mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 08:29:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: MIKROSPORIJA
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: MIKROSPORIJA  (Prebrano 45573 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #60 : petek, 24.09.2004 : 20:57:37 »

Evo nas! Maja, ti bom odgovorila kar tukaj! Grin

NIMAMO MIKROSPORIJE - KOK SMO SRECNI!  Grin Grin Grin

Po vsej verjetnosti gre za alergijo ali na hrano ali pa na travo!

Joj, smo srecni! Grin

V glavnem jutri se vidimo! Grin

Hvala vsem za nasvete! Hvala, hvala, hvala! Wink Cheesy Grin

Drzimo pa pesti za Maj-a, ker so na zalost okuzeni! Drzimo pesti, da se hitro pozdravite! Wink Pa lupca vasi punci! Kiss
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #61 : petek, 24.09.2004 : 21:05:44 »

Linch, me veseli, da si se izognila tej nadlogi.  Wink

Maj, vam pa želim čimprejšnje ozdravljenje.  Ni tako grozno, kot se zdi na prvi pogled.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #62 : ponedeljek, 27.09.2004 : 06:32:05 »

Veterinarsko potrjena mikrosporija  Cry Lips Sealed Zaj se mažemo in goltamo tablete. Najbolj pa jokamo in stokamo, ker imamo omejeno gibanje. To je še najtežje .... Pa tudi mažemo se ne hudo radi.
Sem bila pa presenečena nad odnosom veterinarja...prišel je v ambulanto izven svojega delovnega časa in delovnega časa vet. ambulante. Zdaj vsaj vem približno od kod mikrosporija pri nas Undecided Undecided V ulici, nekje 300 m zračne linije od nas, so imeli pred meseci mačkoni mikrosporijo, tam pa zahaja naša pesjanska kolegica...
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #63 : ponedeljek, 27.09.2004 : 07:52:15 »

Maj!

Drzimo pesti, da boste kmalu zdravi! Wink Upam, da si obvestila vse, ki bi to lahko imeli ali pa ki so samo prinasalci (vasa pesjanska kolegica)! Undecided
Cim hitrejse okrevanje, da boste lahko kmalu spet divjali s pasjimi prijatelji! Grin

Naj povem, da je imela take fleke (kot na sliki od mojih punc) tudi ena psicka (srecala sem jo na razstavi), dobila jih je pa od Boscha! Undecided
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #64 : ponedeljek, 27.09.2004 : 08:14:34 »

Ursa, obveščeni vsi naokol...
Drejči, hvala za vse nasvete. Panika me je minila (če je bila to panika). Pa ne, da je mene toliko strah okužbe, vedela sem, da bo najtežje sprejela Gala. Da jo vidite, kako žalostno me pogleda, ko pridem s tistimi rokavicami na čohanje. Potem se vsede in se me s prvimi tacami oklene in drži  Cry Cry Včeraj je imela za večerjo dodatek...ribice..in? Šla je k skledi, voh, voh in nazaj k meni.  Lips Sealed Lips Sealed Ostala sem pri njej. Nisem slišala njenega joka od prve noči  sram. Na sprehod hodimo zvečer, ko smo prepričane, da ni nikjer nikogar. A to ni isto.
 Pa naj bi še kdo reče, da pes ne čuti!!!
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #65 : ponedeljek, 27.09.2004 : 08:24:37 »

maj.
Drzimo pesti in tacke, da bo cim hitreje minilo...
m.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #66 : ponedeljek, 27.09.2004 : 09:24:29 »

Maj,
saj bo minilo. Zelo dobro poznam kako hudo je, ko psu ni jasno zakaj je kar naenkrat tako "zapostavljen".
Samo ena stvar me je pa zmotila. Zakaj mora, zaradi dveh flekov, jesti tablete. Nam jih (zaradi enega fleka) ni hotel dati, ker naj bi bile zelo škodljive za jetra (če sem si prav zapomnila). Vet je rekel, da jih dajo edino v primeru, če je prizadeta večja površina kože.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #67 : ponedeljek, 27.09.2004 : 09:46:52 »

Hm, dal mi je tablete samo do sobote, da bomo videli v soboto na kontroli. Na gobčku ima en flek, pa pri levem očesu, (to je bilo oreng zeleno pod lučko) na zadnji tački se pa že tudi opazi sprememba....
Samo ne me vprašat, zakaj sem čakala tako dolgo do obiska vet.  Lips Sealed Lips Sealed Pa še bi najbrž, če ne bi v petek videla Uršino vprašanje sram sram. Bom pa v prihodnosti najbrž panično obiskovala ambulanto.
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #68 : ponedeljek, 27.09.2004 : 09:51:05 »

Drejči, kaj ste se potem pri vas znebili mikrosporije "samo" s kremo?
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #69 : ponedeljek, 27.09.2004 : 10:11:34 »

Jap, samo s kremo.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #70 : torek, 28.09.2004 : 18:48:09 »

Živjo!

Pred časom je bil objavljen članek KONEC NAŠE NAJVEČJE MORE, ki govori o tem, da se pri psih in mačkah, ki so jemali tablete mikrosporija ni pojavila.
Sem iskala po netu pa nisem našla. Bom preverla kdo je to napisal.

lp
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #71 : sreda, 29.09.2004 : 15:52:41 »

TUKAJ JE PA ŠE POVEZAVA:

http://www.showcatsonline.com/program_and_ringworm.htm

LP
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #72 : sreda, 29.09.2004 : 15:58:15 »

pA ŠE ENA POVEZAVA:

http://www.electronicipc.com/journalez/detail.cfm?code=04290022171013


LP
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #73 : sreda, 29.09.2004 : 16:14:21 »

S,
imam doma tele Program tabletke - neuporabljene.  Tisto o eni tabletki in vse bo rešeno je čisto nakladanje.
Sem takrat v navalu panike pokupila vse kar je bilo in ni bilo možno nabavit za boj proti mikrosporiji.
A sem pametno sedla v kot in počakala, da napad panike mine.  Shocked Ker bi drugače moj ubogi pes moral pogoltniti kamion tablet in kar cedilo bi se za njim od vseh krem in "žaub", ki sem jih navlekla domov za končni obračun s to nadlogo od mikrosporije.  Tongue

Lamisil je bil čisto dovolj, poleg Oronazola. Je pa res, da smo takoj odreagirali, ko se je bolezen pojavila in se ni imela časa razbohotiti.

Vso navlako nisem uporabila iz enega razloga. Vsi, veterinarji in splošni zdravniki, so me opozarjali, da imajo vsa ta zdravila kar nekaj stranskih učinkov in da res ni pametno pretiravat, če ni nujno potrebno in da naj ga ne "serjem" z nekakšnim preventivnim dajanjem tablet (to je veljalo za drugega psa, ki ni obolel), ker bom naredila več slabega kot dobrega.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #74 : četrtek, 30.09.2004 : 06:50:09 »

Vas zanima kakšno je stanje pri nas?
Veselo se mažemo (se pozna, da je Gala ženskega spola), ampak ni nam pa čisto nič jasno, zakaj smo zaprti kot za kazen...kot da smo ušpičili res kaj takoooo groznega... No, nekako tako se najbrž počuti pesjanka. Cry Cry
Jaz pa tudi ne veliko bolje. Vem (vidim), da sprehodi ne morejo nadoknaditi vse ostale pozornosti in čohanja,... Nikoli se ni dogajalo, da bi se med sprehodom vsedala pred mene in stiskala,....
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: MIKROSPORIJA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines