mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 07:47:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Tablete proti notranjim zajedalcem
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tablete proti notranjim zajedalcem  (Prebrano 58264 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #105 : četrtek, 12.06.2008 : 00:30:00 »

Pozdravljeni!
Oskar se zadnje dni ves čas grize po zadnjici, pa me zanima če je to mogoče znak notranjih zajedalcev, saj smo začetek repa in zadnjico pregledali, pa ni videti nobenih sprememb?
Tablet proti notranjim zajedalcem ni dobil že dolgo časa, tako, da jutri gremo po tablete. Katere priporočate?
Pa še nekaj. Konec julija imamo ceplenje proti steklini in, ker naj bi tablete proti notranjim zajedalcem dobil ob ceplenju oz. prej, me malo skrbi, ker bo v tem času minil šele dober mesec. Je lahko kaj narobe, ker ne bo minilo tri mesece?
lp Teja
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #106 : četrtek, 12.06.2008 : 09:30:06 »

Pozdravljena,

ja lahko da so to notranji zajedalci, daj mu Pratel čimprej, nato pa še 5 dni pred cepljenjem. Ne bo nič narobe če bo dobil večkrat -  sem enkrat vprašala ravno to veterinarko in je rekla da rajši večkrat kot pa premalo.
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #107 : četrtek, 12.06.2008 : 11:16:45 »

luna 83 hvala za odgovor Smiley No sicer smo se odločili za Zantel ali Dehinel, ker imata širši spekter, vendar takoj, ko pride mama domov gremo po tablete.  Smiley Sporočim kako bo.
lp Teja
Logiran
kayla
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #108 : četrtek, 07.08.2008 : 12:16:41 »

imam psičko -labradorko (sedaj bo stara 8 tednov) in me zanima kako s temi prvimi cepljenji- pri katerih mesecih je priporočjivo, mogoče kdo ve če se lahko cepi vse naenkrat  ali jo je potrebno peljati večkrat.
kje pa se dobi tablete priti glistam ali je še kak drug pripravek (pasta) za razglistevanje.
kdaj pa se lahko psička pelje na sprehod- travnik.
ali mogoče psu škodi če opravi več cepljen naekrat.

Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #109 : četrtek, 07.08.2008 : 12:22:09 »

S temi vprašanji se obrni na vzreditelja in veterinarja.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #110 : četrtek, 07.08.2008 : 12:35:21 »

Pri tej starosti bi morala biti že prvič cepljena. Ker je bila oddana pred zakonsko določeno starostjo, predvidevam, da ne gre za vzreditelja. Datum naslednjega cepljenja ti bodo vpisali pri veterinarju, ko boš cepila prvič.

Razglistena bi morala biti že 2 x. Vzemi tabletke (1 na 10 kg telesne teže) in jo razglisti pred cepljenjem.

In ja, psu škodi če opravi več cepljenj naenkrat, sploh pri tej starosti.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #111 : četrtek, 07.08.2008 : 12:39:56 »

Psička bi morala bit vsaj 2x razglistena, če ne še večkrat in že celjena, tudi če je mešanka, ker rodovniška sigurno ni, težko si namreč predstavljam, da bi kateri vzreditelj oddal rodovniškega mladička necepljenega. Vprašanje vzrediteljem torej verjetno odpade, ker sami ne vejo kako in kaj. Pelji jo čimprej k veterinarju, da jo cepi in razglisti, pa kakšno ampulco tudi verjetno ne bi škodlo in pregled pošten, da vidiš če je s psičko vse ok. Tudi če so bili vzreditelji izredno neodgovorni, vsaj ti sedaj poskrbi za njo tako kot je treba.
Logiran
kayla
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #112 : četrtek, 07.08.2008 : 14:45:48 »

hvala vsem
Logiran
damy
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #113 : nedelja, 28.09.2008 : 08:08:52 »

Pozdravljeni!

Sem bolj nova v pasjem svetu tako da potrebujem kr precej pomoči.... Danes sem opazila, da imam moja psička gliste. Ko sem jo dobila, mi je veterinar reklel, da ampula Stronghold deluje tudi proti glistam in zato ne rabim dodatnih tabletk.... Očitno ta trditev ne drži  Sad Zanima me, če jih lahko dobim tudi jaz? Vprašanje se pojavi zato, ker ne vem koliko časa jih že ima, saj sem zaupala veterinarju in ji nisem dala tabletk, ko sem jo dobila... Hvala za odgovor!
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #114 : nedelja, 28.09.2008 : 09:47:23 »

Kako to misliš, si "zaupala veterinarju in ji nisi dala tabletk, ko si jo dobila"? Dober veterinar bi ti moral dati tabletke za domov, še sploh pred prvim (in vsakim naslednjim) cepljenjem.  Če tega ni naredil, pojdi nazaj in ga vprašaj, zakaj. Možno pa je, da je pač mislil, da to sama veš - zato je tudi veterinarjem včasih dobro povedati, da je to naš prvi pes, da nimamo izkušenj in ga prositi za kakšen nasvet, saj ponavadi vsak obisk drago plačamo.
Po tabletke (npr. Pratel) pojdi v lekarno. Za mladiče je primerna tudi pasta proti glistam (npr. Banminth), ki  jo dobiš v vseh bolje založenih trgovinah za živali. Navodila so priložena, dozira se glede na težo živali. Pa naredi to čimprej!

Pa še en dobronameren nasvet, ker pač sama praviš, da si bolj nova v pasjem svetu: iz lekarne skoči takoj še v knjižnico ali pa v knjigarno po kakšno knjigo (npr. Psi za telebane) in si čimveč preberi. Pri veterinarju tudi kar kojažno kaj vprašaj; pa na tem forumu je res veliko informacij - samo čas si je treba vzet, da jih naštudiraš. Wink
Srečno!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #115 : nedelja, 28.09.2008 : 09:48:21 »

ojoj..."kojažno" bi seveda moralo bit "korajžno"! Cheesy
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
zavseoci
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #116 : petek, 10.10.2008 : 17:48:26 »

Zdravo!
Doma imamo zdaj eno leto staro psičko.Do zdaj smo ji dajali polovičko tabletke proti notranjim zajedalcem vsak mesec,zdaj pa je stara eno leto in me zanima kakšna so priporočila za dajanje teh tablet zdaj?
Hvala in LP vsem ljubiteljem živalic!!!
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #117 : petek, 10.10.2008 : 17:53:25 »

Ce poje vse kar vidi na tleh, potem ji dajajte tabletke na 2-3 mesece. Dozira se pa 1 tabletka na 10 kg telesne teze psa. Ne vem zakaj ste ji do sedaj dajali po pol tabletke vsak mesec, kajti ce doza ni dovolj velika, potem ne primejo.
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #118 : petek, 10.10.2008 : 18:11:33 »

Tako je, večina tablet se dozira takole: 1 tableta na 10 kg teže( za 30 kg psa so to 3 tablete, za 5 kg psičko je pol tablete, ipd...), ponavadi pa se pse razglisti 4x na leto (na tri mesece), pa pred vsakim cepljenjem.

Tudi zdaj, ko je odrasla, jo redno razglistujte, na tri mesece, dozirajte pa tablete pravilno, ker drugače ''ne primejo'', če pa jih je preveč, pa škodijo.

Logiran
zavseoci
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #119 : petek, 10.10.2008 : 18:32:59 »

Hvala za odgovore.
Naša psička je mala-havanka,(to je posdobno velikosti maltežanom) in zato smo ji po navodilu veterinarja do zdaj dajali polovičko tabletke na vsak mesec.Ker nočem sitnarit veterinarju zato sprašujem raje vas za nasvet.Torej psička tejta 5kg in je stara 1 leto.
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Tablete proti notranjim zajedalcem
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines