mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 18:41:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Izkusnje - rak
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23   Dol
Natisni
Avtor Tema: Izkusnje - rak  (Prebrano 87306 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #285 : ponedeljek, 28.07.2014 : 14:22:44 »

Ma drek no. Sad Sad

Prehrana: 40-45% energije iz beljakovin, 30-50% energije iz mascob, ostalo iz OH (kmpleksni og. hidrati, ne enostavni). NE sme se dodajati glukozamina, vitamina C, vitamina E. LAHKO se dodaja CoQ10 in omega 3, Epato za jetra recimo.
Kaksni grain free briketi lepo pasejo v zgornje %. Mi smo morali presaltati z doma pripravljene na brikete, ker je kuhano povezala s slabostjo in zacela strajkat. Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #286 : ponedeljek, 28.07.2014 : 16:08:34 »

Ja, drek. Tocno to! In prakticno po nakljucju odkrito...
Ok, se pravi kako low grain varianto, saj imajo no grain ponavadi krompir. Pira, oves je ok? Kako pa bo to vplivalo na njegove kristalcke v mehurju? Glukozamin sem skenslala en mesec nazaj, dobiva pa probiotike, ker so mu antibiotiki naredili drisko. Glukozamin v hrani mu ne bo skodil?  A si poskusala se z kaksnimi alternativnimi metodami? Kurkuma, antioksidanti in tisto olje, ki je zdej velik hit in ne smemo o njemu govorit?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #287 : ponedeljek, 28.07.2014 : 16:27:19 »

Krompir je ok. Alternative - zaupam samo enemu veterinarju kar se tega tice, homeopatija, vse ostalo, npr. razni dodatki ce ni kaksne kredibilne studije zadaj, ne verjamem in ne dajem.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #288 : ponedeljek, 28.07.2014 : 16:37:06 »

Aja, glukozamin v hrani (briketih) je ok kakor vem. Vitamin E in A tudi, samo ne sme se dodajat.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #289 : ponedeljek, 28.07.2014 : 17:00:53 »

Nočem pametovati, sploh, ker pes ni moj, ampak sama bi zdaj pri psu, s takšno diagnozo, čim manj eksperimentirala, namreč tudi menjava hrane sploh ni tako simpl za pasje prebavilo, da v kombinaciji s kemoterapijo sploh ne govorim. Kristalčki v mehurju so pa lahko posledica infekcije ali pa presnovna motnja in če se ne ve kakšne vrste so, je vse ostalo bolj loterija.
Metastaze, žal, nikoli ne pomenijo nič dobrega  sram in fajn je, da se pes zaenkrat dobro počuti, držim pesti, da bi takšno počutje trajalo čim dlje  objem
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #290 : torek, 29.07.2014 : 09:29:50 »

 Tudi meni ne disi ravno menjava hrane...saj je imel obcutljivo prebavo od vedno in vse menjave nekako pomenijo stres za njegovo prebavo. No, s postopnim uvajanjem se je ponavadi z minimaliziralo slabe ucinke menjave, ampak v tem mesecu je imel ze antibiotike, dva tedna prej smo menjali hrano in ne bi je ravno spet. Do sedaj se nam je najbolje obnesla zajec+krompir formula, ampak ta hrana ima 35% krompirja in 20% zajca. Ampak, ce ne gre drugace.... Undecided Menda se da kristalcke lepo raztopit z zakisanjem urina.
Cilj vsega skupaj je, da bo njegovo zivljenje cimbolj kvalitetno in s cim manj stresa. Pozdravit ne moremo in srce se mi trga, ker to vem. In ker vem, da ne bo vedno tako lepo kot je sedaj.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #291 : torek, 29.07.2014 : 10:39:59 »

Krompir v prehrani za zakisanje urina vsekakor ni dober, sploh, če je prevladujoča sestavina  Undecided

Mogoče si pomagaš s tem linkom in seveda vržeš ven vse, česar psi pač res ne smejo jesti.
http://www.rense.com/1.mpicons/acidalka.htm

Cilj vsega skupaj je, da bo njegovo zivljenje cimbolj kvalitetno in s cim manj stresa.
Tudi jaz vam želim, da  traja dobro počutje čim dlje, imejte se radi in razvajajte ga kolikor se da  Kiss objem
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #292 : torek, 29.07.2014 : 10:57:44 »

Ja, sej vem...zato razmisljam o menjavi...ampak krompir prenasa super, ni pa dober za njegovo stanje (rak+kristalcki). Kaj pa dodajanje kake mezge/paprike? Samo tukaj pa je ze spet vitamin C :/
Bom vprasala se onkologa...ko/ce bova dorekla terapijo. Diet za rakave bolnike je dosti, ampak vecina bazira na osnovi, da je treba dosti in dobro jest, ker zaradi kemoterapije upade apetit, pride do slabosti, se spremeni presnova dolocenih hranil, ipd... In da rakave celice za svojo rast najbolj izkoriscajo glukozo, ki jo dobijo s preprostimi sladkori (OH).

Tudi jaz vam želim, da  traja dobro počutje čim dlje, imejte se radi in razvajajte ga kolikor se da  Kiss objem
Hvala! Ze zdej ima neomejen dostop do kavca in postelje, tudi igracke imamo vse na voljo, niso vec pospravljene in cohanje po trebuscku na tleh vsako uro za 10 minut. Ko ga gledam kaksen pozitivcek je, nikakor ne morem dojet kaj se vse dogaja znotraj njega.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #293 : torek, 29.07.2014 : 11:29:35 »

V končni fazi vedno prideš do tega, da psa hraniš s tistim, kar sploh še hoče jesti.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #294 : torek, 29.07.2014 : 11:31:35 »

Kristalcki in prehrana: odvisno kateri kristalcki so.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #295 : torek, 29.07.2014 : 11:36:50 »

Struvitni?
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #296 : torek, 29.07.2014 : 12:26:56 »

Pozdravit ne moremo in srce se mi trga, ker to vem. In ker vem, da ne bo vedno tako lepo kot je sedaj.

Tako te razumem  objem. ...in ne vem, kaj naj ti napišem. Drži se, poskusi izbiti iz glave vsaj za nekaj časa njegovo stanje in probaj razmišljati, kot da ni nič narobe z njim. Mi živimo popolnoma enako, malo mi je lažje, ker sem se navadila na vse skupaj. Samo upam, da nam bo čimdlje tako, razmišljam pa že o vsem, o uspavanju, kako bo to vse skupaj potekalo, ali naj ga peljemo tja, ali naj pride vet domov, kdaj bo pravi čas...ni dneva, da se ne bi o tem pogovarjali. Ni dneva. In do konca bo tako. Drži se!  Kiss tvojemu pesjančku pa pošiljamo tisoč poljubčkov  Kiss Ni nam ravno prizanešeno.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #297 : torek, 29.07.2014 : 12:37:04 »

V končni fazi vedno prideš do tega, da psa hraniš s tistim, kar sploh še hoče jesti.

Točno tako. Tukaj smo mi, veseli da je, same (za njega) najboljše stvari. Zjutraj narezano salamico (večkrat različno), nato kakšne priboljške, popoldne spet konzervice, spet vsaki dan različne da se ne naveliča, in važno mi je, da je. Več poje, bolj sem jaz vesela. Zaradi tablet iz gob sem že mislila, da ne bo ene stvari več pojedel, ko sva prenehala, je lepo jedel naprej. Tako da ja, veseli smo da je in dokler bo tako, bo v redu.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #298 : torek, 29.07.2014 : 13:22:25 »

Pa saj struviti imajo podobne zahteve kot rak? Za kisanje meso, jajca, ribe, manj zelenjave. Ravno gledam, % so prakticno identicni kot pri raku (40/40/20).

Branka, sem sele zdaj prebrala. Tako mi je zal. Letosnje leto res ni psom naklonjeno. Cry
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #299 : torek, 29.07.2014 : 13:28:44 »

Nanook, meni tudi  Cry, veš kako...hvala ti!  Kiss
Logiran
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Izkusnje - rak
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines