mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 01:15:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Drsanje po tleh z ritko
Strani: 1 2 3 [4]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Drsanje po tleh z ritko  (Prebrano 24101 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #45 : četrtek, 17.01.2013 : 21:26:32 »

p.s. sva bila danes pri vet. in ni nič rekel na to ko sem mu omenil da precej cvili,jutri ga pokličem ponovno

Čuden vet.   Undecided

- Pa da ne boš zdaj še mene obtožil, da sem panična (kar tudi maja01 definitivno ni). Da nisi ti premalo...in ti bo kasneje žal?
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #46 : četrtek, 17.01.2013 : 21:26:44 »

Pa ni naloga maje01, da dežura na forumu, če bo kdo slučajno imel kakšno vprašanje.

In ne, ni panična, je (bodoča) veterinarka in ima ogromno izkušenj, tako da raje ceni njene nasvete.
Joj..  Huh
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #47 : četrtek, 17.01.2013 : 21:30:19 »

Ajajaj, svabo, v dobro psa se vgrizni v jezik in upoštevaj nasvet maje01.
Lahko se ti kdaj v bodoče zgodi, da bo ona tista, ki bo pomagala reševat posledice lekadola.
Logiran

maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #48 : četrtek, 17.01.2013 : 22:01:09 »

Naceloma nisem panicna, ce bi mi pa kdo nafilal mladica starega sedem mesecev z lekadolom, bi pa vsekakor bila. Sem ze dozivela par rezultatov takih domacih "zdravljenj" in se niso ravno lepo koncala.

http://www.vetstream.com/canis/Content/Disease/dis00287
http://www.petmd.com/dog/conditions/digestive/c_dg_acetaminophen_toxicity#.UPhlsuiPV_k

Ker je pes velike pasme, mu mogoce celo ne bo nic (hujsega).

Veliko srece.
Logiran
svabo
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #49 : petek, 18.01.2013 : 14:55:17 »

Kot bodoča vet. bi lahko malo bolj profesionalno začela stavek,namesto s kreten. Ob takem besednem zakladu boš v svoji ordinaciji lahko pregledovala le sebe.

@uraa:kdo je omenil da je dežurna,in kje si ti zasledil/a da sem njo kaj spraševal,kakšen nasvet mi je pa dala v prvem postu Roll Eyes

@jana: ona nebo reševala mojega psa,ker ni edina v poklicu,in obstajajo mnogo kulturnejši in manj panični iz veliko več izkušnjami vet po Sloveniji Wink .Ona pa naj še malo študira odnos človek-človek .

42kg pes je čudežno preživel noč ob zaužitju 1 lekadola.

In če smo že pri tem da je ona kot jo opevate naj naj in oh in sploh bodoča vet. bi lahko pomislila na to da je možno tudi da pes cvili ker je v bližini psica ki se ravno goni. maja01 strokovnjakinja na mestu,hahahaha

Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #50 : petek, 18.01.2013 : 15:11:57 »

No, kakšna knjiga o bontonu pa tebi tudi ne bi škodila...  Undecided
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #51 : petek, 18.01.2013 : 15:16:08 »

Eh, svabo, od včeraj si študiral, kako mi vsi nimamo pojma, ti pa vse veš.
Kaj potem sploh tukaj sprašuješ? Resno me zanima. In zakaj hodiš sem razlagat, kaj si dal psu? Saj imaš svojega veterinarja, ti pa si tudi bolje od nas vseh vešč vsega, kar je povezano s psom, torej ...? Hodiš sem samo dolgčas preganjat?
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #52 : petek, 18.01.2013 : 15:37:52 »

Lastnemu psu daješ zanj STRUP in pričakuješ odgovor: Veste gospod, nočem biti vsiljiva, ampak pravkar ste zastrupili lastnega psa.  huh

Pes je lahko v življenjski nevarnosti, na njegovo srečo ga definitivno rešuje njegova masa, ti se pa obešaš na butasto besedo. A te4be sploh kaj briga njegovo življenje ali ti je pomembnejši izgled in to, da se ti narod klanja?

Kreten je definitivno preveč prijazna beseda za opis nekoga, ki mu je očitno škoda časa in denarja za člana družine in raje debatira po forumu o bontonih in se rad krega z ljudmi, ki so z znanjem svetlobna leta pred njim in mu celo odgovarjajo na vprašanja in pišejo o posledicah njegovih dejanj zastonj. In zakaj? Ker jih skrbi za psa, ne pa zato, ker imajo preveč prostega časa.  bruham
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #53 : petek, 18.01.2013 : 16:16:29 »

ona nebo reševala mojega psa

Res je, ne bo ga.

Citat
In če smo že pri tem da je ona kot jo opevate naj naj in oh in sploh bodoča vet. bi lahko pomislila na to da je možno tudi da pes cvili ker je v bližini psica ki se ravno goni. maja01 strokovnjakinja na mestu,hahahaha

Ce si dal lekadol psu, ki cvili zaradi gonece psice (ta podatek si v svoji "anamnezi" izpustil), potem si pa se vecji idiot kot sem sprva mislila ...
Logiran
svabo
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #54 : petek, 18.01.2013 : 17:20:57 »

@pepsi: se strinjam

@jana:čemu pa je namenjen forum,kot admin bi lahko vedela Roll Eyes

@angseter: Glede lekadola sem naredil napako,priznam ok.Drugega odstavka nisem razumel o kakšnem klanjanju si govoril/a. 2 x sem napisal post na katerega sem dobil 1 odgovor.Ko sem dal 3post pa se je usul plaz psovk in obtožb. Kako sedaj vsi pišete o meni kot nekomu ki nima bontona in "zastruplja" svojega psa.Zakaj se prej ni nihče oglasil?

@maja01: Danes sem se pogovarjal s psarjem in sem mu omenil da se tudi spica goni,in je takoj rekel da je to to. Seveda mu nebi dal lekadola če bi to prej vedel.

Še enkrat sprašujem kako to da se vsi ki me sedaj napadate in obsojate prej niste oglasili ko sem spraševal.Vključili pa ste se šele sedaj ko je treba se spraviti na enega.Ta maja01 vam je zgleda res nekam zlezla oz. ste vi njej.Saj tako je videti od daleč in iz nepristranskega vidika.


Preden spet napadate moj bonton in neznanje pasje govorice... raje odgovorite na vprašanja in zadevo poglejte še enkrat kdo je koga začel napadati.

Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #55 : petek, 18.01.2013 : 21:07:52 »

Si mogoče pomislil, da ne visimo ves čas tule gor in imamo svoje živali in službo v kateri ni ravno časa, da bi čekirali kdo kaj sprašuje? Dva posta pa nič bolj ne pomagata pri hitrejšem odgovoru razen, če v drugem postu ni dodatnih informacij o dogajanju.

Če ni nujno itak lahko počaka, če je nujno je zato veterinar, ki mu zaupamo in mu povemo vse kar vemo o okoliščinah in samem psu. In še enkrat zdravila za ljudi se živalim ne daje ali cvilijo ali ne. Če pa že, samo v posvetovanju z veterinarjem.

In ni čudno, da ob taki bedariji nekomu, ki pozna posledice takih dejanj malo poči film. Tukaj kot rezultat ni podrsan avto, ampak mrtev pes. In definitivno v končni fazi ni pomembno to, da je nekomu počil film, ampak to, da lahko žival pogine. In še zmeraj me čudi, da je morebitna smrt psa manj zanimiva in raje dalje debatiraš o grdi grdi besedici, kot pa o posledicah tvojega dejanja in kako lahko to vpliva na psa in na kaj moraš bit pozoren.

Jaz bi bila na tvojem mestu hvaležna za tako pomembno informacijo, ki lahko v končni fazi pomeni ali bo tvoj pes živel ali ne!  trmoglavka
Pa če bi se nekdo ob tem zdru name in me poimenoval zaradi mene še kako drugače. Zakaj? Ker to ni pomembno! Pomemben je samo moj pes! In to je to. Nič več in nič manj. predaja
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #56 : petek, 18.01.2013 : 22:22:17 »

Po dveh postih/vprašanjih v roku par minut pozno zvečer, je S in M 2011 naslednji dan zgodaj zjutraj zapisala:

Ja, zna biti problem z analnimi vrečkami.
Ribja konzerva namreč povzroči, da blato ni tako kompaktno, da se analne vrečke praznijo po "naravni" poti.  Wink
Notranje zajedalce je fajn odpravljati enkrat na četrt leta, ne samo pred cepljenjem.

In povedala praktično vse, kar lahko povprečen laični lastnik psa pove na to temo.
Če je problem z analkami in če jih sam ne znaš spucat, greš seveda k veterinarju. Če veš, da pes ni razglisten, ga razglistiš (in opazuješ blato). To pa res ni bilo eksplicitno napisano, ampak je edina logična "posledica" navedenih dejstev, upam Undecided.

In to bi bilo vse pevka. Zato ni bilo novih odgovorov, ker ni bilo kaj novega povedat.

Je zdaj razumljivo? Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 2 3 [4]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Drsanje po tleh z ritko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines