mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 18:13:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Pasje farme - Puppy Mills
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pasje farme - Puppy Mills  (Prebrano 24086 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #15 : četrtek, 09.03.2006 : 20:06:56 »

Đizus!  Angry
Pa sem mislila, da sem se ze navadila vsega hudega... Tole pa presega tudi najbolj bolano domislijo...

 Angry ostrzka
Logiran
spisek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #16 : petek, 10.03.2006 : 11:02:21 »

Brez besed...
Tisti, ki so odgovorni za takšno gnusno dejanje v sebi nimajo niti kanček sočutja in zdrave pameti.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #17 : petek, 10.03.2006 : 11:35:53 »

IN TO SO ŽAL TISTI, KI TE MLADIČKE KUPJEJO! Angry
 Cry
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #18 : petek, 10.03.2006 : 12:22:22 »

Bravo, AngSeter, zadela si zebljico na glavico.
Denar je sveta vladar in dokler bodo kupci za pse iz takih razmer, bodo tudi prodajalci (v zakotnih vasicah vzhodne Evrope, Yuge, pa morda tudi Slovenije) in vse dotlej se bodo po svetu (in po Sloveniji) nasli kampeljci, ki bodo s svojimi "osnovnimi sredstvi" ravnali tako, kot kazejo fotke na povezavi, navedeni v prvem sporocilu te teme.
Slovenci jih prav pridno kupujejo kot gate za na rit. Tako, kot jim za gate ni vazno, od kod izvirajo in v kaksnih razmerah so bile "proizvedene", tako jih ne briga za pse.
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #19 : petek, 10.03.2006 : 12:59:18 »

In kako se ta isti upirajo, ko jim hočeš dopovedat ozadje! Ne vidijo in ne slišijo...
Pravi čustveni invalidi. Undecided
Čimprej, čimprej uvest test za (bodoče) lastnike psov, ki ne bo zastonj, seveda...

S tem pa ne mislim reč, da nekdo, ki nima denarja naj ne ima psa, ampak zato, ker tistim, ki jih premami polovična cena bo škoda plačat in zgubljat čas z ispitom.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #20 : petek, 10.03.2006 : 12:59:49 »

ups... s=z sram
Logiran
ALFI 11
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #21 : petek, 10.03.2006 : 15:54:05 »

AngSeter hvala za streznitev!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #22 : petek, 10.03.2006 : 16:01:10 »

AngSeter hvala za streznitev!

 Huh
Logiran
spisek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #23 : petek, 10.03.2006 : 16:08:29 »

Tisti, ki smo svojega psa pošteno plačali in nismo komplicirali okrog cene, smo mu pripravljeni nuditi tudi kvalitetno hrano, zdravljenje v primeru bolezni... Kdor pa skuša pridobit psa po nižji ceni, podpira takšna dejanja in ponavadi gleda na ceno na vsakem koraku.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #24 : petek, 10.03.2006 : 16:41:26 »

Tisti, ki smo svojega psa pošteno plačali in nismo komplicirali okrog cene, smo mu pripravljeni nuditi tudi kvalitetno hrano, zdravljenje v primeru bolezni... Kdor pa skuša pridobit psa po nižji ceni, podpira takšna dejanja in ponavadi gleda na ceno na vsakem koraku.

S temle se zagotovo ne strinjam, saj je tudi taka oseba, ki "komplicira" pri denarju, ker ga pac nima na pretek, lahko povsem ustrezen kupec in nov lastnik psa, ki kupi psa premisljeno in odgovorno.

Pri nakupu psov pri preprodajalcih ali v stacunah gre pa za nakup na horuk, oz. nakup brez premisleka, oz. "hocem psa danes in ne jutri", oz. "rodovniki so shit in jih ne rabimo" in "razstave so mucenje" in "vzrejne so kup podkupljive bande"... in..., oz. "bas me brigajo starsi" in "kako je luskan" in "resit ga moram hudega" in...

Nic od zgoraj nastetega ne sme biti sestavni del nakupa psa. Tak kupec se pred nakupom ne zaveda, da kupuje zivo bitje, s katerim bo moral biti v dobrem in slabem skupaj deset ali vec let. Obicajno kupca ne brigajo ne zdravje, ne karakter, ne to, kaj se je dogajalo z mladickom v dotedanjem njegovem zivljenju, ne ali je v resnici star 2 meseca ali le 4 ali 5 tednov, ne zakaj ima napet trebuscek, ne zakaj mu tece iz noska, ne zakaj se stiska ves prestrasen v kot, ne kdaj je nazadnje bil pri mamici, ne kaj je jedel do sedaj, ne...

Torej? Kdo je tukaj cesa kriv? Tisti, ki prodaja ali tisti ki kupuje?

Tisti, ki prodaja, je kriv zato, ker na racun ubogih zivali izkorisca totalno naivnost, nepoucenost in ravnodusnost kupcev.
Tisti, ki kupuje, je kriv zato, ker kupuje psa na veliko slabsi nacin kot nove kavbojke. Le-te vsaj v kabini proba, ce so mu prav. Za psa pa poklice, vprasa za ceno, se zapelje, placa in odide s psom v narocju. Obicajno kupci psov v trgovinah ob nakupu ne vedo o skrbi za psa popolnoma nicesar, ne kako ga hraniti, ne kako ga vzgajati, ne kako skrbeti za njegovo zdravje, ne kako ga negovati... In vseeno gredo ter za "masten denar" kupijo zivo bitje. Dovolj je, da je pes lep na sliki. In tako popolnoma nezainteresirani in nepouceni kupci dobijo 4 ali 5 tednov stare pse, prestrasene od voznje, podhranjene, velikokrat necepljene, polne glist in bolh ali se cesa drugega, prehlajene, vcasih celo kužne... In kaj dobrega se lahko zgodi potem?

Kavbojke stanejo veliko manj, kot kuza.
Kavbojke ne povzrocajo dodatnih veterinarskih in drugih stroskov.
Zaradi bolezni kavbojk ni treba vstajati ponoci in dirjati do dezurnega veterinarja.
Ko se kavbojke strgajo, jih vrzemo v smeti in le redki potocijo kaksno solzo za njimi, za psom lahko jokamo zelo dolgo.
Le redki kupujejo kavbojke za deset let, pa ravnajo ob nakupu povsem drugace, kot ob nakupu psa.

To je vsa zgodba. Res zelo zalostna. Vsak pa sam najbolje ve, kam v zgodbi spada. Ce kam.

To, da vsak kupljen pes naredi prostor za novo leglo, je pa ze druga pesem. Tudi o tem je veliko v preprodajalskih temah.
Logiran

andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #25 : petek, 10.03.2006 : 18:02:24 »

Jana napisala (sori, še vedno ne morem citirat):


"Tako, kot jim za gate ni vazno, od kod izvirajo in v kaksnih razmerah so bile "proizvedene", tako jih ne briga za pse."


Auch!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #26 : petek, 10.03.2006 : 18:08:21 »

Andi, saj ljudje spregledate potem, ko je pes ze doma in ko se zacnejo problemi.
Ampak, dejstvo je, da kupci, ki gredo po psa v trgovino ali k preprodajalcu, ne razmisljajo o tem, od kod izvira pes in v kaksnih razmerah je bil skoten in "je gor zrasel". Prav tako ne razmisljajo, kdo, kje in v kaksnih razmerah je sesil gate, ki jih kupijo. No, vcasih se celo zgodi, da na nalepko na gatah pogledajo, v papirje od psa pa redkeje.
Pa tudi, ce razmisljajo ob nakupu o izvoru, se jim "uboge prijazne kepice" tako smilijo, da jih morajo resit in na pomisleke pozabijo.

Andi, brez zamere.
Pa, saj ti si ze spreobrnjena, hehe.
Logiran

Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #27 : sobota, 11.03.2006 : 00:17:05 »

Meni se tile kuzki ne zdijo,da so pripravljeni za prodajo,tudi za oddajo niso primerni.Ker nisem prebral cele strani si ne upam kaj vec,samo se mi zdi da je tole nekaj drugega.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #28 : sobota, 11.03.2006 : 19:36:03 »

Preberite si odgovor forumašice Gordon.

http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?t=9564
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #29 : sobota, 11.03.2006 : 23:11:16 »

česa vsega se ljudje ne spomnijo! Angry
Če je to res je tisti človek zrel kot kumara! Shocked
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Pasje farme - Puppy Mills
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines