mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 18:33:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Tablete proti notranjim zajedalcem
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tablete proti notranjim zajedalcem  (Prebrano 58222 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Floki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #15 : torek, 18.02.2003 : 14:38:39 »

Mene pa zanima, kako pogosto dajete psom preparate proti notranjim zajedalcem (gliste, trakulje) in katere?
Logiran
KatjaD
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40



« Odgovor #16 : torek, 18.02.2003 : 19:06:25 »


Jaz mojemu dajem Pratel 4x na leto (vsake tri mesece), če pa slučajno kaj "slastnega" najde (ima namreč "krasno" razvado, da najde vsako neužitno svinjarijo - nemogoče za odvadit - čeprav ponavadi ne poje ampak se samo vrže notri) pa takrat še vmes manjšo dozo (dve tretjini).

Drugače pa veterinarji priporočajo vsaj 3x na leto.
Logiran
Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #17 : torek, 18.02.2003 : 19:39:57 »

Nekajkrat letno Pratel, za bolhice in klope pa Frontline (v sezoni klopov vsak mesec).  Wink Wink
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #18 : torek, 18.02.2003 : 19:48:31 »

mi dajemo našemu psu Pratel pred vsakim ceplenjem (2x letno-jeseni in maja), mogoče še kdaj vmes, če se spomnimo. Proti bolham ima ovratnico (kupljeno pri Galiju) in je super. Frontline ni deloval pri njemu. Za hišo pa imamo Avantgarde in je super in tudi zajčku ni škodoval.
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #19 : torek, 18.02.2003 : 20:22:03 »

Pse naj bi se preventivno razglistilo 4x letno in še najbolje, da npr. 3x letno recimo s pratelom, 1x letno pa z verpanilom, ki je kot terapija 5 dni zapored. Verpanil ima širši spekter delovanja kot pratel se pravi pobije več vrst notranjih zajedalcev kot pratel. Pa še to pratel se da vsa doza naenkrat in zato je možno, da vseh zajedalcev ne uspe pobiti v tako kratkem času. To kar sem vam povedala mi je razložila neka gospa iz Krke. Jaz moram reč, da se tega kar pridno držim.

Kar pa se tiče programa pa sem jaz moram reč kar malo skeptična, ta tabletka namreč upliva na reproduktivni ciklus bolhe, pobije pa jih ne. Pa še hudo drage so.

Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #20 : torek, 27.05.2003 : 15:01:26 »

Ali se pratel lahko da breji psici? In ce lahko, do katerega dneva brejosti? Upam, da mi bo hitro kdo odgovoril, ker grem ob sestih pogledat eno visoko brejo psico, ki sigurno ni razglistena! Kdaj lahko dam pratel mladickom in mami po porodu! Hvala in lp
Logiran

Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #21 : torek, 27.05.2003 : 15:41:38 »

Nikjer ni natancnega navodila glede dajanja brejim psicam. Pise samo, da je potrebno biti pri brejih psicah z dajanjem previden (morda samo polovicno dozo). Jaz jih v drugem mesecu brejosti ne bi dala. Mladicem pa se jih da potem, ko jih psica preneha dojiti in ko ze dobivajo svoje obroke.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #22 : torek, 27.05.2003 : 16:30:26 »

Hvala Dani, potem ji raje ne bom dala pratela. Nasla sem navodila za Verpanil tablete, kjer pise, da jih lahko das psici 10 dni pred porodom in 10 po porodu, samo nisem ziher kako dolgo je breja, tako, da tudi to odpade. Ocitno bomo pocakali da bodo mladicki dovolj stari in bodo potem dobili. Samo upam, da ne bo kateri zbolel zaradi glist. Kdaj približno zacnejo psi sami jesti, pri treh, stirih tednih? Hvala in lp
Logiran

KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #23 : četrtek, 06.11.2003 : 08:42:24 »

Ali kdo ve, katera sredstva proti parazitom za pse in muce (poleg Pratela) so čimmanj agresivna in se dozirajo enkratno?
Logiran
Kati
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #24 : petek, 07.11.2003 : 19:02:51 »

 ???Baje obstajajo neke tablete ali paste ki se dozirajo enkrat mesečno najbolje pa da se posvetuješ z veterinarjem.
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #25 : sobota, 08.11.2003 : 12:15:28 »

Karmen,
na isti način kot Pratel tbl obstajajo samo še tablete PRAZINON izdelovalca Pliva, vendar pa niso za muce.Vsi ostali preparati se dajejo več dni zaporedoma.Paste pa so primerne samo za mladiče ali zelo majhne pasme psov,drugače jih moraš dati zelo veliko.Sicer je pa dobro da občasno uporabiš še kakšne druge tbl, ker ne delujejo vse na iste vrste parazitov.
Logiran
koki
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 24


« Odgovor #26 : nedelja, 16.11.2003 : 12:58:02 »

Pozdravljeni!
Mene pa zanima, kolikokrat mora kuža dobiti sredstva proti parazitom - ne samo bolham. Moj jih je dobil pred prvim cepljenjem pri petih mesecih - zdaj jih ima že 17 mesecev. Poleti je dobil pri veterenirju kapsulo za vrat in z bolhami je mir. Dve hranim še doma, če se bodo pojavile. Kaj pa notranji paraziti?!!!
www.pisateljstvo.com
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #27 : nedelja, 16.11.2003 : 15:02:45 »

Za notranje paraz. je Pratel 4x letno (na vsake 3-4 mesece)
Pa še nekaj podobnega Pratelu, pa nevem na pamet kako se imenuje sram
Dalmatinec je na ovitku Grin
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #28 : ponedeljek, 17.11.2003 : 09:14:05 »

Mislim, da je Zenidel ali Zedinel. Dozira se enkratno, je nov preparat.
Logiran
koki
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 24


« Odgovor #29 : ponedeljek, 17.11.2003 : 16:56:39 »

LP
Danes sem govoril z veterinarko, pa pravi, da ni potrebno ničesar dajati proti notranjim parazitom, celo priporočljivo ni, če le ti niso dokazani v blatu.
lp
www.pisateljstvo.com
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Tablete proti notranjim zajedalcem
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines