mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 18:45:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Izkusnje - rak
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23   Dol
Natisni
Avtor Tema: Izkusnje - rak  (Prebrano 87309 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #300 : torek, 29.07.2014 : 13:43:12 »

Aja, se za omega 3. 1000mg/10lbs na dan se daje naceloma. Shenzi pri svojih ca. 17kg naj bi tako dobila okrog 4000mg na dan.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #301 : torek, 29.07.2014 : 14:05:10 »

 Ok, bomo poskusili z low grain hrano...riba in 10%pire in 10%ovsa. Upam, da mu bo ustrezala. Ce ne, gremo nazaj na klasiko.
 
Tako te razumem  objem. ...in ne vem, kaj naj ti napišem. Drži se, poskusi izbiti iz glave vsaj za nekaj časa njegovo stanje in probaj razmišljati, kot da ni nič narobe z njim. Mi živimo popolnoma enako, malo mi je lažje, ker sem se navadila na vse skupaj. Samo upam, da nam bo čimdlje tako, razmišljam pa že o vsem, o uspavanju, kako bo to vse skupaj potekalo, ali naj ga peljemo tja, ali naj pride vet domov, kdaj bo pravi čas...ni dneva, da se ne bi o tem pogovarjali. Ni dneva. In do konca bo tako. Drži se!  Kiss tvojemu pesjančku pa pošiljamo tisoč poljubčkov  Kiss Ni nam ravno prizanešeno.

Zal mi je Cry Hudo je, ko ves.  Trudim se in trudim, da ne bi mislila na to, a kaj ko me kar spodnese. Ravno v soboto sva prisla domov kar pozno, zvecer pa je bila huda nevihta in Paxx se boji grmenja in ko sva hodila po stopnicah do hise, slisim samo Gajo lajat. Ok, pomislim, Paxx verjetno spancka. Pridem v hiso, Gaja skace kot blesava okoli mene. Paxxa nikjer. Poklicem...cakam...niti glasu od njega.
Panicna stecem v zgornje nadstropje, v glavi vsi mozni scenariji, vidim vrata od spalnice zaprta  Shocked Vedno so odprta, ker Paxxi tabori pod posteljo   Roll Eyes Histericno odprem vrata in ven plane crn, over excited Paxx, zagrabi prvo zogo, ko jo zagleda in mi jo zacne stulit v narocje. Jaz pa se sesedem po tleh in v jok  Roll Eyes Kako mi je odleglo...prepih je zaprl vrata in ker je Paxx lepo vzgojen (khm, khm) pes, se ni drl in zganjal panike, ampak lepo spanckal na postelji in cakal, da mu kdo odpre vrata.
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #302 : torek, 29.07.2014 : 14:16:03 »

Aja, se za omega 3. 1000mg/10lbs na dan se daje naceloma. Shenzi pri svojih ca. 17kg naj bi tako dobila okrog 4000mg na dan.
Nase olje na brizg vsebuje 535mg omega 3. Doza za Paxxa naj bi bila dva brizga. Povecam? Je res, da je treba naredit pavzo na tri mesece, ker se drugace kri prevec zredci?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #303 : torek, 29.07.2014 : 16:19:16 »

Naj ne bi bilo problemov glede krvi. Jaz sem ji zelo pocasi povecala in cim je bil kakec mehkejsi, tudi prenehala in potem pocasi spet zacela dajat. Pac se prilagajas psu. Kaj narediti ti ne morem reci, se moras sama odlociti. Jaz ti lahko samo napisem kaj se priporoca. Tole konkretno glede % in omega 3 je od dr. Ogilvija (intervju z njim), tule je pa en recept: http://www.vetoncologyconsults.com/Ogilvie%20Homemade%20Cancer%20Diet.pdf.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #304 : torek, 29.07.2014 : 16:41:27 »

Recimo Shenzi doma pripravljena hrana brez zitaric ne ustreza; na tezi je komaj kaj pridobila, zato sem pac prehrano prilagodila. Ni bilo druge. In tistile recept zgoraj ima absolutno prevec mascob zanjo. Je bilo treba najti tapravo razmerje.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #305 : torek, 29.07.2014 : 17:37:59 »

Struvitni?

Pri psih je v več kot v 90% struvitnih kamnov razlog bakterijska okužba sečil, ki se jo zelo uspešno zdravi z antibiotiki. Če so pri vas šele kristalčki v urinu (kamnov pa še ni) toliko bolje. Če se je psu vse seštelo, je padec imunskega sistema in posledično večjo dovzetnost za okužbe skoraj za pričakovati.
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #306 : sreda, 30.07.2014 : 10:15:24 »

Ja, imel je bakterijsko vnetje mehurja, zato je tudi dobil antibiotike za tri tedne...
Nazaj pa so prisli izvidi iz GB...Paxx ima pocasi rastoc karcinom prostate. Dr.B pravi, da je to precej redko in da mu raste verjetno ze kar nekaj casa. Ker so ze metastaze, ga unicit ne moremo, pravi pa, da bi lahko poskusili sest kemoterapij, ki bi se izvajale na tri tedne in vsaj stiri obsevanja. In jaz se ne morem odlocit.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #307 : sreda, 30.07.2014 : 12:57:01 »

Ja, imel je bakterijsko vnetje mehurja, zato je tudi dobil antibiotike za tri tedne...
Nazaj pa so prisli izvidi iz GB...Paxx ima pocasi rastoc karcinom prostate. Dr.B pravi, da je to precej redko in da mu raste verjetno ze kar nekaj casa. Ker so ze metastaze, ga unicit ne moremo, pravi pa, da bi lahko poskusili sest kemoterapij, ki bi se izvajale na tri tedne in vsaj stiri obsevanja. In jaz se ne morem odlocit.
kaj pa odstranitev prostate? Bi to sploh kaj pomagalo?
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #308 : sreda, 30.07.2014 : 13:22:09 »

Pomagalo bi, ker naj bi bil izvoren rak tam, ampak ne pride v postev zaradi inkontinence. Tako pravita oba onkologa in nihce se ne bi odlocil za to opcijo.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #309 : sreda, 30.07.2014 : 22:08:35 »

Eh, qrc pa ta rak blesav. Angry jezen

Aja, se to glede prehrane, sem se ravno spomnila. Zadnjic je na grupici ena napisala, da naj bi menda ne priporocali vec doma pripravljene kuhane hrane za pse z rakom -  razlog je ta, da je zdaj na trziscu dovolj hran, ki so primerne. Ampak zal ne najdem vec izvornega sporocila.  Undecided
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #310 : sreda, 30.07.2014 : 22:46:56 »

Ja, težka odločitev te čaka  objem

ČE bi bil pes moj, bi razmišljala predvsem o tem, da bo kemoterapija skoraj sigurno vplivala na njegovo dobro počutje, obsevati je skoraj nemogoče, ne da bi poškodovali tudi okoljna tkiva in organe in mene bi v tem primeru skrbelo predvsem njegovo lulanje, mogoče niti ne toliko inkotinenca, kot možnost, da se sečnica zapre  sram Potem bo treba delati obvod, kar bo spet nov poseg  Undecided
Moji filozofiji je zelo blizu Brankin način  objem Kiss in seveda bi enako upala, da bo trajalo čim dlje.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #311 : četrtek, 31.07.2014 : 08:35:11 »

Zakaj bo po tvojem kemoterapija skoraj sigurno vplivala na njegovo pocutje?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Luribee
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 26


« Odgovor #312 : četrtek, 31.07.2014 : 09:42:20 »

Mi smo delali kemoterapije (in obsevanja), pa se psički počutje ni nič spremenilo. Sicer je šlo za drugo obliko raka (kostni), pa vseeno. Če bi se še enkrat znašla v isti situaciji, bi se spet odločila za to. 1 leto od postavitve diagnoze je živela povsem normalno življenje, pa čeprav so bile napovedi ob diagnozi slabše (max. 5-6 mesecev).
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #313 : četrtek, 31.07.2014 : 09:43:47 »

O kemoterapiji: http://www.dogdoggiedog.com/everyday7.htm , http://www.dogdoggiedog.com/ . Skupina namenjena psom z rakom: https://groups.yahoo.com/neo/groups/CanineCancer/info . Bolj splosno: http://www.petcancercenter.org/
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #314 : četrtek, 31.07.2014 : 10:23:24 »



Moji filozofiji je zelo blizu Brankin način  objem Kiss in seveda bi enako upala, da bo trajalo čim dlje.

Hvala, to mi zelo veliko pomeni.  objem Kiss
Logiran
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Izkusnje - rak
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines