mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:03:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Izkusnje - rak
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 23   Dol
Natisni
Avtor Tema: Izkusnje - rak  (Prebrano 86666 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #15 : torek, 01.04.2003 : 11:47:38 »

Ej, Barbka. Jaz bi na tvojem mestu raje letela na veterino. Bolje preventiva kot kurativa. Upam, da ni nič hujšega. Držimo pesti in šapke. Poskusi se lepo imeti, Neža, Redik in Dark
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
janja512
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #16 : sreda, 02.04.2003 : 23:17:37 »

Ob besedi rak se kar naježim.... Moj rottweiler Kaos je nekje januarja začel bruhat zeleno slino... sem pomislila da je lahko pojedel kako stvar,ki bi povzročila bruhanje........ nato je to bruhanje postajalo vedno pogostejše....sem klicala na veterino,so mi rekli,da gre verjetno za kako ranico.... sem ga peljala na pregled,je dobil antibiotike in dieto.......med jemanjem antibiotikov bi se stanje moralo izboljšati,pa se ni... po 14 dneh sem ga peljala na pregled,so mu vzeli kri(povečanje levkocitov,....vse ostalo ke bilo OK)
Sem sumila na raka,vendar mi je veterinatka rekla,da ni verjetno, da bi bil rak......naslednji dan so ga pregledali z ultrazvokom:izvid-ogromna jetra,ki so pritiskala na želodec.....LIMFOM.....baje najhujša oblika raka...

Rešitev? evtanazija ali pregled v Ljubljani za potrditev diagnoze... je bilo res hudo,vendar ker sem videla da ni rešitve, sem se odlocila za 1.(moja najtežja odločitev)

Sem imela toliko moči.da sem bila do zadnjega trenutka z njim.....in mi za to ni žal.......
Žal mi je, ker ga ni več Cry

p.s.Kaos je bil star dobri 2 leti

Upam,da bo moj naslednji pes zdrav
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #17 : četrtek, 03.04.2003 : 18:19:38 »

Barbka, kako je zdaj s tvojim pesekom? Upam, da je ze kaj bolje. Oglasi se no. Lp, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #18 : četrtek, 03.04.2003 : 18:23:31 »

Danes sem bila pri veterinarju. Definitivno je limfni rak. Jutri dobimo tablete, s katerim bomo lajsali, zal, ozdravitve ni...
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #19 : četrtek, 03.04.2003 : 18:38:18 »

Zal mi je.  Cry Pocohaj pesjana se en mckn od mene. Drzi se in poskusita se imeti cim lepse! Lep dan, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #20 : četrtek, 03.04.2003 : 20:19:24 »

Nič kaj lepe novice...drži se in tudi zame pocrkljaj kužka! lp
Logiran

Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #21 : nedelja, 06.04.2003 : 19:48:32 »

sram Cry Cry Cry Cry Cry sram

Pomečkaj malo kužka še v najinem imenu...

Eva in Liza
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #22 : nedelja, 06.04.2003 : 19:52:58 »

Tudi jaz se pridružujem krogu žalujočih ostalih. Cry Upam, da boste skupaj preživeli še čimveč lepih, srečnih dni. Držimo pesti za vas.
Logiran
janja512
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #23 : nedelja, 06.04.2003 : 21:52:17 »

Barbka......ful mi je žal, vem kaj pomeni imet psa, za katerega veš, da je obsojen na smrt...mi gre kar na jok...če ti je ful hudo, ti priporočam, da si čimprej omisliš še enega psička, ki ti bo pomagal prebroditi izgubo... jaz sem nanj čakala malo več kot en mesec...in lahko ti povem, da je bilo to obdobje zelo dolgo...zdaj imam novega mladička, ki je identičen Kaosu... le ena razlika je:ta, da Nanuk ne bruha v avtu... Kaos pa je bruhal vedno, po mojem zato, ker je bil bolan (mislim,da je bil bolan že od rojstva).... lepo se imej s kužkom...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #24 : nedelja, 06.04.2003 : 22:51:39 »

Barbka,

pri nas vsi mislimo na vaju in vama zelimo cim lepse in polne prihodnje dni. Naj bo kaksen stisk in crkljanje se v nasem imenu.
Logiran

Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #25 : sobota, 10.05.2003 : 10:54:25 »

Se najprej pridružujem vsem "žalujočim"...malce pozno, a ni bilo (do sedaj) potrebe, da gledam to temo...
Zdaj pa potrebujem še en nasvet : včeraj sva s fantom peljala starejšo psičko k veterinarki in potrdila je najin sum, da ima Lady tumor na seskih. Rekla je, da ni rečeno, da je rak, ampak da največkrat pa to je to  Sad Cry. Zdaj pa ne vem kaj naj... Rekla je, da ker je psička že stara (10 let), da je operacija lahko tvegana. Baje lahko zarad narkoze preneha dihat (ravno pred tednom dni je imela 2 takšna primera). Tako, da je predlagala, da še malo počakava in spremljava ali se bo bulica kaj povečala... Ne vem... Ali je pametno tvegat in jo kar peljat na operacijo?? Ali naj raje še čakava kake 14 dni??
Rekla je, da lahko ostane bulica enaka še npr. 3 leta, lahko pa zraste v desetih dneh zelo..... Sad. Tko, da...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #26 : torek, 13.05.2003 : 11:30:23 »

koliko je pa ta bulica velika? Če je majhna,se jo da odstraniti pod lokalno anestezijo. Sicer ne gori voda in bulico lahko mirno pustiš pri miru kakšen mesec, da boš videla koliko bo zrasla. Dokler ne raste jo sicer lahko pustiš pri miru, vendar ti tega ne priporočam. Prej ali slej bo začela rasti, takrat jo boš morala dati odstraniti, psica pa ne bo mlajša, nevarnost anestezije bo kvečjemu večja. Sama sem dala odstraniti tumorje tudi psicam starejšim od 12 let, pa ni bilo nič narobe.
Sicer so pa zanemarjeni tumorji na seskih velik problem. Nekateri veterinarji zelo neradi odstranjujejo te tumorje zlasti pri starejših psicah. potem lastniki pustijo zadevo pri miru in čakajo, tumorji pa rastejo. pravzaprav imajo psice, ki imajo rakaste tumorje še srečo, saj jih ponavadi hitro poberejo metastaze. Benigni tumorji pa kar rastejo, prej ali slej se odpro in se začnejo gnojiti, lastnike takrat ponavadi zgrabi panika, ampak pogosto so tumorji tako veliki, da se jih ne da več odstraniti, psica pa drugače ni toliko prizadeta, da bi se odločili za usmrtitev. Tako se da videti psice, ki dolge mesece vlačijo za sabo velike gnoječe se tumorje, ki jih sicer bolijo in izčrpavajo, a jih ne ubijejo.
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #27 : sreda, 14.05.2003 : 14:54:46 »

Lanabela, zdej si me pa mal prestrašila  :-/ Sad. Oz. si me tudi razveselila, da tvojim psicam ni blo nič po operaciji. Lady ima razpršene bulice-tko po dolgem so se ji nagnetle-recimo 2-3 cm. Saj jaz sem tudi kar za operacijo, če ji bo pomagalo-nimam nič fajnga občutka s tem "čakanjem". Še posebej, ker ma tko razpršeno-ni nič fajn to slišat oz. otipat. Verjetno bom šla kar na telefon in se bom posvetovala še z Zaninovičem ("Več glav več ve")... LP
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #28 : torek, 20.05.2003 : 12:49:40 »

To je pa potem bolj zoprna zadeva, saj se ne odstranjujejo posamezne bulice ampak cela prizadeta mlečna žleza. To je precej zahtevna zadeva, ki seveda ne gre v lokalni anesteziji. Po operaciji psico zadeva precej boli in okrevanje traja precej časa. Če boš čakala bo samo še slabše. Mislim da je kar prav da greš k Zaninoviču in to čimprej. Aja, v takšnem primeru ponavadi svetujejo tudi sterilizacijo, saj naj bi zavrla tvorbo novih tumorjev. Malo za tolažbo- Lisa je prestala takšno operacijo, odstranili so ji večino žleznega tkiva in ni bila sterilizirana. Nekaj dni po operaciji je dobivala sredstva proti bolečinam, kasneje se je čisto popravila. Po kakšnih dveh letih so se ji spet začele delati bulice (to se zgodi skoraj vedno), vendar posamične, ki smo jih odstranili pod lokalno anestezijo in je bila psica dobra v dveh dneh po operaciji. Doživela je spodobno starost in ni poginila zaradi tumorjev.
Logiran
janchy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 43


« Odgovor #29 : sreda, 21.05.2003 : 09:08:48 »

Tudi jaz imam na žalost izkušnje z rakom. Lani smo čisto slušajno našemu psu (8 let) odkrili tumor na vranici. "Na srečo" je bilo to še preden se je tumor razširil na jetra. Po operaciji me je skoraj kap ko sem videla kako velik je, meril je namreč premera okoli 7 cm. Na srečo je naš kuža po operaciji hitro okreval in imela sem občutek, da se neizmerno veseli, ker se je zlizal.
Vedeli smo, da se lahko vse skupaj še enkrat ponovi. Zdaj se mi dozdeva, da je temu tudi res tako. Danes ga peljem k veterinarju na pregled krvi... Še vedno močno upam, da se motim.. Sad
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 23   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Izkusnje - rak
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines