mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 04:10:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: No, dajte še v rikverc...
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: No, dajte še v rikverc...  (Prebrano 18332 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #15 : četrtek, 05.02.2009 : 20:14:02 »

MaksiMaša, jaz sem dve leti nazaj našla ob cesti poškodovanega muca, ki tudi ni preživel in še danes se spomnim kako je jokal,  zato vem kako ti je ...  Cry

Logiran
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #16 : četrtek, 05.02.2009 : 20:31:32 »

Res, kako grozno se tole zareže, globoko noter.

Zdaj, ko mi srce bije normalno hitro, pa bistveno počasneje, kot mi je zjutraj, malo analiziram. Srce parajoče je dejstvo, da se je muc boril kot lev. Ko je nabral malo moči, ko so bolečine zaradi injekcije malo popustile, je imel čisto drugačne ideje, kot smo jih imeli mi, zbrani okoli mize, zato se počutim gnilo, ker sem se morala odločat... sicer pa vem, da je bilo prav.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #17 : petek, 06.02.2009 : 07:59:53 »

Sicer ne gre za mačka, pač pa za ptiča. Kako leto nazaj je bilo in ga ne bom pozabila. Vozila sem se z avtom po cesti, ko se je v avto pred mano zabil ptič, katerega je odbilo od prednje šipe in ga zabilo v robnik pločnika, kjer je prhutal sem in tja. Un se je seveda odpeljal naprej. Jaz sem ustavila, ptiča pobrala in letela na veterino. Ptič je prhutal, očitno zlomljen na več mestih. Jaz pa po gasu, da bi bila čimprej na veterini. Žal je ptič med potjo za vedno zaspal. Ko sem se pripeljala do veterinarja, niti ne 10 minut po nesreči, je bil mrtev...
Sem pa tudi jaz že pobrala mačjega mladiča čez katerega so vsi peljali (počasi, da ga ja ne bodo povozili) ali ga obvozili. Ne da bi kdo ustavil in ga pobral. Razen nas, ki smo to opazili in ga pobrali. Ravno tako je fant že parkrat na cesti pobral mačka, čez enega so celo POLICAJI zapeljali-ne povozili, a previdno peljali čez, da ga ne bi. Mater kak narod ej! Ljudje mislijo samo na svoje riti, še sočloveku ne gredo pomagati!
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #18 : petek, 06.02.2009 : 13:00:10 »

Lani sem se en dan peljala v LJ v službo. Nekaj časa na tisti lokaciji ni nič, potem par hiš, potem pa spet nič. Prometa nasproti je bilo precej, gre za glavno cesto od Ribnice do Ljubljane. Kar naenkrat sta od hiše na drugi strani ceste pritekla 2 razigrana psa, Pritlikavi pinč in manjši črn mešanec. Pinča je zbil nasproti vozeči kombi, če ga nebi zbil kombi bi priletel meni pod kolesa. Kombi je peljal naprej, kot tudi avti za njim. Ustavila sem sredi ceste in tekla nazaj h kužku, spomnim se da sem gledlaa v ogledalo in je letel po zraku, padel na hrbet, iztegnil vse štiri tačke v zrak in se prevrnil na bok. tega prizora ne morem pozabiti. Ko sem ga pobrala je bil še živ, iz gobčka mu je tekla kri. Z njim v naročju sem peljala v Ljubljano, ko prideš do Rudnika je najbližja opcija po obvoznici do Mestnega loga. Mislim da je poginil že kmalu po tem ko sem ga pobrala, samo sem bila v šoku in sem mislila da mogoče samo ne zaznam dihanja, glede na to da sem napol prisebna vozila. na veterini so ga takoj prevzeli, vendar so mi že čez par minut prišli povedati da je poginil. Grozna izkušnja ki je ne privoščim nikomur, tako majčken je bil, mislim da še nisem videla tako majčkenega Pinča. Pa kombi.. Njegov pasji prijatelj ki mu je uspelo čez cesto je pa stal na klancu in gledal dol, kot da ne razume kaj se je zgodilo in zakaj ne priteče za njim Sad
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #19 : petek, 06.02.2009 : 13:01:16 »

Aja, bilo je pa to v okolici Pijave gorice in ravno v času, ko so bili ukradeni tisti Pinči.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #20 : petek, 06.02.2009 : 14:07:32 »

Enkrat greva z Bučom na sprehod, in zagledam na sredini ceste svežo kri, iz te luže krvi pa majhne tačke. Pogledam v smer, v katero so šle tačke in zagledam v kuruzi muco, čisto stisnjeno v klopčič. Bučko jo povoha, muca se ni premaknila, pogledam še jaz malo bolj od blizu, muca je bila trda...jaz sem tako jokala, revica se je še z zadnjimi močmi zavlekla na varno in v senco, in umrla.  Cry Človek, ki jo je povozil, je pa seveda z vso hitrostjo odpeljal stran. Joj, ljudje, ljudje...jaz srčno upam, da ne bom potrebovala kdaj kaj takega doživet, da bi jaz povozila muco ali psa. Mene bi pobralo.

Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #21 : petek, 06.02.2009 : 14:21:47 »

Lani sem se en dan peljala v LJ v službo.
Popravek, predlani je blo. Kam gre cajt Shocked
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #22 : petek, 06.02.2009 : 14:52:21 »

Joj, ljudje, ljudje...jaz srčno upam, da ne bom potrebovala kdaj kaj takega doživet, da bi jaz povozila muco ali psa. Mene bi pobralo.
Branka, mene je tega tudi neznosno strah.  Mene bi tudi pobralo. Žeitak, ko vozim, gledam levo pa desno še bolj kot naprej kar se da daleč pa še bolj pazim, če je ob cesti recimo koruzno polje ali grmovje pa....pa vendarle si ne zatiskam oči, da se kaj takega meni ne more zgodit...
Logiran
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #23 : petek, 06.02.2009 : 15:16:58 »

Uh, pa še kako hitro.  sram

Dnevno delam več kot dvesto kilometrov, pa od tega jih je 100 zagotovo po cestah, ki so z leve in desne obdane z travniki, hiškami, polji in njivami, torej izven centrov ali večjih naselij, nekaj od teh kilometrov me včasih vodi tudi skozi gozd in kolikokrat kar v "bočnem slogu", kot kak kraljevi lipicanec drsim po cesti, zavore pa cvilijo in abs poka, ko se čez cesto preganjajo nikogaršnje, no tiste, "ta puste" in lastniške, tiste "ta lepe" mačke, pa ko na cesto zdrvi nekaj podobnega ovčarju, aja, lovi avto, jasno in  ko lepo, tik ob robu bankine, počiva hlevski kuža, pa merka promet, pa srne zmedenih pogledov, pa ježki, lisice, enkrat v celoti raztegnjena čez cesto tudi kača, gož najbrž...

Zagotovo imamo na nekatere od naštetih živalic vpliv mi, ki smo lastniki, tisti, manj objestni vozniki vemo tudi, kje obstaja povečana možnost, da na cesto zdivja divjad, pa temu prilagodimo hitrost, ampak...

...da je ljudem popolnoma vseeno, kaj počne njihov pes, ko ravno ne laja na poštarja ali pa preganja tatove, vlomilce, inkasante, da jim je vseeno, kako zelo ali pa malo manj je speštana  ena od njihovih mačk na ovinku, lahko tudi na njihovem dvorišču ...(kako že, "kr v koš jo odvrzite, mamo še par takih), madona...  Shocked
In pol nedaj bože, da pride kdo, ki bi jim rad pamet solil, da ne skrbijo dovolj dobro, ali pa preprosto nič za žival, ki domuje pri njih, uuu, takrat je pa ogenj v strehi, solze v očeh, kuža je zlat in svet je kruta baraba....

Mah, sej se ti lahko zmeša!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #24 : petek, 06.02.2009 : 19:09:45 »

Poleg tega, da marsikoga ne skrbi, kako lahko nekje spestana oblezi njihova zival, bi opozorila tudi na to, da marsikdo sploh pomisli ne, da lahko ob tej njihovi spestani zivali oblezi tudi spestan clovek.

Zal na to vse premalokrat pomislimo tudi ob navajanju argumentov, zakaj je dobro imeti zivali pod nadzorom.
Logiran

frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #25 : petek, 06.02.2009 : 19:14:07 »

Jst tudi ne razumem teh ljudi, ki lahko mirno peljejo mimo.  Angry Me pa po eni strani sploh ne preseneča - ravno danes sem brala, da je v Ljubljani neki voznik zbil 12-letno deklico, ki je dobila hude poškodbe, pa je samo peljal dalje in sploh ni ustavil. Nekaj je res narobe z nami...
Logiran
Nnenna
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #26 : petek, 06.02.2009 : 20:09:08 »

V to temo moram pa še jaz nekaj prispevat... Ker se mi je zgodilo že nešteto podobnih dogodkov, in res ne vem več kaj da si mislim takih ljudeh, ki nič ne vidijo in nič ne slišijo. Lips Sealed
Eden imed njih se je zgodil ravno prejšnji teden, ko smo bili na večernem sprehodu, smo ob robu ceste opazili ležati starejšega gospoda. Ljudje so vozili mimo, nasproti je bila gostilna, in natakarica je ravno vrt pospravljala. Nihče ni niti pristopil do njega...
Gospod je imel poškodovano glavo, in levo nogo, na srečo smo ga pravočasno opazili, da smo poklicali rešilce preden bi zmrznil.
Ko sem stopila v lokal, in prosila za eno deko in blazino, je natakarica pokazala zanimanje za to kaj se dogaja, in jo je zanimalo kako se drži. Ga je tudi ona opazila ležati, ampak si je rekla da je verjetno pijanec...  Angry Angry Angry

V enem dogodku je bil vpleten tudi moj fant, sredi mesta ga je zbil avto, on je obležal na prehodu ob polomljenem kolesu, mimo so hodili ljudje. Ko se je čez 20min dvignil je videl policaja, prosil ga je za pomoč, gospod mu je pa odvrnil da je končal s službo, in da naj stopi na PP prijaviti dogodek! Lips Sealed

Lansko leto sva se s fantom peljala mimo stadiona, in sva vidla kako je gospa povozila muco... Jaz sem pobrala muca, fant je pa njo ujel na semaforju, je ustavila pri rdeči. Vprašal jo je zakaj ni ustavila, da je muc še živ, da umira v bolečinah, da mu organi ven štrlijo, gospa je v odgovor rekla da so tudi njej povozili muca, in odpeljala domov.
Tistih čusev, ki so me prevzeli takrat niti opisat ne znam... Cry

Na podoben način smo rešili tudi muco(vrgli so jo dol z balkona), ki je imela več sreče in sedaj živi z nama.

Živimo v družbi, kjer se velika večina ljudi briga samo zase...
Vseeno jim je za sočloveka, in še bolj vseeno za živali. In to je žalostno.
Zavedam se da ste ljudje, ki se zadržujete po takih forumih prej izjema kot pravilo, in dokler boste taki obstajali, bo še upanja za lepši jutri.
Lp, Alma
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #27 : petek, 06.02.2009 : 20:53:28 »

Jaz pa ne morem niti več brat tega. Imam drugače dober želodec, ampak ko se gre za človeško brezbrižnost, mi gre na bruhanje.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #28 : sobota, 07.02.2009 : 10:48:49 »

Nnenna  Lips Sealed

Poznam tole s "pijanci", če na cesti leži "domnevni pijanec", mu ne bo nihče pomagal. Tudi jaz sem ga že pobirala - človeka namreč, ob robu največjega križišča je ležal. Ljudje pa mimo, pa so žmigavce dajali, da so ga obkrožali, nihče ni ustavil. Jaz pa ustavim, zablokiram moj del križišča, in grem do človeka. S svojimi 50 kg sem ga res težko dvigovala, ga nisem mogla. Ko sta dva človeka videla, kako se z njim matram, sta končno prišla pomagat. Predlagala sem, da ga zvlečemo na drugo stran ceste, v senco. Bilo je poleti.

Prejšnji teden pa podobno: leži človek pred trgovino, in spet vsi hodijo mimo. Jaz ne morem verjet  Shocked. Grem do njega, in kaj je bilo ? Revež je dobil epileptični napad, in sploh ni bil pijanec (pa tudi če bi bil, mu grem jaz pomagat, je ravno tako človek, kot drugi). Sva s kolegico poklicali rešilca, je ona do konca ostala z njim, ker se je meni res močno mudilo.

Res, človekov egoizem je prevladal svet, in vsak samo za svojo rit gleda. Samo kam nas bo to pripeljalo...?!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #29 : sobota, 07.02.2009 : 12:00:01 »

Je tole dejansko velika problematika, vendar nisem s tistim "clovekom" zgoraj zelela spodbuditi splosne debate o odnosu do ljudi, ki rabijo pomoc, temvec na to, da se vecina ne zaveda, kaj lahko njihov spuscen pes (lahko tudi macek) povzroci drugim ljudem - poskodbe, invalidnost ..., celo smrt. Vedno, ko je v porocilih navedeno "iz neznanega razloga zapeljal v graben ...", se vprasam, ali je izgubil zavest, ali je saril po predalu, ali je saltal postaje na radiu ..., ali pa mu je preprosto cez cesto svignil pes, macek ... (lahko tudi kaksna druga zival). Niso tako redki primeri, pomisli pa ne na njih nihce od tistih, ki tako vehementno zatrjujejo, da njihov pes med pohajanjem ne dela skode. Oz. tudi tega ne zatrjujejo, dokler jih ne opozoris na moznost, temvec samo zatrjujejo, da se njihovemu psu ali macku ne more prav nic zgoditi. Se lahko, kot lahko povzroci nesreco s smrtnim izidom ali hudimi poskodbami.
Logiran

Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: No, dajte še v rikverc...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines