mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:05:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: No, dajte še v rikverc...
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: No, dajte še v rikverc...  (Prebrano 18299 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« : četrtek, 05.02.2009 : 12:15:36 »

 Danes je bolelo...

... muca, prelepega črnega muca, poslednično pa mene, mojega soproga, ki mu moram kar tukaj povedat, da sem mu hvaležna, da je tak, kot je !

Jutro ni tudi danes bilo nič posebnega, teklo je vse po ustaljenem redu, ko mi je na poti v službo, nedaleč od mojega doma, zastalo srce...
V koloni smo se vozili počasi, tako, 50- 60 km/h, več nas, ko smo se pripeljali do ubožca, črnega mačkona na sosednjem pasu, ki je na sredi mokre, spolzke, prekleto hladne ceste zbiral še zadnje atome moči, da bi premaknil svoje zlomljeno telo, ki ga več ni ubogalo. Tako, z vesolja razvidno je bilo, da tam obnemogel leži, kleči, je zvit in krempi za življenje, pa sem očitno samo jaz za volanom malo umrla. Mirno svojih 50 ali 60 km/h so peljali dalje.  Sem norela, upila in se tresla do prvaga ovinka, da sem lahko obrnila in v isti sapi zahtevala od kdo ve koga, da naj bo še pri sebi, morda bolje - naj bo mrtev, naj ga naknadno še kdo ne povozi, da bi lahko bilo v teh nekaj metrih in sekundah, ki so me ločile do njega, vse dobro, da bi me malo zmedeno počakal nepoškodovan, .....
Pošastno grdo sem parkirala ob cesti, pograbila deko(dobro, da mam doma kuža, ki se vozi z mano, da je bila v avtu), preklela parkrat, ker imam ravno danes avto nabulan do stropa, nemočno ob cesti čakala, da je par voznikov tako, v slogu Stenmarka in Križaja, obvijugalo parkilsko črno nesrečo, pokleknila k njemu in ga hitela spraševat, kako je. Revše ubogo se je oglašalo, nemočno, razboleno, gotovo razboleno, vedela sem v trenutku, da tole ne bo dobro izpadlo. Kri na gobčku, zadnjega dela ne more premakniti, sicer pa razen mokre dlake, nič vidno hujšega. Mi je letelo par filmov čez glavo, ko sem ga zavijala v deko in ko sem se trudila, da ga ne bi preveč premikala, razmišljala, kako je enostavno videti ali pa prebrati, ko o čem podobnem razpravlja kdo drug in kako zelo blizu so te velike, zlatorjave oči, v katerih lučka ugaša.
Pograbila sem ga, ga položila na sopotnikov sedež, peljala, hitela, klicala po telefonu in prestrašila še mojega moža, ki me je že pričakal pred veterino, kje se je moralo danes zaključiti mlado mačje življenje.

Kdo je kriv?

Jaz..... ker sem tako rekla!
Moj mož......ker je plačal in me držal za roko, ko sem jaz z drugo brisala slino ležečemu nesrečniku!
Veterinarka......ker je menila, da je tako prav!
Človek, ki ga je povozil.......ker ni ustavil, da bi pogledal, kako je z mačkom!
Lastnik........ki ga najverjetneje nima!
Mama Muca in oče Muc.......ker ju je nagon prisilil, da se je rodilo vsaj 5 mačjih kepic tistega dne!
Družba........ker jih boooooli!!!!!!!

Zato, ljudje, ki vem, da tegale ne boste prebrali, dajte vendar še v rikverc, če že vaša pamet ne more vsrkati vsaj nekaj malega razuma in čiste logike, kaj je prav in nujno potrebno!!!!!!!!!!

Tale trenutek grem na v sosednjo temo sporočit Poloni, da plačam k/s prvemu mačku, ki je bo potreben, malce kasneje pa po živolovko, da ujamem enga mačkona, ki se občasno k nam prifehta na kosilo ali večerjo.

Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #1 : četrtek, 05.02.2009 : 12:20:23 »

MaksiMaša, ljudje smo krivi za vse gorje na Zemlji, ki si jo lastimo in jo krademo drugim živim bitjem. Eni se tega vsaj malo zavedamo in se skušamo "odkupiti".

Hvala ti za to, kar si!

Janja (jokam s tabo) Cry
Logiran
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #2 : četrtek, 05.02.2009 : 12:27:17 »

Aja, pa še dve stvari:

Hvala, najlepša,vetki za njen odnos, saj sva doživela tole prvič in ni bilo enostavno in predvsem hvala vodstvu mozirske veterine, saj imamo zdaj tam eno veliko sončico.

Polona, neverjetna si, seveda vsi vi, ki se ubadate s temi in podobnimi stvarmi. Zdaj vem še za samo en čink bolj.
Logiran
Micika
rad pišem
****
Sporočil: 445


« Odgovor #3 : četrtek, 05.02.2009 : 12:29:26 »

Ja, MaksiMaša - hvala za to, da vsaj ti nisi "pogledala stran" in si mucku olajšala zadnje trenutke...

R.I.P., črnuhec...  Cry
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #4 : četrtek, 05.02.2009 : 12:29:51 »

Pa smo spet tam; jaz se resno sprašujem kaj imaš kot človek v glavi in v srcu,da na cesti vidiš povoženo, še živo živalico in ti se mirne duše odpelješ naprej.

Meni je hudo ob misli,da vsi ne dočakajo MaksiMaše oz. njej podobnih.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #5 : četrtek, 05.02.2009 : 12:30:32 »

Žal mi je za muca in žal mi je za vaju, ker sta doživela to.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 05.02.2009 : 12:32:54 »

Pa smo spet tam; jaz se resno sprašujem kaj imaš kot človek v glavi in v srcu,da na cesti vidiš povoženo, še živo živalico in ti se mirne duše odpelješ naprej.


Oz. gres mimo-pes.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #7 : četrtek, 05.02.2009 : 12:53:50 »

MaksiMaša, tudi z moje strani hvala. In drži se.
Jokam, jokam... Cry
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #8 : četrtek, 05.02.2009 : 12:55:28 »

Dobrodošla na "naši grenki mačji sceni". Undecided

Tako je vsak dan, vsak teden in celo leto. In potem še naslednje. Žal mi je za mucka. Cry
Logiran
bonny
rad pišem
****
Sporočil: 440


« Odgovor #9 : četrtek, 05.02.2009 : 12:56:52 »

Žal mi je. Cry
Logiran
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #10 : četrtek, 05.02.2009 : 13:22:44 »

Rečeno- storjeno, evri nakazani.

Hvala za prijazne besede. Naslednjič bom že bolj utrjena. Upam.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #11 : četrtek, 05.02.2009 : 13:57:32 »

Maksimasa, skozi tvoje besede sem zacutila, kako si to dozivljala.  Undecided
Sem se pa ob tem spomnila dogodka iz prejsnjega leta. V zivljenju se nisem srecala karkoli povozenega, da bi potrebovalo mojo pomoc. Prejsnje leto se je pa zgodilo, pred mojimi ocmi. Peljala sva za avtom,ko je priletel macek na cesto. Avto je z zadnjo gumo peljal cez njegov zadnji del. Grozno je bilo, ker imam se vedno pred sabo sliko, kako se avto malo dvigne ko pelje cez. Malo zastane in odpelje. Jaz pa k nora letim za mackom, ki se je odvlekel s ceste. Zavlece se pod klop pri hisi. Pozvonim in vprasam,ce je njihov. Gospa pritrdi. Rece naj ga vrzem v kos. Da ima se 5 takih. Jaz vztrajam, da bi tega. Koncno popusti. Nekako ujamem ta mali stvor,ki je pihal, sikal. Pa gremo. Helena mi svetuje Topolsico. Pa smo se tja peljali. Najden je bli v Preboldu. Vet.ga je vzel ob 20.zvecer v oskrbo. Muc je prezivel. Racuna nisem sama placala. Verjetno tudi zato, ker je ostal ta dan Roki na kliniki, ker je bil bolan in me niso zeleli se s tem obremenjevat. Vse skupaj je bilo grozno. Edini osebi, ki sem hvalezna je veterinar in Heleni. Vse ostalo pa  Lips Sealed
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #12 : četrtek, 05.02.2009 : 19:25:15 »

Ojoj, preklet narod brezsrčen  Angry Saj si sploh ne morem predstavljati. Na srečo tega še nisem doživela in si srčno želim, da mi tudi ne bo treba.

Žal mi je za muca  Cry MaksiMaša, hvala tudi od mene, da si mu pomagala kolikor se je pač dalo in za vse dobre namere.
Logiran
urmil
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #13 : četrtek, 05.02.2009 : 19:31:26 »

Spet tečejo solze, kar same... od jeze, žalosti in razočaranja. To smo ljudje!
Logiran
zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #14 : četrtek, 05.02.2009 : 19:43:34 »

Mislim,da se nikoli ne navadiš ali utrdiš...Vsakič boli,nikoli manj ni te bolečine....na žalost,od človeka poteka vse,tako dobrota,veselje in žalost tako vse gorje ,kar je že resno na meji z zverinami.MaksiMaša......žal mi je,resnično,mi je pa lepo,da nisi šla mimo in pogledala stran,zaradi takih kot si ti,Polona,Helena...veliko vas je,se včasih zavem,da so še duše,ki jim ni vseeno,ki jih boli ob takih dogodkih in da so jezni(upravičeno),ko marsikaj doživijo ter vidijo,da so še kar ekstremisti,da nič ne zaleže,pa vendar se borijo naprej,ne obupajo.Zaradi vseh takšnih ljudeh sem vesela,da sem na tem forumu,ker me vedno znova in znova presenečate in marsikaj naučite.Hvala vsem. sram
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #15 : četrtek, 05.02.2009 : 20:14:02 »

MaksiMaša, jaz sem dve leti nazaj našla ob cesti poškodovanega muca, ki tudi ni preživel in še danes se spomnim kako je jokal,  zato vem kako ti je ...  Cry

Logiran
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #16 : četrtek, 05.02.2009 : 20:31:32 »

Res, kako grozno se tole zareže, globoko noter.

Zdaj, ko mi srce bije normalno hitro, pa bistveno počasneje, kot mi je zjutraj, malo analiziram. Srce parajoče je dejstvo, da se je muc boril kot lev. Ko je nabral malo moči, ko so bolečine zaradi injekcije malo popustile, je imel čisto drugačne ideje, kot smo jih imeli mi, zbrani okoli mize, zato se počutim gnilo, ker sem se morala odločat... sicer pa vem, da je bilo prav.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #17 : petek, 06.02.2009 : 07:59:53 »

Sicer ne gre za mačka, pač pa za ptiča. Kako leto nazaj je bilo in ga ne bom pozabila. Vozila sem se z avtom po cesti, ko se je v avto pred mano zabil ptič, katerega je odbilo od prednje šipe in ga zabilo v robnik pločnika, kjer je prhutal sem in tja. Un se je seveda odpeljal naprej. Jaz sem ustavila, ptiča pobrala in letela na veterino. Ptič je prhutal, očitno zlomljen na več mestih. Jaz pa po gasu, da bi bila čimprej na veterini. Žal je ptič med potjo za vedno zaspal. Ko sem se pripeljala do veterinarja, niti ne 10 minut po nesreči, je bil mrtev...
Sem pa tudi jaz že pobrala mačjega mladiča čez katerega so vsi peljali (počasi, da ga ja ne bodo povozili) ali ga obvozili. Ne da bi kdo ustavil in ga pobral. Razen nas, ki smo to opazili in ga pobrali. Ravno tako je fant že parkrat na cesti pobral mačka, čez enega so celo POLICAJI zapeljali-ne povozili, a previdno peljali čez, da ga ne bi. Mater kak narod ej! Ljudje mislijo samo na svoje riti, še sočloveku ne gredo pomagati!
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #18 : petek, 06.02.2009 : 13:00:10 »

Lani sem se en dan peljala v LJ v službo. Nekaj časa na tisti lokaciji ni nič, potem par hiš, potem pa spet nič. Prometa nasproti je bilo precej, gre za glavno cesto od Ribnice do Ljubljane. Kar naenkrat sta od hiše na drugi strani ceste pritekla 2 razigrana psa, Pritlikavi pinč in manjši črn mešanec. Pinča je zbil nasproti vozeči kombi, če ga nebi zbil kombi bi priletel meni pod kolesa. Kombi je peljal naprej, kot tudi avti za njim. Ustavila sem sredi ceste in tekla nazaj h kužku, spomnim se da sem gledlaa v ogledalo in je letel po zraku, padel na hrbet, iztegnil vse štiri tačke v zrak in se prevrnil na bok. tega prizora ne morem pozabiti. Ko sem ga pobrala je bil še živ, iz gobčka mu je tekla kri. Z njim v naročju sem peljala v Ljubljano, ko prideš do Rudnika je najbližja opcija po obvoznici do Mestnega loga. Mislim da je poginil že kmalu po tem ko sem ga pobrala, samo sem bila v šoku in sem mislila da mogoče samo ne zaznam dihanja, glede na to da sem napol prisebna vozila. na veterini so ga takoj prevzeli, vendar so mi že čez par minut prišli povedati da je poginil. Grozna izkušnja ki je ne privoščim nikomur, tako majčken je bil, mislim da še nisem videla tako majčkenega Pinča. Pa kombi.. Njegov pasji prijatelj ki mu je uspelo čez cesto je pa stal na klancu in gledal dol, kot da ne razume kaj se je zgodilo in zakaj ne priteče za njim Sad
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #19 : petek, 06.02.2009 : 13:01:16 »

Aja, bilo je pa to v okolici Pijave gorice in ravno v času, ko so bili ukradeni tisti Pinči.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #20 : petek, 06.02.2009 : 14:07:32 »

Enkrat greva z Bučom na sprehod, in zagledam na sredini ceste svežo kri, iz te luže krvi pa majhne tačke. Pogledam v smer, v katero so šle tačke in zagledam v kuruzi muco, čisto stisnjeno v klopčič. Bučko jo povoha, muca se ni premaknila, pogledam še jaz malo bolj od blizu, muca je bila trda...jaz sem tako jokala, revica se je še z zadnjimi močmi zavlekla na varno in v senco, in umrla.  Cry Človek, ki jo je povozil, je pa seveda z vso hitrostjo odpeljal stran. Joj, ljudje, ljudje...jaz srčno upam, da ne bom potrebovala kdaj kaj takega doživet, da bi jaz povozila muco ali psa. Mene bi pobralo.

Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #21 : petek, 06.02.2009 : 14:21:47 »

Lani sem se en dan peljala v LJ v službo.
Popravek, predlani je blo. Kam gre cajt Shocked
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #22 : petek, 06.02.2009 : 14:52:21 »

Joj, ljudje, ljudje...jaz srčno upam, da ne bom potrebovala kdaj kaj takega doživet, da bi jaz povozila muco ali psa. Mene bi pobralo.
Branka, mene je tega tudi neznosno strah.  Mene bi tudi pobralo. Žeitak, ko vozim, gledam levo pa desno še bolj kot naprej kar se da daleč pa še bolj pazim, če je ob cesti recimo koruzno polje ali grmovje pa....pa vendarle si ne zatiskam oči, da se kaj takega meni ne more zgodit...
Logiran
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #23 : petek, 06.02.2009 : 15:16:58 »

Uh, pa še kako hitro.  sram

Dnevno delam več kot dvesto kilometrov, pa od tega jih je 100 zagotovo po cestah, ki so z leve in desne obdane z travniki, hiškami, polji in njivami, torej izven centrov ali večjih naselij, nekaj od teh kilometrov me včasih vodi tudi skozi gozd in kolikokrat kar v "bočnem slogu", kot kak kraljevi lipicanec drsim po cesti, zavore pa cvilijo in abs poka, ko se čez cesto preganjajo nikogaršnje, no tiste, "ta puste" in lastniške, tiste "ta lepe" mačke, pa ko na cesto zdrvi nekaj podobnega ovčarju, aja, lovi avto, jasno in  ko lepo, tik ob robu bankine, počiva hlevski kuža, pa merka promet, pa srne zmedenih pogledov, pa ježki, lisice, enkrat v celoti raztegnjena čez cesto tudi kača, gož najbrž...

Zagotovo imamo na nekatere od naštetih živalic vpliv mi, ki smo lastniki, tisti, manj objestni vozniki vemo tudi, kje obstaja povečana možnost, da na cesto zdivja divjad, pa temu prilagodimo hitrost, ampak...

...da je ljudem popolnoma vseeno, kaj počne njihov pes, ko ravno ne laja na poštarja ali pa preganja tatove, vlomilce, inkasante, da jim je vseeno, kako zelo ali pa malo manj je speštana  ena od njihovih mačk na ovinku, lahko tudi na njihovem dvorišču ...(kako že, "kr v koš jo odvrzite, mamo še par takih), madona...  Shocked
In pol nedaj bože, da pride kdo, ki bi jim rad pamet solil, da ne skrbijo dovolj dobro, ali pa preprosto nič za žival, ki domuje pri njih, uuu, takrat je pa ogenj v strehi, solze v očeh, kuža je zlat in svet je kruta baraba....

Mah, sej se ti lahko zmeša!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #24 : petek, 06.02.2009 : 19:09:45 »

Poleg tega, da marsikoga ne skrbi, kako lahko nekje spestana oblezi njihova zival, bi opozorila tudi na to, da marsikdo sploh pomisli ne, da lahko ob tej njihovi spestani zivali oblezi tudi spestan clovek.

Zal na to vse premalokrat pomislimo tudi ob navajanju argumentov, zakaj je dobro imeti zivali pod nadzorom.
Logiran

frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #25 : petek, 06.02.2009 : 19:14:07 »

Jst tudi ne razumem teh ljudi, ki lahko mirno peljejo mimo.  Angry Me pa po eni strani sploh ne preseneča - ravno danes sem brala, da je v Ljubljani neki voznik zbil 12-letno deklico, ki je dobila hude poškodbe, pa je samo peljal dalje in sploh ni ustavil. Nekaj je res narobe z nami...
Logiran
Nnenna
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #26 : petek, 06.02.2009 : 20:09:08 »

V to temo moram pa še jaz nekaj prispevat... Ker se mi je zgodilo že nešteto podobnih dogodkov, in res ne vem več kaj da si mislim takih ljudeh, ki nič ne vidijo in nič ne slišijo. Lips Sealed
Eden imed njih se je zgodil ravno prejšnji teden, ko smo bili na večernem sprehodu, smo ob robu ceste opazili ležati starejšega gospoda. Ljudje so vozili mimo, nasproti je bila gostilna, in natakarica je ravno vrt pospravljala. Nihče ni niti pristopil do njega...
Gospod je imel poškodovano glavo, in levo nogo, na srečo smo ga pravočasno opazili, da smo poklicali rešilce preden bi zmrznil.
Ko sem stopila v lokal, in prosila za eno deko in blazino, je natakarica pokazala zanimanje za to kaj se dogaja, in jo je zanimalo kako se drži. Ga je tudi ona opazila ležati, ampak si je rekla da je verjetno pijanec...  Angry Angry Angry

V enem dogodku je bil vpleten tudi moj fant, sredi mesta ga je zbil avto, on je obležal na prehodu ob polomljenem kolesu, mimo so hodili ljudje. Ko se je čez 20min dvignil je videl policaja, prosil ga je za pomoč, gospod mu je pa odvrnil da je končal s službo, in da naj stopi na PP prijaviti dogodek! Lips Sealed

Lansko leto sva se s fantom peljala mimo stadiona, in sva vidla kako je gospa povozila muco... Jaz sem pobrala muca, fant je pa njo ujel na semaforju, je ustavila pri rdeči. Vprašal jo je zakaj ni ustavila, da je muc še živ, da umira v bolečinah, da mu organi ven štrlijo, gospa je v odgovor rekla da so tudi njej povozili muca, in odpeljala domov.
Tistih čusev, ki so me prevzeli takrat niti opisat ne znam... Cry

Na podoben način smo rešili tudi muco(vrgli so jo dol z balkona), ki je imela več sreče in sedaj živi z nama.

Živimo v družbi, kjer se velika večina ljudi briga samo zase...
Vseeno jim je za sočloveka, in še bolj vseeno za živali. In to je žalostno.
Zavedam se da ste ljudje, ki se zadržujete po takih forumih prej izjema kot pravilo, in dokler boste taki obstajali, bo še upanja za lepši jutri.
Lp, Alma
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #27 : petek, 06.02.2009 : 20:53:28 »

Jaz pa ne morem niti več brat tega. Imam drugače dober želodec, ampak ko se gre za človeško brezbrižnost, mi gre na bruhanje.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #28 : sobota, 07.02.2009 : 10:48:49 »

Nnenna  Lips Sealed

Poznam tole s "pijanci", če na cesti leži "domnevni pijanec", mu ne bo nihče pomagal. Tudi jaz sem ga že pobirala - človeka namreč, ob robu največjega križišča je ležal. Ljudje pa mimo, pa so žmigavce dajali, da so ga obkrožali, nihče ni ustavil. Jaz pa ustavim, zablokiram moj del križišča, in grem do človeka. S svojimi 50 kg sem ga res težko dvigovala, ga nisem mogla. Ko sta dva človeka videla, kako se z njim matram, sta končno prišla pomagat. Predlagala sem, da ga zvlečemo na drugo stran ceste, v senco. Bilo je poleti.

Prejšnji teden pa podobno: leži človek pred trgovino, in spet vsi hodijo mimo. Jaz ne morem verjet  Shocked. Grem do njega, in kaj je bilo ? Revež je dobil epileptični napad, in sploh ni bil pijanec (pa tudi če bi bil, mu grem jaz pomagat, je ravno tako človek, kot drugi). Sva s kolegico poklicali rešilca, je ona do konca ostala z njim, ker se je meni res močno mudilo.

Res, človekov egoizem je prevladal svet, in vsak samo za svojo rit gleda. Samo kam nas bo to pripeljalo...?!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #29 : sobota, 07.02.2009 : 12:00:01 »

Je tole dejansko velika problematika, vendar nisem s tistim "clovekom" zgoraj zelela spodbuditi splosne debate o odnosu do ljudi, ki rabijo pomoc, temvec na to, da se vecina ne zaveda, kaj lahko njihov spuscen pes (lahko tudi macek) povzroci drugim ljudem - poskodbe, invalidnost ..., celo smrt. Vedno, ko je v porocilih navedeno "iz neznanega razloga zapeljal v graben ...", se vprasam, ali je izgubil zavest, ali je saril po predalu, ali je saltal postaje na radiu ..., ali pa mu je preprosto cez cesto svignil pes, macek ... (lahko tudi kaksna druga zival). Niso tako redki primeri, pomisli pa ne na njih nihce od tistih, ki tako vehementno zatrjujejo, da njihov pes med pohajanjem ne dela skode. Oz. tudi tega ne zatrjujejo, dokler jih ne opozoris na moznost, temvec samo zatrjujejo, da se njihovemu psu ali macku ne more prav nic zgoditi. Se lahko, kot lahko povzroci nesreco s smrtnim izidom ali hudimi poskodbami.
Logiran

MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #30 : sobota, 07.02.2009 : 12:02:48 »

Jaz se bom pa malce vrnila k osnovnemu vzroku, ki je botroval odpiranju tele pereče teme:

Če se že tožila, kako mi je hudo ob tem neljubem dogodku, bom to naredila še enkrat, saj, kot izgleda tale črnuhcova zgodba noče biti končana. Eh...

Bila se malo prej v trgovini in srečala človeka, ki ga imam sicer rada, zelo rada, a me skoraj pripravil do solz. Je dejal, da so se mi ljudje posmehovali, ko se me srečali tam na cesti, kako sem , pazi to ..........grozno jokala......, se neumno obnašala, da naj se drugič malo drugače obnašam... Huh, da saj, on je pa to itak na smeh obrnil, ko se je pogovarjal z njimi in zdaj z mano. In na moj odgovor, da so ljudje nori, nesramni, je rekel..........pa niso, ane....... opremljeno s takim "pomenljivim" pogledom.

Slabo mi je!
Logiran
zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #31 : sobota, 07.02.2009 : 13:04:04 »

Dokaz,da so ljudje res primitivci...Naj te ne boli MaksiMaša,prezri in ignoriraj,ni vredno,da se sekiraš,res ni.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #32 : sobota, 07.02.2009 : 13:28:27 »

MaksiMaša, skozi eno uho noter, skozi drugo ven! Te besede niso vredne ne tega človeka, kaj šele tvoje pozornosti. Ljudje ne razmišljajo preden zinejo. Stisni k sebi svoje kosmatince, pojdite skupaj nekam na izlet, naredite si žur doma. V mucev spomin in zato, ker ste pri vas doma drugačni, ker ste fejst.

Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #33 : sobota, 07.02.2009 : 15:35:05 »

Kalsang, zelo lepo rečeno, se popolnoma strinjam!
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #34 : sobota, 07.02.2009 : 18:22:58 »

Oh, MaksiMaša, kako dobro vem... Kako je, če ustaviš sredi ceste in med avti drviš do poškodovanega psa, katerega nihče ne opazi... Če znoriš ko pred teboj idiot nacilja mačko in jo povozi, ti pa ne veš a bi sledil kretena do doma in ga zlomil ali bi pobral trupelce. Če najdeš... Ne bom več. Vem kako je. In ob vsem tem te ima velika večina ljudi za ubrisano. Za to zadnje se mi je.. Zaradi ostalega pa trpim in sovražim folk. Vedno bolj.
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #35 : sobota, 07.02.2009 : 19:42:40 »

Je tole dejansko velika problematika, vendar nisem s tistim "clovekom" zgoraj zelela spodbuditi splosne debate o odnosu do ljudi, ki rabijo pomoc, temvec na to, da se vecina ne zaveda, kaj lahko njihov spuscen pes (lahko tudi macek) povzroci drugim ljudem - poskodbe, invalidnost ..., celo smrt. Vedno, ko je v porocilih navedeno "iz neznanega razloga zapeljal v graben ...", se vprasam, ali je izgubil zavest, ali je saril po predalu, ali je saltal postaje na radiu ..., ali pa mu je preprosto cez cesto svignil pes, macek ... (lahko tudi kaksna druga zival). Niso tako redki primeri, pomisli pa ne na njih nihce od tistih, ki tako vehementno zatrjujejo, da njihov pes med pohajanjem ne dela skode. Oz. tudi tega ne zatrjujejo, dokler jih ne opozoris na moznost, temvec samo zatrjujejo, da se njihovemu psu ali macku ne more prav nic zgoditi. Se lahko, kot lahko povzroci nesreco s smrtnim izidom ali hudimi poskodbami.

Zato pa obstaja zakon:

Citat
Živali v prometu

109. člen

(2) Domače živali (psi, mačke, drobnica in večje živali), ki lahko ogrozijo varnost cestnega prometa, so lahko na cestah, namenjenih prometu motornih vozil, le v spremstvu osebe, ki jih varno vodi. Živali je prepovedano voditi iz vozila ali z vozilom.

Me pa zanima, koliko ljudi ga pozna (sem prepričana, da tudi velika večina lastnikov živali ne).
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #36 : sreda, 11.02.2009 : 00:27:24 »

MaksiMaša,

edini nasvet, ki ti ga lahko dam na to temo, je da ne poskusaj prevec analizirati zakaj/kako/itd. Jaz se s tem mucim vsakic, po glavi mi hodi "ce bi", "ko bi"...pa zadeva ostane enaka - zival se vedno mrtva, ti z psiho na dnu in nekaj ljudi, ki mislijo, da si usekan.

Se tudi strijam s teboj, da branje taksnih zapisov mocno odstopa od dozivetega...ker ko enkrat nekaj spestanega vleces iz ceste in hrope, se slini, pod do veta se ti zdi dolga sto let...tega ne pozabis. Spomnis se vsakic na novo, ko vidis ob cesti mrtvo zival in se ti odvije playback v glavi kaj vse je dala reva/revez cez. Ali pa prides do zivali nekj minut prepozno in se do onemoglosti sekiras, kaj te ni bilo prej tam in kaj bi lahko spremenil...

Jst sem cisti paranoik, preden se vsedem v avto gledam v podvozje, da kaj ni not splezalo, na cesti sem konstantno pozorna kdaj bo kaj skocilo pred avto, v glavi si racunam pot do najblizjega vet-a, ce slucajno res kaj skoci pred avto, v prtljazniku imam plenicne in bohsigavedi kaj se vse za vsak primer, laufam iz bloka, ko se mi zdi, da zunaj slisim cviljenje in sem v sekundi prepricana, da je bilo nekaj povozeno...
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #37 : nedelja, 07.06.2009 : 09:55:32 »

Ravnokar sem videla smrt mlade muce  Cry se je še premikala po tleh, skakala...moj fant jo je pokopal... Cry toliko o moji lepi nedelji...počivaj v miru, mala  Cry
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #38 : nedelja, 07.06.2009 : 14:09:25 »

 Cry
branka, drži se. Kiss
Logiran
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #39 : nedelja, 07.06.2009 : 19:40:53 »

Ahjej, veliko preveč jih je, da se jim ne bi dogajale prerane smrti in veliko premalo nas je, da bi jih tega obvarovali.

Drži se, Branka
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #40 : četrtek, 01.04.2010 : 14:19:13 »

 Cry Cry Cry veliki sivi maček, počivaj v miru. Kako je meni ta trenutek hudo... nisi imel imena, nisi imel svojega mesta za počivat, nisi imel svojega človeka, ki bi te božal, poslušal, kako predeš, kako uživaš, bil si nikogaršnji....večkrat sem te hotela pobožati, pa se nisi pustil, res sem te imela rada.  Kiss Naj ti bo drugje lepše... Cry
Logiran
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #41 : sreda, 07.07.2010 : 21:18:59 »

Prekleta reč, da se moram vračat na tole stran:(

Temu zapisu bi lahko rekla kar mesarija, nič drugače.

Danes sem videla kar tri povožene mačke. Če povem po njihovi starosti, bi rekla, da je bila prva med 6 do 9 mesecev, druga največ 2-3 mesece in tretja odrasla. Imajo pa skupni imenovalec, kar več njih. Vsem je skupno, da so naše, nezaželene in (upam) mrtve. Oh, lahko si tudi oči kdaj spraskam, zares zabolijo, ko pogled uzre prizor, ki se ga morda oko nikdar ne bo navadilo. In znova se folk vozi mimo, kod da ni nič narobe, celo več, kot da je to vsakodnevna praksa.

Peljala sem se v službo, ko me je za ovinkom pričakala muca, malo črna in malo bela, sedela, bolje rečeno, na pol ležala, je ob robu ceste. Nič prisiljenega ni bilo v njeni drži, le sumljivo dolgo je tam tako ždela. Peljala sem mimo in zazdelo se mi je, da tole ne bo OK. Pogledala me je, skozi zapacano steklo avta. Naravnost v oči. Pa kdaj se srečaš s tistim globokim pogledom z živaljo v gibanju, v avtu, v neki naglici? Zmrazilo me je, da povedat ne  morem. Revše! Nemudoma sem obrnila, pustila avto ob robu, pograbila majčko, ki se v avtu ostala od včeraj, stopila do nje in ob glasnem prigovarjanju:" muuuuci, muuucka, kaaaj je blooo? MUc, Muc, ...", me je pogledala in vse je postalo jasno. Udarec v glavo, minimalno to, kaj je s telesom, pa sem ugotovila že samo trenutek kasneje, ko jo je ucvrl/la, kot pobesnela malo levo, malo desno, obstala sredi ceste in tistega neumnega ovinka, vsa majava, da sem vpila, pa jo šibala proti njej, da jo še dodatno kdo ne povozi. Stekla je proti koruzi, prekleti koruzi, jaz za njo, eno japonko sem pustila kar na asvaltu, na pol obuta sem šibala za njo, a mi je postalo jasno, da bo tole kar zalogaj. Majava, brez prave orientacije, me je počakala, zamjavkala,malce zadihala, pa jo spet ucvrla, to pot še globlje. Do danes nisem vedela, da je koruza posajena tako zelo na gosto, prav nemogoče se je premikati med njo, če imaš vsaj malo več, kot 20 kg in še pomislila nisem, da bi morda bil kmet hud, da rovarim po njegovi njivi in poldrugi meter visoki koruzi.

Nisem je našla. Niti popoldne, ko sem se vračala. Srčno upam, da je sirota umrla hitreje, kot si nažalost lahko predstavljam. Levo zenico je imela popolnoma razširjeno, desno pa svetlobi primerno. V nosnici kri, topo sklonjene glave je nakazovala na silen šok, predvsem pa možganske krvavitve in niti ne rabim biti prav velik doktor, da seštejem dva plus dva. Telo, želja po preživetju in tačke pa so jo odnesle, če tudi majavo, pregloboko v pragozd neumne koruze, da bi ji lahko pomagala. Vse, kar mi je na koncu ostalo, je lužica, ki jo je ob robu ceste pustila in neskončno polje koruze.





Ostali dve, ki jima že ob samem spočetju ni bilo namenjeno živeti, sta, kot je bilo videti, umrli takoj, v trenutku. A to je danes bolj slamnata tolažba.

      .....  She's not cryin' anymore
             She ain't lonely any longer
             There's a smile upon her face
             A new love takes my place
             She's not cryin' anymore  .....

Sovražim jih! Saj veste koga, ane?


Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #42 : četrtek, 08.07.2010 : 07:56:26 »

Maša, tole bi morali povsod objavit. V srce segajoče si napisala...  Cry
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: No, dajte še v rikverc...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines