mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 00:21:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: nemške doge 2 - čvek
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14]   Dol
Natisni
Avtor Tema: nemške doge 2 - čvek  (Prebrano 37822 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
LacenS
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #195 : nedelja, 01.07.2012 : 11:55:19 »

Hvala za odgovor...
psička bo pa zagotovo potem spet pristala pripeta na verigi ali pa bo kot starejša psica(mešanka) kasneje spuščena(na neograjenem dvorišču!) nekajkrat pač pobegnila, pa če bo sreča se ji ne bo nič zgodilo  Undecided...
Vurs bom obvestila, že zato, ker če ne bo nihče nikoli ukrepal se tudi ne bo nič spremenilo...
Najbolj sem žalostna zato, ker gre za osebo, ki v službi dela tudi s psmi...
lp
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #196 : nedelja, 01.07.2012 : 11:59:11 »

Seveda bi morala. Kot bi "morala" tudi vedeti kako in kje se psa kupuje. Zakaj ne ve, oz. zakaj se na to pozvizga, pa ... zal, se ena od mnogih. Se toliko bolj zalostno, ker bi od takega cloveka pricakoval, da deluje v korist zivali.

V Sloveniji ze posteno dlje kot desetletje dobijo v leglu rodovniskih starsev, ki imajo vzrejno dovoljenje in kjer sta paritev in leglo prijavljena, dobijo rodovnik vsi maldici. Ne glede na odstopanje od standarda, stevilo mladicev v leglu, morebitne zdravstvene tezave. Ce karikiram, rodovnik dobijo vsi mladici, ne glede na to ali je eden ali jih je trideset, ne glede na to ali je zelen, ima dve nogi ali sest. Ce so odstopanja od standarda prehuda, mladic v rodovnik dobi vzrejno prepoved. To je to.

Vcasih (ampak res vcasih) je rodovnik dobilo doloceno stevilo mladicev (ker je veljalo, da jih psica lahko preskrbi toliko in toliko), ostale, nadstevilcne pa se je uspavalo/pobilo/jih je vzreditelj zatajil in prodal brez rodovnika. Danes se od vsakega vzreidtelja, sploh tistih, katerih psice imajo stevilcna legla, pricakuje primerno oskrbo psice in dohranjevanje mladicev. Pobijanje mladicev ali evtanazija zdravih se steje kot mucenje zivali.

Ne glede na to koliko je psica stara in ne glede na to ali je rodovniska ali ne, morajo imeti nek papir o nakupu/prevzemu, skratka menjavi lastnika in psica bi morala biti tudi oznacena.
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: nemške doge 2 - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines