mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 14:42:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 10  |  Tema: WHIPPET
Strani: 1 ... 53 54 55 56 57 [58] 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: WHIPPET  (Prebrano 130295 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #855 : ponedeljek, 08.12.2008 : 15:41:56 »

Ooo čestitke!!  Cheesy
Uživajte ob teh malih kepicah, čeprav pomenijo veliko dela. Wink
Logiran
otta
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 29


« Odgovor #856 : ponedeljek, 08.12.2008 : 17:09:26 »

Julija in Primož,
naprej čestitke za novo psarno in ljubko angleško pridobitev, čudovito internetno stran in seveda čestitke ponosnemu očku Bronu. Vsem vam pošiljamo lepe pozdrave in vam želimo veliko razstavnih uspehov in uspešno vzrejo whippetkov v prihodnosti.
Kdaj pa lahko pričakujemo vaše prvo leglo?

 Gral (MC Royal Colours) & Co

Logiran
Tenderline
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 6



WWW
« Odgovor #857 : ponedeljek, 08.12.2008 : 21:35:25 »

Najlepša hvala za čestitke, nova samica Ivi je res čudovita. Je zelo umirjena, nevsiljiva, zunaj pa se razživi in jo Zaza in Bron komaj dohajata. Super je videti vse tri skupaj, že kombinacija dveh je v redu tri pa še boljše.
Pričakujemo, da bo naše prvo leglo predvidoma pomladi z novo samico Ivi.
Verjetno se vidimo v Ljubljani, boste prišli v soboto ali nedeljo?

Lep pozdrav Gralu in vsem ostalim

Julija

www.tenderline.si
Logiran

nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #858 : ponedeljek, 08.12.2008 : 21:39:46 »

Mogoče se pa na Ljubljanski srečamo!
Jaz sem tam obe dneva. Wink
Logiran
otta
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 29


« Odgovor #859 : torek, 09.12.2008 : 10:11:54 »

Julija,

januarja pridemo najbrž le na specialko. O nedelji še razmišljamo. Tisti vikend se ravno vrnemo iz smučanja pa ne vemo kako se nam bo časovno izšlo. Sicer pa z Gralčkom še ne moremo v razred mladih. Tako da se bo pokazal v razredu  mladih, čeprav je že kar velik. Malo za hec, da se bolje spozna s svetom razstav.

Se vidimo.

Logiran
Tenderline
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 6



WWW
« Odgovor #860 : ponedeljek, 22.12.2008 : 22:18:57 »

Prijetne in sproščene praznike vsem skupaj


Julija


* cestitka.JPG (22 KB, 300x300 - pogledano 459 krat.)
Logiran

ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #861 : torek, 23.12.2008 : 08:37:42 »

Vesele praznike in srečno novo leto tudi vam !!

(Zelo lepa slika Wink )
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #862 : torek, 23.12.2008 : 14:31:46 »

vesel božič tudi vam!! Kiss
Logiran
Elliott
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #863 : sreda, 04.02.2009 : 19:50:48 »

A mi (bodočemu lastniku Whippeta) tisti, ki imate izkuzšnje z Malimi Angleškimi hrti poveste tisto, česar prodajalci navadno nočejo, ne znajo ali ne upajo povedat. Povsem jasno mi je namreč, da morajo svojo pasmo čimbolje prodati tako tržno kot piarovsko in jim zato tudi ničesar ne očitam.

Zanimajo me mnenja lastnikov:

1. Kako je z življenjem Whippetov v stanovanju v majhnem bloku? (sem v pritličju brez stopnic)
2. Katero hrano jim kupujete? Hrana za odrasle in puppyje...
3. S katerimi zdravstvenimi težavami ste se srečevali do zdej?
4. Kako je z epilepsijo?
5. Ali kdo od vas z njimi teče? Sem namreč strasten trimčkar Smiley
6. Kako je z whippeti in potovanjem z avtom, letalom ...
7. Kako jih oblečete pozimi? Jim nataknete tudi copatke za sneg?
8. Vam je že kdaj pobegnil?
9. Kako je v resnici z grizljanjem pohištva?
10. Jih redno peljetena coursing? Kam in kako pogosto?
11. Koliko lajajo?
12. Kako dolgo jih puščate same doma, sploh če imate samo enega?
13. Je kdo posvojil, psa ki ni bil več primeren za hitrostna tekmovanja?

Glede na to, da je glede informacij o Whippetkih (drugi psi me trenutno ne zanimajo) še kar veliko zmede in da je na tem forumu vse v istem košu me prav zanima, če bo tale tema zaživela.

Najlepša hvala za odgovore in srečno vam in vašim whippetom Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #864 : sreda, 04.02.2009 : 19:53:48 »

Izogni se vzreditelju, ki ti ne pove vsega, kar te zanima.
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #865 : sreda, 04.02.2009 : 20:26:18 »

Vse to so vprašanja izključno za vzreditelja in vsak pravi, pošten vzreditelj ti bo resnici povedal. Kako lahko že vnaprej dvomite v vzreditelja, ki ga sploh še niste izbrali? Z njim boste več ali manj v stiku vse življenje vašega psa, vzreditelj je prvi naslov za vsa ta vprašanja in še mnoge druge nasvete. Kako si predstavljaš, da je boljši naslov zamrla tema na pasjem forumu? Ti bodo ljudje tu avtomatično bolje odgovorili kot še ne izbrani vzreditelj?
Logiran
alfa
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #866 : sreda, 04.02.2009 : 21:45:04 »

Eni kljub vsemu najprej pogledamo, če je kaj novega pri najljubši pasmi  Wink Smiley.
Če lahko odgovorim na nekaj vprašanj.
1. Za whippete je značilno, da so na splošno v stanovanju zelo mirni, se pa toliko bolj zdivjajo zunaj, zlasti, če imajo pasjo družbo za divjanje  Smiley. Po moje nobenega problema tudi če je majhno stanovanje, samo da ima svoje mehko ležišče  Wink.
2. Hrano je najbolje nadaljevati tisto, ki jo je pes ža navajen pri vzreditelju. Če ne pa morate dobiti vsaj nekaj hrane od vzreditelja za postopen prehod na novo hrano, ki pa naj bo seveda čim boljša. Izbira hrane  je ogromna.
3. Nekateri whippeti imajo malo občutljivo prebavo, pa je treba malo paziti  Smiley. Sicer so na splošno zdrava pasma, so pa lahko tudi zdravstveni problemi npr. alergije, vnetja ušes... - tako kot tudi pri drugih pasmah. Posebnost je mogoče samo večja verjetnost najrazličnejših poškodb, ki nastanejo zaradi hitrosti npr. poškodba blazinc na tačkah, ureznine... Sicer pa je to značilno za vse hrte.
4. Epilepsija - nimam pojma, ne poznam nobenega primera.
5. Whippet uživa v teku - tako ali drugače, vendar se bojim, da boste hitro prepočasni zanj  Wink. Ko enkrat dobijo hitrost jih nihče ne dohiti. So zelo eksplozivni in potrebujejo krajše intenzivno gibanje, ne pa ure in ure teka  Smiley Seveda pa se mladega psa ne sme prehitro in preveč obremenjevati.
6. Glede potovanj in vsega so zelo prilagodljivi. Lahko jim je v avtu slabo, pa je potrebno postopno navajanje.
7. Vsekakor jih je potrebno obleči v plašček pozimi, zlasti, če so temperature nižje od 0 C. Sicer pa sam hitro ugotoviš kdaj potrebujejo plašček. Preveč pa jih tudi ni potrebno zavijati v vato  Roll Eyes
8. Whippeti so hrti in prvotno lovski psi, ki lovijo z vidom. Zato so jim zanimive vse stvari (živali in predmeti) ki se premikajo. Zato jaz svojega whippeta vedno spustim dovolj stran od ceste, na varnih mestih kjer imam pregled nad okolico. Nikoli ne veš, njihova reakcija na kaj novega, neznanega, napad psa je najprej beg. To jim gre dobro od tačk  Wink.
9. Mlad pes naredi vse sorte neumnosti - tudi whippeti niso izjema.
10. Ne, smo pa že bili, zelo adrenalinsko in zabavno  Grin.
11. Lajajo zelo malo, v glavnem v igri, vsekakor niso hudi čuvaji.
12. Moj whippet je brez problema sam doma osem ur in več - seveda pa je odrasel.
13. Poznam tudi takšne  Smiley.

Upam, da sem lahko kaj pomagala. Whippeti so čudoviti psi, zelo navezani na lastnika, družino, ubogljivi. Vendar moraš biti z njimi zelo nežen, na trdo roko ali glas so zelo občutljivi, se hitro prestrašijo in lahko dosežeš nasprotni učinek. Res vse na pozitiven način  Smiley Za lastnika pa bi naredili vse  Smiley. Potrebujejo veliko socializacije v smislu, da ga hitro seznaniš z najrazličnimi situacijami.
Želim vam veliko veselja z malo kepico.  Mogoče pa malo moje radovednosti - kdaj pa dobite whippeta?  Smiley

Lp
Logiran
Elliott
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #867 : četrtek, 05.02.2009 : 16:40:08 »

@Jana: hvala. bom upošteval nasvet Smiley

@Kalsang: zanimalo me je zgolj mnenje ljudi, ki so kot amaterji prvič pripeljali domov Whippeta in se kot popolni laiki soočili z novim družinskim članom. Kako si predstavljam izevdet informacije na tem forumu? Bravo Kaslang, najbolje da kar ukinejo tale forum, kajneda. Svoboda govora pa res ni nič vredna. Sicer pa te lahko potolažim, da sem glede informacij z interneta dovolj previden in ravno zato jih poskušam dobit na vse meni dostopne načine. Hvala za topel sprejem na tem forumu. Soprosti, se malo, ne bit tok napet, sej je luštn Smiley

@alfa: najlepša hvala za odgovore. Smiley zelo izčrpno. čeprav mi še nekaj informacij manjka. te vprašam naslednjič. Sicer pa še nisem rezerviral psa v nobenem leglu, ker želim najprej uredit nekatere zadeve v svojem privatnem življenju v kateremu delam prostor tudi za novega pasjega prijatelja. Domnevam, da ti že imaš whippeta?

lp, Elliott
Logiran
alfa
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #868 : četrtek, 05.02.2009 : 18:16:34 »

Elliott ni problema glede vprašanj, tudi jaz sem se spraševala veliko stvari preden sem dobila psa  Smiley Jaz že imam  whippeta, ki bo kmalu star tri leta in je moje veliko veselja  Wink. Je pa tudi moj prvi pes tako, da sem tudi jaz naredila marsikatero napako pri vzgoji  Roll Eyes. Ampak tako ali tako se učimo celo življenje  Cheesy. Če misliš resno ti vsekakor predlagam, da se dobro pozanimaš o vseh vzrediteljih whippetov v Sloveniji (lahko tudi preko meje  Smiley), si ogledaš njihove spletne strani (eni imajo zelo dobre), jih kontaktiraš, obiščeš in na splošno slediš dogajanju. Naj ti ne bo žal dati 50 ali 100 eu več za dobro oskrbovanega in socializiranega mladiča (če bi bila npr. možnost izbire  Wink).

Lp
Logiran
Tenderline
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 6



WWW
« Odgovor #869 : ponedeljek, 04.05.2009 : 15:08:01 »

Novička za osvežitev teme.

Z veseljem sporočam, da je današnji ultrazvok potrdil uspešnost paritve med našo Ivi in Bronom.
Na ultrazvoku je bilo vidnih 5 malčkov, ponavadi pa se ne vidijo vsi.
Mladičke pričakujemo predvidoma 3. junija. Ivi je postala še bolj nežna in čustvena, neprestano bi
se samo crkljala. Več informacij, rodovniki, slike na www.tenderline.si

Lp, Julija

http://lh4.ggpht.com/_1sQY1kawXQY/Sf72FkyHnhI/AAAAAAAACUk/f3izibbj5m0/s640/Ivi%20in%
Logiran

Strani: 1 ... 53 54 55 56 57 [58] 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 10  |  Tema: WHIPPET
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines