mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 08:28:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Izkusnje - rak
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 23   Dol
Natisni
Avtor Tema: Izkusnje - rak  (Prebrano 87281 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #90 : torek, 13.09.2005 : 12:51:53 »

tudi jaz vem za primer ,ko so psico večkrat operiarli zaradi ponavljajočih tumorejev na seskih. Nazadnje so radikalno odstranili vse seske in vse žleze  med njimi po celi dolžini + podpazdušne žleze. Potem je bil mir. Je pa bila operacija zahtevna in psica je rabila kar dolgo,da si je čisto opomogla.
Sicer pa jaz osebno dam najraje odstranit vse kar nenavadnega opazim, saj nima kaj škodit. Tudi nerakavi tumorji postanejo neprijetni ,če preveč zrastejo, če ne drugega so nagnjeni k mehanskim poškodam, lahko pa se tudi okužijo ali še kasneje v kaj razvijejo.Bolje ,ko je zadeva še majhna,kot pa ko je razraščena in povzroči, če drugega ne, večjo poškodbo ob odstranitvi. Priznam p a,d am etudi moti pogled na takega psa. Včasih gre s pomirjevalom in lokalno anastezijo,če ne pa izkoristim narkozo za generalno- dam še očistit in pogledat zobe in odstranit kakšno bradavičko in ostale kozmetike..pri starem psu se vedno kaj najde.
Ne bi se odločila za posege edino, če bi bil pes že "tik pred zdajci" ,se pravi v vsakem slučaju samo vprašanje mesecev. V tem primeru mu pač lajšaš tegobe dokler gre, ko pa neha bit zadovoljen je čas ,da se posloviš.
Prav tako ,če se slučajno zgodi, da se ne bi zbudil iz narkoze- očitno je  bil njegov čas. Ga je pa vsaj preživel kvaliteno in najverjetneje zamudil tudi kakšno manj prijetno obdobje zelo pozne starosti ali razvite bolezni. Saj pes  navsezadnje ne ve koliko je star , ve pa kako se počuti.
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #91 : torek, 13.09.2005 : 14:41:50 »

tudi jaz vem za primer ,ko so psico večkrat operiarli zaradi ponavljajočih tumorejev na seskih. Nazadnje so radikalno odstranili vse seske in vse žleze med njimi po celi dolžini + podpazdušne žleze. Potem je bil mir. Je pa bila operacija zahtevna in psica je rabila kar dolgo,da si je čisto opomogla.
Sicer pa jaz osebno dam najraje odstranit vse kar nenavadnega opazim, saj nima kaj škodit. Tudi nerakavi tumorji postanejo neprijetni ,če preveč zrastejo, če ne drugega so nagnjeni k mehanskim poškodam, lahko pa se tudi okužijo ali še kasneje v kaj razvijejo.Bolje ,ko je zadeva še majhna,kot pa ko je razraščena in povzroči, če drugega ne, večjo poškodbo ob odstranitvi. Priznam p a,d am etudi moti pogled na takega psa. Včasih gre s pomirjevalom in lokalno anastezijo,če ne pa izkoristim narkozo za generalno- dam še očistit in pogledat zobe in odstranit kakšno bradavičko in ostale kozmetike..pri starem psu se vedno kaj najde.
Ne bi se odločila za posege edino, če bi bil pes že "tik pred zdajci" ,se pravi v vsakem slučaju samo vprašanje mesecev. V tem primeru mu pač lajšaš tegobe dokler gre, ko pa neha bit zadovoljen je čas ,da se posloviš.
Prav tako ,če se slučajno zgodi, da se ne bi zbudil iz narkoze- očitno je bil njegov čas. Ga je pa vsaj preživel kvaliteno in najverjetneje zamudil tudi kakšno manj prijetno obdobje zelo pozne starosti ali razvite bolezni. Saj pes navsezadnje ne ve koliko je star , ve pa kako se počuti.

Bolj se nebi mogla strinjati!
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #92 : torek, 13.09.2005 : 16:05:26 »

Bolj je problem v tem, koliko se lastnikom še zdi vredno vlagati v stare pse. Prav na tem forumu je bilo nekaj takih primerov. Jokajo in stokajo, kako jim je za psico žal, pa kaj naj naredijo. Pa jim kar prav pride, če veterinar reče da se ne splača. On bo že vedel, a ne?
Logiran
rikica11
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #93 : torek, 13.09.2005 : 16:57:14 »

Ja, no ti pa prehitro sodiš, saj ne poznaš človeka v srcu in dejanjih.
A mogoče ima kdo izkušnje do kdaj dobit dopoldne dr.Butinarja?
Kako se ugotovi če so zatečene bezgavke? Kje točno?
Naj  prosim kdo razloži.
Veš pri meni je edini problem denar, ker sem študentka.
Zmenjeni smo na kliniki za četrtek, vendar starši ne dajo zelene luči glede denarja.
Zdi se jim vse skupaj že preveč. Naredim pa čim več zanjo, kar je v moji moči.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #94 : torek, 13.09.2005 : 19:02:39 »

Hej Rikica oprosti, sploh nisem mislila na tebe, ampak na tiste, ki so v to in sorodne teme pisali obupane poste. Malo sem se o tej temi že naveličala pisati, saj se je od številnih lastnikov, ki so tarnali zaradi tumorjev na seskih za operacijo menda odločil samo eden. Imam občutek, da želijo prebrati, kako se res ne da nič narediti, da bi si pomirili vest, nato jih grozno skrbi narkoza, konča se pa neizogibno pri denarju. Čudim se, da za mlajše pse se pa denar vedno najde in tudi za druge težave , psice s tumorji pa domala vedno izvisijo, čeprav so operacije cenejše kot kakšne ortopedske naprimer.

Bezgavke  - odvisno kje je tumor, če je bolj spredaj pod pazduho, če je tumor bolj zadaj pa dimeljske. Sicer jih bo pa itak veterinar pregledal. če ni metastaz je operacija smiselna, lahko poskusiš najti kakšno cenejšo varianto, biopsijo lahko izpustiš, saj ko je tumor enkrat odstranjen niti ni več bistveno kaj je bilo, lahko se poskusiš zmeniti za kakšne obroke...
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #95 : torek, 13.09.2005 : 20:37:33 »

Rikica, na kliniki (verjetno mislis veterinarsko fakulteto, ker omenjas dr. Butinarja) se lahko zmenis za placilo na vec obrokov. Noben problem. Mi smo dali letos skozi sterilizacijo, cez pol leta pa se odstranitev tumorja pri 12 letni psici in vem, da so moznosti za ponovitev tumorja precej velike. Ce se bo ponovilo in bo psica se vedno zdrava, bo sla definitivno se enkrat pod noz. Ce zelis ti lahko na zasebno posljem okvirne cene za vse preglede in potem operacijo. Ni tako grozno, ce razdelis na nekaj obrokov, preko studenta pa se da tudi kaj zasluzit. Wink Cheesy lp
Logiran

rikica11
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #96 : četrtek, 15.09.2005 : 12:08:35 »

Bli pri dr.Butinarju, potrdil da gre pri Riki za maligni rak, pljuča so zaenkrat bp. Operacija ne pride v poštev. Je samo vprašanje časa(tedni,..)  Cry Cry Cry
Ali kdo ve za kakšne tablete, ki pomagajo psom pri raku, da se ne množijo tako hitro rakaste celice morda v tujini
Žalostno. Če ne bi imela raka bi verjetno še 5 let "v miru" živela.
Pišite kaj.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #97 : četrtek, 15.09.2005 : 12:40:26 »

Ce ti anglescina ne dela tezav-KLIK.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #98 : petek, 16.09.2005 : 10:57:02 »

Kakšna škoda Rikica!
Nekaj sem slišala o kemoterapiji, ki so jo pri raku na seskih izvajali na kliniki na Dunaju, pa menda tudi v Gradcu, vendar kakšnih novejših podatkov nimam, naj bi bila pa zadeva nesramno draga in ne preveč učinkovita. 
meni se ne zdi smiselno hudo bolno psičko utrujati še z dolgimi vožnjami.  O možnostih kemoterapije bi se verjetno lahko pogovorila tudi s kakšnim strokovnjakom na Ljubljanski kliniki.  Samo kaj dosti več kot  morda nekaj tednov verjetno ne bi pridobila.
meni bi se zdelo veliko bolj smiselno izkoristiti preostali čas tako, da bi bila čim več s psičko, potrudila bi se, da bi se kolikor je mogoče udobno počutila, dokler bi šlo. Saj je zelo hudo, ampak iz svojih izkušenj ti lahko povem, da so taki dnevi, ko za vsak sprehod misliš, da je mogoče zadnji, po svoje lahko tudi izredno lepi.
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #99 : petek, 16.09.2005 : 15:31:55 »

Klasične kemoterapije pri psu nikoli nebi dovolila, psa raje pri priči podrešim vseh muk z ebtanazijo. Če imaš kake zveze na Onkološkem inštitutu in denar , da zadevo plačaš, si priskrbi novoi biološko zdravilo proti raku, ki uniči le bolne celice, na zdravih ni pokodb, zato tudi ni zoprnih stranskih učinkov. Sicer pa opazuj, do kdaj bo psica normalno in z veseljem živela (apetit, gibanje, živahnost...), ko tega ne bo več, jo boš pač morala odrešiti sama. Vem, da je težko, a tako je življenje....Tvoja naloga je le ta  da omogočiš psu, da ne bo trpel.

 Cry Cry
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #100 : sobota, 17.09.2005 : 12:23:18 »

Katero pa je to novo biološko zdravilo za zdravljenje raka na seskih pri psih? sem malo zadaj pa vem samo za nekaj malega že uporabnih zdravil za nekaj malega oblik raka.
Logiran
rikica11
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #101 : nedelja, 09.10.2005 : 16:09:52 »

Rika je od 15.9. jemala Rimadyl in Synulox. Sedaj pa skoraj en teden nič, saj smo tablete porabli. Zadnja dva dni je kar boga, leži, preden se namesti - v košarico rabi 5 min.... Tumorček, ki ga ima jo močno boli, je pa spremenil barvo, malo bolj na bordo, kjer so šivi.
Verjetno bomo vprašali veterinarko za nasvet ali terapijo ponovit ali pa  Cry Cry Cry.
Učke ima pa tudi bolj žalostne, ko ji pa dam lekadol pa čez 2-3 ure veselo maha z repom, saj razume, da ji je lažje...
Doma je pa taka situacija jaz in oče sva zelo navezana na Rikico, čeprav razen mene nihče noče ponovno psa.Ne morem jih prepričat. Če že  dobimo novega psičko ti Rikica ne gre in ne gre iz glave. 11 let lepih in sedaj težkih trenutkov smo preživeli, ko je pa ne bo in ko bom prišla domov iz Lj bo vse tiho, pusto, prazno. Kako noro se me je vedno razveselila ko sem prišla domov, to je njena posebnost in hkrati grenka bolečina, ki jo že močno občutim pa čeprav je še tle. Vsak pes je unikaten...
Kako mi je znala čevlje skrit, samo da bi me še malo zadržala preden grem v Lj. In kako žalostna je postala ko je zagledala potovalko za Lj, ja marsikaj je razumela...
In mami je vsak večer(ko je delala popoldan) prišla nasproti, ter sta prišli skupaj domov. Ko pa nekega večera mame na tistem mestu ni bilo, jo je čakala in čakala pa čeprav je močno deževalo in tisti teden je ni dočakala, saj jo je zbil avto in je bila ves teden v bolnici na zdravljenju. Rikica pa jo je še vedno čakala in čakala in ko se je vračala domov se je vsakih 10m obračala, da bi se prepričala ali je res, da je  tudi danes ne bo....
Mogoče se bo komu zdelo to vse skupaj brezveze, pa ni tako. Vsak ima svojo zgodbo.In jo lahko pove... Cry Cry Cry Cry

Logiran
PetraS
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 88


« Odgovor #102 : nedelja, 09.10.2005 : 19:43:27 »

Hočeš psu resnično dobro...pojdi k specijalistu k NATAŠI TOZON na kliniko v Mestni log....mislim, da je edina, ki resnično obvlada pasjo onkologijo v Sloveniji (verjami mi, preizkusila marsikaterega veterinarja)....in se ne izmuzava in ne ovinkari z dejstvi.
Glede kemoterapije sem se razpisala točno tule slabo leto nazaj....moj pes je super, počuti se odlično,to se ne bi zgodilo če ne bi bil na kemoterapiji (mastocitom (agresivna vrsta raka) predzadnji stadij)...bi že bil v večnih loviščih.
Še enkrat: pojdi k NATAŠI TOZON se posvetuj in se na podlagi dejstev SAMA odloči kako pa kaj , ne poslušaj raznoraznih pamfetov in globokih govorov o mučenju psa z zdravljenjem...včasih se je potrebno za življene borit.
Logiran
PetraS
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 88


« Odgovor #103 : nedelja, 09.10.2005 : 19:50:23 »

še nekaj o biološkem zdravlu: sedaj ne vem če gre samo za eno zdravilo..v glavnem ...izredno je uspešno dokler ga živla prejema...in vsi so bili navdušeni...vendar ko so ga prenehali dajati je tumor doživel pravo eksplozijo v razvoju....tko da...se prej pozanimajte o rezultatih preiskusov.
Logiran
rikica11
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #104 : ponedeljek, 10.10.2005 : 00:20:26 »

PetraS, ja ne vem če je glih upanje. Rikica ima vročino in bolj počiva. Če jemlje Rimadyl... je bolj živahna...
Povej malo več kakšne zgodbe še poznaš s tumorji+kemoterapija. Koliko pa stanejo take zadeve?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 23   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Izkusnje - rak
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines