mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 20:12:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Tablete proti notranjim zajedalcem
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tablete proti notranjim zajedalcem  (Prebrano 58272 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
toby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 135


« Odgovor #45 : petek, 26.03.2004 : 09:42:45 »

hejhov! Smiley
Pratel dobiva naš Tobek že od svojih nekaj mesecev.
Ker je dokaj požrten in vtakne v gobec marsikaj,tudi najdeno po cesti,mislim,da bi brez Pratela že kdaj imel zajedalce....
Dajemo mu 4X na leto....brez kakšnih nezaželjenih reakcij.
Tudi jaz menim,da je bolje preprečiti,kot pa že razvite parazite odpravljati!
Psa od kolegice so enkrat morali razglistiti...neko pasto so mu tiščali v gobec,pa je na koncu revež še bruhal.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #46 : ponedeljek, 29.03.2004 : 16:16:38 »

Moja psica je najprej, kot mladiček, dobila pasto Biovermin, se ni nič pritoževala, dala sem v dveh odmerkih.

Čez 3 mesece Pratel, ker se ga kasneje ni dalo več dobiti, sem menjala na Zantel.

Tablete dajem redno na tri mesece, čeprav pazim tudi to, da psica ne pobira fuj stvari.

Zantel tabl. dajem tudi mucam. Enako, vsake tri mesece.

Imam vprašanje, pa da ne bom odpirala nove teme, ga zastavljam kar tukaj:

ravno danes sem dala psički Zantel tablete. Kakšno uro in pol po zaužitju le-teh je psička bruhala. Večinoma vodo in videl se je kakšen košček salame, v kateri so bili tableti, tablet se ni več videlo, so se že raztopile.

Sredstvo proti notranjim zajedalcem sem ji dala tudi zato, ker se bliža čas cepljenj proti steklini. Sedaj ne vem če je psička zaščitena ali ne.  Huh Klicala sem lekarno, pa so rekli da se je verjetno v tem času nekaj absorbiralo, da ne priporočajo ponovno doziranje. Pa tudi glede na to, da redno dajem, vsake tri mesece, da ne bi smel biti problem.

Verjetno bom naslednjič dala malo prej kot v treh mesecih, tudi zato, ker se bo poleti res našlo veliko "fuj" stvari. Grin

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Vesna206
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 6


...
« Odgovor #47 : četrtek, 05.08.2004 : 12:39:35 »

Zivjo.
Imam vprasanje. Moja labradorka Dee Dee je stara 3 mesece in caka jo drugo cepljenje. Ko sem ji dala tabletek za razglistenje je cez nekaj ur bruhala in dobila drisko. A je mogoce, da je to od tableta?
Zanima me tudi, cez koliko casa zacne tablet delovati? Med tabletom in kasnejsim bruhanjem je minilo okoli 6 ur. A je mogoce zato, ker je tablet ze prijel in je bil to stranski ucinek?
Pa se to: ko sem ji dala tablet za prvo cepljenje, teh tezav ni bilo.

Hvala za odgovore.
Vesna in Dee Dee
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #48 : četrtek, 05.08.2004 : 13:56:29 »

Am sej me je sram, ampak kako velike so gliste? Bejbka je pred zadnjim cepljenjem(3 mesece nazaj) dobila pratel, danes pa sem opazila ene stvore v kakcu. Bele, prbl. 1 cm dolge in debele grde črvičke. Je to to?
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #49 : četrtek, 05.08.2004 : 17:46:01 »

To bo to!
Kar po Pratel in hitro ukrepaj!
Pa ne pozabi razglistit tudi Brina!
Logiran
jetty
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #50 : petek, 06.08.2004 : 10:39:47 »

Andi, ubogaj zgoraj naveden nasvet. Hitro po Pratel tabletke. Če imaš veterinarja predaleč, se (včasih) dobijo tudi v lekarni, pazi pa na odmerek (1 tableta na 10 kg, etc...) Preberi navodila. Cena je priblžno 1200 SIT škatlica z 12 tabletami.

Srečno
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #51 : petek, 06.08.2004 : 14:00:58 »

Če imaš veterinarja predaleč, se (včasih) dobijo tudi v lekarni, pazi pa na odmerek (1 tableta na 10 kg, etc...)
Nep, v lekarni se po novem zakonu ne dobi več Pratela. Vsaj tako je meni razložila prijazna farmacevtka v Lescah kakšna 2 meseca nazaj. je rekla, da po novem zakonu lahko Pratel prodajajo samo še veterinarji, da pa v lekarni lahko dobiš samo še staro zalogo Wink

Andi, tudi jaz ne vem, kako izgledajo gliste sram Zato te ni treba biti sram Tongue Grin Grin

Lp jana
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #52 : petek, 06.08.2004 : 18:24:34 »

Am sej me je sram, ampak kako velike so gliste? Bejbka je pred zadnjim cepljenjem(3 mesece nazaj) dobila pratel, danes pa sem opazila ene stvore v kakcu. Bele, prbl. 1 cm dolge in debele grde črvičke. Je to to?

To so najbrž ličinke, gliste pa izgledajo tako dolgo in tanko kot špageti, le da bolj belo. Kar čimprej po Pratel.

Lp
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #53 : sobota, 07.08.2004 : 16:01:12 »

Smo vse zrihtali, Brin jih na srečo še ni imel, danes jih pa tudi pri Bejbki nisem opazila.
Tako velike ličinke? O moj bog Shocked  Zdej bomo pa res redni pri dajanju pratela.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #54 : nedelja, 08.08.2004 : 00:41:20 »

Andi, a je mogoce, da je vse skupaj podobno rizevemu zrnu?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #55 : nedelja, 08.08.2004 : 11:14:39 »

Če je to podobno riževim zrnom in jih je veliko, se posvetuj z veterinarjem, ker mislim, da proti njim deluje samo Biovermin in boš morala narediti nekajdnevno kuro.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #56 : nedelja, 08.08.2004 : 12:30:00 »

riževemu zrnu? Hm, meni je zgledalo kot navaden črv malo bolj rejen kot ponavadi. Ne, resno, stvar je bila dolga sigurno  1 cm pa precej debela. Gliste sem gledala na slikah pa so čisto ozke. To je bilo pa precej bolj masivno. A potem to niso gliste ali so??
Logiran
MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« Odgovor #57 : ponedeljek, 09.08.2004 : 10:11:25 »

Hm..Mi  gremo verjetno jutri po Biovermin veterinarju..Samo me pa zanima če je nevarno kaj ker sem mu 2 julija dala stronghold(proti srčnim glistam) in zdaj zopet 2 avgusta stronghold..Zdaj pa mi je veterinar predlagal da mu dam Biovermin in opravim to nekajdnevno kuro...
Ali naj  še malo počakam, ker sem mu predkratkim stronghold dala?
Pa še danes sem opazila eno črno bolhico..Kako to da joj je dobil,čeprav sem mu dala stronghold?

LP MYMY
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #58 : ponedeljek, 09.08.2004 : 10:27:01 »

Andi, takele masivne stvarce znajo biti kaksni odrivki trakulje, ampak meni osebno se zdi 1cm malce veliko.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #59 : ponedeljek, 09.08.2004 : 15:04:22 »

Ej, nuki ne me strašit no. Grem danes še k veterinarju da ga malo o tem povprašam. Sicer pa drugi dan v blatu ni bilo nič.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Tablete proti notranjim zajedalcem
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines