mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 11:02:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Higieniki in odstranjevanje mrtve živali...
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Higieniki in odstranjevanje mrtve živali...  (Prebrano 42481 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« : ponedeljek, 30.10.2006 : 16:01:57 »

Ali ima kdo kontak od higienikov za področje Ljubljane?

Baje, da je en kuža na Verovškovi, leži na boku, ne diha, tačke ima prekrižane...  Cry

Najbolje, da se higienike pokliče, ne?

Jana, prosim premakni me, če sem pisala v narobno nit...
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #1 : torek, 31.10.2006 : 11:42:45 »

oj!

naslednjič, če nimaš cifre kliči policijo, da se takoj ukrepa...mogoče je bil pa kuža še živ Undecided
Higieniki: 01 477 93 53

LP, Maja
Logiran
feminine
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 107


« Odgovor #2 : sreda, 01.11.2006 : 21:36:07 »

Mel, a je kaj novega? Je bil kuža tam, je še živ...?
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #3 : četrtek, 02.11.2006 : 09:25:41 »

Hvala. Bom javila, kaj je bilo s kužkom takoj ko izvem.

Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #4 : četrtek, 02.11.2006 : 09:33:12 »

Tudi jaz imam vprašanje v zvezi s to temo.
Če najdem kjer koli žival, ki bi se mi zdela mrtva, kam poklicati v primeru, da v občini ni organizirane te službe. Ali policijo ali dežurnega veterinarja, ali morda Komunalo, če gre za divjad morda Lovsko zvezo? Kje bo po vaših izkušnjah reakcija najhitrejša in najuspešnejša?
Logiran
amstaffka
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #5 : četrtek, 02.11.2006 : 09:52:07 »

Jaz sem pred časom našla mrtvo košuto. Poklicala sem policijo, ki pa je prišla šele čez slabo uro.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #6 : četrtek, 02.11.2006 : 10:17:15 »

amstaffka, to je blo dejansko hitro v primerjavi v primerjavi s kom drugim Grin

Če se ne ve koga klicat, je najboljš da se pokliče policijo, ker naj bi oni vedeli koga najprej poklicat.

LP, Maja
Logiran
aussie
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 93


« Odgovor #7 : četrtek, 02.11.2006 : 10:47:30 »

Jaz imam s higieniki (ljubljanskimi!) slabe izkušnje: na parkirišču pred službo je nekdo zbil mucko. Že dopoldne smo klicali higienike - nič. Še 1x smo poskusili popoldne, so obljubili, da pridejo - spet nič. Naslednji dan, ko sem šla spet mimo parkirišča v službo, je bila mucka še vedno tam. S sodelavko sva se odločili, da trupelce odpeljeva na Kliniko 300 kosmatih.
Higienikov pa raje ne kličem več, ker jim je očitno vseeno...
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #8 : četrtek, 02.11.2006 : 11:11:01 »

Pred časom se je pred našo klet zatekel kuža,ki je sicer dihal življenskih funkcij pa ni kazal. Poklicala sem veterinarja, ki je resnično takoj prišel,ker je bil ravno v našem koncu, po pregledu je ugotovil, da na žalost ni pomoči in je
kosmatinčka usmrtil in tudi poskrbel za njegov odvoz.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #9 : sobota, 13.10.2007 : 08:26:30 »

Pa sem nasla pravo temo!

Danes zjutraj sva se z Maticem peljala v trgovino in ob cesti videla povozenega psa! Matic mi je takoj povedal, da je pes ze od vceraj tam, ker ga je videl, ampak vceraj so okoli psa stale tri majhne puncke in se pogovarjale, zato ni posumil, da bi s psom lahko bilo kaj narobe (pes lezi na boku). Danes pa je bil v istem polozaju kot vceraj. Mimo so se tako danes zjutraj kot vceraj (in celo noc) sprehajali ljudje (to je namrec na poti, kjer jo vsakodnevno prehodijo tisti, ki gredo v cerkev - v casu pred maso se kar valijo truce ljudi tu mimo). Pa so ljudje ocitno tako brezbrizni, da niti higienike niso poklicali. Ne morem verjeti!!! Pes pa lezi ob glavni Zaloski cesti!!!

Obup! sram sram sram Jaz sem takoj poklicala higienike in upam, da bodo po psa cimhitreje prisli!!!

Ursa
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #10 : sobota, 13.10.2007 : 11:43:41 »

Higieniki imajo 48 ur časa, da pridejo po mrtvo žival.
Logiran

Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #11 : sobota, 13.10.2007 : 12:08:42 »

Meni so enkrat rekli, da ne morejo po povoženo mucko, ker je ležala na obvoznici in, da se nimajo tam kje ustavit (res ni odstavnega pasa, to je ta trznisko - črnuška hitra cesta, ki pelje v tomačevski rondo)?  Huh
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #12 : sobota, 13.10.2007 : 12:21:09 »

Meni so enkrat rekli, da ne morejo po povoženo mucko, ker je ležala na obvoznici in, da se nimajo tam kje ustavit (res ni odstavnega pasa, to je ta trznisko - črnuška hitra cesta, ki pelje v tomačevski rondo)?  Huh

Avtoceste ima cez DARS ... in mors njih poklicat! Preverjeno. Sem enkrat klicala, ker je bil povozen muc takoj, ko se zavije na avtocesto in so mi higieniki rekli, da moram dars poklicat, pa so prisli!

Za psa o katerem sem pisala sem se pa s prijateljico pogovarjala in je rekla, da je klicala higienike vceraj popoldne in da bodo prisli. No, mogoce je pa le se kdo klical, pa se vedno niso prisli po psa. Ce imajo casa 48 ur, potem ga lahko poberejo do jutri popoldne.
Kar malo cudno, glede na to, da pes lezi sredi plocnika!

Ursa
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #13 : sobota, 13.10.2007 : 12:24:37 »

Avtoceste ima cez DARS ... in mors njih poklicat! Preverjeno. Sem enkrat klicala, ker je bil povozen muc takoj, ko se zavije na avtocesto in so mi higieniki rekli, da moram dars poklicat, pa so prisli!

Ne, ne, ni avtocesta, sem malo čudno mogoče napisala. To je hitra cesta smer npr. Črnuče - Tomačevo, katera se nadaljuje v tomačevski rondo.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #14 : sobota, 13.10.2007 : 12:36:20 »

Ne, ne, ni avtocesta, sem malo čudno mogoče napisala. To je hitra cesta smer npr. Črnuče - Tomačevo, katera se nadaljuje v tomačevski rondo.

Tudi dovozi na avtoceste pasejo pod DARS in prav tako obvoznice in dovozi na obvoznice. Mislim, da bi tudi ta cesta spadala pod dars ... oni ne da ne morejo, ampak morajo odstraniti zival zaradi varnosti voznikov!!!

Lp, Ursa
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Higieniki in odstranjevanje mrtve živali...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines