mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 00:40:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Drsanje po tleh z ritko
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Drsanje po tleh z ritko  (Prebrano 24126 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #15 : sreda, 22.10.2008 : 12:15:49 »

Tamale gliste so zelo trdožive, jajčeca odlagajo ob anusu (ki zato zelo srbi), pes se z lizanjem vedno znova okužuje, zato razglistenje na vsakih par mesecev v tem primeru ne zadošča.

In kaj pomaga potem?
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #16 : sreda, 22.10.2008 : 12:42:21 »

Ko so jih staknile moje, sem nejkaj časa dajala tablete na tri tedne. Imela sem srečo in je zaleglo. Drugače pa menda obstajajo neke injekcije, ki pa niso povsem nedolžne. Več ne vem, bi bilo treba vprašati veterinarja.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #17 : sreda, 22.10.2008 : 12:46:58 »

Uf, to pa je terapija. Čim manj te golazni želim vsem Wink
Logiran

6343
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #18 : sobota, 03.01.2009 : 22:17:31 »

Pri mojem kužku opažam da se zadnje čase vozi po riti in ko greva na sprehod najprej kaka normalno trdo po kaki 20 minutah pa spet kaka ampak takrat vedno retko  "drisko".Zanima me če ima kdo kako podobno izkušnjo, nevem ali gre za zajedalce ali kaj resnejšega ker trenutno nimam denarja za veterinarja bi bil za kakeršen koli nasvet zelo hvaležen. HVALA
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #19 : sobota, 03.01.2009 : 22:49:11 »

6343, ali si prebral tole temo od začetka? Že tukaj se ti ponuja kar nekaj odgovorov. Če je psiček redno razglisten in cepljen, ostane še možnost zamašenih analnih vrečk - v tem primeru boš kar moral k veterinarju, da vrečke spraznijo. To je hitro opravljeno in ni drago - razen seveda, če boš čakal, da iz tega nastane kakšno večje vnetje od drgnjenja po tleh. Potem se ti lahko zgodi, da je treba vrečke celo odstraniti, to pa je že operativni poseg v narkozi in temu primerni so tudi stroški.

Za drisko in zelo pogosto iztrebljanje so pa tudi lahko različni vzroki. Za kakšen dan že lahko poskusiš z dieto (enodnevni post, ali pa razkuhan riž s piščančjim mesom v treh manjših obrokih) pa pazit moraš, da pes dovolj pije, ker driska povzroča dehidracijo. Če to ne pomaga in še sploh, če sam ne pije zadosti, je spet treba po strokoven nasvet. Z zdravljenjem na svojo roko in z nasveti prek interneta lahko dolgoročno narediš veliko več škode kot koristi - mi pač nismo veterinarji in tvojega psa ne vidimo in ne poznamo, kot ga poznaš ti.

Upam, da sem ti kaj pomagala. Vendar moram napisati še tole:
ko se odločiš za žival, moraš vedno računati na razne nepredvidene stroške. Razumem tvojo stisko, če trenutno denarja nimaš, ampak ko malo prerazporediš potrebe, se nekje najde. Ali si pa sposodiš. Zase vem, da je ni stvari, ki se ji ne bi odpovedala, kadar katera od mojih treh psičk potrebuje zdravstveno oskrbo!

Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #20 : nedelja, 04.01.2009 : 15:59:17 »

Skoraj vedno so krive gliste - tiste tamale, tudi pri psih, ki jih na pol leta razglistimo.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #21 : nedelja, 04.01.2009 : 18:51:16 »

Ena vzrediteljica mi je enkrat povedala, da ona ko razglistuje da 3 dni zaporedoma tablete celotno dozo, zato ker naj bi del bil v nekakšnem mirovanju in takrat za njih tabletka ne pomaga. To mirovanje pa nikoli naj ne traja već kot 48 ur, zato če v 72 urah trikrat razglistiš baje pobereš kompletno vse gliste. Nisem pa nikoli preverjala koliko to drzi.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #22 : nedelja, 04.01.2009 : 21:24:44 »

Glede te golazni me zanima, če lahko kako "fizično" vidiš, da jih pes ima. A črne pikice okoli anusa imajo kako vezo s to golaznijo al je to normalno?
Logiran
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #23 : nedelja, 07.06.2009 : 19:02:03 »

Glede te golazni me zanima, če lahko kako "fizično" vidiš, da jih pes ima.

Prav to tudi mene zanima.

Kot Sherlock Holmes preučujem kakce, katerih lastnik je naš kuža, nikoli nič sumljivega nisem zasledila, samo, ko pa takole prebiram, pa si mislim, da je to bolj pogost pojav...

Torej, a jih kuža nujno kdaj ima ali je možno, da jih naš Pen pač nikdar nima?
Logiran
kika2
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #24 : nedelja, 23.08.2009 : 18:51:04 »

Moja Kika se tudi skozi fura na riti,pa so ji spraznili vrečke ampak spet isto,nevem več kaj naj naredim,prav se mi smili ko se fura zraven še cvili,pekinezer je in bo septembra mela 2 leti
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #25 : nedelja, 23.08.2009 : 19:05:59 »

Nekaterim psom se vrečke polnijo bolj pogosto. Ker je tvoja Kika še mlada, bi bila lahko permanentna rešitev  operacija (odstranitev vrečk). Možno pa je seveda, da je še kakšen drug problem, npr. kaj z mehurjem ipd. - govorim na pamet. Pozanimaj se pri veterinarju, naj naredi preiskave in ti svetuje. Če pa s tem nima izkušenj, si raje poišči drugega oziroma pojdi vsaj po drugo mnenje še na kakšno kliniko!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #26 : nedelja, 23.08.2009 : 19:11:27 »

Moja Kika se tudi skozi fura na riti,pa so ji spraznili vrečke ampak spet isto,nevem več kaj naj naredim,prav se mi smili ko se fura zraven še cvili,pekinezer je in bo septembra mela 2 leti

Jaz bi s takim problem šla takoj k veterinarju, pa še turbo bi vklopila.  Wink
Logiran
uLa*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #27 : nedelja, 23.08.2009 : 20:05:56 »

Tudi naš se velikokrat drsa po riti. Pa smo šli k vetu, ga je pregledal, ampak mu ni nič našel. Vedno se pa drsa ko ima drisko ali kaj podobnega in ima umazano rit.  Smiley
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #28 : nedelja, 23.08.2009 : 20:10:30 »

Če zraven cvili, pomojem ni OK in tud jaz svetujem veta.

Naša Glu se redno tako vozi okrog, pa so nas veterinarji in Polona pomirili, da pač taka je in je njena ''fora'' da to počne. Če bo kdaj začela drugače/pogosteje/cvilit zraven greva pa seveda takoj na pregled.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #29 : ponedeljek, 24.08.2009 : 08:36:34 »

Če imajo drisko, jim jaz takoj po sprehodu operem rito. Do zdaj še ni nihče imel vneto, sicer bi jo tudi namazala. Iz lastnih izkušenj vem, kako je to lahko neprijetno. Tudi pri psih opažam, da zelo uživajo ob pranju rite in spolovil. Itak je nehigienično, da ti ostanke kakca maže po stanovanju.

Ne more škoditi pranje z nežnim milom in potem namažeš s hladilnim mazilom ali ribjo mastjo. Pa malo pobriti okoli zadnjice pri dolgodlakih je tudi fino.

Za mačke pa uporabljam vlažne robčke za intimno nego, ker same si ne sčistijo rite.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Drsanje po tleh z ritko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines