mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 04:10:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: POMERANEC
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: POMERANEC  (Prebrano 90834 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
mehika
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 377


« Odgovor #45 : sobota, 18.12.2004 : 10:27:17 »

No potem so tam, tam s čivavami... cca. 1000 evrov!!!! Roll Eyes
Logiran
missy
gost
« Odgovor #46 : nedelja, 19.12.2004 : 22:57:03 »

oprosti vendar te ne razumem kaj si hotel s tem povedati!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! sram sram sram sram
Logiran
karo
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #47 : sreda, 30.03.2005 : 18:35:35 »

V rokah imam knjigo PSI, avtor je RINO FALAPPI. Na straneh od 166-168 so obravnavani špici, veliki nemški špic, srednji (mittelspitz), mali špic (kleinspitz, imenovan tudi pomeranec), pritlikavi špic ( zwergspitz), ter italijanski špic, ki pa naj ne bi bil potomec nemških špicev.
Verjetno bo res, ker ga kljub gosti dlaki pozimi zebe pri nas kot cucka,  Cheesy

LP, Karo
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #48 : sreda, 30.03.2005 : 18:57:11 »

lpo to da smo se razumeli! Grin Grin Grin imam pa se eno vprašanje:katere so najbolj značilne bolezni za pomeranca Huh Huh Huh Huh
Kot sem videla oddajo o teh psih, na animal planetu, jim kot vsem malim pasmam skoci ven pogacica..
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #49 : sreda, 30.03.2005 : 19:12:00 »

Oooooo, (Chuck_)Sara, tole z ven skakajočo pogačico je pa malo smešno  Roll Eyes Kje ti pa taka ideja, da vsem malim pasmam ven skoči pogačica? Po mojem si hotela napisat, da so male pasme nagnjene k tej "bolezni"- tako kot je par postov prej napisala Rincy (govora je bilo o potencialnih problemih z zdravjem, kamor spada tudi luksacija pogačice)?

Pa da ne bom samo težila- a so pomerančki tisti simpatični lisičje rdeči kužki z dolgo dlako (vem,da je glupo vprašanje, ampak imam blazno počasen internet in se mi ne ljubi brskat)?

Lp,
Tina

P.S.:Tale chaya bi se pa lahko malo umirila in si prebrala pravila sodelovanja na forumu- ni namreč smisel sodelovanja sprovocirat sodelujoče in jih zasipavati z milijoni klicajev  Wink
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #50 : sreda, 30.03.2005 : 19:21:00 »

Oooooo, (Chuck_)Sara, tole z ven skakajočo pogačico je pa malo smešno Roll Eyes Kje ti pa taka ideja, da vsem malim pasmam ven skoči pogačica? Po mojem si hotela napisat, da so male pasme nagnjene k tej "bolezni"- tako kot je par postov prej napisala Rincy (govora je bilo o potencialnih problemih z zdravjem, kamor spada tudi luksacija pogačice)?

Pa da ne bom samo težila- a so pomerančki tisti simpatični lisičje rdeči kužki z dolgo dlako (vem,da je glupo vprašanje, ampak imam blazno počasen internet in se mi ne ljubi brskat)?

Lp,
Tina

P.S.:Tale chaya bi se pa lahko malo umirila in si prebrala pravila sodelovanja na forumu- ni namreč smisel sodelovanja sprovocirat sodelujoče in jih zasipavati z milijoni klicajev Wink

Ja to sem mislila, ja. Da so nagnjene.. Wink So mi rekli pri veterianrju da je mozno da pride do tega...

Lp Wink
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #51 : sobota, 07.05.2005 : 08:30:37 »

Tile mali špici so prav srčkani, ampak bolj ko berem manj mi je jasno  Huh.... na mojpes.net strani pod opisi pasem lepo piše standarde malega nemškega špica in pomeranca: Pomeranec - 18 do 22cm; 1,5 do 2,5kg. Mali nemški špic: 23 do 29cm; 3 do 4kg. Potem pa recimo pogledam tuje internetne strani in zasledim tele podatke: Deutscher Spitz Klein - 8 do 10kg. http://www.dogbreedinfo.com/germanspitz.htm
Na neki drugi strani pa so obe pasmi kar združili v eno in predstavili tele podatke: German spitz klein/Pomeranian - 5 do 8kg http://www.petplanet.co.uk/petplanet/breeds/German_Spitz_Klein.htm
Skratka, popolna zmešnjava....... predvsem kar se kilaže tiče.

lp
Logiran
karo
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #52 : sobota, 07.05.2005 : 12:21:45 »

Citat

V rokah imam knjigo PSI, avtor je RINO FALAPPI. Na straneh od 166-168 so obravnavani špici, veliki nemški špic, srednji (mittelspitz), mali špic (kleinspitz, imenovan tudi pomeranec), pritlikavi špic ( zwergspitz), ter italijanski špic, ki pa naj ne bi bil potomec nemških špicev.
Verjetno bo res, ker ga kljub gosti dlaki pozimi zebe pri nas kot cucka,  Cheesy

Jaz sem mislil, da je vseeno, ali je mali špic ali kar že je.. Sin pa je ves čas trdil, da imamo italijanskega. No, zdaj pa vedi. Sicer pa, če si ogledate v galeriji sliko "Karo, naš lepotec", povejte kaj je res.
Hvala,
LP, Karo
Logiran
bissy
otrok do 14 let
*
Spol: Ženska
Sporočil: 9


« Odgovor #53 : petek, 22.07.2005 : 10:52:30 »

zanima me, če so vse barve pomerancev dovoljene na razstavah - tudi pisane(lisičji s posameznimi črnimi šopi dlake...) . za odgovor se že vnaprej zahvaljujem!!! Smiley
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #54 : ponedeljek, 22.08.2005 : 08:52:59 »

A sodeluje v tej temi sploh kdo ki ima pomeranca??
Naj se javi prosim!!!!!!
Rabim informacije!!!!!
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #55 : ponedeljek, 22.08.2005 : 10:33:40 »

Geri: sem že vidla to stran pa so mi grdi ker imajo to dlako na glavi ful dvignjeno. Sem vidla pa od ene iz radovelj pri dravi ima ful lepo samičko in ni tako napihnjena z dlako kar mi je ful grdo.Njena slika je na mojpes.net pod pasmami. Sem ji že pisala mail in čakam odgovor.
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #56 : ponedeljek, 22.08.2005 : 12:00:59 »

Meni pa je zelo všeč Abishag of Lenette, pa še rojstni dan si deliva Cheesy


Tara04, poglej kaj pravi standard o dlaki:

Citat
HAIR : The German Spitz has a double coat : Long, straight, stand off top coat and short, thick, cotton-wool-like undercoat.  Head, ears, front side of front and hind legs and the feet are covered by short, thick (velvety) hair.  The rest of the body has a long rich coat.  Not wavy, curly or corded, not parted on the back.  Neck and shoulders are covered by a thick mane.  The backside of the front legs is well feathered, the hind legs have ample feathering from croup to hocks.  The tail is bushy.
vir: http://www.fci.be

Tudi razstavni pomeranci, kolikor sem jih jaz videla, so vsi zelo bogato odlakani predvsem na glavi, vratu in hrbtu.  Seveda je to stvar okusa, vendar standard zahteva bogato dlako, kot ti praviš "dvignjeno". Meni se zdijo kot majhne oražne kroglice Cheesy

Sicer so papilloni še vedno moji #1, ampak pomeranci so tudi srčkani, predvsem imajo veeeeeeliko dlake, kar bi hitro zadovoljilo mojo obsesijo s česanjem  Grin


Lp, Tinkara
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #57 : ponedeljek, 22.08.2005 : 12:04:28 »

Tara, tudi meni je všeč da imajo bogato dlako.. in prav tako MORAJO imet... Meni osebno se psi te vzrediteljice iz NG zdijo luštni...

Lp, Mojca
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #58 : ponedeljek, 22.08.2005 : 12:32:20 »

Ma vem kaj pravi standard in se ostalo. Jaz sem sicer vidla v izoli eno gospo ki mi je povedala da je svojega samčka vzela v NG, pa je bil ful lep ful odlakan samo je imel lepšo glavo, ne tako natopirano, ker na razstavi jih tudi topirajo ker drugače ne stoji dalaka tako pokončno pri pomerancu.
Če ste pogledale tisto sliko ki sem vam napisala da je na tej strani pod pasmo nemški mali špic, boste vidle da je tudi ta pomeranec tapravi samo ki ni natoporan.meni je tisto topiranje in česanje navzgor ful grdo, ker pol so ko neke žoge, nimajo nobene oblike. Sploh pa jaz ne rabim psa za razstave, tako da mojega ne bom topirala. Wink
Logiran
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #59 : ponedeljek, 22.08.2005 : 12:56:00 »

Tara,

Mislim, da gospa iz **** ne vzreja več nemških pritlikavih oziroma nemških malih špicev Sad

Osebno pa so mi pomeranci ***** zelo všeč in tudi objektivno sodijo v sam svetovni vrh.
Pomeranci morajo imeti ogromno dlake, biti čimbolj kvadratični, da izgledajo kot ljubke puhaste kepice. Smiley

Je pa res, da se ameriški tip pomerancev nekoliko razlikuje od kotinentalnega tipa nemških pritlikavih oziroma malih špicev predvsem v glavi, dlaki, deloma tudi postavi.

Če ti ameriški show pomeranci niso všeč, boš morala mladička poiskati kje drugje ali pa se odločiti za nemškega malega špica. Saj so tudi nemški mali špici zelo luštni.

Ja seveda če ga ne misliš razstavljati, bo bolj podoben navadnemu kužku - špicu, ker je treba v dlako vložiti kar veliko truda in časa ter sprayev, da stoji pokonci in je natopirana.

Lp,
Nati
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: POMERANEC
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines