mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 10.06.2024 : 03:21:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: POMERANEC
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: POMERANEC  (Prebrano 91342 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Anja*
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #150 : sobota, 01.09.2007 : 18:10:36 »

Sem pregledala že vse strani pa nisem najdla.  Sad  A mi lahko prosim kdo pove vsaj v kateri državi jih vzrejajo?
Logiran
alexsija
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #151 : sobota, 01.09.2007 : 20:42:20 »

Živjo Anja!Letos sem na dopustu v kampu govorila z gospo ,ki je imela pritlikavega špica.Kupila ga je nekje blizu Dunaja.Tudi jaz se zanimam za to pasmo ,če pa kaj izveš pa javi.
Logiran
Anja*
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #152 : sobota, 01.09.2007 : 22:21:16 »

alexsija hvala za pomoč. Se bom pozanimala in če izvem kaj novega ti bom sporočila.
Logiran
*shella
otrok do 14 let
*
Sporočil: 47


« Odgovor #153 : četrtek, 13.09.2007 : 14:41:30 »

HEY!
Moji mami so bili zelo zelo ušeč pomeranci oz. pritlikavi nemški špici...Tisto obdobje sem brala veliko knjig oz. literature o njem in skoraj povsod je pisalo da veliko,veliko lajajo..Torej smo zanimanje zanj pustili...
Nato sva z mamo šle gledat višavski terierje, ki so nama bili ušeč že od nekdaj.
Gospa ki jih je imela je imela še dva šarpeja enega črnega mopsa in eno pol letno pomeranko!!!!
No če se spozna na tem forumu naj kaj pove o njej!!!
(Pomeranki je bilo ime Foxy in bila je res lepotička).
Pa še kaj napišite o potrebi po gibanju (eden je napisal da jo peje ven do osemkrat po 20 min...je pomeranec še mladiček??)
In o tem koliko laja...
lepo prosim!!!
lp,
Špela
Logiran
Anja*
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #154 : sreda, 19.09.2007 : 19:49:18 »

Pisala sem *****, ki je edina vzrediteljica Pomerancev v Sloveniji. Tako kot sem že slišala jih ona redko kdaj proda toda dala mi je povezavo do strani, ki bi mogoče komu pomagala. In sicer na tej strani najdete vzreditelje v drugih državah in lahko z njimi tudi kontaktirate. ****  Smiley
Logiran
Chi hu
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 209


« Odgovor #155 : torek, 25.09.2007 : 18:00:51 »

 Smiley Smiley Smiley Živijo !

Pred kratkim sem užival v prijetni družbi malih pomerančkov....se mi zdi prav, da vsaj malo veselja privoščim tudi vam Smiley

http://www.moj-album.com/slike/4027518/tZUw6HDj7zyLSCjA.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/4027518/FMzCorQxQpdE6iSX.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/4027518/IvIUoOZoLaW_zkGj.v.jpg
Logiran
Leena
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #156 : torek, 06.11.2007 : 12:23:19 »

Zdravo!
Sedaj bo že 1 leto odkar iščem primernega vzreditelja pomerancev pa ga na mojo žalost še vedno nisem našla. Gospa, ki je edina v Sloveniji, ki vzreja takšne kužke ni pripravljena dati mladička kar vsakomur, kar je popolnoma razumljivo. Zato sem se obrnila na gospoda iz Italije, ki mi je za malo kepico postavil ceno 2500 eurov. Ker sem študentka bom takšno vsoto težko zbrala Smiley Zanima ma ali ima kdo kakšne druge informacije, kje kupiti pomeranca, za malo nižjo ceno, seveda pa pričakujem zdraven kužka tudi rodovnik.
Lp, Lina
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.327


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #157 : torek, 06.11.2007 : 13:54:10 »

Trenutno na mojpes.netu ni vzrediteljev pomerancev, zato se obrni na Kinolosko zvezo Slovenije ali kinoloske zveze sosednjih drzav.

Pravila na mojpesForumu
Spletne strani kinoloskih organizacij
Logiran

arieta
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #158 : petek, 09.11.2007 : 13:06:08 »

Zdravo Shella,
pomeranac je pas kao i svaki drugi pas patuljaste pasmine i ima potrebu za kretanjem ,igrom i druzenjem sa drugim psima!
Cesto ljudi misle da su pomeranci lutkice jer su slatki i slice na male medvjedice ,ali oni su ziva bica i oni koji pomerance nose u torbi rade im stetu .
Naravno da pomeranac ne treba ici na rastrcavanja i duge setnje ,a nije ni pas koji ce trcati uz bickl ,ali pomeranac voli potrcati ,a zadovoljiti ce se setnjom od 20minuta pa do 1 sat ovisno o vremenskim prilikama .
Prednost patuljastih pasmina je ta sto oni nuzno ne moraju van ako je jako ruzno vrijeme -mogu nuzdu obaviti na balkon ,terasu i slicno .

Lina ,pomeranca je vrlo tesko uzgojiti jer su kuje male i imaju maximalno 1-2 steneta koji se najcesce radaju carskim rezom ,a smrtnost stenaca pomeraniana je vrlo velika pa je upravo to razlog njihove visoke cijene .
Ne znam kakvo stene ti je talijanska uzgajacica ponudila po cijeni koju si navela ali realno se cijena stenaca starih 8-12 tjedana krece ovisno o samim linijama iz koje potjece stene ,kvaliteti roditelja i samog steneta te popratnim problemima kod okota od 1500-2000 Eura .Starije stene izlozbene kvalitete u dobi od 3mj -7mj kosta i vise .
Kada ja prodajem stence bitno mi je da su zdravi (radim pregled srca i ostalog ) i da idu u dobru obitelj ,a cijena se kod mene krece od 1300-1800E za kucnog ljubimca vrhunskih linija i roditelja.
Lijepi pozdrav
Latica
Logiran
Aresica
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #159 : ponedeljek, 12.11.2007 : 09:24:53 »

zdravo.
tudi sama sem se zacela zanimati za pomerance, saj si zelim prihodnje leto enega izmed teh ljubkih kepic posvojiti:) zanima me kaksni  so nadaljni stroski s temi psi...koliko pojejo ali lahko pride do kaksnih zapletov v zdravju...

hvala za odgovore
Logiran
arieta
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #160 : ponedeljek, 12.11.2007 : 13:58:10 »

Pozdrav Aresica i  drugi ljubitelji pomeranaca!
Ako kupite zdravog i iz genetski prociscenih linija stene onda ce vasi posjeti veterinaru biti rijetki sto ce dobro ciniti vasim zivcima ( jer kada volite psa ,a on je stalno bolestan i tuzan i vi ste odmah tuzniji i spremni sve dati da mu pomognete!) i novcaniku jer svi znamo da veterinari nisu jeftini.

Pomeranac je pas koji maximalno naraste do 3kg ,i ne jede puno ...tako recimo Vam dehidrirana vreca od 2kg psece hrane traje 1-1 1/2 mjeseca ,a ako mu jedan obrok dnevno  kuhate onda ta ista vreca hrane traje i duze.
Znaci troskovi hrane su zbilja mali.

Sto se kozmetike tice dovoljno Vam je nabaviti kvalitetan sampon specijalno za pse sa podlakom ( upute i savjete  Vam svaki ozbiljan uzgajac daje!) ,sprej za rascesljavanje ,cetka i metalni cesalj .

Ostalo je sve kako zelite -koliko krevetica ili jastuka ce pas imati na raspolaganju ,pa koliko igracaka ....lajna i dodatne stvari koje uglavnom vesele vise vlasnike psa nego psa !

Nadam se da sam odgovorila na vasa pitanja ,a ako nisam stojim na raspolaganju ,a ako pogresno razumjela ispricavam se

Lijepi pozdrav iz Zagreba
Latica
Logiran
Aresica
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #161 : torek, 13.11.2007 : 18:13:44 »

zahvaljujem se za vas odgovor.

zanima pa me se ce res ti kuzki zelo veliko lajajo
Logiran
arieta
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #162 : četrtek, 15.11.2007 : 16:21:31 »

zahvaljujem se za vas odgovor.

zanima pa me se ce res ti kuzki zelo veliko lajajo

Ako su pomeranci dobro socijalizirani onda manje laju .Oni inace cesto laju od straha .
Moji psi laju kada netko pozvoni na vrata i to je sve ...inace u igri malo zalaju ali to nije nista neobicno
Logiran
špicp
novinec
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #163 : petek, 16.11.2007 : 18:01:28 »

Moj nikoli ne laja,edino ko sem odzunaj,pa pridem notri,da mi pokaže da je jezen name.
Logiran
Aresica
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #164 : sobota, 17.11.2007 : 12:01:41 »

mogoce veste da bi bla v spomladanskem ali poletnem casu kje rodovniska legla?
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: POMERANEC
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines