mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:32:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: težko dihanje - prosim za nasvet
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: težko dihanje - prosim za nasvet  (Prebrano 6922 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« : nedelja, 04.01.2009 : 21:14:05 »

Morda po neumnem zganjam paniko, ampak raje vprašam tule za nasvet. Namreč v torek sem peljala muco k veterinarju, ker je težko dihala in hropeče kašljala. Imela naj bi vnete bezgavke in je dobila antibiotik synulox in mazilo za oči chloramphenicol. Veterinar ni našel praktično ničesar, brez vročine, nič ... razen bezgavk. Te dni je bila bolj apatična, večino časa je prespala, tudi s tamalim mačkonom se niti enkrat nista stepla; ves čas je le godrnjala, češ naj gre stran (ponavadi se znata stepsti, da perje frči okoli). Danes se mi je dopoldne zdela že bolje, popoldne pa sem jo že opazovala, ko je spala, in se mi spet ni zdela v redu. Težko dihanje, kot da bi malo smrčala ... Ob sedmih sem ji dala odmerek tablete, potem je pa čez dobro uro zbruhala hrano (precejšnjo količino), potem pa še enkrat samo vodo in na koncu še peno. Je tudi vsa apatična in namesto običajnih glasov spušča samo grlene zvoke, ko jo pobožam. Ponavadi je zelo zgovorna muca. Je možno, da je bruhanje pač samo reakcija na tableto? Ma kdo kak nasvet, podobno izkušnjo? Spomladi ni imela na te tablete nikoli nobene reakcije; cepljena je ... Aja, še to: bi ji morala tableto dati še enkrat, glede na to, da je prejšnjo najbrž zbruhala? 
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #1 : ponedeljek, 30.08.2010 : 00:21:38 »

vem da je že eno leto okoli, ampak vseeno-
jaz sem pri svojem mucku opazila nekaj podobnega- ko se igra in divjava po stanovanju, se zelo hitro zadiha(diha skozi odprt gobček kot kuža). Najprej sem mislila da je samo brez kondicije, ampak glede na to da ga imam že več kot mesec, pa da se cel dan igra in podi, se mi zdi malce prehitro, da bi bil zadihan po recimo 3minutah?
večjrat sem tudi opazila, da ko spi, kot da nekako hrope-smrči. Ni pa prehlajen, učki in smrček so čisti-tudi kašlja ne.
Konec tedna ga peljem k veterinarju, razen, če ima kdo drug kakšno pojasnilo. Je bil morda zelo prehlajen ko je bil še mladiček, pa da se mu še sedaj pozna? Saj nočem špekulirat.
Ali je kdo kdaj slišal za podoben primer? Mabu, kako pa je z vašim muckom, ali je bilo kaj bolje?
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 30.08.2010 : 08:03:38 »

Pri veterinarju se dobi cepivo zoper prehladna obolenja. Tako da če še ni bil cepljen, bi bilo pametno, da to zrihtate.
Moja hrope samo takrat, ko se ji kakšen briket zaleti, sicer pa nikoli, mislim, da to ni normalno in bi jaz na vašem mestu šla do veterinarja in mu to povedala.

Pa še eno vprašanje - kaj naredite če se vaši muci zaleti hrana in začne hropet in kašljat? Meni se je to že nekajkrat zgodilo in nisem vedela, kaj naj naredim.
Logiran
bvovk
rad pišem
****
Sporočil: 410


« Odgovor #3 : ponedeljek, 30.08.2010 : 10:12:20 »

moja čupica se je takole hitro zasopihala in hropla med spanjem. pridružilo se je še kašljanje, začelo pa se je samo s hropenjem (tudi nobenih drugih znakov prehlada). bila je pljučnica - teden inhalacij in 3 tedne antibiotika, da so se pljučka sčistila.
pomojem se s takimi stvarmi ni za igrat. vsak muc se bo zasopel od "preveč" divjanja, če pa se to zgodi prehitro in če ima tudi sicer težave z dihanjem, se pojdite čimprej pokazat k veterinarju.
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #4 : ponedeljek, 30.08.2010 : 17:41:25 »

 Undecided ok. gremo jutri defenitivno Undecided
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #5 : nedelja, 19.09.2010 : 15:52:39 »

javljam z zamudo, pa vseeno:  potlej smo le šli k veterinarju. Na srečo ni nič narobe- diagnoza: Maček divjaček  Smiley Vse ok s pljuči in prepono, bil na slikanju. pravijo, da očitno nima mere in da pri igri pač samo preveč divja.  Grin
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #6 : nedelja, 19.09.2010 : 16:19:00 »

Super diagnoza  Grin
Logiran
spelca888
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #7 : torek, 15.02.2011 : 17:35:28 »

No, jaz sem bila pa danes z mojim zaradi istega razloga pri vetu pa diagnoza ni najboljša:(
Enostranska hernija, če sem prav razumela. Gre se zato, da mu je nekoč (sumimo, da pred leti ko še ni bil naš in vem, da ga je takrat avto zbil) počila diafragma in mu želodec in črevesje pritiska na pljuča.

Naslednji teden bo operiran, vendar ni nujno, da bo preživel:(

Tako da otežkočeno dihanje ni vedno za jemati na lahko...
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #8 : torek, 15.02.2011 : 19:24:35 »

Upam, da ga boš peljala na kakšno kliniko, kjer imajo dobre predvsem anesteziste, pa tudi kirurge, ker se potem možnost preživetja močno poveča.
Logiran
spelca888
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #9 : petek, 18.02.2011 : 13:25:00 »

In kako naj vem, kateri kirurg je dober in kateri ne?

Odločila sem se za našo veterino, kirurginji zaupam, anestezist je njen fant tako da upam da bosta dobro sodelovala, je pa težko vedet kaj in kako je najboljše.
Logiran
spelca888
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #10 : torek, 22.02.2011 : 12:12:35 »

No pri nas ni šlo:(
Veterinarji so naredili, kar se je dalo, a je bilo prepozno, muc je imel preveč poškodovane organe in bi tudi sicer kmalu poginil, v hudih bolečinah:(

Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #11 : torek, 22.02.2011 : 12:41:13 »

No pri nas ni šlo:(

Sad ubogi muc. sožalje Sad
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: težko dihanje - prosim za nasvet
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines