mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 22:27:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: MIKROSPORIJA
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: MIKROSPORIJA  (Prebrano 45564 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
roti
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« : sobota, 29.11.2003 : 20:58:04 »

Ojla,


Vsi, ki ste se kdaj soočili s to boleznijo, prosim da napišete svoje izkušnje...
Našo Pupo smo dal testirat, ker mi je pred parimi dnevi sporočila znanka, da jo je njen pes nekje staknil, in ker smo se z njima spehajali, se bojim da jo je tudi Pupa...
Vem da je zadeva nalezljiva in neprijetna in da se zdravi dolgo, tudi pri ljudeh, zato smo doma uvedli pevidnostni ukrep za crkljanje....lateks rokavice.....
Držite pestke in tačke, da bo test negativen....



Lep dan
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1 : sobota, 29.11.2003 : 21:13:39 »


Držite pestke in tačke, da bo test negativen....


Pri nas držimo 2 pesti in kar 12 tačk, da bi bil test negativen  Grin Grin

A ni mikrosporija bolezen mačk? Ali jo lahko dobi tudi pes?

Lp Jana
Logiran
roti
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #2 : sobota, 29.11.2003 : 21:18:41 »

Oooooo, hvaaalaaaa, upam da bo to pomagalo kaj...

Sicer pa, ja, pes se lahko okuži in zdravljenje je doooolgo (3 mesece). pa še kar drago (odvisno od teže psa). Največje sra...e pa je, da je zelo nalezljivo in gre tudi na človeka, najraj na ženske in otroke....zadeva ni tako nedolžna, celo zoprna zna bit, če se ti naseli v lasišče.....


No, ja, hvala še enkrat, bom pa sporočala kako je...


papa
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #3 : sobota, 29.11.2003 : 22:06:16 »

Roti, držimo tačke za tvojo Pupo. Kdaj pa bodo reziltati?
Logiran
roti
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #4 : sobota, 29.11.2003 : 22:24:41 »

Oj,


v roku 4-21 dni. po 4 dneh se vidi, ali je zadeva  pozitivna, kar pomeni 100% obolelost, drugače pa se to razvija v laboratoriju tudi do 21 dni. težki dnevi so pred nami...
Logiran
Ivana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #5 : nedelja, 30.11.2003 : 22:35:56 »

Ko so bili moji psi stari približno 1,5 leta smo se soočili s to boleznijo. Najprej je psička dobila tak tipičen krogec na ušesu, kjer ji je izpadla dlaka in vedela sem, da je to to. Šli smo k veterinarju, ki je diagnozo le še potrdil. Test z Woodovo svetilko je bil kljub temu negativen (je le 50% zanesljiv).Ampak ni bilo panike. Parkrat sem jih okopala v Zonitonu, pa dobivala sta tablete Lamisil in pa mazali smo s kremo Lamisil (humani preparat). Od domačih ni zbolel nihče, pa so to pravi sobni kužki, ki so stalno v stiku z mano. Preiskava se včasih zaključi že po 10 dneh, in sicer če Microsporum kaj preraste.

Lp, Ivana  
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #6 : torek, 02.12.2003 : 21:15:57 »

Najina NO je pred časom imela otekel smrček in je težje dihala. Veterinar je rekel, da je možno tudi, da bi imela mikrosporijo. Nisem mogla verjeti, da bi to tudi lahko bil znak. Je pa opozoril, da naj je ne lubčkamo ravno okrog smrčka in naj ji ne pustimo, da ona nas "lubčka", naj se preveč "tesno" ne crkljamo, itd. V glavnem, NI bila mikrosporija! Hvala bogu! Je pa rekel, da se psi lahko nalezejo, če so v tesnejših stikih z obolelo mačko, psom. Baje se ne naleze kar tko po zraku... Ja, za ljudi pa je skrajno neprijetna in dolgotrajna (po vet. pripovedih)... Upam, da bo test neg....4 pesti in 8 tačk  Smiley. LP
Logiran
lena_as
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #7 : sreda, 03.12.2003 : 11:32:35 »

čao!

Zelo bi vam bila hvaležna, če bi povedali kaj več o tej bolezni. Sindromih, posledicah ,...

hvala
lp
alenka
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #8 : sreda, 03.12.2003 : 22:23:11 »

Hello!

Na žalost sem že imela izkušnje z mikrosporijo, sicer pred 10 leti, a mislim, da se od takrat ni kaj dosti spremenila. Dobila jo je ena od naših mačk, ki smo jo parili z okuženim samcem (tega žal nismo vedeli). Mikrosporijo je prenesla še na ostali dve mački in nažalost tudi na mojo mamo, sestro in mene. Oče je ni dobil, ker imam moška koža malo drugačen pH in ni tako dovzetna.

Za mačke nam je veterinar rekel, naj jih raje uspavamo, ker je pri tako dolgi dlaki (imeli smo perzijke) upseh zdravljenja skoraj ničen. Mama se seveda ni strinjala, doma smo jih postrigli na kratko (razen po glavi- zaradi brkic), mazali flekec s kremo in jim dajali tablete. Tudi me tri smo jemale tablete, mislim, da kar 3 ali 4 mesece. Flekec je bilo treba tudi mazat in pokrivat z gazo, da se ne bi razširil še kam drugam.

Po ozdravitvi ni bilo nobenih posledic, na srečo. Mačke so po tem živele še dolgo, če pa bi poslušali veterinarja, bi se lahko od njih poslovili že takrat.

Upam, da sem kaj pomagala.
Lep pozdrav,
Tina
Logiran
roti
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #9 : četrtek, 04.12.2003 : 06:44:17 »

Resnično hvala vsem za svoje izkušnje in nasvete...Pri nas doma se ni še nihče okužil, kužiko mažemo s kremo in sedaj čakamo samo še sporočilo od veterinarke, ali je pozitiven test ali ne...Tako da smo kar malo na trnih vsi skupaj in trpimo namesto da bi se crkljali....


Hvala iz srca vsem
Logiran
Ivana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #10 : četrtek, 04.12.2003 : 11:47:14 »

A ste pri Pupi naredili tudi test z Woodovo svetilko? Ali ima kakšna drugačna znamenja, mesta brez dlake, ki se večinoma pojavijo po glavi, ušesih ali prednjih tacah? Jaz mislim, da se pa tako hitro spet ne "nalezejo".

Lp, Ivana
Logiran
roti
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #11 : četrtek, 04.12.2003 : 19:25:16 »

Ja, test z Woodovo svetilko je bil narejen, je sicer bil pozitiven, vendar nekako premalo svetleč da bi lahko potrdila diagnozo. Je pa tudi vzela ostružek kože in po pregledu le-tega je rekla, da ima lhko nekaj na d...ene nenevarne zajedalce, ki se niti ne zdravijo, ker pomrejo (ali nekaj takega) sami od sebe....In mi še čakamo....
Danes oz. včeraj je minilo 4 dni, torej tisti kritični dnevi, ki bi pokazali 100% okuženost, in rezulatov še ni, oz. se spore še niso prerasle.....

Aja, ima, dve goli mesti, na katerih je prvi test (slaba 2 meseca nazaj) pokazal alergijo na neko vsebino v hrani.....Eno mesto je na glavi, drugo na gubi pri zadnjih tacah....


To, da ni tako nalezljiva, pa smo opazili tudi sami, saj se ne moremo upreti učkom, ki prosijo za čohanje.....je pa res, da je malo zreducirano vse skupaj



pa lep dan
Logiran
Ivana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #12 : četrtek, 04.12.2003 : 21:49:59 »

Verjetno je tisto na d.... demodex, ki je normalni prebivalec pasje kože, le v določenih pogojih se preveč "razraste". No, upam, da nimate mikrosporije in očitno ste na dobri poti, da je res tako.

Lp, Ivana
Logiran
roti
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #13 : petek, 05.12.2003 : 17:10:41 »

Pozdravljena,

Prav imaš, zato bi tudi tebe prosila, če bi skopirala to stran kozt link, ker to znaš. jaz pa ne.
Sicer pa takrat NI bila pozitivna nizi na Woodovo svetilko, ker sem jo peljala par dni prej na pregled zaradi dveh plešastih flekov ki ju je imela. In rezultat pregeda je bil "alergija na hrano".
To, da smo se ene parkrat družili s psom, ki je zbolel za mikrosporijo, sem pa izvedela prejšnji teden, tako da upam, da ni potrebnega nobenega strahu....

Vseeno pa je res, da bi se obupno počutila, če bi kdorkoli povedal, da se je res kaj začelo razvijat. Čeprav naj se ne bi pes okužil, če bi imel opravljena 3 cepljenja, in ne bi DIREKTNO S ŠAP lizal vlago, po kateri je hodil in je prej tam ležal, uriniral, se slinil okužen pes ali mačka......

Hvala Urška za opozorilo, saj mi ni na kraj pameti padlo, da bi tja tudi napisala, saj sem bila mnenja da so .com in .net forumovci eno in isto......




Pa lep dan....
Logiran
roti
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #14 : petek, 05.12.2003 : 17:16:59 »

Urška, ne bo potrebe po pomoči, mi je že uspelo.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: MIKROSPORIJA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines