumaši/ce, tokrat pa ste se izkazali/e s strpno komunikacijo prav do konca Smiley


Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #101 : ponedeljek, 05.01.2009 : 14:33:26 »

No na ***** že teče druga lajna - da bo zdaj pa rodovniškega.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #102 : ponedeljek, 05.01.2009 : 14:42:37 »

Če verjameš.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #103 : ponedeljek, 05.01.2009 : 14:44:43 »

Alba, tukaj smo se njegovega pisanja znebili prav zato, ker ga ne zelimo brati. Torej?
Hvala za razumevanje. Kaj bo storil, je njegova stvar, internet pa prenese vse, kar napisemo, pa ceprav samo za zadovoljitev pricakovanj nekoga drugega.
Logiran

Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #104 : ponedeljek, 05.01.2009 : 15:04:03 »

Vem Jana in poznam take pacientke. Takim je najlažje zakleniti temo in jo dati v arhiv. Skogkatt mišljeno je bilo ironično.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: KUPUJEM BELEGA VIŠAVSKEGA TERIERJA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines