mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 07:20:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Higieniki in odstranjevanje mrtve živali...
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Higieniki in odstranjevanje mrtve živali...  (Prebrano 42505 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #75 : četrtek, 21.05.2009 : 20:21:25 »

Danes so v roku nekaj ur Lj higieniki prisli iskat ubogo macjo pasteto v Fuzinah, na cesti pri koncni postaji busa st. 20.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #76 : četrtek, 21.05.2009 : 23:13:59 »

Prvič javljeno jim je bilo pa že včeraj zvečer (kolegica, ki me je klicala za telefonsko jih je obvestila) Undecided
Logiran
the_girl
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 996


« Odgovor #77 : ponedeljek, 22.06.2009 : 11:04:57 »

h) Enota Kranj
- Tel. številka: 04 2770611
- Tel. odzivnik: Posredovanje
- Posredovanje dežurnemu higieniku: Varnostna služba aktivira dežurnega higienika

Imajo oni pod kontrolo celotno Gorenjsko?
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #78 : ponedeljek, 22.06.2009 : 13:49:35 »

aha! Jst vedno pokličem 112, ampak če rečete, da je tole zgoraj bolj kul in hitreje, bom pa to klicala (pa res prosim onega zgoraj, da mi ne bi blo treba lih skoz, lepo lepo prosim....)
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #79 : ponedeljek, 22.06.2009 : 15:18:06 »

Ja.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #80 : ponedeljek, 22.06.2009 : 15:19:38 »

Jaz pa moram povedati, da sem pred časom naletela na povoženo muco, ki je bila še živa in je ležala sredi zelo prometne ceste. Hotela sem ji pomagati in jo sama odnesti s ceste, pa se nekako nisem upala, da ne bi naredila še več škode ali pa da ne bi še mene povozilo in moram povedati, da sem vsaj petnajst minut klicala sem in tja (kot da sem jaz povozila to muco) in nikjer niso bili pristojni za pomoč. No, čez čas sem le našla nekoga, da so muco odnesli. Se mi pa zdi zelo grdo od tistih ki žival povozijo, da ne pokličejo koga ki bi ubogi živalici pomagal.


Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #81 : torek, 23.06.2009 : 14:10:42 »

Lynn, če smem vprašati - koga pa si našla? Sprašujem, kam poklicati, če vidiš ranjeno žival na/ob cesti, pa nimaš možnosti prevoza do veterine?
To se mi je namreč enkrat zgodilo, pa sem šla peš kakih 4km do lokalnega veterinarja. Drl se je kot jesihar, pa sem si mislila:"Dobro, nekaj še bo..vsaj tiho ni.." ..In res, imel je samo zlomljeno prednjo tačko, vet ga je oskrbel in Nikolina je šla v nov dom k mojim sorodnikom.
Kaj pa, če je to nekje povsem bogu za hrbtom in se peš z mucem/psom v naročju res ne da nikakor do vet-a?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #82 : torek, 23.06.2009 : 14:13:38 »

Morda ti bo pomagalo tole - http://www.mojpes.net/modules/pomoc/article.php?storyid=190
Logiran

kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #83 : torek, 23.06.2009 : 14:18:48 »

Zelo uporaben članek. Hvala, Jana.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #84 : torek, 23.06.2009 : 14:18:56 »

Najprej so mi vsi govorili da za to niso odgovorni, potem pa je ker sem težila in težila je prišel en veterinar iz Viča (mislim vsaj da je bil od tam ampak ne me za besedo vzet, ker od takrat je že par let in po pravici povedano se ne spomnim več dobro).
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #85 : torek, 23.06.2009 : 14:32:24 »

Lynn, policijo si klicala?
lp
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #86 : torek, 23.06.2009 : 17:26:23 »

Ne, samo veterinarja. V bistvu sploh nisem vedela da je treba poklicati policijo..
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #87 : torek, 23.06.2009 : 17:30:04 »

Ne, samo veterinarja. V bistvu sploh nisem vedela da je treba poklicati policijo..
oviranje prometa Wink
saj, potem smo pa mi čudni, ko želimo na vsak način do poškodovane živali prit Roll Eyes
nočem vedet koliko se jih je mimo peljalo ki so si mislili; eh bo že, bo pa ena mačka manj...
jaz tega ne razumem, kot da sem butasta??!  Huh
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #88 : torek, 23.06.2009 : 17:40:52 »

Aja, no sej zdej sem si prebrala še zgoraj omenjeni članek, tako da sem bolj osveščena glede te teme.. Mi je bilo pa takrat prav grozno, mislim muca je bila očitno povožena čez zadnji del, ker je imela dvignjeno glavo in kot da bi prosila - "naj mi kdo pomaga". Še danes jo imam pred očmi, ful boga res. In bogve koliko časa so ljudje vozili mimo in jim ni bilo mar, druga stvar ki se mi zdi pa še zdaj grozna, je pa ko so eno muco čist razvozili in je ostal na koncu od nje samo še kožušček. Grozno, res. Ampak po mojem mnenju ne bi bilo toliko povoženih muc, če bi jih ljudje imeli samo v stanovanju. Pri nas je ena gospa, ki jo jaz imenujem kar zbiralka živali, ker ima dva psa (ta tretji ji je ušel) in pet muc. Te muce in psa potem hodijo za njo, nič privezana, se zaganjajo v moja dva psa, večkrat izginejo za par dni in po neki čudni sreči jih do sedaj še ni povozilo. Ampak taki so nekateri. Saj super da je pripravljena posvojiti pse in muce, samo naj potem za njih tudi skrbi..
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #89 : torek, 23.06.2009 : 18:10:47 »

aha! Jst vedno pokličem 112, ampak če rečete, da je tole zgoraj bolj kul in hitreje, bom pa to klicala (pa res prosim onega zgoraj, da mi ne bi blo treba lih skoz, lepo lepo prosim....)
no ne vem, no...sem danes klicala ono številko od higienikov, pa mi je odzivnik povedal, da kličem neobstoječo številko. In sem poklicala na 112, prosila, če mi dajo številko kranjskih higienikov, pa so vprašali, zakaj, sem lepo povedala in potem mi je rekel, naj ostanem kar na vezi, da me preveže...in sem čakala na mobitelu 5 minut, no potem sem jih pa le dobila. 1 od obeh povoženih ježev, za katere sem klicala, je bil malo čez 15h, ko sem se spet peljala tam mimo, odstranjen, 1 je pa še kar ležal sredi ceste.
Ne vem, no - a je ta cifra, direktna in neposredna, ki naj bi nudila hitrejše ukrepanje, državna tajna a kva? Shocked
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Higieniki in odstranjevanje mrtve živali...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines