mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 00:24:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Pasje zamere
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pasje zamere  (Prebrano 8368 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Suni
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 44


« : četrtek, 20.01.2005 : 20:33:29 »

Zgodil se je prvi pretep našega pubertetnika in še enega psa. Na srečo brez poškodb, zgledalo je (kolikor se je videlo v mraku), kot da se resno ravsata (začel je naš pes), skotalila sta se do neke žive meje, potem je drugi pes zacvilil in jo pobrisal stran. V meni je bilo precej adrenalina (tega psa je že prej srečal in sta se sprejemljivo obnašala), zato sem našega (ko sem ju kriče dohitela), ki je hotel zopet steči za onim, zbila na tla, ga držala dokler se ni umiril, ga brez da bi mu namenila kak pogled ali besedo pripela na povodec.
Domov sva šla brez besed, bil je zelo priden, hodil tik ob nogi in me občasno gledal, jaz pa nisem nič rekla, samo tiho sva šla domov. Cel večer ni bil deležen nobene pozornosti.
Zjutraj sta šla, kot vedno, s fantom malo ven, potem je dobil svoj obrok, ki se ga ni dotaknil (pa od dneva ko smo ga dobili do tega dne je vedno hitro vse pojedel). Polno posodo mu je vzel čez 10 minut. Popoldan smo šli na dolg sprehod, se igrali z žogo in podobno - skratka normalen vsakdanji sprehod (s tem, da je pes fantu namenjal veliko več pozornosti kot meni). Zvečer, ko sem mu prinesla obrok, je počasi, počasi, poklapano pojedel.
Zdaj že normalno z velikim užitkom je hrano, tudi mene spet upošteva kot prej, tako da se mi zdi, da mi je smo zelo zameril, da sem ga kaznovala zaradi nečesar, kar se je njemu zdelo prav.

Kako pa vi in vaši psi? Vam je kateri že kaj zameril?
Logiran
Suni
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 44


« Odgovor #1 : četrtek, 20.01.2005 : 20:44:22 »


Sem se malo zatipkala...

Zdaj že normalno z velikim užitkom je hrano, tudi mene spet upošteva kot prej, tako da se mi zdi, da mi je SAMO zelo zameril, da sem ga kaznovala zaradi NEČESA, kar se je njemu zdelo prav.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #2 : petek, 21.01.2005 : 09:24:14 »

Meni se bolj zdi, da je bila tvoja kazen raztegnjena na predolgi rok, kajti praviš, da si ga ignorirala še cel večer  Shocked

Lp, Yo
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #3 : petek, 21.01.2005 : 11:56:56 »

Zgodil se je prvi pretep našega pubertetnika in še enega psa. Na srečo brez poškodb, zgledalo je (kolikor se je videlo v mraku), kot da se resno ravsata (začel je naš pes), skotalila sta se do neke žive meje, potem je drugi pes zacvilil in jo pobrisal stran. V meni je bilo precej adrenalina (tega psa je že prej srečal in sta se sprejemljivo obnašala), zato sem našega (ko sem ju kriče dohitela), ki je hotel zopet steči za onim, zbila na tla, ga držala dokler se ni umiril, ga brez da bi mu namenila kak pogled ali besedo pripela na povodec.
Domov sva šla brez besed, bil je zelo priden, hodil tik ob nogi in me občasno gledal, jaz pa nisem nič rekla, samo tiho sva šla domov. Cel večer ni bil deležen nobene pozornosti.
Zjutraj sta šla, kot vedno, s fantom malo ven, potem je dobil svoj obrok, ki se ga ni dotaknil (pa od dneva ko smo ga dobili do tega dne je vedno hitro vse pojedel). Polno posodo mu je vzel čez 10 minut. Popoldan smo šli na dolg sprehod, se igrali z žogo in podobno - skratka normalen vsakdanji sprehod (s tem, da je pes fantu namenjal veliko več pozornosti kot meni). Zvečer, ko sem mu prinesla obrok, je počasi, počasi, poklapano pojedel.
Zdaj že normalno z velikim užitkom je hrano, tudi mene spet upošteva kot prej, tako da se mi zdi, da mi je smo zelo zameril, da sem ga kaznovala zaradi nečesar, kar se je njemu zdelo prav.

Kako pa vi in vaši psi? Vam je kateri že kaj zameril?


Pes ti ni nič zameril, samo ker si se čudno vedla, se ni sprostil oz je bil "zaprt" in nesiguren, ker ni vedel kaj je narobe.
S tem ko si ga držal a, dokler se ni umiril je bilo to to , in s tem bi morala zaključit oz psa pohvalit za umirjanje, ter sprostit.
Vse nadaljnje kuhanje je preveč skrivnostno celo za moške primerke homo sapiensa ,kaj šele za pse..
Logiran
Suni
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 44


« Odgovor #4 : petek, 21.01.2005 : 12:54:47 »

Ja, okej, mogoče je bilo res preveč. Sem bila v pasji šoli opozorjena, da bo v starosti okoli 15. meseca postal agresiven in da ga nikakor ne smem pohvalit, tudi ko je vsega konec (ne glede na to kateri pes je začel).
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #5 : petek, 21.01.2005 : 13:20:05 »

Ja, okej, mogoče je bilo res preveč. Sem bila v pasji šoli opozorjena, da bo v starosti okoli 15. meseca postal agresiven in da ga nikakor ne smem pohvalit, tudi ko je vsega konec (ne glede na to kateri pes je začel).

Mene so pa učili, da se psa kaznuje, potem pa zahteva spet tisto, kar je sam prekinil. Npr. pes ima ukaz "sedi", pa vstane in se zažene v psa. Ti greš po psa, ga kaznuješ in mu daš ponovno ukaz "sedi". Čez nekaj časa daš psu sprostitveno povelje in ga močno pohvališ.

Torej v tvojem primeru bi jaz naredila tako: ko bi prišla do psa, bi ga kaznovala (jaz bi ga na drugačen način kot ti). Ko bi se pes umiril, bi pa sledila pohvala z moje strani. In potem normalen sprehod. In normalen večer.

Lp jana
Logiran
Suni
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 44


« Odgovor #6 : petek, 21.01.2005 : 13:48:58 »

V mojem primeru ni imel nobenega povelja, ker če ima povelje, ve, da ga ne sme prekinit. Ker smo psa že poznali, je dobil "pozdravi", kar pomeni, da gre lahko povohat, in običajno ostane pri tem, potem sta se začela repenčit in nato sta bila v klopčiču. Ni se zagnal vanj, napadel je. In zato sem ga tako grobo kaznovala, nikoli prej. Pač, jaz pretep smatram za njegovo najhujšo kršitev.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #7 : petek, 21.01.2005 : 17:10:11 »

Ja, okej, mogoče je bilo res preveč. Sem bila v pasji šoli opozorjena, da bo v starosti okoli 15. meseca postal agresiven in da ga nikakor ne smem pohvalit, tudi ko je vsega konec (ne glede na to kateri pes je začel).

Suni, mislim, da bi bilo zelo dobro, če bi zamenjala pasjo šolo...
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #8 : petek, 21.01.2005 : 19:59:34 »

Ja, okej, mogoče je bilo res preveč. Sem bila v pasji šoli opozorjena, da bo v starosti okoli 15. meseca postal agresiven in da ga nikakor ne smem pohvalit, tudi ko je vsega konec (ne glede na to kateri pes je začel).

V katero pasjo šolo pa hodiš in katero pasmo imaš?
Logiran
Suni
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 44


« Odgovor #9 : sreda, 02.02.2005 : 13:49:54 »

Sem se malo zakopala v literaturo (so me spodbudili vaši odgovori) in ja, tisto moje kuhanje je bilo čisto brez veze. Lahko bi bilo tudi škodljivo, tako da bom od zdaj naprej res malo bolj pazila. Pa saj v šoli so nam čisto prav svetovali (posebej  - SAMO za našega psa je bilo rečeno, naj ga ne hvalimo, če slučajno pride do spopada, ker je pač zelo dominanten, je pa mešanec malinois-nemški ovčar), ko je prišlo do spopada sem za moje pojme prav ravnala, tiste mule pa ne bom nikoli več vlekla.
Smo se pa zadnjič spet srečali na sprehodu s tem psom, naš je bil na vrvici in je onega samo povohal (se mu ni dalo posvečati pozornosti, ker sem imela frizbi v drugi roki), tako da me prav zanima zakaj sta se zadnjič zravsala...
Tako da šole ne misliva menjat (tisto »osnovno« sva tako ali tako (zaenkrat) zaključila), letos se bova morda vpisala v kak pasji šport, ker je naš falot zelo vodljiv.

LP.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #10 : nedelja, 11.03.2007 : 18:02:29 »

Zdravo Sunny!

Upam da še bereš kaj to. Tudi jas imam mešanca med nemškim ovčarjem in malinois-em. Je pa pes drugače zelo dominanten in zamerljiv
Logiran
DejanX
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #11 : ponedeljek, 22.10.2007 : 21:57:34 »

Glede psa ki je agresiven sem se pogovarjal z enim izmed najboljših učiteljev pasje šole v sloveniji... moj pes je skočil v njegovo psico v tistem sm ga vprašal kaj naj naredim da moj pes nebo več tako agresiven in mi je reko da vedno ko začne skakat in renčat v neko žival bodisi psa ali bodisi kaj druga mu moraš rečt sedi takoj za tem fuj in če utihne ga nekaj sekund po tistem pohvališ prvič mogoče po 3h sekundah drugič po 10ih sekundah tretjič spet malo dlje čakaš po možnosti še mu daš kak priboljšek če bo ga sploh hotel vzet resda je tudi odvisno od pasme in karakterja psa, ampak če je moj pes ki je pittbull TERRIER (trmasta pasma) poslušal bo pomoje tudi kak nemški ovčar al pa kateri drugi pes poslušal ni pa rečeno Smiley to je ena stvar kak lahko pesa naučiš da je tiho da ti ne začne renčat pa skakat na vse strani sredi ceste folk pa te samo gleda... Lp, Dejan
Logiran
AndrazM
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 89


« Odgovor #12 : torek, 29.11.2011 : 19:06:07 »

Mislim, da kazen ne zaleže pri psih: danes si bil poreden, pa ne greš v pasji park... ampak samo čimhitrejši popravek, torej na mestu in v trenutku "slabega" dejanja... Pes pa ne bo zameril...
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Pasje zamere
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines