mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 15:08:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Pasje farme - Puppy Mills
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pasje farme - Puppy Mills  (Prebrano 24085 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #60 : četrtek, 19.10.2006 : 16:46:57 »

Kalsang

ja ni si me popolnoma razumela, v mislih sem imela tiste(kar sem tudi napisala), ki svoje pse rstavljajo samo v namen ,da imajo njihovi mladiči višjo ceno, kar sem tudi sama izkusila, verjemi, ko sem se odločala za psa in sem iskala med nekaj pasmami, so bile cene prav zaradi določenih nagrad in dobljenih prvih mest staršev, kar precej višje, kar pa meni ni ravno veliko pomenilo, saj sem hotela samo hišnega ljubljenčka, brez vzreje in rastav, pa se je obrnilo drugače in sem posvojila psičko, katera je postala naša ljubljenka.
Verjetno pa tisti, ki se ljubiteljsko ukvarjajo z rastavami ali tekmovanji, želijo najbljižji približek idealu pasme, in jim prva mesta staršev veliko pomenijo, da ne govorim o tistih, ki se želijo resno ukvarjati z vzrejo.
Se pa popolnoma strinjam, da večina ljudi ne hodi po rastavah in jim ni pomempna preddispozicija za morebitnega šampijona, zato sem napisala tudi, da je za takšne pse slovenski trg premajhen in več šanpijonskih staršev, bi pomenilo več odličnih mladičev, ki bi lahko postali šampijoni in imeli zopet dobra legla in bilo bi več ponudbe, kot povpraševanja.
Drugače si ne morem predstavljati, da so vsa društva in KZS tiho in ne zahtevajo  večjega reda na tem področju, saj jim tako rekoč, ti kvazi vzreditelji in preprodajalci odžirajo pomemben del trga, pa ne gre samo za trg, ampak pse, ki so približek pasemskim psom vsaj, kar se podobnosti tiče, karakterno so pa lahko zelo iznakaženi in so lahko nenazadnje zelo slaba reklama določenim pasmam.
Nevem, če se postavim v položaj dobrega vzreditelja, ki se trudi ohraniti pasmo na nivoju, ne bi čakala, ampak bi se povezala z mnogimi sebi enakimi in poskušala preko društev in KZS doseči, da država na tem področju sprejme ostrejše ukrepe.

Ja, da pa riba vedno smrdi pri glavi, se pa popolnoma strinjam.

lp.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #61 : četrtek, 19.10.2006 : 17:18:52 »

Ceno psa ne določajo samo šampionati, ampak mnogo drugih dejavnikov, o katerih smo že pisali drugje na tem forumu. Solidna vzreja pač stane veliko truda in denarja, prodaja mladičev pa tega nikoli ne pokrije.

Kot vzrediteljica se za nakup psa ne bi nikoli odločala glede na število titul, ampak glede na prednike, zdravje, kompatibilnost z mojo vzrejo, značaj in predvsem tipičnost. Mnogo je uspešnih razstavnih psov, ki niso primerni za vzrejo in mnogo je odličnih vzrejnih psov, ki niso za razstave. Razstavljanje in vzreja sta dva različna pojma, ki sta si lahko vzporedna, nikakor pa nista zamenljiva.
Logiran
AlenkaEka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


« Odgovor #62 : ponedeljek, 23.10.2006 : 18:30:44 »

Mene pa nekaj zanima, če ima kdo od vas kakšne izskušnje s tem. Se opravičujem, če je kje to že napisano, res nisem čisto vsega brala. Moje vprašanje pa je: ali se da človeka, za katerega vem, da vozi mlade "čistokrvne brez rodovnika" psičke iz tujine in jih v Sloveniji prodaja, prijaviti in kam? Ali ta človek sploh krši kakšen zakon ( razen moralnega ) in ali se mu da to na nek način preprečiti? Šele začel je s tem, zato ima doma vedno le štiri do šest psičkov, za katere je pri njem lepo poskrbljeno. Ne vem pa, ali jih šverca, ali ima kakšne papirje, tudi ne vem iz katere države jih vozi, mi ni hotel povedati, sumim, da z madžarske, mi je pa zagotovil, da mi lahko pripelje psa katerekoli pasme ( vsi čistokrvni brez rodovnika!!!!! ), ker menda tam, kamor hodi, imajo pa res čisto vse. 
Kot sem že rekla, ta oseba se je komaj začela ukvarjati s preprodajo, če se pa da, bi mu pa z veseljem preprečila zaslužek na tak način. Sem pripravljena na prijave in teženje raznoraznim službam, če imam kakršnokoli pravno podlago.

Tole, kar sem pa videla zgoraj na slikah, me bo pa še kar nekaj časa preganjalo in sploh nimam besed!!!!!!

lp
Alenka
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #63 : ponedeljek, 23.10.2006 : 18:40:52 »

alenka eka..ko misliš, da si videla že dovolj..................

http://www.youtube.com/watch?v=LjT0IEP-ULo
Logiran
Chi hu
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 209


« Odgovor #64 : ponedeljek, 23.10.2006 : 18:42:56 »

Ja res se ti srce trga, ko vidiš vse te pasje reveže. Glej, kar bom napisal je le moje razmišljanje. Žal pa ne vem zagotovo, če bi mu s tem to lahko preprečila. Če se gre nekakšno trgovino in ker ni vzreditelj bi moral najbrž imeti vsaj s.p. (samostojni podjetnik), ki bi bil za to tudi registriran-za te zadeve je pristojna tržna inšpekcija se mi zdi. Glede veterinarske inšpekcije pa ne vem...Mislim, da oni lahko kontrolirajo bolj pogoje v katerih ima te kužke. Zelo rad bi ti svetoval še kaj več pa mi žal zdajle niti ne pade na pamet. Malce si poglej zakonodajo ki ureja to področje-mislim, da je dostopna tudi tukaj na forumu Moj pes.
Veliko uspeha ti želim...pa javi kako boš kaj uspešna ! Smiley   
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #65 : torek, 24.10.2006 : 14:59:28 »

Če tip šverca pse čez mejo brez papirjev, se pravi da niso cepljeni proti steklini, je nedvomno pristojna veterinarska inšpekcija. Na njih se obrni, boš pa verjetno morala dati uradno izjavo o tem, kaj ti je tip povedal.

Veliko uspeha!
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #66 : sreda, 25.10.2006 : 08:13:50 »

Alenka, če veš kdo je to, če si bila pri njem doma, če ima pse doma...
Ga lahko s svojo telefonsko ali pisno izjavo prijaviš na pristojno veterinarsko inšpekcijo. Ne vem od kod si in iz katerega kraja izvira preprodajalec, vglavnem pokliči vet. inšpekcijo, ki je pristojna za to območje.
Veterinarska inšpekcija je dolžna preverjanja takšnih preprodajalcev in gre v kontrolo na vsako prijavo.
Potem pa se odloči ali postopek preda naprej tržni inšpekciji ali ga vodi naprej sama.
Vsekakor pa je potrebna tvoja izjava s čim več verodostojnimi podatki.
Pa čim prej to stori.
Gremlin
Logiran
PIDU
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 168


« Odgovor #67 : četrtek, 26.10.2006 : 18:43:13 »

 Cry Cry Cry zato pa raje celo leto šparam da prišparam 1000 evrov kot pa podpiram take norce
Logiran
Mircy
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #68 : petek, 10.11.2006 : 11:46:56 »

kaj je s takšnimi ljudmi narobe?Huh
Logiran
Baxi
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #69 : ponedeljek, 02.02.2009 : 15:41:03 »

http://www.youtube.com/watch?v=KZsCwOy5rdI

poglejte in se podpišete,wsaj jaz sem se...
 kar kar prikazuje in gowori je katastrofa....


pa če lahko ta link naprej dajate...
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #70 : torek, 11.08.2009 : 15:32:47 »

danes me je glih ''znanec'' vprasal ce poznam koga ki bi imel psa. Ker bojda rihta pse s papirjem in brez. Sej sploh ne vem kaj naj si mislim. Cisto sem obupana in ne vidim vec izhoda v tem.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #71 : torek, 11.08.2009 : 16:27:23 »

sessa, ima ta znanec registrirano trgovino z zivalmi? Ce je nima ... Hm ... Ne vem, kaj bos storila ...
Ker izhod je. Vec prijav na razlicne institucije.
Logiran

sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #72 : torek, 11.08.2009 : 17:36:55 »

Haha, ne nima Smiley pravzaprav ima na facebooku objavljeno na svojem zidu ce rabi kdo psa.
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #73 : torek, 11.08.2009 : 17:37:17 »

Se mi zdi kot da se drzava norcuje iz nas.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #74 : torek, 11.08.2009 : 17:53:24 »

Sessa, NUJNO ukrepaj!!! Angry
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Pasje farme - Puppy Mills
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines