mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 14:36:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Tablete proti notranjim zajedalcem
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tablete proti notranjim zajedalcem  (Prebrano 58173 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #150 : nedelja, 22.08.2010 : 14:51:54 »

Verjetno se lahko z dotikanjem zadkov in iztrebkov (naj me kdo popravi, če se motim). Ampak zaradi tega se pri nas ne izogibamo stikov s psi, le uživanje drekov je strogo prepovedano. Pač dajemo redno tablete in konec komplikacij.
Logiran
Karmen.
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #151 : nedelja, 22.08.2010 : 16:55:26 »

Hvala za odgovor!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #152 : nedelja, 22.08.2010 : 20:29:05 »

Seveda se gliste prenasajo s psa na psa, pa na macka in na otroke, celo na odrasle ...

Razglistiti je smiselno vse zivali v bajti naenkrat (nekje v tej temi je casovni plan razglistenj).
Pri otrocih je treba pogledati blato in v kolikor je sum na gliste, se dobijo v lekarni tabletke za ljudi. Sicer pa ne skodi pregled blata v laboratoriju, ce imamo doma glistavega psa in/ali macka.

Logiran

Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #153 : ponedeljek, 02.05.2011 : 09:17:04 »

Spet eno neumno vprašanje (že v drugi temi  Roll Eyes ). Seveda smo v štali pobrali gliste in so nam veterinarji naročili jemanje Zantela za 3-5 dni. Jaz blondinka pa sem ga imela doma samo za 2 dni. butnglavc Potem smo odhiteli v trgovino (samo še ta je bila odprta), kjer so imeli samo Pratel, tega pa se baje ne sme dajati v kombinaciji z Zantelom. Zdaj upam, da je šlo vsaj nekaj glist, če ne vse. Ne vem pa kako hitro lahko dam Pratel? Čez kakšen mesec, ali šele čez 3? Saj bom po praznikih še vprašala na veterini. sram
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #154 : sreda, 04.05.2011 : 12:14:45 »

Kaksne so pa sploh razlike med vsemi temi -eli. Prantel, Zantel, Dehinel, madonis, kt dwarfi iz Hobita. Mi smo dajali ponavadi Pratel, zdaj moram it po nove, pa se sploh ne znajdem. Tongue Sem dajala homeopatske kuglice, pa jih ne najdem niti ne vem vec kaj so sploh dobili.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #155 : sreda, 04.05.2011 : 12:58:14 »

Žužka...ma kaj veterinar ti je rekel, da 3 dni zapored daješ Zantel? Kaj celo tableto al manj? Ker zdej mi ni jasno to, da smo mi naši dajali samo po eno tableto vedno kadar smo se (sicer preventivno) razgliščevali. Torej, če ima pes zagotovo zajedalce se daje tableto več dni zapored?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #156 : sreda, 04.05.2011 : 13:20:29 »

Kaksne so pa sploh razlike med vsemi temi -eli. Prantel, Zantel, Dehinel, madonis, kt dwarfi iz Hobita. Mi smo dajali ponavadi Pratel, zdaj moram it po nove, pa se sploh ne znajdem. Tongue Sem dajala homeopatske kuglice, pa jih ne najdem niti ne vem vec kaj so sploh dobili.

Kaj bolj psu prijaznega, ker mora tabletke dobit tudi Tari, ki je ze rahlo v letih...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #157 : sreda, 04.05.2011 : 13:23:32 »

Kolikor jaz vem, je razlika v spektru "žvali", ki jih odpravljajo. Nobena od teh zadev pa ni baš prijazna, vse je kemija.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #158 : sreda, 04.05.2011 : 17:10:52 »

Advocate ampule so kar dobra rešitev za tiste, ki jim tabletke gredo težko po grlu. Pokrivajo pa: srčno glisto, gliste,trakulje, garje, bolhe - skratka, če bi delovale še proti klopom, bi bile skoraj idealno sredstvo za pse.
Advocate se uporablja tako za pse, kot za mačke, saj ne vsebuje mačkam škodljivega permetrina (ki je sicer sestavina Advantixa).
http://www.bayeranimal.com.au/default.aspx?Page=50&ItemId=38
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #159 : sreda, 04.05.2011 : 19:37:41 »

Žužka...ma kaj veterinar ti je rekel, da 3 dni zapored daješ Zantel? Kaj celo tableto al manj? Ker zdej mi ni jasno to, da smo mi naši dajali samo po eno tableto vedno kadar smo se (sicer preventivno) razgliščevali. Torej, če ima pes zagotovo zajedalce se daje tableto več dni zapored?
Ja, rekli so, da se Zantel daje 3-5 dni (polna doza), mogoče res odvisno od obsega okužbe, ker je od fanta psica dobila samo enkratno dozo pred cepljenjem. Pratel se pa naj bi dajal v vsakem primeru samo 1x.
Jaz bom čez slab mesec še enkrat dala, ta čas pa upam, da jih ni preveč (ali sploh kaj) ostalo.  Lips Sealed
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #160 : ponedeljek, 09.05.2011 : 10:07:03 »

Doza je odvisna od tega cemu se tablete uporablja. Ce gre za preventivno razcrvicenej (pred cepljenji, oz. obicajna 3 mesecna doza), potem se ponavadi da v enem odmerku. Ce gre pa za ciljno zdravljenje - glede na rezultate parazitoloskega izvida - potem pa se daje v dvakratnem, oz. trikratnem zaporednem odmerku, odvisno za katere parazite gre. Tudi razmak med posameznimi tretmaji (na 14 dni, na 3 ali 4 tedne) je potem odvisen od vrste zajedalcev, oz. od rezultatov ponovnega parazitoloskega izvida.

Nanook - razlika je v ucinkovinah (eni vsebujejo eno, drugi kombinacijo vecih, obicajno dveh, ucinkovin) in v spektru parazitov, ki ga pokrivajo.
Jaz imam za Spelo Caniverm (prazikvantel + fenbendazol + pirantelembonat) ali Zantel (albendazol), ce ti kaj pomaga.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #161 : ponedeljek, 09.05.2011 : 10:22:36 »

Sem si sla potem vsako posebej prebrat. Ma, kako je bilo vcasih enostavno, ko si izbiral med dvema. Pratel al pa uno tazeleno vem da smo vedno dobili na izbiro. So dobili Dehinel Plus.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #162 : ponedeljek, 09.05.2011 : 10:45:06 »

Doza je odvisna od tega cemu se tablete uporablja. Ce gre za preventivno razcrvicenej (pred cepljenji, oz. obicajna 3 mesecna doza), potem se ponavadi da v enem odmerku. Ce gre pa za ciljno zdravljenje - glede na rezultate parazitoloskega izvida - potem pa se daje v dvakratnem, oz. trikratnem zaporednem odmerku, odvisno za katere parazite gre. Tudi razmak med posameznimi tretmaji (na 14 dni, na 3 ali 4 tedne) je potem odvisen od vrste zajedalcev, oz. od rezultatov ponovnega parazitoloskega izvida.

Jaz sem mu dala 2x Zantel in mogoče je res bolje it na test preverit, če je ta doza zadostovala, kot ponovno na pamet dajat (predčasno). Hvala Maja. Smiley
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #163 : nedelja, 09.11.2014 : 12:11:59 »

Tole temo moram danes obuditi z enim nujnim vprašanjem.  Undecided

Pripravljeni sem imela 2 in pol tableti Pratela, da jih danes dobijo moje tri psičke. Po nesreči je vse skupaj odletelo na tla v kuhinji in šavra Šnops je v sekundi požrla vse - brez sira, brez salame, kar na suho. Roll Eyes 

Zanjo je sicer normalna doza 1 tableta, zdaj je torej dobila več kot dvojno. Ali kdo ve, če ji bo to močno škodilo ali bodo samo vsi zajedalci res 100 % pocrkali....?  Po eni strani je smešno, ampak še nikoli nisem imela psa, ki bi "na eks" požrl tableto - da ne govorim o več tabletah, kot da so priboljški. Ta res ni čist normalna!

A je to zdaj grozno slabo oziroma kaj lahko pričakujem - drisko, slabo počutje, kaj drugega ali sploh nič?

Vnaprej hvala za odgovore.

(Malo) zaskrbljena Pepsi
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #164 : nedelja, 09.11.2014 : 12:34:14 »

Joj, joj, joj, tole bi se meni z mojim trotlom tudi mimogrede lahko zgodilo ... Sem brskala po netu in nasla samo TOLE. Glede na to, da je opozorilo o predoziranju samo za breje/dojece psice, si mislim, da hujsega od slabosti in driske Snopsi ne bi smelo biti.

Bom pa tudi jaz z veseljem od kake bolj poklicane od nas zvedela, kaksno strokovno mnenje.  Smiley

Snops, trapa, ni vse kar po tleh pade za pojest!  Angry
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Tablete proti notranjim zajedalcem
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines