mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 18:45:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Izkusnje - rak
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23   Dol
Natisni
Avtor Tema: Izkusnje - rak  (Prebrano 87310 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
sammyboy
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #255 : torek, 11.09.2012 : 19:31:47 »

Pozdravljeni,

tudi mi imamo slabo novico o našem Rodezijcu; začelo se je s krvavitvijo iz nosu, po drugem CTju pa so postavili diagnostiko Limfni rak. Sicer dolga zgodba; od enega do drugega najboljših veterinarjev v Sloveniji ... pa se ne moreta, trpimo pa mi.
Predpisali so mu 15 obsevanj in kemoterapij, ostal bi brez očesa, doktorji pa težji za 4K €  Lips Sealed
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #256 : torek, 11.09.2012 : 20:25:45 »

Koliko je pa star?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sammyboy
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #257 : sreda, 12.09.2012 : 06:37:48 »

5 let bo čez mesec; Zgodba je resnično zapletena ...
Na prvem CTju (junij) se pokaže le sluz v sinusih, so pa opravili še druge krvne in jetrne teste. Rezultati so bili negativni. V vsem času je imel "zaprt" nos, iz njega se je cedila prozorna tekočina, občasno pa rahla krvavitev. Koagilacijski test pokaže le težje strjevanje krvi. Po tem prvem CTju tako veterinar predpiše možnost zastrupitve s podganjim strupom, zato sem mu 21 dni dajal injekcije (Konakion? - mislim da nekaj takega).

V vsem tem času se izlivanje iz nosu ne popravi, zato se odločimo za drug pregled pri drugem veterinarju. Ker CT prvega veterinarja ni "dovolj dober" in je minilo že dobrih 20 dni, predlaga nov CT. Tudi ta CT ni pokazal nič, veterinar pa zatrdi, da če je slučajno pes imel kakšno "smet" v nosu, je sedaj nima več. Za vsak slučaj je vzel tkiva, katera je shranil v epruveti.
Predlagal je 10 dni antibiotikov (dveh kombiniranih), ter da se po tem času slišimo. Javimo mu, da ni popolnoma nič boljše in predlaga še dodatnih 10 dni. Če v tem času ni izboljšav je predlagal, da se iz tkiva (ki jih je predhodno vzel) opravijo testi v Nemčiji. Mi se takoj odločimo za teste ...
Čez 14 dni pridejo testi za katere nobeden od nas ni bil pripravljen .... Limphoma
Veterinar nam svetuje, naj se odpravimo v Dunaj na obsevanja Huh? (ni hotel povedati, da tudi v Sloveniji obsevajo) in ko sem ga odkrito vprašal, zakaj ni predlagal obsevanja v Sloveniji pri znanem veterinarju, je odgovoril, da pač v Dunaju osebno pozna veterinarko ... (cool)
Ponovno smo se vrnili prvemu veterinarju s testi iz Nemčije in priporoča nov CT. Nov CT pokaže tvorbe na kosteh in nam predlaga, da opravimo še en test kjer naj bi ugotovili, ali bi bilo dovolj 3 obsevanja ali več. Test smo dobili pred tednom dni, predlagal pa je 15 obsevanj, za kar pa se na žalost nismo odločili (je še nekaj drugih razlogov razen denarja).
Na forumu ne vidim načina lepljenja slik, da bi vam poslal ta tazadnji test.

V glavnem; odločili smo se za alternativno zdravljenje, katero pa zaradi narave zdravila ne morem opisati.

Če bi sedaj tukaj z mano sedela žena, bi znala opisati vsa zdravila (antibiotike) katere smo dajali in tudi ostale pojme bolezni in zdravljenja ki so ga predlagali veterinarji, vendar vsem je skupno le nekaj; denar, slava pa jih ne zanima. Toliko negativnih izkušenj pri teh dveh veterinarjih še v življenju nisem doživel in jih ne želim več nikdar občutiti.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #258 : sreda, 12.09.2012 : 08:51:55 »

Joj, zal mi je. Cry Sem bila prepricana da je starejsi oz. sem upala da je. Drzim pesti, da bo alternativa uspela. Je vmes tudi homeopatija?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #259 : sreda, 12.09.2012 : 09:36:37 »

Žal mi je za veliko premladega psa, za vas, pa tudi za izkušnje z veti. sram Maksimalno izkoristite vsak trenutek skupaj in naj bo zdravljenje čim bolj uspešno!
Jaz vetom na VF v našem primeru (hemangiosarkom na srcu) res nimam česarkoli očitat, ne vem, kako bi bilo, če bi šla kam drugam (ampak nisem imela niti namena), dejstvo pa je, da mi je bilo kristalno jasno, da bi bil morebitni predlog za obsevanje/kemo neutemeljen in bi ga vsekakor odklonila.
Logiran
sammyboy
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #260 : sreda, 12.09.2012 : 10:08:03 »

Joj, zal mi je. Cry Sem bila prepricana da je starejsi oz. sem upala da je. Drzim pesti, da bo alternativa uspela. Je vmes tudi homeopatija?

Hvala obema za dobre želje; ni Homeopatija, vendar napišite pod Google Rick Simpson (Hemp oil).

Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #261 : sreda, 12.09.2012 : 11:11:00 »

Na živalih se tudi uporablja? Super Smiley

Srečno!  Kiss
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #262 : sreda, 12.09.2012 : 14:02:11 »

Zal mi je. Prognoza res ni dobra ... Undecided Drzim pesti, da boste skupaj preziveli se cim vec casa.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #263 : petek, 14.09.2012 : 18:32:35 »

Vas kuza je lahko srecen, da vas ima. Drzite se in da bi bili kar se da dolgo in nebolece skupaj Kiss
Logiran
Aponi
rad pišem
****
Sporočil: 316


« Odgovor #264 : ponedeljek, 03.12.2012 : 12:06:56 »

Sammyboy, kako ste?

Tudi jaz prosim za izkušnje z limfomom. Je šel kdo v kemoterapijo, mogoče v kakšno alternativno zdravljenje? Kakšna je bila uspešnost? Kako se je odzival pes?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #265 : ponedeljek, 03.12.2012 : 12:45:02 »

Glede na videno bi jaz najverjetneje pri svojih zivali sicer poskusila s kemoterapijo, oz. vsaj s paliativnim zdravljenjem, a bi se ob poslabsanju brez vecjih pomislekov odlocila za evtanazijo. Pri tistih, ki sem jih videla jaz, zdravljenje na daljsi rok ni bilo uspesno.
Logiran
Aponi
rad pišem
****
Sporočil: 316


« Odgovor #266 : ponedeljek, 03.12.2012 : 19:38:04 »

Maja01, hvala za odgovor. Kaj je zate na daljši rok?

Danes sem izvedela za opcije in nobena mi ni všeč. Ne morem se odločit, da mu sploh ne bi dala šanse. Po drugi strani pa nisem prepričana, če je fer, da psa nekaj mesecev matram zato, da sploh ni nobene garancije, da bo šlo na boljše. Kako psi prenašajo kemoterapijo? A na VF je lahko kdo pri psu tisti čas, ko mu zdravila tečejo v žilo?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #267 : torek, 04.12.2012 : 17:12:36 »

Vec kot mesec dni.
Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #268 : ponedeljek, 25.02.2013 : 23:14:05 »

mi imamo sum na hitrotvorni tumor na jetrih. Diagnoza bo ppostavljena ali ovržena drug teden na ponovnem pregledu. Kakšne izkušnje? Predvsem kako psa vsaj malo porediti kljub temu, da je za tri?
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #269 : ponedeljek, 10.06.2013 : 18:03:49 »

Ima kdo izkušnje s seminoma testis pri psu? Pes je imel kriptorhizem (nespuščeno desno modo), pred 10. dnevi sem ga dala operirati - kastracija. Tumor je bil zelo velik, vendar ni razraščal v okoliško tkivo. Danes so prišli rezultati analize in je potrjen seminom z mejnimi vrednostmi ki kažejo na možnost metastaziranja v bezgavke  Sad. Kuža je v ponedeljek praznoval 15-roj dan zato upam, da se bo vse skupaj razvijalo počasi.
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Izkusnje - rak
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines