mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 20:48:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: MIKROSPORIJA
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: MIKROSPORIJA  (Prebrano 45571 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Tarabas
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 70


« Odgovor #45 : petek, 24.09.2004 : 08:18:58 »

linchaich,
meni se tudi zdi, da to ni mikrosporija, ker že na sliki drugače zgleda. Tisto, ki sem jo jaz vidla na enem rotwailerju je zgledalo kot okrogel rdeč flek in dlaka je bila kot postrižena, na sredi je pa ni bilo. Sploh pa psi bolj redko zbolijo.
Pojdi vseeno na pregled, že zaradi svoje varnosti.
lp
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #46 : petek, 24.09.2004 : 08:19:43 »

Aja, kaj pa jaz? Sem tudi prenašalka na druge pesjane?
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #47 : petek, 24.09.2004 : 08:21:10 »

Uf, malo sem se pomirila, ampak gremo pod lucko!
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #48 : petek, 24.09.2004 : 08:33:40 »

Linch in Maj,
moj pes je imel mikrosporijo, pa lampa ni pokazala nič, šele test je potrdil sum.
Lišaji praviloma niso srbeči, ni pa nujno, lahko tudi srbijo.
Pelji jo čimprej na testiranje.

Mikrosporija se kaže v različnih oblikah, torej ni le enega ali dveh tipičnih zunanjih znakov, so tudi atipični oziroma redkejši zunanji znaki.

Če nekdo "pokasira" trose je najhitrejša inkubacijska doba za izbruh cca. 10 dni, seveda če so pogoji za razvoj glive idealni.  A tudi to ni pravilo. Spore lahko leta čakajo na idealne pogoje za razvoj in ko ga najdejo, potem pa "jura juriš".

Kako postopati v primeru izbruha te bolezni, pa sem že pisala na sosednjem forumu. Vse to kar sem tam napisala je skupek informacij pridobljenih na podlagi "teženja" 3 vetom, 2 splošnima zdravnikoma za ljudi in 2 farmacevtkama.

Tukaj je link http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?t=4357

Resnično upam in držim pesti, da bo test negativen.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #49 : petek, 24.09.2004 : 08:35:24 »

Maj,
prenaša se z živali na ljudi in obratno. Ja, lahko si prenašalka.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #50 : petek, 24.09.2004 : 08:39:31 »

Linch,
šele zdaj sem opazila tvoje vprašanje.

Ne, ne zdi se mi mikrosporija, a vseeno, kot sem že napisala, ta bolezen se lahko kaže na različne načine.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #51 : petek, 24.09.2004 : 09:01:28 »

Hvala za odgovore!

Drejci, sem prebrala kar si napisala na comu! Ampak ... ce gre za mikrosporijo ... smo opleli! Imamo namrec tapison! Sad Undecided Lips Sealed !

Ok, jokali bomo po tem, ko bomo dobili odgovor od veta!

Kaj naj sedaj cistim tapison in ce - s cim! Hudica sem jezna!

Pa od kje bi lahko to prislo?!?! Spet sem jezna na potepuske pse ... edino njih lahko krivim!!! Lips Sealed Ker z macki niti slucajno nista bili v "direktnem" stiku (pa se od dalec se grdo gledajo!)!

Se eno vprasanje! Lahko to dobimo v travi?
Lahko to dobijo psi, ki hodijo po isti poti na sprehod kot mi? Ce ja, kako naj jih zascitim oziroma kako naj jih zascitijo lastniki? Naj jih okopajo preventivno - z Oronazolom - je to tudi za zivali?
Seveda ce gre za mikrosporijo?

Malo sem ze zmedena! Undecided


Maj!

Imas kaksne slike ... da vidim kako to izgleda pri vas!
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #52 : petek, 24.09.2004 : 09:20:52 »

Linch,
napisala ti bom tako, kot so mi rekli veti, ker sem postavila popolnoma enako vprašanje.
Ne, spore ne ležijo vsepovprek po travi. Možnost bi bila, da sta se valjali ali vtikali nos tja, ker so se nahajale dlake okuženega psa, ker spore se držijo dlake ali odpadle kože. Vendar pa je takšna verjetnost zelo majhna.
Po vsej verjetnosti sta prišli v stik z obolelo živaljo, ki je samo prenašalec (pri teh ni vidnih zunanjih znakov bolezni, ker sami ne obolijo, le prenašajo). Obstaja tudi možnost, da ju je počohal človek, ki je imel na roki spore od svoje živali. A vse to so le ugibanja. Ne jezi se na potepuške pse, ker sta tvoji lahko fasali tudi od enega razvajenega foteljaša.
Moram priznati, da sama nisem pogruntala, kje je pobral moj pes.

Z Oronazolom lahko okopaš in sebe in oba psa. Samo opozarjam te, da posebno pozornost posvetiš izpiranju, ker je zadeva agresivna.

Za tapison - Virkon S. Ne dela čudežev, a vseeno zmanjša možnost ponovne okužbe.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #53 : petek, 24.09.2004 : 10:05:17 »

Živjo,

če je mikrosporija (če ni, pa ne bo škodovalo), lahko namažeš večkrat dnevno z Lamisilom - to je krema, ki jo dobiš v lekarni in jo za zdravljenje glivičnih obolenj, med katera spada tudi mikrosporija, predpisujejo tudi zdravniki. Drugače je krema za zdravljenje mikrosporije tudi Daktarin. Če v resnici je mikrosporija, se psihično pripravi na to, da je zdravljenje kar dolgotrajno, nalezljiva pa je ta bolezen zelo.

Lp in uspešno zdravljenje
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #54 : petek, 24.09.2004 : 10:12:21 »

linch, meni vasi fleki izgledajo natanko taki kot jih je imela Spela, ko smo imeli probleme s kozo. So pa ti fleki nastali iz majhnih pikic, ki so kasneje postale mozoljcki, potem iz njih pa taki lisaji.
Spela je takrat jedla Bosch... Lahko gre za alergijo na karkoli (trava, mleko, ....), lahko je demodex, lahko je od kaksne svinjarije, od vode, vzrokov milijon...
Pojdi k vetu, naj pregleda. Verjetno bodo za vsak slucaj pogledlai pod woodovo lampico in testirali na demodex. Lahko je alergija.
Poklici Kotnikovo v Mestni Log in se dogovori za obisk.
lp, drzim pesti, da je ok.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #55 : petek, 24.09.2004 : 10:26:36 »

TagTu in Maja hvala!

Bom sprocila kako bo ... pa poklicem se prej na kliniko, ce bo popoldne delala Kotnikova, drugace pa Pavlinova ali Tuzonova!

Maja! Glede na to, da pravis, da je Spela jedla Bosch, pa je mozno tudi od tega ... ker je bila edino to sprememba v prehrani (in kot sem ze napisala Sattisfaction)!

Upam, da bojo vase (in tudi moje) pesti "zmagale"! Grin
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #56 : petek, 24.09.2004 : 10:36:39 »

Ursa, mogoče bodo tebi in tvojima pesjankama pesti pomagale, nam najbrž ne več tako. Po tlf mi je vet. rekel, da sem zelo dobro opisala mikrosporijo. Mora pa videt in naredit test  Lips Sealed Lips Sealed
Kje in kako je dobila mi ni jasno. Res pa je, da smo nekaj dni driskali..ampak takrat smo bili doma...mogoče je tedaj bila bolj dovzetna..ne vem Cry
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #57 : petek, 24.09.2004 : 10:43:21 »

Maj!

A imas kaksne slike - ker me res zanima kako pri vas to zgleda!

Pa drzimo tudi za vas pesti ... ce ze prepreciti ne moremo, pa vsaj za to, da bo hitro mimo, pa da se ne bo na vas preneslo!
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #58 : petek, 24.09.2004 : 10:45:43 »

Za obe stiskam pesti, da niste dobili mokrosposrije.
Linchaich: potem jutri prides sama?
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #59 : petek, 24.09.2004 : 10:49:02 »

Ursa, nimam slikc... Cry
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: MIKROSPORIJA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines