mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 07:10:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: MIKROSPORIJA
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: MIKROSPORIJA  (Prebrano 45572 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
MaTaAtos
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #90 : sreda, 02.11.2005 : 10:37:57 »

Jao, naš Atos pa ima tudi neke sumljive bulkice na spodnji strani gobčka, k so se kr hitro razširle. V petek je imel dve, v nedeljo pa kr že kakih pet, šest. In iz enih štrlijo zlomljene dlakice, nekatere so krastaste, druge pa ne Sad. Ne zgleda da ga kaj moti, tudi boli ga ne. V bistvu deluje prou normalen in vvesel. Sva se že naročila v kliniki, in mi je teta na telefonu takoj rekla, da vrjetno gre lih za glivice  Angry. Upam da se je zmotla  Undecided.  Samo k js to berem.....mene je kr groza..kje na bi to dobil? Kvečjemu tko ku je že blo napisano, ko je šnofal po travi, ker po naši ulici je tut precej mačk, k se prosto šeta naokoli in so bolj brezdomski "freeriderji"  Angry Sad
Logiran
MaTaAtos
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #91 : sreda, 02.11.2005 : 14:36:03 »

zdej sem mu pa še z enim res rahlih potegom izpulla en brk ven  Cry....mam prou slab občutek za jutri, ko gremo h veterinarju
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #92 : četrtek, 03.11.2005 : 14:35:07 »

MaTaAtos, sta že bila pri veterinarju? Kaj je ugotovil?

LP, Tjaša.
Logiran
Tjasa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 117


« Odgovor #93 : četrtek, 03.11.2005 : 15:11:14 »

No pa smo dobili teste nazaj  Undecided ... Muca ki je imela najmanj flekcov mikrosporije je še vedno pozitivna na njo. Tako da nadaljujemo kuro z Lamisil tabletami in kopanjem  Huhše za en mesec.
Logiran
MaTaAtos
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #94 : četrtek, 03.11.2005 : 18:30:20 »

so me že včeraj v šoli pomirili, da to, kar ima Atos, definitivno ni mikrosporija, smo pa danes bli pr veterinarju in ima levo uho vnet, ušesne garje in glivice  Sad, bulice na spodonji strani gobčka pa so po vsej verjetnosti posledica tega, kot reakcija. najbrž je imel garje že v zavetišču, ampak so se zdej konkretno "razvile", ker ima sluhovod tko umazan in gnojen, da če bi mogoče imel kak tujek notr, se ga zdej sploh ne vidi. tko da terapija, potem pa kontrola. kar me jezi je pa to, da smo že mesec nazaj bli pr vetu, pa je bil bris negativen, zunanji del ušesne školjke pa je bil videt zlo problematičen, tudi po zdravljenju z otonazolom. vetinja niti ni vztrajala na tem, da mu damo vseeno drugič stronghold (dali smo mu ga samo 1ič) namesto frontline-a  Angry...mogoče zdej ne bi meli teh problemov. po vsem kar sem tukaj in po netu prebrala potem, se mi je ful zdelo, da morejo bit ušesne garje.
Tjaša, upam da se muca pozdravi čimprej.

lp
tanja
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #95 : četrtek, 09.03.2006 : 16:54:52 »

maj:kako ste prebrodili mikrosporijo?

tudi jaz sem jo v otroštvu imela. dobila pa sem jo od domače mačke, v času gonjenja, ker je bila  zunaj

mačko je kasneje avto povozu  Cry, njene mladičke smo dali pa pod injekcijo, ker je bila po mnenju vet. bolezen že preveč razširjena:(
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #96 : nedelja, 22.10.2006 : 16:44:42 »

A je pri mikrosporiji ta flek brez dlake lahko čisto gladek, ali je tam kjer ni dlak mokra hrastica (tako kot pri človeku)?
Ter, ali če je predel okužen z mikrosporijo tam rastejo dlake ali ne?

Pa še to, kako hitro se to prenaša? Recimo imaš psa v  stanovanju in čakaš na izvid 1 teden, ali bi v tem času že lahko dobil mikrosporijo od okuženega psa, če se do njega obnašaš normalno, kot da je zdrav?
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #97 : sreda, 25.10.2006 : 08:45:11 »

A je pri mikrosporiji ta flek brez dlake lahko čisto gladek, ali je tam kjer ni dlak mokra hrastica (tako kot pri človeku)?
Ter, ali če je predel okužen z mikrosporijo tam rastejo dlake ali ne?

kolikor se spomnim ni dlake na tem predelu, je čisto gladko-vsaj pri naši mački je bilo tako.
koliko časa traja da se okužiš pa res ne bi vedela.  Undecided

lp, Irma
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #98 : sreda, 25.10.2006 : 11:00:24 »

Mikrosporija je gljivično obolenje, ki ga ponavadi dobijo prav muce, ki hodijo zunaj in jo fašejo od drugih muc.
Drugače pa je to ZOONOZA, kar pomeni, da se z njo lahko okužimo tudi mi.
Pri živalih se lepo vidijo okrogla malo rdečkasta mesta na koži brez dlake.
Pri ljudeh pa se pojavijo okrogli rdečkasti flekci po koži, ki srbijo.
Sama preiskava se opravlja na posebej za to narejenem gojišču in traja cca 10- 14 dni, saj je toliko časa potrebno, da ta plesen zraste in se jo da potem potrditi.
Če veterinar sumi na Mikrosporijo že ob kliničnem pregledu živali in če gola mesta s posebno Vudovo svetilko florescirajo, prične s terapijo že takoj in ne čaka na izvide.
Mi pa se lahko okužimo od svojih živali z božanjem in dotikanjem.
Kdaj pa jo tudi mi dobimo je odvisno predvsem od našega imunskega sistema.
Gremlin
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #99 : sreda, 25.10.2006 : 11:51:09 »

Najbolj je zoperno ker toliko časa traja, da dobiš izvid od veterinarja, če ima živalca mikrosporijo ali ne in ne veš kako bi se vedel vmes ko čakaš do nje.
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #100 : sreda, 25.10.2006 : 12:20:18 »

Ampak saj veterinar pod lučko takoj opazi ali je žival okužena ali ne, al se motim?
Logiran
tina82
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #101 : sreda, 25.10.2006 : 12:30:17 »

Z Woodovo svetilko ne morejo 100% videti mikrosporije. Včasih se vidi, včasih pa ne (50:50). Vsaj tako je bilo meni rečeno. Lahko se pod lučko ne vidi ničesar, pa je žival lahko še vseeno okužena.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #102 : petek, 27.10.2006 : 14:11:57 »

Nekaj mi ne gre skup. Ko sem imela sam mikrosporijo, so mi delali vsak mesec test, če jo še imam, samo sem izvide dobila v  cirka 10 minutah, po tistem ko so mi vzeli bris. Zakaj potem pri veterinarju to traja tako dolgo in zakaj tudi tu ne uporabljajo takega načina kot pri zdravniku?
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #103 : torek, 11.11.2008 : 21:00:04 »

Pri ljudeh pa se pojavijo okrogli rdečkasti flekci po koži, ki srbijo.
Če je kdo tukaj fasal Mikrosporijo, koliko časa po stiku z okuženo živaljo so se pojavili znaki?
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #104 : torek, 11.11.2008 : 22:09:39 »

Če se ne motim, je inkubacijska doba tri tedne. Moja hči je enkrat pokasirala in na srečo je imela samo en flek, ki jo je zelo srbel, bil je okrogel, s svetlejšim, precej izrazitim robom in pordelo notranjostjo.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: MIKROSPORIJA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines