mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 14:14:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Tablete proti notranjim zajedalcem
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tablete proti notranjim zajedalcem  (Prebrano 58070 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« : sreda, 21.08.2002 : 08:31:38 »

Pozdravljeni po dolgem času! (problemi z računalnikom Cry )
Zanima me kako se odmerjajo tablete Pratel?
Pa še to: ali kdo uporablja Frontline? Sem ga uporabila, pa sem vseeno v stanovanju danes našla bolho! (ta nadloga!!! Angry)
LP vsem
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #1 : sreda, 21.08.2002 : 08:57:50 »

Ena tableta Pratela je za 10 kg. Torej stehtas psa , ce ima npr 25 kg, mu da 2,5 tableti.
Bolhe pa moras odstraniti tudi po stanovanju, avtu,.... vsepovsod kjer se kuza giba. Za to obstajajo razlicni spreji. Vedno se je potrebno lotiti problema bolh sisitemsko, to pomeni na zivali in v njeni okolici. Tudi ce imas npr. mucka, je pametno, da razglistis tudi njega in mu das sredstvo proti bolham.
Lp
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #2 : sreda, 21.08.2002 : 12:07:19 »

Za Frontline vem, da ne odganja bolh, ampak jih, ko zagrizejo v kožo, ubije. Potrebno oz. priporočljivo pa je, da se temeljito očisti celotno stanovanje in po potrebi uporabi tudi kak insekticid (še dobro, da mamo enosobno stanovanje Grin !)
Drim ma glih tudi bolhe, pa smo te informacije dobili pri nabavi Frontlina.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #3 : sreda, 21.08.2002 : 15:04:24 »

To za 10 kg vem, a me zanima če dam psu v enem "obroku" vse? Psički imata 35 in 45 kg ; ali jima dam v enem dnevu 3,5 oz 4,5 tablete??
Aha pa še to: katiro sredstvo (tablete) proti bolham so za muce?
Logiran
Alien
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 117


« Odgovor #4 : sreda, 21.08.2002 : 20:55:52 »

Mucam lahko tudi daš Frontline, Pratel pa daš vse tablete naenkrat - poskusi jih eno po eno zavit v kakšno salamco ali sirček  Grin
Daš pa vse tablete istočasno....

LP
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #5 : sreda, 21.08.2002 : 21:54:03 »

hvala za odgovore z "operacijo" pa pričnem jutri, ker sta ravno sedaj lubici jedli in ne vrjamem da bi sedaj uspelo! Grin Grin
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #6 : petek, 27.12.2002 : 08:44:06 »

Ali obstaja še kakšno drugo sredstvo za razglistit kužka? Jaz sem včeraj moji Lizi dala tabletko Pratela (ima 11 kg), pa ni hotela jest, bruhala je, dobila pa je tudi tako drisko, da sem precej ustrašila  sram Menda obstajajo tudi sirupi??

LP, Eva in Liza Tongue
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #7 : petek, 27.12.2002 : 09:24:04 »


Drontal ( pri veterinarjih ), nekaj na W..... in nekaj na B...( v lekarni ), pa tudi okusna pasta za manjše pse oz. mladiče ( pri veterinarjih ).
Mogoče je še kaj, sama poznam to!
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #8 : petek, 27.12.2002 : 09:48:35 »

Verpanyl, Biovermin,...so malo komplicirane, ker moraš dati več tablet po dvakrat na dan več dni  (piše v navodilih).
Mi lahko kdo pove, zakaj ne morem pisati tako dolgih odgovorov, kot nekateri (ne dobim dovolj prostora).
Logiran
Gregor
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #9 : petek, 27.12.2002 : 10:17:08 »

Tudi naš mops Ron ne prenaša Pratela in tudi sicer zelo slabo prenaša kakršnokoli zdravilo v tabletah. Tako zdaj uporabljamo kapsule Stronghold in paste za "glistiranje". Pri pasti nima nobenih stranskih učinkov, jo je pa seveda malo teže spraviti v njegov gobček. Pri nas se obnese, da si jo stisnem na prst kakšna 2 cm in mu jo potem položim na jezik kar globoko v gobčku. Malo se upira, a v bistvu se je že vdal v usodo. Cheesy
Srečno.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #10 : sobota, 04.01.2003 : 22:31:36 »

Glede Pratela: jst sm pa zmeraj mislila, da je 1 tableta na 10 kg. Se pravi, če ima pes 45 kg dobi 5 tablet. Mi smo pri našem vedno delal tako, nikoli ni dobival polovičnih tablet.
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #11 : nedelja, 16.02.2003 : 21:28:16 »

Pratel se res dozira 1 tableta na 10 kg telesne teže, zato se daje lahko tudi polovične doze. Kar pa se tiče bolh, vsi katerih psički imamjo bolhe, bi morali skoraj obvezno dati pratel, to pa zato ker je bolha vmesni člen za pasjo trakuljo. Bolhe pa je treba resnično treba zatirati sistematsko, tako da se očisti celotno bivališče kužka (zelo učinkovito sredstvo za prostor je sprej Avangard-dobi se v pet shopih), potem pa je fino očistit še kuža, moje izkušnje so najboljše s kopanjem (insekticidni šampon) in nato počakat mislim, da tri dni (ne vem točno) in šele nato dat frontline za vrat. Kar pa se tiče banminta, biovermina, verpanila pa se vse te zadeve dobijo tudi v pet shopih in mislim, da so cenejše kot pri veterinarjih.

lp Marjana
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #12 : ponedeljek, 17.02.2003 : 17:26:13 »

Pri nas uporabljamo Pratel v kombinaciji s Frontlinem in za uničevanje bolh v stanovanju in pesjaku Desektin. Je pa Desektin strupen, tako, da moraš po uporabi dobro prezračiti stanovanje, vse živalice (razen bolh  Grin) pa prej preseliti. Tudi v pesjaku se je dobro obnesel in zdaj že od poletja, ko je bolhe prinesel Timi, nimamo težav. Enkrat vmes jih je dobila le ena psička, pa smo jih brez težav odpravili samo s šamponom, smo jih pa res že prvi dan odkrili, tako, da se očitno še niso imele časa kam zabubit. lp
Logiran

newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #13 : torek, 18.02.2003 : 00:24:27 »

Urška, Zyzek sprej je za živali in ne rečem, da ni dober, vendar Avangard je še boljši, je tudi v mikrokapsulah in deluje še dalj časa mislim, da tri mesece ali pa še dalj, dobi se pa tudi v pet shopih tako Zyzek kot Avangard, aha pa še to oba uvaža isti uvoznik.

Kar se pa tiče desiktina pa je zelo dober, vendar nima podaljšanega delovanja, ni v mikrokapsulah kar pomeni, da je potrebno z njim tretirati veliko večkrat kot z Avangardom, pa še strupen je.
Logiran
Polona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 116


« Odgovor #14 : torek, 18.02.2003 : 12:41:28 »

Uau, sploh nisem vedela, da se da pri nas dobiti toliko enih preparatov proti bolham. Kadar koli sem o tem sprasevala veterinarja, je vedno omenjal le frontline, stronghold itd.

Ker imam tudi jaz doma dolgodlakega psa ta problem bolh full dober poznam. Jaz nisem bila zadovoljna niti z frontline-om, stronghold-om, raznimi spreji... No, potem sem pa probala se tabletke PROGRAM proti bolham in res nima bolh ze skoraj leto dni (odkar mu jih dajem). Res, da je zadeva kr' draga, ampak mu dam eno tabletko na mesec in imam mir - predvsem pa moj kosmatinec.

lp, Polona
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Tablete proti notranjim zajedalcem
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines